У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема Письмове віднімання чисел без переходу через десяток

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

Тема. Письмове віднімання чисел без переходу через десяток. Прості задачі на віднімання.

Мета. Ознайомити учнів із прийомами письмового віднімання трицифрових чисел без переходу через розряд; удосконалювати вміння учнів розв’язувати прості задачі на дію віднімання та задачі, що включають суми двох і трьох доданків; розвивати логічне мислення, математичне мовлення; узагальнювати вміння розв’язувати рівняння; закріплювати вміння обчислювати периметр прямокутника; виховувати любов до математики, позитивне ставлення до навчання.

Обладнання. Картки для самостійної роботи, мультимедійне обладнання.

Хід уроку.

І. Організація навчальної діяльності.

Добрий день, любі діти! Мене звати Катерина Григорівна.  ( 1 слайд)

-Сядьте, діти, всі рівненько,

Усміхніться всі чемненько.

У світ знань ми вирушаєм,

Математику вивчаєм.

ІІ. Контроль ,корекція та закріплення знань.

- Математика наука непроста,

І цікава, і захоплююча.

Тож у подорож ми вирушаєм,

І для неї транспорт вибираєм.

А для цього дам я вам підказку,

Якщо відгадаєте загадку.

1. Відгадування загадки

Ні сани, ні віз, а їде без коліс. ( Корабель) ( 2 слайд)

-Правильно, діти, ми будемо подорожувати на кораблі по математичному океану.

2.  Завдання на картках

Перепусткою на наш корабель буде виконання завдань на картках. (3 слайд)

-Хто хоче взяти відповідальність на себе, щоб весь клас ввійшов на корабель?

-Завдяки нашим відважним товаришам, ми  залишаємо порт і виходимо у математичний океан.

3. Усний рахунок

-Першу зупинку в безмежному океані ми зробимо на острові «Обчислювальний»(4 слайд)

-Щоб довго не затримуватись ,ви повинні  швидко і правильно відповідати.

-Отже,завдання такі:

а) Розвязати рівняння 700-х =450       х-50=300

-Прочитайте перше рівняння.

-Який компонент дії віднімання невідомий? (від’ємник)

-Як знайти невідомий від’ємник? (Від зменшуваного відняти різницю. 700-450=250)

- Прочитайте друге рівняння.

-Що потрібно знайти? (Зменшуване)

-Як знайти невідоме зменшуване? (До відємника додати різницю.50+300=350)

б) Знайти приклад із відповіддю 760

420+340           570+120         360+400

320+140           340+230         650+110

в)Знайти неправильно розв’язанні приклади

450-50=400                  570-(120-110)=340

650-120=300                450-200+50=300

г) Гра «Знайди пару»

-Пограємо у гру «Знайди пару».

Потрібно обчислити приклад у І стовпчику і знайти йому пару з такою самою відповіддю у ІІ стовпчику.

48:8                             24:4

54:6                             36:6

14:2                             72:9

30:6                              25:5

12:6                              81:9

40:8                              45:9

42:7                              16:8

18:9                              10:5

64:8                               49:7

-Молодці,діти, ви  добре справились з усними обчисленнями. Ми вирушаємо далі. На горизонті бачу острів «Каліграфії» (5 слайд)

4.Хвилинка каліграфії

-Назва острова нам підказує, що будемо каліграфічно писати число,а яке дізнаємось,коли скажемо правильну відповідь.

-Хлопчик записав числа від 1 до 90. Скільки разів він записав

цифру 7? (10разів)

Сьогодні на хвилинці каліграфії  запишете число 10.

Які цифри нам допоможуть  у записі числа 10? (одиниця і нуль)

-Сядьте , діти всі рівненько. Запишіть у зошитах дату,Класна робота і каліграфічно число 10,один рядок.

(Ходжу між партами, звертаю увагу на осанку і вибираю кращі зразки)

-Найкраще, на мою думку,написали такі учні:

-Усі непогано справились із каліграфією.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу

-Діти,  ми  повинні з  нашої подорожі отримати нові знання , які допоможуть нам правильно розв’язувати приклади і задачі.(6 слайд) Тож,сьогодні ви будете вчитися віднімати трицифрові числа без переходу через розряд, удосконалювати свої вміння щодо розв’язування задач, будемо розвивати логічне мислення, увагу, виховувати любов до математики.

  1.  Підготовча робота. ( 7 слайд)

Для цього ми зробимо зупинку на острові «Нових знань». Жителі острова хочуть перевірити чи вмієте ви віднімати двоцифрові числа,для цього прокоментуємо розв’язання прикладів 85-22   та  96-54.

Будь ласка, хто хоче виконати це завдання.

- А для цього згадаємо алгоритм віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Як записуємо? (одиниці під одиницями, десятки під десятками)

-З яких розрядних одиниць починаємо віднімання? (З розряду одиниць)

  1.  Пояснення нового матеріалу за вправою 674. Жителі острова вам довіряють самостійно ознайомитись з правилом віднімання трицифрових чисел без переходу через десяток і розглянути  приклад у вправі 674.

-Повторимо, як записують числа при письмовому відніманні?

-З яких розрядних одиниць починають виконувати письмове віднімання?

  1.  Первинне закріплення

-Розвяжемо з коментуванням такі приклади.

 567                              745

-132                            - 534

____                             ___

435                               211

4.Вправа 675.-самостійно

-Приклади вправи 675виконайте самостійно:Ів.-1і2приклади,ІІ в.-

Перевірка

-Будь ласка, прочитайте перший приклад.(947-321=626)

-Молодці,ви добре попрацювали .Наступна наша зупинка острів «Фізкульхвилинка». Ми зможемо відпочити.

5. Фізкультхвилинка (8 слайд)

Раз, два! Час вставати,

Будемо відпочивати.

Три, чотири! Присідаймо.

Швидко втому проганяймо!

Пять, шість! Засміялись,

Без утоми нахилялись.

Сім, вісім! Посміхнулись!

До роботи повернулись.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу. (9 слайд)

Підпливаємо до нового острова, який має назву «Задачний».

  1.  Задача 678.

-Прочитайте задачу 678 і скажіть, про що йде мова в задачі? (діти мовчки  читають задачу)

-Хто скаже,про що йде мова в задачі? (учень читає вголос задачу)

-Зробимо короткий запис до задачі,давши відповіді на поставлені запитання.

-Скільки кілометрів проїхав шофер за три дні? (988км)

-Скільки кілометрів він проїхав за перші два дні? (644км)

-Скільки кілометрів проїхав шофер за  другий і третій день? (644км)

-Про що запитується в задачі? (Скільки кілометрів проїхав шофер другого дня?)

-Якщо нам відомо який шлях проїхав шофер за три дні і за перший і другий день разом,що можна знайти за цими даними? (Скільки кілометрів  проїхав шофер третього дня?)

-Якою дією? (Віднімання)

-Якщо відомо, скільки проїхав шофер другого і третього дня разом і скільки він проїхав третього дня,що можна знайти?( Скільки кілометрів проїхав шофер другого дня?)

-Якою дією? (Віднімання)

-Складемо план розв’язування.

-Що шукаємо в першій дії? (Скільки кілометрів проїхав шофер третього дня?

-Яке запитання до другої дії? (Скільки кілометрів проїхав шофер другого дня?)

-Запишіть розв’язання до  задачі у зошитах.

1) 988-644=344(км)

2) 644-344=300(км)

Відповідь: 300км проїхав шофер другого дня.

-Будь ласка,прочитайте розв’язання задачі.

2. Фронтальна робота над задачею 676.

-Прочитайте першу задачу.  Якою дією знайдемо відповідь.( Віднімання)

Запишіть у зошити письмово  розвязання.

-Хто хоче прокоментувати?

457

-124

_____

333(м)

Відповідь: 333м тканини залишилося.

-Молодці,з цим завданням ви справились. Ми можемо вирушати далі.

  1.  Робота з геометричним матеріалом.

Завітаємо ми і в Геометричну бухту. (10 слайд) Назвіть зображені геометричні фігури. Виберіть ті фігури, які мають прямі кути.

-А тепер у вправі 677 знайдіть  периметр трикутника, в якого є прямий кут.

-Як знайти периметр трикутника? (Потрібно виміряти його сторони і знайти суму довжин усіх сторін трикутника)

-Так ,який трикутник має прямий кут? (третій)

-А тепер самостійно виміряйте довжини його сторін і знайдіть периметр.

-Перевіримо ,як ви знайшли  периметр . Хто хоче прочитати?

25+45+40=110 мм=11см

-Молодці,ви справились добре. Ми вирушаємо далі.

  1.  Логічне завдання.

По курсу видно Логічний острів. (11 слайд) Заглянемо туди. Бачимо хлопчика. Запитуємо у нього, скільки йому років.  Він відповідає:

« А от поміркуйте. Додайте найменше одноцифрове число, найменше двоцифрове і найменше трицифрове. Від знайденої суми відніміть найбільше двоцифрове число, і ви дізнаєтеся, скільки мені років.» Скільки років хлопчику? (1+10+100=111; 111-99=12)

V. Підсумок. (12 слайд)

1. Докладно поясніть обчислення різниці:

678

-

432

___

2. Вправа « Мікрофон»

- Чи справдилися ваші очікування від нашого уроку?

- Що допомагало нам подорожувати і повернутися додому?

3. Рефлексія (13 слайд)

VІ. Домашнє завдання ( 14 слайд)

С.102-103, розв’язати завдання №679, 680




1. ТЕМА МОЕГО ВЫСТУПЛЕНИЯ АПОКАЛИПСИС СЕГОДНЯ
2. тематизуюча 2
3. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук Київ 2002 Дисерт
4. электронная спектроскопия Метод не имеет стандартного сокращения иногда с расшифровкой приводят аббреви
5. Региональное таможенное управление РТУ является таможенным органом входящим в единую федеральную центра
6. Повесть временных лет как культурно-историческое произведение
7. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 1 Определение характеристик пассивных элементов в цепи постоянного тока
8. Красноярский государственный медицинский университет имени профессора В2
9. Робоча навчальна програма курсу ФІЛОСОФІЯ КУЛЬТУРИ для культурологів для студент.html
10. тематике При применении чек-рейза важную роль играют следующие факторы- Акция на префлопе- Если мы бы
11. Тема1 11 Сплавы каких химических элементов в основном используются в качестве проводника электроэнер
12. Життя і смерть - вічні теми духовної культури людства
13. І НечуйЛевицький можна розчленувати на три неускладнені висловлювання День був ясний
14. Бретонский язык для начинающих1
15. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.
16. Диагноз - интернет-зависимость.html
17. Административное право (шпаргалка)
18. Опекунское право по советскому законодательству
19. Среди неотрицательных решений 1 нужно найти такое при котром линейная целевая функция L вида- L Cc1x1c2x2
20. ние семейство Аг методы индикации и идентификации заболевания