У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Рух Землі навколо Сонця

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.2.2025

Тема: Рух Землі навколо Сонця.

Мета: 

  •  навчальна: поглибити знання учнів про Всесвіт, вивчивши види рухів Землі і пов’язані з цим явища; ознайомити учнів із будовою і призначенням приладу телурій;
  •  розвиваюча: розвивати мислення в учнів, спостережливість;
  •  корекційна: коригувати навики роботи з картою та глобусом;
  •  виховна: створювати умови для виховання свідомих наукових уявлень про рух Землі.

Тип уроку: комбінований

Обладнання: фізична карта півкуль, глобус, телурій, олівці.

Хід уроку

І. Організаційний момент.    

ІІ. Нервово – психічна підготовка

 2.1. Загадка:    Одне за одним стороною

                        Мирно ходять брат з сестрою.

                        Братик каже: „Час вставати!” –

                        А сестра нас кличе спати. (День і ніч)

ІІІ. Основна частина.

3.1. Актуалізація опорних знань і умінь учнів

а).  Бесіда за запитаннями.

- Чому буває день і ніч?

- Що таке земна вісь?

- Що таке доба?

- Яку форму має наша Земля?

- Як називається модель Землі?

- Яку форму має глобус? Чому?

- Що таке полюси, екватор?

- Що таке материк? Скільки є материків?

- Що таке океан? Скільки є океанів?

б). Робота в парах.

Кожній парі вчитель роздає кросворд „Земля” і оголошує конкурс на найкмітливішу і найспритнішу пару учнів.

                                                                                                  5

      

1

   2

3

   4

З

Е

М

Л

Я

1. Планета, на якій ми живемо.

2. Частина світу.

3. Мандрівник, експедиція якого довела кулястість Землі.

4. Модель Землі.

5. Частина світу.

в). Практична робота.

- Показати на карті материки і океани.

- Користуючись глобусом, розповісти про його будову.

г). Загадка: Удень по небу гуляє,

                   А ввечері на землю спати лягає. (Сонце)

3.2. Формування нових знань, умінь і навичок

а). Пояснення нового матеріалу  

На минулому уроці ми з вами з’ясували, що Земля обертається навколо своєї осі і це є причиною зміни дня і ночі. Обертаючись навколо своєї осі, Земля водночас обертається і навколо Сонця. Цей шлях вона проходить за один рік. Рік має 365 діб і 6 годин. За 4 роки набігає ціла доба. Її приєднують до найкоротшого місяця – лютого. Раз на 4 роки лютий має 29-те число. Такий рік з 366 діб називають високосним.

Як Земля рухається навколо Сонця, ми можемо спостерігати з допомогою телурія. Його будова: глобус (Земля), освітлювальна лампа (Сонце), підставка з назвами місяців.

Схема: Рух Землі навколо Сонця

Саме рух Землі навколо Сонця є причиною зміни пір року. Рухаючись навколо Сонця, земна куля підставляє сонячному промінню то північну півкулю, то південну. В тій півкулі, що більше освітлюється Сонцем – стоїть літо, водночас в другій півкулі – зима.

б). Фізкультхвилинка

Учні стають біля парт, учитель каже назву полюсів, а учні помахом рук показують їх („північний” – руки підняті, „південний” – опущені). Потім учні покрутились, як Земля навколо своєї осі.

в). Робота у зошитах

Замалювати річний рух Землі.

3.3. Закріплення здобутих знань і умінь

а). Робота з текстом.

Користуючись текстом, діти дають письмові відповіді на запитання:

  •  За скільки часу Земля здійснює повний оберт навколо Сонця?
  •  Скільки діб має календарний рік?
  •  Скільки діб має високосний рік?

б). Практична робота з телурієм

Показати основні частини телурія, назвати їх.

ІV. Заключна частина.

4.1. Підсумок уроку

- Над якою темою ми сьогодні працювали на уроці?

- Що найбільше вам сподобалось, запам’яталось на уроці?

4.2. Оцінювання знань.

4.3. Домашнє завдання.

Опрацювати текст з карток

4.4. Зняття нервової напруги

Перегляд відео «Рух Землі»

 




1. НА ТЕМУ- Революция Мэйдзи
2. Нижегородский государственный архитектурностроительный университет ННГАСУ
3. Notebook или карманном hndheld варианте
4. 1Т~л~а ~~рылымы 1
5. Исследование работы скважины
6. . Что изучают и что игнорируют классическая и квантовая механика
7. педагогическая мысль в эпоху античности ОТЛИЧИТЕЛЬНЫЕ ОСОБЕННОСТИ ИДЕАЛОВ И ПРАКТИКИ ВОСПИТАНИЯ И ОБУЧ
8. Тема- Расчет средних нагрузок участков
9. Курсовая работа- Пенсионные Фонды РФ
10.  Дискретное представление информации- кодирование цветного изображения в компьютере растровый подход