Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
ВИХОВНЕ ЗАНЯТТЯ ДЛЯ УЧНІВ 7 КЛАСУ
Тема. Память. Правила запамятовування.
Мета. Дата елементарне уявлення про память як один із психічних процесів, ознайомити з природою памяті та її видами, розвивати увагу, мислення. Формувати вміння запамятовувати матеріал.
Обладнання. Схема “Память”, таблиця “Види памяті”, картки для обстеження, “Правила запамятовування”.
Хід заняття.
І. Оргмомент.
Вправа “Долоньки”.
Мета. Розвивати навички групової взаємодії, створювати настрій учасників на роботу, позитивні емоції.
Учасники підносять руки, повертають долоні до ведучого. Потім ведучий, рухаючись по колу, підходить до кожного і торкається своєю долонею, можна говорити при цьому приємні фрази. (Наприклад: “Ви сьогодні чудового виглядаєте!”, “Який у вас сьогодні чудовий настрій!” тощо).
Вправа “Усмішка по колу”.
Мета. Розвивати навички групової взаємодії, позитивні емоції.
Учасники повертаються по колу один до одного і дарують усмішку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Чи ставили ви собі коли-небудь запитання:
ІІІ. Засвоєння учнями навчального матеріалу.
Бесіда про память. Визначення памяті. Класифікація видів памяті.
Перша серія. Учням зачитуються 10 слів. Вони уважно слухають, намагаються запамятати й відтворити. Друга та третя серії. Учні прослуховують десять цифр, потім відтворюють, що запамятали.
На маленьких аркушах паперу учні записують 10 слів. Потім аркуші забираються, а завдання учнів відтворити слова, які записували.
Аналіз результатів.
1-3 - низький рівень розвитку зорової памяті;
4-6 середній рівень розвитку зорової памяті;
більше 6 високий рівень розвитку зорової памяті.
Чисельник сума правильного відтвореного матеріалу за трьома серіями. Якщо піддослідний набрав 6 і більше балів високий рівень розвитку слухової памяті; якщо менше 6 недостатній рівень розвитку слухової памяті.
1-3 низький рівень розвитку моторної памяті;
4-6 середній рівень;
більше 6 високий рівень розвитку моторної памяті.
Учні записують висновок: домінуючий тип памяті.
Увага учнів звертається на те, що в людини розвинені всі типи памяті, але один домінує. На уроках учителі намагаються залучити всі види памяті, використовуючи таблиці, схеми, опорні конспекти, пояснюючи матеріал.
Усі типи памяті можна тренувати. Для цього існують спеціальні прийоми і правила. Давайте ознайомимось з ними.
Рекомендації з розвитку памяті.
Вправа “Чи памятає ти...”
Мета: Розвивати спостережливість, привертати увагу до оточуючих.
Двоє бажаючих стають спиною один до одного. Їм по черзі ставлять запитання:
Вправа “Снігова куля”
Мета. Розвиток спостережливості, уваги, памяті.
Пригадайте, як збільшується куля, коли ви її качаєте для снігової баби. Правила гри прості. Я називаю слово-іменник, учень повторює моє слово й додає своє, наступний учень повторює два попередніх і дає своє...
Ви можете пограти в цю гру вдома та з однолітками.
Вправа “Усмішка по колу”
Усміхніться і побажайте один одному успіхів, гарного настрою аж до наступної зустрічі.