Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Республіка Білорусь Republic Belrus

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 24.11.2024

Офіційна назва - Республіка Білорусь( Republic Belarus).

Географічне положення  - розташована на північному сході Європи. Межує на заході з Польщею (605 км), на північному заході - з Литвою (502 км) і Латвією (141 км), на сході і північному сході - з Росією (959 км), на півдні - з Україною (891 км). Країна має стратегічне положення щодо сполучення заходу і сходу, півночі і півдня. Відстань від Мінська до Варшави становить 500 км, до Москви - 700 км, до Берліна - 1060 км, до Відня - 1300 км.

Найвища точка - пагорб Дзержинський у Мінській області (345 метрів над рівнем моря).

Найнижча точка - Німанська долина в Гродненській області (80-90 метрів над рівнем моря).

Площа території - загальна - 207,6 тис. кв. км. Довжина з півночі на південь - 560 км (350 миль), зі сходу на захід - 650 км (460 миль).

Населення - 9, 7 млн. осіб. Білоруси - 81%, росіяни - 11%, поляки - 4%, українці - 2% та інші.

Столиця - Мінськ -1, 68 млн. осіб.

Адміністративно-територіальний поділ. Білорусь складається з 6 областей з центрами у Мінську, Бресті, Вітебську, Гомелі, Гродно і Могильові і 118 районів.

Інші великі міста: Гомель (500 тис. осіб), Могильов (370 тис.), Вітебськ (358 тис.), Гродно (304 тис. жителів).

Офіційна мова - білоруська і російська.

Грошова одиниця - білоруський рубль = 100 копійкам.

Релігія - православні - 70%, католики - 20%, уніати - 7%.

Національне свято - 3 липня - День незалежності(1944 р.)

Державний герб Республіки Білорусь є символом державного суверенітету Республіки Білорусь. Це зелений контур Білорусі у золотих променях сонця над земною кулею, зверху контура знаходиться червона зірка, герб обрамлює вінок із золотих колосків, переплетених справа квітами конюшини, зліва - льону. Колосся навхрест обвите червоно-зеленою стрічкою з написом "Рэспубліка Беларусь".

Державний прапор Республіки Білорусь є символом державного суверенітету Республіки Білорусь. Це прямокутне полотнище з двох прямокутних горизонтальних кольорових смуг. Верхня смуга червоного кольору займає 2/3 полотна, нижня - зеленого - третину полотна. Біля древка вертикально розміщується білоруський національний орнамент червоного кольору на білому тлі, що займає 1/9 частину полотна. Довжина прапора удвічі більша від його ширини.

Членство в міжнародних організаціях. Білорусь є членом ООН, ЮНЕСКО, ЮНІДО, МОП, ВООЗ, Ради Європи, СНД, ОБСЄ.

Столиця — Мінськ

Населення — 10,5 млн. осіб (2000р.)

Площа — 208 тис. км кв.

1. Географічне положення. Білорусь на сході межує з Росією, на заході — з Польщею, на півночі — з Литвою і Латвією, на півдні — з Україною. Країна не має виходу до моря, що погіршує її економіко-географічне положення. По території Білорусі проходять автомагістраль Москва-Париж та залізниця Москва-Брест, які, включаючи прикордонний вузол у Бресті, створюють потужний транспортний коридор до Європи. Крім того, через Білорусь проходять траси трубопроводів та лінії електропередач.

Сучасна територія країни остаточно сформувалася у 1939 р. після приєднання західних областей, які раніше входили до складу Польщі. Білорусь — президентсько-парламентська республіка.

2. Природно-ресурсний потенціал. Природні умови країни (помірний клімат, рівнинний рельєф) в цілому сприяють розвитку господарства. На півдні, у Поліссі, багато перезволожених та заболочених земель, тому в Білорусі ведуться меліоративні роботи. Ґрунти переважно дерново-підзолисті.

Республіка порівняно небагата на корисні копалини. Виявлені незначні запаси нафти, які не задовольняють потреби країни. Основний вид паливних ресурсів — торф, запаси якого становлять 5 млрд. т. Проте його використання не завжди доцільне, через те що при добуванні торфу зменшуються площі під луками і пасовищами. Дещо багатша Білорусь на хімічну сировину (кухонну, калійну, калійно-магнезіальну сіль) та сировину для виробництва будівельних матеріалів: скляні та формувальні піски, глину, вапняк та мергель, які придатні для виробництва цементу.

Незважаючи на те, що у країні лісами зайняті значні площі, лісові ресурси доволі вичерпані, у лісовому фонді переважають молоді насадження.

Основні річки: Дніпро (із притоками Березина, Прип'ять, Сож), Західна Двіна, Німан (із притоком Вілія), Західний Буг. Понад 10 тисяч озер (Нароч, Освейське, Лукомльське, Дрисвяти та ін.). Більше 1/3 території займають болота, головним чином розповсюджені у Поліссі. Є водосховища (Вілейське, Заславльське та інші). Змішані ліси займають приблизно 1/3 території країни. Майже 2/3 лісопокритої площі становлять хвойні породи (сосна, ялина); на півдні поширені дуб, граб, клен, ясен. На території Білорусі — частина Біловезької Пущі, Березиньский та Прип'ятський заповідники.

З початку президентства Олександра Лукашенка, Білорусь рухалась у російському напрямку, з офіційною метою побудови єдиного союзу двох держав. Відносини з країнами — членами ЄС і НАТО є складними. Євросоюз і США заборонили в'їзд в свої країни членам білоруського уряду.[2]

Після енергетичного конфлікту з Російською Федерацією наприкінці 2006 року, Мінськ активізував спроби диверсифікувати свою зовнішню політику. Сучасна зовнішня політика Білорусі спрямована на активізацію та поліпшення відносин з такими країнами як Індія, Іран та Венесуела.

Білорусь протягом історії свого розвитку була ареною військових змагань між Росією та іншими великими державами.

орисні копалини країни не мають великого різноманіття і значних запасів. Є поклади калійної і кухонної солей, нафти і торфу, будівельних матеріалів, бурого вугілля, горючих сланців. Лісові ресурси, що є базою для лісової та деревообробної промисловості, значно вичерпані. Країна не відчуває дефіциту водних ресурсів. Судноплавними є окремі ділянки Дніпра, Прип'яті та Західної Двини.




1. тематике 10 класс Билет 1 1
2. Тема- Технология создания и обработки текстовой информации
3. спортивное мероприятие происходящее раз в четыре года организованные Международным олимпийским комитето
4. I. Модель динамики инфляции и процентной ставки в России в 1995 году с учетом эффекта ликвидности на рынке ГКОО
5. Основы теории экономико-технологического развития производства
6. Академия деи Линчеи
7. Теоретические аспекты финансового менеджмента
8. Тандер ЗАО Тандер является владельцем крупнейшей по числу магазинов и территории их покрытия сети про
9. ТЕМА ГЛОНАСС- ПРОБЛЕМЫ И ПЕРСПЕКТИВЫ Исполнитель- студент 1 курса Грицаенко Дмитрий
10. Контрольная работа ХАРАКТЕРИСТИКА И ОСОБЕННОСТИ СОВРЕМЕННОЙ ДИПЛОМАТИИ Содержание 1
11. Ф. И.О. полностью- 2
12. тема измерения не имеет значения и там он приобретает уже совсем иной смысл
13. Парниковый эффект - глобальная экологическая проблема
14. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Київ 2005.html
15. А часто служит синонимом исследования вообще как в естественных так и в общественных науках
16. З КУРСУ- СУЧАСНА УКРАЇНСЬКА ЛІТЕРАТУРНА МОВА для напряму підготовки 6
17. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата психологічних наук Здобувач
18. Тема 12 Ценностные и правовые регулятивы развития новых технологий и направлений науки
19. Значение касательного напряжения в этой же точке сечения равно МПа
20. і. Орта м~ндерді~ арасында~ы айырмашылы~тарды аны~тау ~шін дисперсиялар ~олданылады