Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Атмосферне повітря

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 25.11.2024

                                                         Київ

1.Атмосферне повітря.

     Головним джерелом забруднення атмосферного повiтря в м. Києвi (70%) є автомобiльний транспорт. До цього часу в якості палива використовується переважно вкрай шкiдливий етильований бензин, складовою якого є свинець. Зазвичай, двигуни авто бувають погано вiдрегульованими, тому в їхнiх газових викидах мiститься значна кількість вуглекислого газу, сажi.

Становище погiршується ще й тим, що автомобiльнi викиди концентруються в приземному шарi повiтря, а саме, в зонi дихання людини. Для нормальної життєдiяльностi організмам необхiдне чисте повiтря.

2. Ґрунти

 Для м.Києва характерне нерівномірне забруднення грунтів в різних районах.   Найбільш негативний вплив на стан грунтів виявляють такі підприємства, як ТЕЦ-4, АТ "Київгума", завод художнього скла, "Радар" та АТ "Київгума", АТЕК, АТ "Більшовик", ДКЗ по переробці відходів "Енергія" та АТ "Радикал". Як показали результати аналізів площа АТ "Радикал" забруднена солями важких металів, в першу чергу ртуті.
 Часто ситуація з забрудненням грунтового покриву Києва ускладнюється появою неорганізованих і несанкціонованих звалищ токсичних промислових відходів.
  
Забруднення грунтового покриву спостерігається на територіях гаражно-будівельних кооперативів (ГБК), стоянок автотранспорту та місцях паркування. Чисельність цих об"єктів зростає і часто будівництво ведеться без урахування рівнів екологічного навантаження та оцінки потенційних можливостей ландшафтів. Не менше 70 % цих споруд не мають нормативних санітарно-захисних зон (СЗЗ), очисних споруд на мийках автотранспорту та зливової каналізації, пунктів збору відходів тощо.

3. Вода

   Основним джерелом забруднення водних ресурсів столиці лишаються стічні води, що скидаються промисловими підприємствами у поверхневі водні об’єкти, рівень яких залишається постійно високим. За останній рік (від початку 2004 до початку 2005 року) кількість забруднених стічних вод збільшилася на 23 мільйони кубометрів, загалом за 2004 рік підприємства Києва скинули у поверхневі води 510 мільйонів кубометрів забруднених стічних вод.

                                                    Донецьк

1.Атмосферне повітря

  Об'єм викидів, які забруднюють атмосферу, в Донецькій області вдвічі більший, ніж у Дніпропетровській, в 3,5 разу — ніж у Луганській, в 7 разів — ніж у Запорізькій і в 12,1 — ніж у Харківській областях. Щорічно в області стаціонарними джерелами викидається близько 1,6 млн т небезпечних речовин (більше 38% від загальних викидів по Україні). В цілому по області викиди у розрахунку на квадратний кілометр території становлять 61,8 т. У розрахунку на одну особу області викиди шкідливих речовин від стаціонарних джерел склали 352,5 кг на рік. У багатьох промислових містах та сільських районах рівень викидів на одного мешканця перевищує середньообласний у декілька разів.

 

2. Ґрунти

 Найбільшого забруднення зазнає верхній шар літосфери — ґрунт. Це пов'язано з розсіюванням у приземному прошарку атмосфери аеральних емісій промислових підприємств, що містять різноманітні екотоксиканти. Характерними для Донецького регіону є важкі метали, фториди, сірководень та ін. Під дією цих сполук детоксикуючий потенціал ґрунтів у техногенно напружених регіонах суттєво зменшується і створюються умови для перенесення забруднюючих речовин з ґрунту в рослини сільськогосподарських культур. Забруднення ґрунту, та відповідно сільськогосподарських культур, становить значну небезпеку для людини та інших живих організмів, тому що накопичені в рослинах важкі метали включаються в харчові ланцюги і з продуктами харчування потрапляють в шлунково-кишковий тракт людини. Щорічні спостереження за еколого-агрохімічним станом ґрунтів області проводяться центром «Облдержродючість» шляхом локальних досліджень на контрольних ділянках. На жаль, сільськогосподарські підприємства не приділяють достатньої уваги вивченню якісного стану ґрунтів з метою планування і організації раціонального і, в результаті, економічно вигідного використання ґрунтів та їх охорони. З важких металів, сполуки яких найбільш забруднюють ґрунти, можна виділити такі: мідь, цинк, свинець, кадмій, ртуть.

3. Вода

    У Донецькій області близько 240 малих і середніх річок. При цьому водозабезпеченість природним річковим стоком на одного мешканця області в 5 разів менша, ніж у середньому в Україні. У абсолютних цифрах загальний забір води з усіх джерел склав по Донецькій області в кінці ХХ ст. близько 2600 млн. м3. У той же час об'єм стічних вод — понад 1750 млн. м3, з яких майже 1000 млн.м3 недостатньо очищених та зовсім не очищених. Це 25% таких стічних вод по Україні. Так як стік річок в основному здійснюється у Азовське море, то забрудненість річок обумовлює забрудненість моря.

           

                                       Івано - Франківська область

1.Атмосферне повітря

Потенційні викиди шкідливих речовин в атмосферу перевищують 600 тис. тонн в рік. І хоч порівняно з 1989 роком загальна кількість викидів у 2006 році менша у 1,5 раза і становить 318,4 тис. тонн, за показником викидів на 1 км² (23 т/км²) Івано-Франківська область займає 5 місце серед областей України. Із загальної кількості викидів із стаціонарних джерел 80% припадає на Бурштинську ТЕС. Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря області від стаціонарних джерел у 2006 році становили 269,3 тисячі тонн, що на 21,7% більше, ніж у 2005 році. Зростання викидів зумовлене збільшенням викидів Бурштинської ТЕС, яка наростила виробництво електроенергії на 34,3%.

Викиди пересувних джерел області у 2006 році становили 49,19 тис. тонн, що на 6% більше, ніж у 2005 році.
В розрахунку на одного жителя області від стаціонарних та пересувних джерел викинуто 229 кг шкідливих речовин, що на 48 кг більше, порівняно з 2005 роком.

2. Ґрунти

Розвиток ерозійних процесів та агрохімічна деградація ґрунтів. Ці процеси є наслідком розорювання земель на схилах більше 5°, відсутності системи протиерозійних заходів на сільськогосподарських угіддях, переважання тракторного трелювання деревини на лісових землях та вторинне підкислення ґрунтів, погіршення гумусового стану, забруднення ґрунтів важкими металами і пестицидами.

3. Вода

У водойми області у 2006 році скинуто 92,8 млн. м³ зворотних вод, із них забруднених (недостатньо очищених і без очистки) – 26,1 млн. м³. Така ситуація обумовлена недостатньою потужністю очисних споруд у м. Івано-Франківську, Коломиї, Галичі і селищі Верховина та низьким ступенем очищення зворотних вод від солей (хлориди, сульфати, амонійні сполуки). Найбільшими забруднювачами поверхневих водойм є підприємства житлово-комунального господарства, хімічної та нафтохімічної промисловості, електроенергетики.

                                                    

                                                         Харків

1.Атмосферне повітря

 Відповідно до метеорологічного районування м. Харків віднесено до територій з можливо-високим потенціалом забруднення атмосферного повітря промисловими викидами. До стаціонарних джерел забруднення атмосферного повітря слід віднести викиди крупних промислових підприємств, особливо, паливно-енергетичного комплексу, машинобудівних, коксохімічного та хімічного виробництв. В м. Харкові, за відомостями Головного управління статистики в Харківській області налічується 198 промислових підприємств, які мають стаціонарні джерела викидів потужністю 100 т/рік і більше.

2.Ґрунти

Для м. Харкова характерно забруднення ґрунтів важкими металами — мідь, ртуть, цинк, свинець, кадмій, хром, які накопичуються у поверхневому горизонті ґрунтів. Вздовж крупних транспортних магістралей характерна надмірна концентрація свинцю, поліциклічних ароматичних вуглеводнів.
Забруднення ґрунтів на територіях санітарно-захисних зон, містах відпочинку, територіях дитячих закладів відхилення від нормативних величин фіксується у 40
 % проб, у 20 % — у районах розташування підприємств.

 

3. Вода

Ріки Харкова маловодні, з незначною швидкістю течії, зазнають значного антропогенного впливу. У межах басейну річок досить розвитий агропромисловий комплекс: землеробство, тваринництво, переробка сільгосппродукції. Сільськогосподарські угіддя і орні землі займають більше 80 % площі водозбору. Погіршує ситуацію і той факт, що близько 85 % від загального обсягу забруднюючих речовин, що надходять у річки в межах міста, несуть у собі неочищені поверхневі стоки. До джерел забруднення поверхневих вод також відносяться скиди з очисних споруд міської каналізації (в першу чергу скиди Диканівської станції біологічної очистки), порушення режиму землекористування прибережних водоохоронних смуг і наявність на цих територіях стихійних звалищ побутових відходів тощо.

                                                           Одеса

1.Атмосферне повітря

Зростання обсягів викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря Одеської області у 11 кварталі 2008 року відбулося у 16 районах області.

Найбільші обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря мають підприємства, які виробляють та розподіляють, електроенергію, газ та воду ( 3,3 тис. т, або 41,2% від загальних викидів стаціонарними джерелами по області) та підприємства переробної промисловості ( 2,3 тис. т, або 29% від загальних викидів стаціонарними джерелами по області). Причинами надмірних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря є: робота підприємств в умовах зношеності основних фондів, не доскональності технологічних процесів базових галузей промисловості, недостатньою забезпеченістю останніх очисними спорудами, для уловлення та утилізації забруднюючих речовин, введенням у дію нових підприємств. Також проведенням технологічного обслуговування газового обладнання та газопроводів на підприємствах ВАТ «Одесагаз», Одеського лінійно- виробничого управління магістрального газопроводів філії УМГ «Прикарпаттрансгаз» та ЗАТ «Газтранзит».

2.Ґрунти

Майже припинено роботи з охорони ґрунтів. Продовжується тенденція зниження в ґрунті гумусу через зменшення внесення органічних і мінеральних добрив, суттєве скорочення площі зернобобових та багаторічних бобових трав тощо.
Особливо прикрим є те, що сьогодні так господарюють не лише приватні орендарі на приватних землях, але й державні та комунальні підприємства і установи на землях державної власності.
Останнім часом стало типовим явище нехтування сівозмінами і вирощування сільгоспкультур з грубим порушенням науково-обґрунтованих норм їхнього чергування або навіть беззмінних посівів.
Високий рівень розораності угідь, а також розширення посівів енергонасичених культур (соняшник, ріпак тощо), незадовільний стан лісозахисних смуг призвели до стрімкого розвитку ерозійних процесів.

3. Вода

Сучасний стан поверхневих водойм області характеризується антропогенним тиском суб’єктів господарювання. Майже 139,5 млн. м3 недостатньо очищених стоків щорічно надходить до них. Причиною незадовільної роботи очисних споруд є фізична та моральна застарілість обладнання, несвоєчасне проведення поточних та капітальних ремонтів. Найбільші забруднювачі водних ресурсів

-   ТОВ «Інфокс» Філія «Інфоксводоканал»

-   КВЕП «Котовськводоканал»

-   КП «Болградводоканал»

                                                       Запоріжжя

1.Атмосферне повітря

Щороку в атмосферу Запорізької області викидається 350 тонн забруднювачів, з яких 230 тонн припадає на стаціонарні/точкові джерела і 120 тонн - на автотранспортний сектор. Загалом, щодня у повітря Запорізької області викидається 631 тонна шкідливих частинок. Обсяги викидів збільшуються у темпі 2 - 2,5% на рік.

2. Ґрунти

Природнокліматичні умови, а також нераціональне використання сільськогосподарських земель збільшує площу деградованих ґрунтів. Погіршення екологічного стану відбувається внаслідок підтоплення, ерозії, засолювання, фізичних деформацій та стискання. Внаслідок природних і технологічних діянь відбувається активізація екзогенних процесів: зсувів, осідань ґрунту, берегової абразії та інші.

3. Вода

Найбільш забрудненими є стоки підприємств чорної та кольорової металургії, а також каналізаційні стоки від комунальних житлових комплексів. На ці точкові джерела припадає 60% загального обсягу викидів забрудненої води в області. Основними складниками забруднення води є: відпрацьовані матеріали, хлориди, сірка, фосфати, солі амонію, нітрати, нафтопродукти, цинк, нікель тощо. Процеси, що призводять до погіршення екологічного стану водойм, лишаються чинними, а основну роль у забезпеченні нинішнього стану відіграє промисловий сектор.




1. реферат дисертаціd на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук.html
2. Передача дел на архивное хранение
3. Правила ведения переговоров
4. Б.Н. Ельцина доктор исторических наук г
5. Sun Phone 1 ldquo;Sun Phonerdquo; це аналог американської компанії pple
6. КОНТРОЛЬНАЯ РАБОТА 1 Расчет цепей с источниками гармонических воздействий 2
7. разноуровневых систем приводит к облагораживающей перестройке архаичной социальной организации по обра
8. Из истории изучения сельского хозяйства Сибири в начале 1920-х гг
9. English П 13 Grmmr for Lwrdquo;- Учебное пособие
10. Патологічні зміни в центральній нервовій системі при захворюванні на СНІД
11. Философское осмысление смысла жизни в поэме Маяковского Облако в штанах
12. Какие ханы основали Казахское ханство Правитель препятствовавший Касым
13. Запланированная случайность
14. Социальноисторические и культурные особенности Нового времени
15. Род Ляпуновых
16. Год рождения образование 1
17. Влияние национального воспитания в семье на развитие детей дошкольного возраста
18. Кат. Бытия её мировозкое и методологич
19. О некоторых трудностях, возникающих при решении геометрических задач
20. перцептивные процессы Ощущения Ключевые понятия Сенсорнопер