У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

це ефективність використання ресурсів ~ праці- капіталу землі матеріалів енергії інформації під час вир.html

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-01-17

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.4.2025

Продуктивність праці

      Продуктивність - це ефективність використання ресурсів – праці: капіталу, землі, матеріалів, енергії, інформації - під час виробництва різних товарів і надання послуг. Вона виступає зв’язком  між кількістю і якістю вироблених товарів або наданих послуг і ресурсами, які були витрачені на їх виробництво. Продуктивність дає змогу порівнювати виробництво на різних рівнях економічної системи (на рівні окремого індивіда, цеху, підприємства, організації, галузі й держави) з використаними ресурсами. Під час їхньої оцінки необхідно враховувати зростання вартості енергії, сировини, витрат, пов'язаних з безробіттям тощо.

      Більш висока продуктивність означає збільшення обсягу продукції за тих самих витрат, при цьому необхідно враховувати потреби цієї чи іншої продукції на ринку, в суспільстві.   

Праця - це доцільна, свідома, організована діяльність людей, спрямована на створення матеріальних і духовних благ, необхідних для задоволення суспільних і особистих потреб людей. Зміст і характер праці залежать від ступеня розвитку продуктивних сил і виробничих відносин. Праця поділяється на конкретну і абстрактну.

Конкретна праця виражає техніко-технологічний аспект. Техніко-технологічний зміст праці індивідуальний на кожному робочому місці і перебуває під впливом перетворень у техніці, технології, змін предметів праці тощо.

Абстрактна праця характеризується соціально-економічним змістом, тобто ступенем і способом затрат робочої сили, а також суспільно-економічними відносинами, в яких здійснюється процес праці (тривалість робочого дня, оплата праці, вимоги до підготовки працівника тощо).

Розглядають ще поняття "змістовність" праці, що характеризує рівень складності, різноманітності виконуваних трудових функцій, самостійності працівника в трудовому процесі.

Продуктивність праці тісно пов'язана з її інтенсивністю. Остання характеризує ступінь напруженості праці за одиницю часу і вимірюється кількістю витраченої енергії людини. Чим вищий рівень інтенсивності праці, тим вища її продуктивність. Максимальний рівень інтенсивності визначається фізіологічними й психічними можливостями людського організму.  Отже, інтенсивність праці має фізіологічні межі, тобто не може бути необмеженою.

Розвиток економіки, підвищення національного добробуту залежить від подальшого підвищення продуктивності.

В умовах посиленої конкуренції на ринках товару, послуг і праці великого значення набуває підвищення продуктивності праці на підприємствах, яке виявляється передусім у збільшенні маси продукції, що виробляється в одиницю часу за незмінної  її якості, або в підвищенні якості і конкурентоспроможності за незмінної її маси, що виробляється в одиницю часу;

Залежно від прямого чи оберненого співвідношення величин результату праці та їх витрат  розрізняють два показники рівня продуктивності праці:

Результат праці:

Виробіток — це прямий показник рівня продуктивності праці, що визначається, як було зазначено раніше, кількістю продукції (робіт, послуг), виробленої одним працівником за одиницю робочого часу. 

Трудомісткість — це обернений показник рівня продуктивності праці, що характеризується кількістю робочого часу, витраченого на виробництво одиниці продукції (робіт, послуг), і вимірюється кількістю людино-годин, людино-днів, людино-місяців і т. ін.

 

Рис. 8.2. Класифікація факторів продуктивності праці

Та їх терміни виконання.

Враховуючи першочергову важливість підвищення продуктивності праці для конкурентоспроможності підприємства, доцільно на всіх рівнях управління підприємством розробляти і впроваджувати програми управління продуктивністю.

Управління продуктивністю праці на підприємстві — це частина загального процесу управління підприємством, що передбачає планування, організацію, мотивацію, керівництво, контроль і регулювання. Цей процес ґрунтується на постійному аналізі співвідношення корисного ефекту від певної трудової діяльності, з одного боку, і витрат на цю діяльність — з іншого.

Для створення в Україні конкурентоспроможних виробництв та продукції необхідно ефективно використовувати ресурси на кожному робочому місці підприємства. А для цього необхідна реформа системи управління, виробництва і реалізації продукції, яка повинна бути узгоджена з процесами приватизації, реструктуризації та адаптації до міжнародних стандартів.




1. LT 2 DMC 580 Moss GreenDK
2. Грузоведение
3.  Частина 1 Об~ємні гідравлічні та пневматичні двигуни
4. Готов к работеУченик глубоко сидит на стуле имея не меньше 3х точек опоры- сиденье стула спинку стула пол
5. 2009 N 52 от 30092011 N 439 1
6. Байланыс туралы Жарнама туралы за~дар ~аза~станда ~ай жылы ~абылданды- -- 1980 ж
7. Донесение Высочайше учрежденному Комитету от капитана Муравьева Предполагаемый конституцион
8. РОЛЬ ИМПЕРАТРИЦЫ МАРИИ ФЕДОРОВНЫ В ФОРМИРОВАНИИ СИСТЕМЫ БЛАГОТВОРИТЕЛЬНЫХ УЧРЕЖДЕНИЙ В РОССИЙСКОЙ ИМПЕРИ
9. Mrket Plce ТТК 1
10. Планирование фонда оплаты труда на примере ОРМЕТО-ЮУМЗ