У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

педагогіка грецького походження діти ~ веду дітоведення

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 18.2.2025

Педагогіка як наука, становлення, розвиток. Предмет і завдання педагогіки. Основні категорії педагогіки

Слово «педагогіка» грецького походження( діти – веду), дітоведення. Педагогом у Давній Греції називали раба, якому доручали супроводжувати дітей свого господаря в школу, нести їхні учбові речі. У подальшому педагогами називали спеціально підготовлених людей, для яких пед діяльність стала професією, а педагогікою – сукупність деяких правил, настанов. Які відносились до поведінки дітей і супроводжуючих їх осіб під час відвідування  дітьми школи. З часом з являються визначення педагогіки як науки про виховання, освіту, навчання покоління.

Педагогіка пройшла довгий шлях розвитку. Її перший етап – донауковий. Пед знання цього етапу систематизуються на основі набутого емпіричного досвіду виховання і освіта у формі народної мудрості. Система цих знань відноситься до народ педагогіки у вигляді висновків, порад, рекомендацій, викладених у худ літературі, нар творчості (прислів’я, приказки). Другий етап – виникнення теор концепцій виховання й освіти спочатку у рамках філософії, потім, з 17ст педагогіка розвивається як самостійна наука. Третій етап – розвиток науки як системи. Велика заслуга в становленні педагогіи як науки належить Я.А. Коменському. Значний внесок у розробку наук основ пед внесли Ж.Ж. Руссо, Песталоцці, Дістерверг, Ушинський, Макаренко, Швацький, Блонський, Сухомлинський.

Предметом педагогіки є закономірності, принципи орган –ї процесу вих.-я, навчання, освіти, що передбачає визначення цілей, змісту, форм, засобів залучення індивіда до оволодіння соціальним досвідом людства, його культурними цінностями, створення для цього оптимальних умов у різних видах діяльності та спілкуванні особистості з метою забезпечення її позитивних змін, формування і розвитку, а також аналіз результативності процесу і його корегування за необхідності.

Категорія педагогіки. Виховання у вузькому педагогічному значенні -  спеціальна цілеспрямована діяльність з метою формування у школярів певних якостей, властивостей, відносин людини, системи поглядів, переконань. Навчання – сам процес засвоєння індивідом соц досвіду, накопиченого людством. Освіта – процес і результат засвоєння індивідом соц досвіду, досягнення ним значного освітнього рівня, прилучення до культурних цінностей людства. Формування передбачає процес і результат цілеспрямованих і стихійних впливів соц дійсності, спадковості особистості, її активності. Соціалізація особистості – процес засвоєння індивідом соц досвіду, цінностей, норм, елементів культури, установ, властивих суспільству, соц груп, до яких він належить. Людина є не лише об’єктом, а й суб’єктом цього процесу.




1. Финансовые вложения
2. ТЕМА- ЛЬВІВ МІСТО ЛЕВІВ Професія 4221
3. Styletype определяет внешний вид маркера или нумератора
4. Реферат- История болезни - Глаукома.html
5. тема сертификации средств измерения
6. тема развита значительно лучше чем у ранее рассмотренных типов червей- ее ганглии крупнее стволы толще и сод
7. Существует большая разница между жизнью в городе и жить в стране
8. Расчет ЧМ РПУ на ИМС
9. Subject Csh drop sfe opening Issue Dte Revision Opening of Csh Drop Sfe nd Collection of Csh Envelopes
10. модуль при помощи любого текстового редактора создать текстовый файл с именем Input1