Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

В чому полягає відмінністі між рекламою і паблік рілейшенз

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Аксьонов В.С ФіК 1001-1

1.В чому полягає відмінністі між рекламою і паблік рілейшенз.

Реклама — це платне, односпрямоване і неличное звернення, здійснюване через засоби інформації інші види зв'язку, що агітували на користь якогось товару, марки, фірми .

Паблік рілейшнз- це мистецтво формування сприятливих відносин громадськості до фірми шляхом формування уявлень про те, що фірма випускає і продає товар на користь покупців, а не продавців

PR пов′язаний зі всіма комунікаціями всієї організації, тоді як реклама, хоча вона і може коштувати дорожче, ніж PR, в основному обмежена маркетинговою функцією за невеликими виключеннями, наприклад, такими, як наймання співробітників або фінансова реклама. До тих пір, поки добре не з’ясуєте цей факт, ви не отримаєте повного уявлення про PR.

Паблік рілейшнз не є ні «безкоштовною рекламою», ні «рекламуванням, за яке не платять». У PR немає нічого «безкоштовного»: це напрям діяльності вимагає великих витрат часу, а час - це завжди гроші. Ці гроші - або заробітна плата персоналу, або гонорари зовнішніх консультантів.

Організація може не користуватися рекламою, але будь-яка організація так чи інакше залучена в паблік рілейшнз. Наприклад, пожежна команда, зрозуміло, не рекламує пожежі і навіть не рекламує свої послуги при їх виникненні, проте у неї встановлені зв′язки з численною громадськістю.

Паблік рілейшнз охоплює кожного і все, тоді як реклама обмежена конкретними продажами і покупками, наприклад, просуванням продажів товарів і послуг, закупівлею матеріалів і компонентів, наймом персоналу або оголошенням продосягнуті результати.       PR доводиться мати справу зі всіма комунікаціями, здійснюваними в організації, і тому це напрям діяльності - екстенсивніше і всестороннє, чим реклама. Час від часу PR може користуватися рекламою, хоча, повторюваний, PR не є ні різновидом реклами, ні її частиною.

2.Які форми паблік рілейшинз є можливими для впровадження на підприємствах агропромислового  комплесу.

Головна причина, що обумовила кризовий стан в АПК України, — це тривала відсутність еквівалентності обміну між продукцією сільського господарства та товарами і послугами що надаються йому. Вона зумовила величезну заборгованість сільськогосподарських товаровиробників, хронічну збитковість сільськогосподарського виробництва, економічну базу бартеризації, ускладнення кредитної системи та товарно-грошових відносин.

Головною метою паблік рілейшнз у сфері бізнесу завжди є формування іміджу  фірми  (підприємства,  організації)  як надійного  партнера, постачальника високоякісних і потрібних товарів на вітчизняний і світовий ринки.

Форми паблік рілейшнз залежать в основному від специфіки товарів (продуктів, послуг). Цілком зрозуміло, що машини, устаткування та прилади потребують зовсім інших форм популяризації, ніж, наприклад, товари народного споживання. Для одних видів товарів потрібна серйозна науково обґрунтована інформація, для інших достатньо поставити, наприклад, пляшку рекламованого напою на стіл якійсь популярній особистості під час інтерв’ю. Проте в усіх випадках цією справою мають займатися професіонали, котрі добре знають методи формування позитивного іміджу конкретної фірми.

Варто при цьому зазначити, що кампанії з паблік рілейшнз є значно дешевшими і діють більш ефективно ніж проста реклама. Найбільш поширеними методами співпраці із засобами масової інформації для публік рілейшнз вважаються підготовка прес-релізів (Press – release випуск для преси), тобто інформаційних повідомлень, та проведення прес-конференцій.

У сучасних умовах паблік рілейшнз небезпідставно оцінюють як мистецтво і науку створення ділового іміджу на основі оперативної і правдивої інформації. Причому йдеться про діловий імідж не лише фірми (підприємницької структури), а й окремих підприємців. Кращих результатів досягають фірми, котрі ретельно планують паблік рілейшнз, узгоджують усі його основні напрямки (громадська думка, дослідження і статистика, засоби масової інформації) і рівні (від урядового до споживацького).

Від працівників, що займаються PR - послугами, вимагають не лише знання певних фахових правил здійснення цього специфічного виду діяльності, а й добрих організаторських здібностей та інтелігентності. Лише професійно підготовлені фахівці спроможні забезпечувати активність і соціально-економічну ефективність комплексу робіт з паблік рілейшнз.

3.Запропонуйте алгоритм проведення паблік рілейшенз компаній для вищих навчальний закладів.

За останнє десятиріччя в нашій країні відбулися глобальні соціальні зміни: Україна стала на шлях демократичного розвитку, а освіта є вагомим рушієм змін у всіх сферах жіттєдіяльності суспільства. Освітня галузь – одна з основних домінант системи формування світогляду нації.

По-перше, треба визначити масштаб діяльності. Для одних, більших вищих навчальних закладів, цілі PR-програми можуть не обмежуватися залученням клієнтів і мати більш глобальний характер, наприклад, прагнення зробити внесок у розвиток суспільства й освіти, забезпечення визнання, позитивного іміджу в більш широких колах громадськості, у тому числі на

міжнародній арені.

По-друге, визначаються засоби комунікації,тобто якими каналами освітня установа планує досягти довіри тієї чи іншої цільової аудиторії. ЗМІ: друковані видання (розміщення рекламних модулів, інформаційні матеріали про поточну діяльність ВНЗ), радіо, телебачення (сюди можна включити іміджевий відеоролик, з раціональним поясненням переваг недержавної освіти; рекламні відеоролики з активною пропагандою переваг навчання в КПУ; новинні сюжети на місцевих каналах), мережа Інтернет (індексування в пошукових системах і каталогах інтернет-ресурсів, реєстрація на галузевих торговельних майданчиках, банерна реклама, контекстна реклама в пошукових системах); виставки;власні рекламно-інформаційні видання (презентація буклетів, листівок, корпоративних календарів); традиційні заходи: Дні відкритих дверей, щорічні науково-практичні конференції,ювілейні й святкові дати, спортивні заходи.

По-третє, установлюється час проведення PR-програм. Важливою особливістю більшості вітчизняних освітніх послуг є їхня сезонність, прихильність до рамок академічного року. Отже, активність PR-заходів, особливо спрямованих на залучення нових клієнтів, також має періодичний характер.

По-четверте, розраховується бюджет PR-кампанії й складається конкретний план розклад. Після завершення планування й підготовки PR-програми виконавці переходять до третього етапу – її реалізації. Реалізація PR-кампанії передбачає пристосування тактики до стратегії, ретельного дотримання графіка й бюджету, інформування людей й розв’язання проблем, які виникають у результаті форсмажорних ситуацій. Для кожної конкретної цільової аудиторії (внутрішньої та зовнішньої) розробляється форма подачі повідомлення, його зміст (теми та акценти, які будуть використатися при роботі з конкретною цільовою групою), обирається канал комунікації, через який планується поширити ці повідомлення. Спектр реалізованих PR-заходів досить широкий.

Останній етап здійснення PR-програми – її оцінювання, насамперед, її ефективності. Правильно оцінити ефективність PR-заходу вкрай складно, тому що для цього потрібно багато засобів та часу. Практично неможливо виміряти ефективність всієї PR-політики освітньої установи, однак можна дати правильну оцінку окремим PR-заходам та інструментам. Найбільш підходящими до сфери освітніх послуг можна вважати такі: різні опитування, попереднє тестування, контент-аналіз. Опитування – це один з найбільш часто використовуваних методів, які застосовуються в маркетингових та соціальних дослідженнях, при вивченні ринку споживання, що дуже широко використовується в різних навчальних закладах . Спеціальні опитування можуть бути використані в PR-комунікаціях для широкого діапазону цілей.

Анкети опитування можуть бути використані для оцінювання ефективності: подій; публікацій у ЗМІ; відносин зі співробітниками; Інтернет-ресурсів (наприклад, on-line опитування); презентацій.




1. Опоясывающий лишай Herpes zoster.html
2. тема и ее составные частиТеория двойственности памяти.html
3. Безопасность жизнедеятельности в разных сферах
4. СХК Организационноэкономическая характеристика ОАО СХК.
5. Развитие графических образов в рисунках детей старшего дошкольного возраста в процессе ознакомления
6. Утверждаю - Киперчук И
7. по теме- Особенности карьерных планов старшекурсников ВУЗа- социологический анализ Анкета Уважаемый
8. Развитие становление и основные аспекты фармации
9. Мова та література яка полягає в умінні встановлювати елементарні комунікативні контакти під час виконан
10. О национальной платежной системе и 162ФЗ О внесении изменений в отдельные законодательные акты Российск
11. Курсовая работа- Проблемы создания правового и социального государства в России
12. производ. запасов.html
13. это самое широкое понятие включающее различные аспекты устойчивого школьного неблагополучия
14. реферат дисертації на здобуття-конкурс- наукового-учений- ступеня-міра- доктора медичних наук
15. На тему Внутренние морские воды Курс ~ III Группа38 Выполнил Хомицкий Андрей
16. Внешность имеет большое значение в жизни человека и трудно представить себе человека грязного неряшли
17.  Оценка поражающих факторов ядерного взрыва По исходным данным табл
18. Методические рекомендации для студентов СПО по подготовке и защите выпускной квалификационной работы
19. Стратегія комплексної модернізації українського суспільства
20. Казанский Приволжский федеральный университет УТВЕРЖДАЮ М