У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

О студент 1 курсу Бердянський університет менеджменту і бізнесу м

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.4.2025

Воробйов М.О., студент 1 курсу,

Бердянський університет менеджменту і бізнесу,

м. Бердянськ

ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕФЕКТИВНОЇ РЕАЛІЗАЦІЇ ЕКОНОМІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ УКРАЇНИ В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ЗА ДОПОМОГОЮ МОРСЬКИХ ПОРТІВ

Перед Україною, як частиною глобалізованого світу, постає майже увесь спектр зазначених глобальних проблем. І не тільки Україна, а навіть найпотужніші країни світу не в змозі самотужки їх розв’язати. Тому для подолання цих проблем і ризиків людство об’єднує свої зусилля і ресурси.

Найважливішим завданням України на нинішньому етапі є визначення її місця в новій системі міжнародних відносин, яке обумовлюється її економічним потенціалом, географічним положенням та історичною спадщиною. Розвиток держави дедалі більше залежить від стану її економічної і політичної співпраці як з сусідніми державами, так і з основними центрами сили у сучасному світі – Європейським Союзом, США, Росією, Китаєм.

Дослідження полягає у тому, що морські порти забезпечують розміщення заощаджень в економіці, інвестування її пріоритетних галузей та об`єктів. Оздоровлення економіки України значною мірою залежить від становлення та налагодженого функціонування морських портів.

Серед головних причин і чинників, що спонукають до поглиблення участі економіки України в міжнародному поділі праці, до включення її господарства в сучасні цивілізаційні процеси, можна назвати насамперед високу частку експорту у валовому національному продукті. Досить характерним є те, що третина національного виробництва України опосередкована дією зовнішніх економічних зв’язків. Це підкреслює виняткову важливість цієї сфери в системі життєзабезпечення держави і для виходу його з надзвичайно важкої кризи.

Збільшення обсягів експорту має означати зростання конкурентоспроможності вітчизняної продукції, однак більш високі темпи росту імпорту свідчать про підвищення рівня імпортозалежності національної економіки.

В якості альтернативних шляхів розвитку портового господарства і виходу в світові структури можуть розглядатися наступні варіанти.

Перший варіант. Україна повинна відмовитися від створення єдиного органу управління морськими портами у вигляді єдиної господарської структури, так як це пов'язано з прагненням центральної державної влади втручатися у виробничу діяльність портового господарства країни шляхом проведення так званої єдиної транспортної політики з метою ліквідації конкуренції між вітчизняними портами. Морські торговельні порти для підвищення продуктивності та конкурентоспроможності повинні мати самостійність як господарюючі суб'єкти, а не перетворюватися на структурні підрозділи «єдиного порту».

Другий етап. Регіональна спеціалізація портових комплексів тісно пов'язана з першим варіантом розвитку портового господарства України. Вона передбачає, що вантажовласники повинні вибирати маршрути прямування товарів за бажанням міністерських чиновників, тоді як у ринкових умовах вантажовласники самостійно вибирають маршрут руху товарів, який забезпечує для них мінімальні витрати на всьому шляху проходження. Порти повинні задовольняти потреби вантажовласників, боротися за вантажопотоки, а не діяти за схемами, які пропонують державні чиновники.

Третій напрям розвитку портового господарства України передбачає більше залучення приватного капіталу. Мова йде про приватизацію комерційних функцій в морських торговельних портах, мета якої така ж, як і в інших галузях народного господарства країни: заощадити гроші і підвищити якість портових послуг. На користь приватизації в свою чергу виступають в силу  три основних аргументи:

– Розширення номенклатури послуг, які пропонуються вантажовласникам, судновласникам та іншим клієнтам, і збільшення вантажообігу;

–  Збільшення обсягів фінансування будівництва портових споруд та придбання обладнання на основі залучення до цього процесу приватного капіталу;

–  Підвищення ефективності управлінської діяльності.

Четверте заключне. Передача інфраструктури портів в комунальну (муніципальну) власність. Передача інфраструктури порту і ряду об'єктів структури в комунальну (муніципальну) власність вигідна всім. Державі, так як Україна в цьому випадку зможе більш ефективно реалізовувати своє геополітичну перевагу щодо ЕАТК та інших транспортних коридорів, а місцеві органи управління зможуть краще захищати інтереси держави у зв'язку зі своєю близькістю до виробничого об'єкту і прямою зацікавленістю в результатах його розвитку і функціонування. Перехід більшої частини інфраструктури і важкого устаткування порту у комунальну (муніципальну) власність відкриває для підприємств портової діяльності широкі можливості щодо залучення інвестицій на основі «заставного права» під об'єкти муніципальної власності. У свою чергу, це розширить і можливості міста щодо залучення інвестицій в міські об'єкти, інші підприємства, що функціонують на його території.

Таким чином Україна володіє потужним портовим потенціалом. Сьогодні морські порти України є одними з найбільш благополучних в економічному відношенні підприємств країни. Разом з тим морські порти мають величезний резерв потужностей. Свої надії морські торговельні порти покладають на зростання транзиту, чому сприяє дуже вигідне розташування України насамперед для вантажопотоків з таких країн, як Росія, Білорусія, Казахстан.

З огляду на передумови, що об’єктивно склалися, внутрішні і зовнішні чинники, можна стверджувати, що більш прийнятною для України є експортно орієнтована модель економічного розвитку, що передбачає всебічне використання світових ринків як додаткового чинника економічного зростання.




1. Лекционносеминарская система обучения
2. лист Массаж Стоимость руб
3. Управление процессом производства сахарной свеклы в ОАО имени Лермонтова Становлянского района Липецкой области
4. пахать на дядю или творить свой мир Хочешь получать максимум дохода за минимум твоих усилий и времени
5.  Теоретичні та методологічні аспекти формування та використання комплексу маркетингу підприємствами
6. Отчет по лабораторной работе 5 Исследование разветвленной RLC цепи переменного тока
7. заваривание в обычном чайнике или чашке
8. Межрегионгаз 2.
9. Лабораторная работа по ПАХТ В центро
10. Учет основных средств в бюджетных учреждениях