У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Лабораторна робота 9 ВИВЧЕННЯ КОНСТРУКЦІЙ ПЛАНЕТАРНИХ ПЕРЕДАЧ 9

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.2.2025

Лабораторна робота № 9

ВИВЧЕННЯ КОНСТРУКЦІЙ ПЛАНЕТАРНИХ ПЕРЕДАЧ

9.1. Мета роботи

Вивчити будову типових конструкцій планетарних передач і визначити їх технічні параметри.

9.2. Теоретичні відомості.

Планетарними називають передачі, що мають зубчасті колеса, осі обертання яких переміщуються у просторі. Такі колеса називають сателітами. Схема типової  планетарної передачі з одинарними сателітами зображена на рисунку 1. Вона складається з центрального колеса Za зовнішнього зачеплення, центрального колеса Zb  внутрішнього зачеплення і трьох сателітів Zq  з водилом h.


Рисунок 9.1 – Схема планетарної передачі з одинарними сателітами

Число сателітів nc  у планетарних передачах в залежності від навантаження може бути різним, частіше воно знаходиться у межах  nc  3…6.

Дещо складніша схема планетарної передачі, з подвійними сателітами, зображена на рисунку 2.

Рисунок 9.2 – Схема планетарної передачі з подвійними сателітами

Передача має двоє центральних коліс Za і Zb внутрішнього зачеплення і водило h  з подвійними сателітами  Zq-Zf.

Наведені кінематичні схеми планетарних передач належать до типу 2k-h (двоє центральних коліс і водило). Існують також інші схеми таких передач, зокрема,  з трьома центральними колесами – типу 3k і планетарні передачі з конічними колесами.

Одним із важливих технічних параметрів планетарної передачі є передаточне число u. Для його визначення використовують метод зупинки водила – метод Вілліса. Для визначення даним методом величини u передачі, зображеної на рисунку 1, необхідно надати всій передачі умовного обертання з кутовою швидкістю водила h  у напрямку, протилежному до його кутової швидкості. Тоді для колеса Za  кутова швидкість буде a - h , а кутова швидкість водила – h = 0. У передачі з оберненим рухом осі всіх ланок нерухомі і передаточне число можна визначити як і для простої зубчастої передачі:

.

Знак “мінус” означає, що колеса Za  і Zb обертаються у протилежних напрямках.

При переході до реальної передачі, у якої колесо Zb нерухоме, колесо Za ведуче, а водило h ведене, при b = 0 маємо:

або . (9.1)

Для реальних значень чисел зубців коліс даної передачі її передаточне число знаходиться у межах uah  8 при досить високому коефіцієнті корисної дії (ККД)  = 0,97…0,99. Планетарні передачі зі схемою згідно рисунку 1 використовують в силових приводах з обмеженими габаритами.

Для схеми, зображеної на рисунку 2, під час передачі руху від водила h до колеса Za і при нерухомому колесі Zb  передаточне число, визначене аналогічним методом,  буде:

. (9.2)

Оскільки знаменник у виразі (2) може наближатися до нуля, то теоретично передаточне число такої передачі може бути як завгодно великим. Практично, при реальних значеннях чисел зубців коліс, воно досягає значень u  1500. З ростом передаточного числа різко зменшується ККД передачі. Тому кінематичну схему згідно рисунка 2  з високим передаточним числом використовують у приладах і різних допоміжних механізмах, де величина  ККД не грає суттєвої ролі. У протилежному разі її не бажано використовувати при u  100.

Розглянуті схеми показують, що планетарні передачі мають широкі кінематичні можливості. Вони можуть використовуватися як редуктори із постійним передаточним числом,  яке в залежності від конструкції може досягти декількох тисяч, або як коробки швидкостей. В останньому випадку передаточне число змінюють шляхом почергового гальмування окремих основних ланок. У разі, коли всі основні ланки планетарної передачі вільні, вона використовується як диференціальний механізм для розкладення одного обертового руху на два, або для складення двох обертових рухів в один.

Планетарні передачі працюють з меншими контактними напруженнями і мають підвищену несучу здатність в порівнянні з рядовими циліндричними передачами за рахунок використання внутрішнього зачеплення і розподілу навантаження на декілька потоків. Маса планетарного редуктора у порівнянні зі звичайним (рядовим) зубчастим редуктором може бути зменшена у 2…3 рази.

Планетарні передачі мають внутрішнє взаємне урівноваження радіальних сил, що зменшує силову дію на підшипники і корпус редуктора. Вони зручні для вмонтування їх у двигуни, барабани, шківи. Планетарні редуктори широко застосовують у транспортних машинах, авіа-, верстато- і приладобудуванні.

Недоліком планетарних передач є підвищена точність виготовлення і складність монтажу.

       9.3  Опис конструкції досліджуваної планетарної передачі

Досліджувана планетарна передача (діюча модель) має спрощену конструкцію лабораторного призначення. Вона складається із двох центральних коліс і сателітів, виготовлених із легкого сплаву.

       9.4 Методика проведення роботи

Ознайомитися з будовою планетарної передачі, визначити її тип і побудувати кінематичну схему. Підрахувати число зубців зубчастих коліс. Експериментально визначити передаточне число передачі ue. З цією метою необхідно завдати вхідному валу (ведучій ланці) певну кількість обертів nвх  і при цьому підрахувати відповідне цій кількості число обертів nвих  вихідного вала (веденої ланки). Величина ue визначиться як відношення:

 (3)

Для зручності бажано надати ведучій ланці стільки обертів nвх, щоб ведена зробила один повний оберт, тобто nвих = 1. Тоді, згідно з формулою (3), у межах точності виконаних підрахунків, експериментальне передаточне число буде дорівнювати числу обертів вхідної ланки nвх. Необхідно виміряти діаметр da вершин зубців зубчастих коліс і визначити їх модуль.* 

Одержані дані занести в таблицю.

      

9.5 Експериментальні дані

Накреслити кінематичну схему передачі і заповнити таблицю

Таблиця технічних параметрів планетарної передачі

Тип

планетарної

передачі

Число зубців зубчастих коліс

Діаметр кола

вершин зубців,

мм

Модуль зубчастих зачеплень,

мм

Число сате-літів nc 

Тип

сателітів

Передаточне число

експериментальне ue

теоретичне

uT

одноступінчатий із внутрішнім зачепленням

Za = 59

daa =228

ma,q =4

Zq = 18

daq =80

1

здвоєний

27.3

27.3

Zf  = 19

daf  = 85

mf,b =4.05

Zb =60

dab = 232

         9.6 Обробка і аналіз одержаних результатів

Визначаємо модуль зубчастих зачеплень за формулами:

а) для зовнішнього зачеплення: ;

б) для внутрішнього зачеплення: .

мм;     мм;

Згідно стандарту приймаємо мм.

мм;     мм;

Згідно стандарту приймаємо мм.

Тоді згідно формули (2) визначимо теоретичне значення передаточного числа планетарного механізму:

           Експериментально визначити передаточне число передачі . З цією метою завдамо вхідному валу певну кількість обертів nвх =27,4 і при цьому підрахували відповідне цій кількості число обертів nвих =1 вихідного вала (веденої ланки). Величину  визначимо за формулою (3):

 


 
    9.7  Висновки по роботі

  У ході лабораторної роботи ми дослідили планетарну передачу з одноступінчасту з внутрішнім зачепленням. Визначили модулі зачеплень які складають ma,q =4 мм, mf,b =4 мм. А також визначили екпериментальне  =27,3 і теоретичне =27,3 значення передаточного числа. Переваги планетарних передач: планетарні передачі мають широкі кінематичні можливості. Вони можуть використовуватися як редуктори із постійним передаточним числом,  яке в залежності від конструкції може досягти декількох тисяч, або як коробки швидкостей. Працюють з меншими контактними напруженнями і мають підвищену несучу здатність в порівнянні з рядовими циліндричними передачами за рахунок використання внутрішнього зачеплення і розподілу навантаження на декілька потоків. Маса планетарного редуктора у порівнянні зі звичайним (рядовим) зубчастим редуктором може бути зменшена у 2…3 рази. Планетарні передачі мають внутрішнє взаємне урівноваження радіальних сил, що зменшує силову дію на підшипники і корпус редуктора. Вони зручні для вмонтування їх у двигуни, барабани, шківи. Планетарні редуктори широко застосовують у транспортних машинах, авіа-, верстато- і приладобудуванні.




1. Но появился он и все изменилось
2. В каждой строке символьной матрицы SNM N10 M20 определить количество гласных букв
3. Независимой газеты
4. 200 г. ГРАФІК кантролю за ведамі уменнямі і навыкамі студэнтаў па курсу.html
5. ситуация с ее внешними долгами как никогда серьезна
6. Пол3.Числомесяц год рождения 4
7. односложные ft deep long dry brve ftter deeper longer drier brver th
8. Таким образом проектирование ИС задается регламентированной последовательностью технологических опера.html
9. Анализ рассказа Дейва Эггерса Дава
10. темах Тема проекта АСУ технологического процесса теплообмена Функции выполняемые системой автома