У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

педагогіка грецького походження діти ~ веду дітоведення

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.4.2025

Педагогіка як наука, становлення, розвиток. Предмет і завдання педагогіки. Основні категорії педагогіки

Слово «педагогіка» грецького походження( діти – веду), дітоведення. Педагогом у Давній Греції називали раба, якому доручали супроводжувати дітей свого господаря в школу, нести їхні учбові речі. У подальшому педагогами називали спеціально підготовлених людей, для яких пед діяльність стала професією, а педагогікою – сукупність деяких правил, настанов. Які відносились до поведінки дітей і супроводжуючих їх осіб під час відвідування  дітьми школи. З часом з являються визначення педагогіки як науки про виховання, освіту, навчання покоління.

Педагогіка пройшла довгий шлях розвитку. Її перший етап – донауковий. Пед знання цього етапу систематизуються на основі набутого емпіричного досвіду виховання і освіта у формі народної мудрості. Система цих знань відноситься до народ педагогіки у вигляді висновків, порад, рекомендацій, викладених у худ літературі, нар творчості (прислів’я, приказки). Другий етап – виникнення теор концепцій виховання й освіти спочатку у рамках філософії, потім, з 17ст педагогіка розвивається як самостійна наука. Третій етап – розвиток науки як системи. Велика заслуга в становленні педагогіи як науки належить Я.А. Коменському. Значний внесок у розробку наук основ пед внесли Ж.Ж. Руссо, Песталоцці, Дістерверг, Ушинський, Макаренко, Швацький, Блонський, Сухомлинський.

Предметом педагогіки є закономірності, принципи орган –ї процесу вих.-я, навчання, освіти, що передбачає визначення цілей, змісту, форм, засобів залучення індивіда до оволодіння соціальним досвідом людства, його культурними цінностями, створення для цього оптимальних умов у різних видах діяльності та спілкуванні особистості з метою забезпечення її позитивних змін, формування і розвитку, а також аналіз результативності процесу і його корегування за необхідності.

Категорія педагогіки. Виховання у вузькому педагогічному значенні -  спеціальна цілеспрямована діяльність з метою формування у школярів певних якостей, властивостей, відносин людини, системи поглядів, переконань. Навчання – сам процес засвоєння індивідом соц досвіду, накопиченого людством. Освіта – процес і результат засвоєння індивідом соц досвіду, досягнення ним значного освітнього рівня, прилучення до культурних цінностей людства. Формування передбачає процес і результат цілеспрямованих і стихійних впливів соц дійсності, спадковості особистості, її активності. Соціалізація особистості – процес засвоєння індивідом соц досвіду, цінностей, норм, елементів культури, установ, властивих суспільству, соц груп, до яких він належить. Людина є не лише об’єктом, а й суб’єктом цього процесу.




1. Професійна комунікація
2. философское учение о бытии
3. .1 Возникновение сюжетноролевой игры предпосылки ее возникновения В современной педагогике игра определя
4. Корсакова Детство Н
5. Если бы нам говорили правду то результаты выборов всех уровней от местного совета депутатов до депутатов Г
6. тема 10. Методы управления Методы управления ~ это способы осуществления управленческой деятельности ко
7. Задание 1 Найти сумму ряда с заданной точностью
8. на тему- Сотрудничество государств в борьбе с терроризмом
9. Задачи и содержание курса
10. Предмет истории государства и права