У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

тематичне планування навчання інформатики за програмою для 9 класів загальноосвітніх навчальних закл

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 29.12.2024

Календарно-тематичне планування

навчання інформатики

за програмою для  9 класів

загальноосвітніх навчальних закладів

Автори програми: І. О. Завадський, Ю. О. Дорошенко, Ж. В. Потапова

Підручник: Інформатика. Підручники для 9 класу. Рівень стандарту. Й. Я. Ривкінд, Т. І. Лисенко

(1 година на тиждень)

І семестр (16 годин)

п/п

Зміст навчального матеріалу

Дата

Примітка

Тема 1. Інформація. Інформаційні процеси та системи. (2 години)

1.

Інструктаж з техніки безпеки під час роботи за комп'ютером. Поняття про інформацію та способи її подання. Дані. Вимірювання обсягу даних. Інформаційні процеси: отримання, збирання, пошук, обробка і передавання інформації.

2.

Об'єкти та їх властивості.

Поняття про інформаційні системи та технології. Види інформаційних систем. Поняття про апаратне та програмне забезпечення інформаційної системи. Етапи розвитку та сфери застосування інформаційних технологій. Поняття про інформаційну культуру та інформативну компетентність.

Тема 2. Апаратне забезпечення інформаційних систем (3 години)

3.

Типова архітектура персонального комп'ютера. Класифікація та призначення апаратних засобів: пристроїв введення, виведення, зберігання та обробки інформації.

4.

Класифікація та основні характеристики процесорів. Принцип дії та основні характеристики найбільш поширених видів запам’ятовуючих пристроїв: дискових накопичувачів, оперативної та флеш-пам’яті. Мультимедійне обладнання. Комунікаційні пристрої.

 Практична робота № 1. Робота з клавіатурним тренажером. 

5.

Історія розвитку обчислювальної техніки. Покоління ЕОМ.

Контрольна робота з теми «Інформація. Інформаційні процеси. Апаратне забезпечення ІС».

Тема 3. Системне програмне забезпечення (7 годин)

6.

Загальні відомості про системне, службове та прикладне програмне забезпечення. Класифікація, основні функції та складові операційних систем. Поняття про ядро операційної системи, інтерфейс користувача, драйвери та утиліти. Різновиди інтерфейсу користувача.

7.

Робота з основними елементами графічного інтерфейсу користувача операційної системи. Використання вікон, меню, елементів керування.

Практична робота № 2. Робота з інтерфейсом користувача операційної системи.

8.

Поняття файлової системи, відмінності між поширеними файловими системами. Поняття файлу, каталогу. Ім’я файлу та каталогу, розширення імені файлу. Імена зовнішніх запам’ятовуючих пристроїв, шлях до файлу.

9.

Робота з об’єктами файлової системи: створення, копіювання, перейменування, переміщення та видалення об’єктів. Використання ярликів. Використання буфера обміну.

10.

Запуск на виконання програм. Типи файлів. Зв’язок типів файлів з програмами та з розширеннями імен файлів.

Практична робота № 3. Робота з об’єктами файлової системи.

11.

Пошук інформації на комп’ютері. Використання автономної та онлайнової довідки операційної системи.

Практична робота № 4. Пошук інформації на комп’ютері.

12.

Встановлення й видалення програм. Відновлення видалених даних. Програма перевірки й очищення дисків. Дефрагментація дисків. Контрольні точки відновлення операційної системи.

Контрольна робота з теми «Системне програмне забезпечення».

Тема 4. Службове програмне забезпечення

13.

Поняття комп’ютерного вірусу. Історія та класифікація вірусів і троянських програм. Призначення, принцип дії та класифікація антивірусних програм. Робота в середовищі антивірусної програми. Правила профілактики зараження комп’ютера вірусами.

Практична робота № 5. Захист комп’ютера від вірусів.

14.

Стискання, архівування та розархівування даних. Архіватори та операції з архівами.

Практична робота № 6. Архівування та розархівування даних.

15.

Запис інформації на оптичні носії. Форматування та копіювання дисків. Контрольна робота з теми «Службове програмне забезпечення»

16.

Повторення пройденого за І семестр матеріалу


Методичні рекомендації щодо викладання інформатики у 10 класі (відповідно до листа Міністерства освіти і науки України)

Програма, згідно з типовими навчальними планами, розрахована на учнів, які до 9 класу ще не вивчали інформатики. Проте викладання за цією програмою може проводитися і в освітніх закладах, де навчання інформатики починається раніше, ніж з 9 класу. В цьому випадку ті теми програми, які учні вже вивчали, можуть бути скорочені або зовсім пропущені. Вивільнений час може бути використаний для поглибленого вивчення інших тем курсу за програмами курсів за вибором, перелік яких наведено в Додатку 1. Використовуючи вказані програми курсів за вибором, вивчення окремих тем можна поглиблювати і в тому випадку, коли у 9 класі основної школи на інформатику виділяється більше 1 години на тиждень.

Слід зазначити, що дана програма передбачає подальше вивчення інформатики в 10–12 класах старшої школи або в технікумах, професійно-технічних училищах тощо. Тому не всі теми в програмі висвітлюються повністю, навчання роботі в Інтернеті та з системами обробки текстової інформації розподіляється між 9 та 10 класом (див. програми з інформатики тих же авторів для 10–12 класів загальноосвітніх навчальних закладів). Це пояснюється тим, що до завдань основної школи належить формування в учнів якомога ширшого базису знань і умінь, а отже, випускнику 9 класу краще володіти на початковому рівні обома названими технологіями, ніж глибоко знати одну, і бути зовсім не знайомим з іншою.

Учитель може самостійно добирати засоби подання теоретичного матеріалу (презентація, що відображається на екрані за допомогою мультимедійного проектора, презентація, що відтворюється на екранах учнівських комп’ютерів, спільна робота учнів та учителя над документом в середовищі локальної мережі тощо) і визначати форму проведення практичних робіт (робота з елементами досліджень, спільна робота в Інтернеті, лабораторні роботи, тренувальні вправи, проектні роботи, практикуми). Оскільки на етапах актуалізації, мотивації та безпосереднього вивчення теоретичного матеріалу уроку учням пропонується перегляд презентаційних матеріалів в електронному вигляді, методика проведення кожного уроку має бути ретельно опрацьована вчителем із урахуванням зазначених вище санітарних норм.


Календарно-тематичне планування

навчання інформатики

за програмою для  10 класів

загальноосвітніх навчальних закладів

Автори програми: М. І. Жалдак, Н. В. Морзе, О. І. Мостіпан, Г. Г. Науменко

Підручник: Інформатика 10 клас. Рівень стандарту. Й. Я. Ривкінд, Т. І. Лисенко

(1 година на тиждень)

І семестр (16 годин)

п/п

Зміст навчального матеріалу

Дата

Примітка

Тема 1. Програмні засоби навчального призначення (4 години)

1.

Інструктаж з техніки безпеки та правил поведінки і комп'ютерному класі. Використання електронних посібників, навчальних програм та мультимедійних курсів з профільного предмету.

2.

Практична робота № 1. Робота з навчальними програмними засобами з профільних предметів.

3.

Навчання в Інтернеті. Огляд українських та зарубіжних освітніх сайтів. Веб-енциклопедії. Інтерактивне дистанційне навчання.

4.

Програмні засоби навчання іноземних мов. Електронні словники й програми-перекладачі. Інтерактивні та мультимедійні курси іноземних мов.

Тема 2. Текстовий процесор (8 годин)

5.

Поняття про шаблон документа; створення документа за допомогою майстра. Поняття про алгоритм створення тектового документа. Робота з формулами.

6.

Створення нумерованих і маркованих списків. Вставлення зображень у текстовий документ і настроювання їхніх властивостей. Таблиці в текстових документах.

7.

Практична робота №2. Робота з таблицями і зображеннями у текстових документах.

8.

Використання стилів, поняття про схему документа Перегляд документа в різних режимах. Автоматичне створення змісту документа. Правила стильового оформлення документів різних типів.

9.

Практична робота №3. Використання стилів і шаблонів документів.

10.

Настроювання параметрів сторінок. Створення колонтитулів. Практична робота №4. Автоматичне створення змісту документа. Настроювання параметрів сторінок. Створення колонтитулів.

11.

Друк документа. Настроювання середовища користувача текстового процесора.

12.

Контрольна робота з теми «Текстовий процесор».

Тема 3. Комп'ютерні презентації і публікації (12 годин)

13.

Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення. Поняття про слайдові та потокові презентації. Огляд програмних і технічних засобів, призначених для створення і демонстрації презентацій.

14.

Створення презентації за допомогою майстра автовмісту та шаблонів оформлення, створення пустої презентації, а також однієї презентації на базі іншої. Відкриття презентації та збереження її в різних форматах.

15.

Створення текстових написів і вставлення графічних зображень на слайдах презентації.

16.

Принципи стильового оформлення презентацій. Основні принципи дизайну слайдів.


Методичні рекомендації щодо викладання інформатики у 10 класі (відповідно до листа Міністерства освіти і науки України)

Система знань, умінь та навичок, яких має набути учень, що успішно навчається за програмою, є базовою і тому всі теми курсу мають викладатися в навчальних закладах, що вивчають інформатику за даною програмою.

Вивчення деяких тем курсу може бути поглиблено і в тому випадку, коли учні почали вивчення інформатики до 9 класу і деякі теми курсу вже успішно опанували. У цьому випадку поглиблене вивчення окремих тем також здійснюється за програмами курсів за вибором, перелік деяких наведено в додатку 1. Використовуючи програми курсів за вибором, вивчення окремих тем можна поглиблювати і в тому випадку, коли в 10–11 класах згаданих вище профілів на вивчення інформатики виділяється більше 1 години на тиждень.

Зміст усіх практичних робіт має бути підібраний так, щоб їх тривалість не перевищувала вимог діючих санітарно-гігієнічних норм.

Учитель може самостійно добирати засоби подання теоретичного матеріалу (презентація, що відображається на екрані за допомогою мультимедійного проектора; презентація, що відтворюється на екранах учнівських комп’ютерів, спільна робота учнів та учителя над документом в середовищі локальної мережі тощо) і визначати форму проведення практичних робіт (робота з елементами досліджень, спільна робота в Інтернеті,  лабораторні роботи, тренувальні вправи, виконання навчальних проектів, практикуми). Методика проведення кожного уроку визначається вчителем. Вивчення більшості тем курсу має завершуватися тематичним оцінюванням. Проте, в тому випадку, коли вивчення окремих тем заплановано протягом 2–4  навчальних годин, тематичне оцінювання рекомендується проводити за кількома темами водночас. Форму проведення тематичного контролю знань учитель обирає самостійно: контрольні роботи, тестування, комплексні практичні роботи, захист навчальних проектів тощо.

Вивчення більшості тем курсу має завершуватися тематичним оцінюванням. Проте, в тому випадку, коли вивчення окремих тем заплановано протягом 2–4  навчальних годин, тематичне оцінювання рекомендується проводити за кількома темами водночас. Форму проведення тематичних оцінювань учитель обирає самостійно: контрольні роботи, тестування, комплексні практичні роботи, захист навчальних проектів тощо.

Обов’язковими умовами навчання за програмою є наявність комп’ютерного класу та встановленого програмного забезпечення (орієнтовний перелік програм наведено нижче). Комп’ютерна техніка має використовуватися на кожному уроці.

Обов’язковими умовами навчання за програмою є наявність комп’ютерного класу та встановленого програмного забезпечення (орієнтовний перелік програм наведено нижче). На кожному уроці має бути забезпечено доступ кожного учня до окремого комп’ютера.

Бажаною умовою є наявність у школі швидкісного каналу підключення до Інтернету (від 1 Мб). Якщо такого каналу не існує, потрібно організувати роботу з імітаційним програмним забезпеченням.


Календарно-тематичне планування

За програмою факультативного курсу «Прикладна інформатика», призначена для учнів 1-11 класів.

Автори програми: Л. А. Журавльова, О. О. Бодрик

8 клас (факультатив)

(1 година на тиждень)

п/п

Зміст навчального матеріалу

Дата

Примітка

Тема 1. КІТ (6 годин)

1.

Інструктаж з техніки безпеки при роботі на комп'ютері. Повторення літер клавіатури.

2.

Пристрої комп'ютера та їх назви.

3.

Алгоритм вмикання комп'ютера. Робота з дисковими накопичувачами.

4.

Різноманітне поєднання клавіш на клавіатурі для прискорення роботи на комп'ютері.

5.

Поняття робочого стола та об'єктів на ньому.

6.

Контрольна робота з теми «КІТ»

Тема 2. Операції з текстом (8 годин)

7.

Текстові процесори. Введення тексту з клавіатури.

8.

Оформлення тексту. Розгадування слів. Заповнення пропущених голосних літер.

9.

Складання слова з обмеженого набору літер.

10.

Слова, що римуються.

11.

Логічне завершення речення.

12.

Розгадування кросворда.

13.

Розташування тексту на сторінці.

14.

Контрольна робота з теми «Операції з текстом»

Тема 3. Таблиці (6 годин)

15.

Створення таблиці. Заповнення таблиці. Робота з функціями.

16.

Визначення адреси клітинки у таблиці. Динамічна і статична адреса клітинки.


Календарно-тематичне планування

навчання інформатики

за програмою для  11 класів

загальноосвітніх навчальних закладів

(інформаційно-технологічний профіль)

Лінія ІКТ

п/п

Зміст навчального матеріалу

Дата

Примітка

Тема 1. Системи управління базами даних (6 годин)

1.

Інструктаж з техніки безпеки при роботі на комп'ютері. Поняття бази даних. Поняття, призначення й основні функції систем управління базами даних. Поняття моделі даних, основні моделі даних. Модель «сутність-зв’язок» предметної області. Поняття сутності, атрибута, ключа, зв’язку. Класифікація зв’язків за множинністю та обов’язковістю. Правила побудови моделі даних предметної області.

2.

Інтерфейс і довідкова система СУБД. Створення та відкриття бази даних. Основні об’єкти БД. Поняття таблиці, поля, запису.  Створення таблиць, означення полів і ключів у середовищі СУБД. Властивості полів, типи даних.

3.

Розробка інтерфейсу користувача для введення даних. Створення форм для введення даних у таблиці. Настроювання властивостей форм, моделювання зв’язків за допомогою підлеглих та зв’язаних форм. Використання списків для моделювання зв’язків, настроювання властивостей списків.

4.

Сортування, пошук і фільтрація даних. Поняття запиту до реляційної бази даних. Створення простих вибіркових запитів. Параметризовані запити. Основи мови SQL. Оператор IN. Віднімання множин записів.

5.

Створення запитів на додавання, оновлення та видалення даних. Імпорт даних у базу та експорт даних з БД

6.

Створення звітів за однією та кількома таблицями. Групування даних у звітах. Лабораторна робота «Розробка та використання бази даних для заданої предметної області».

Тема 2. Основи створення комп'ютерних презентацій (10 годин)

7.

Поняття презентації та комп’ютерної презентації, їх призначення. Поняття про слайдові та потокові презентації. Огляд програмних і технічних засобів, призначених для створення і демонстрації презентацій.

8.

Створення презентації за допомогою майстра та шаблонів оформлення, створення порожньої презентації, а також однієї презентації на базі іншої. Відкриття презентації та збереження її в різних форматах. Створення текстових написів і вставлення графічних зображень на слайди презентації. Принципи стильового оформлення презентацій. Основні принципи дизайну слайдів.

Практична робота № 1 «Розробка слайдової презентації»

9.

Додавання анімаційних ефектів до об’єктів слайда. Анімаційні ефекти змінення слайдів.  Демонстрація презентації у різних програмних середовищах.

Практична робота № 2 «Анімація в слайдових презентаціях»

10.

Середовище розробки мультимедійних презентацій і його об’єкти. Розроблення плану презентації. Застосування шаблонів презентації.

11.

Основні поняття середовища Flash: робоче поле, часова шкала, кадри та ключові кадри, рівні; поняття символу та екземпляру символу, бібліотека, панель властивостей, панель дій.

12.

Створення Flash-документу та налаштування його властивостей, додання мультимедійного вмісту, публікація презентації та її перегляд.

13.

Створення вмісту презентації, створення графічних об’єктів, імпортування об’єктів, групування, вирівнювання та трансформування об’єктів, робота з текстом.

Практична робота № 3 «Створення, публікація й перегляд найпростішої презентації»

14.

Створення анімації, покадрова анімація, створення анімації з автоматичним заповненням проміжних кадрів, рух об’єктів, створення анімаційних ефектів шляхом зміни властивостей об’єктів, рух за кривими.

15.

Додання інтерактивності до презентації, поняття інтерактивності, кнопки, функції мови ActionScript, які дозволяють внести елементи інтерактивності в презентацію.

16.

Практична робота № 4

«Використання символів у презентаціях. Основні типи анімації у презентаціях Flash.»


Календарно-тематичне планування

навчання інформатики

за програмою для  11 класів

загальноосвітніх навчальних закладів

(інформаційно-технологічний профіль)

Лінія ОАП

п/п

Зміст навчального матеріалу

Дата

Примітка

Тема 1. Структури даних (12 годин)

1.

Поняття алгоритму. Базові алгоритмічні структури (повторення).

2.

Поняття структур даних. Проста змінна.

3.

Арифметичні операції. Стандартні функції (повторення).

4.

Практична робота № 1

«Побудова лінійних алгоритмів та їх реалізація у вигляді програм (проектів)»

5.

Масив. Одновимірні масиви.

6.

Багатовимірні масиви.

7.

Практична робота № 2

«Масиви»

8.

Стек.

9

Черга.

10.

Практична робота № 3

«Використання стеку»

11.

Практична робота № 4

«Робота з чергою»

12.

Контрольна робота з теми «Структури даних»

Тема 2. Основи теорії графів (14 годин)

13.

Основні поняття теорії графів.

14.

Практична робота № 5

«Основні поняття теорії графів»

15.

Способи представлення графів.

16.

Пошук у ширину та глибину.

17.

Визначення найкоротшого шляху в графі.

18.

Практична робота № 6

«Визначення найкоротшого шляху в графі»

19.

Визначення максимального шляху в графі.

20.

Практична робота № 7

«Визначення максимального шляху в графі

21.

Алгоритм Дейкстри.

22.

Практична робота №8

«Алгоритм Дейкстри»

23.

Алгоритм Флойда-Уоршелла.

24.

Практична робота № 9

«Алгоритм Флойда-Уоршелла»

25.

Розфарбування графів.

26.

Контрольна робота «Основи теорії графів»

Тема 3. Елементи обчислювальної геометрії ( 12 годин)

25.

Поняття обчислювальної геометрії.

26.

Векторний добуток.

27.

Практична робота № 10

«Векторний добуток»

28.

Напрямок повороту вектора.

29.

Практична робота № 11

«Напрямок повороту вектора» 

30.

Визначення площі многокутника

31.

Практична робота № 12

«Визначення площу многокутника» 

32.

Алгоритми побудови опуклих оболонок.  

33.

Побудова опуклої оболонки.

34.

Практична робота № 13

«Побудова опуклої оболонки» 

35.

Основи комп'ютерної графіки.

36.

Основи комп'ютерної графіки.

37.

Практична робота № 14

«Основи комп'ютерної графіки»

38.

Контрольна робота з теми «Елементи обчислювальної геометрії»

Тема 4. Проектування об'єктно-орієнтованої архітектури (14 годин)

39.

Об'єкти та класи у програмуванні.

40.

Атрибути та методи класів.

41.

Зв'язки між класами та об'єктами: успадкування класів.

42.

Практична робота № 15

«Зв'язки між класами та об'єктами: успадкування класів.»

43.

Асоціація класів.

44.

Різновиди асоціації: агрегація.

45.

Різновиди асоціації: композиція.

46.

Різновиди асоціації: залежність.

47.

Конструктори.

48.

Деструктори.

49.

Множинність полюсів асоціацій.

50.

Проектування діаграм класів мовою URL.

51.

Проектування об'єктно-орієнтованої архітектури об'єктно-орієнтованою мовою програмування.

53.

Контрольна робота з теми «Проектування об'єктно-орієнтованої архітектури»

Тема 5. Проектування поведінки програм (12 годин)

53.

Проектування програмної логіки

54.

Практична робота № 16

«Проектування програмної логіки»

55.

Проектування програмної логіки за допомогою діаграм діяльності мови URL.

56.

Практична робота № 17

«Проектування програмної логіки за допомогою діаграм діяльності мови URL»

57.

Проектування об'єктної взаємодії.

58.

Практична робота № 18

«Проектування об'єктної взаємодії»

59.

Проектування об'єктної взаємодії за допомогою діаграм послідовностей мови URL.

60.

Практична робота № 19

«Проектування об'єктної взаємодії за допомогою діаграм послідовностей мови URL»

61.

Створення простих об'єктно-орієнтованих програм на основі візуального моделювання.

62.

Створення об'єктно-орієнтованих програм на основі візуального моделювання.

63.

Лабораторна робота:

«Розробка об’єктно-орієнтованої програми»

64.

Контрольна робота з теми «Проектування поведінки програм»

Тема 6. Графіка у мові об’єктно-орієнтованого програмування (12 годин)

65.

Основні поняття у графіці мов програмування.

66.

Об'єкти та компоненти мови програмування для відображення файлів з зображеннями.

67.

Основні процедури та функції модуля GRAPH.

68.

Робота з зображеннями.

69.

Формування зображення на екрані.

70.

Методи для креслення графічних примітивів.

71.

Практична робота № 20

«Створення зображень за допомогою графічних примітивів»

72.

Побудова простих графіків функцій.

73.

Практична робота № 21

«Побудова простих графіків функцій»

74.

Побудова складних графіків функцій.

75.

Практична робота № 22

«Побудова складних графіків функцій»

76.

Контрольна робота з теми «Графіка у мові об’єктно-орієнтованого програмування»

Тема 7. Мультимедійні можливості об’єктно-орієнтованої мови програмування. Довідкова система (17 годин)

77.

Можливості компонентів для реалізації мультимедійних можливостей мови програмування.

78.

Властивості компонентів для реалізації мультимедійних можливостей мови програмування.

79.

Відтворення анімації, відео файлів, звуку.

80.

Практична робота № 23 

«Відтворення анімації, відео файлів, звуку»

81.

Файл документу довідкової інформації.

82.

Створення довідкової системи програми.

83.

Компіляція проекту довідкової системи.

84.

Доступ до довідкової інформації.

85.

Практична робота № 24 

«Створення довідкової системи програми»

86.

Створення власної бібліотеки навчальних завдань.

85.

Поповнення власної бібліотеки навчальних завдань.

87.

Практична робота № 25 

«Створення власного проекту з використанням анімації»

88.

Практична робота № 26 

«Створення власного проекту з використанням відеофайлів»

89.

Практична робота № 27 

«Створення власного проекту з використанням звуку»

90.

Практична робота № 28 

«Створення власного проекту з використанням різноманітних компонентів»

91.

Практична робота № 29 

«Створення власного проекту з використанням різноманітних компонентів»

92.

Контрольна робота з теми «Мультимедійні можливості об’єктно-орієнтованої мови програмування. Довідкова система»

Тема 8. Макроси. Створення макросів в офісних програмах (6 годин)

93.

Поняття макросу. Створення макросу за допомогою MacroRecorder.

94.

Операції з макросами.

95.

Обмеження макросів, створених за допомогою MacroRecorder.

96.

приклади використання макросів, створених за допомогою MacroRecorder у середовищах Word,  Excel.




1. Зовнішньоекономічна діяльність комерційних банків Внешнеэкономическая деятельность комерческих банк
2. com-bestpslterium Самая большая библиотека ВКонтакте Присоединяйтесь Из десяти девять не знают отличия тьмы о
3. Утверждаю проректор по УР проф
4. Лекция 6 Случаи приобретения опыта не объясняемые теорией ассоциативного научения
5. мікрочастинка яка складається з ядра що вміщує протони і нейтрони і електронів які утворюють зовнішню обо
6. I ВАРИАЦИИ ПРИ ДОМЕСТИКАЦИИ Глава II1
7. Введение 4 Общие условия договоров КАСКО 5 Страховая сумма
8. рефератов по курсу лекций История и методология химической технологии биологически активных соединений и б
9. Вариационный принцип Ферма в оптике
10. Реферат1. Моніторинг забруднень води за допомогою рослин 4 1
11. Научная работа- Коммуникация и социальная организация волка
12. Нефротический синдром Алексей Цыгин Нефротический синдром НС представляет собой симптомокомплекс
13. Умышленное убийство
14. Установление режима работы ШСНУ с учетом влияния деформации штанг и труб для скважины 796 Серафимовского месторождения
15. Модульный план строения Пребывание больше чем в одной среде Политика увеличения площади тела Дифф
16. 1 Классификации экологической ситуации В зависимости от цели определяются способ классификации и классиф
17. НЛМК одна из крупнейших в мире металлургических компаний
18. Социальная сфера
19. Изложите понятие сущность и необходимость управления территориями
20. файлообменник называется он- Многие его конечно знают и не раз оттуда скачивали файлы а многие и за