У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ТЕМА 9 СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ СТРАХУВАННЯ Об~єкти страхування урожаю сільськогосподарських культур

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 5.4.2025

89

ТЕМА №9. СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКЕ СТРАХУВАННЯ

  1.  Об’єкти страхування урожаю сільськогосподарських культур.
  2.  Страхові випадки.
  3.  Документи для проведення страхування та отримання страхового відшкодування.
  4.  Початок роботи по складанню актів про загибель або пошкодження посівів.
  5.  Розрахунок збитку при загибелі врожаю.

9.1. Об’єкти страхування урожаю сільськогосподарських культур.

Страхувальником у цьому виді страхування виступають с/г підприємства. Страхування с/г багаторічних насаджень починається з дня переведення їх в основні засоби і припиняється при їх виключенні з основних засобів. Молоді насадження переводяться у основні засоби по закінченню посадкових або посівних робіт, тобто початком страхування молодих плодових насаджень вважається день закінчення посадки саду і прийняття його до балансу.

За страхуванням врожаю початок відповідальності і її закінчення мають свої особливості. Вони обумовлені характером виробництва у рослинництві, але автоматичність обов'язкового страхування зберігається. Початок і закінчення страхування врожаю залежить від виду с/г культури.

Страхування починається за багаторічним і однорічним сіяним і посадковим культурам - з дня посіву або посадки. А по багаторічним культурам, які не дають у даному році врожаю (крім сіяних трав), - з дня переходу їх до зими, тобто припинення вегетації у році, попередньому отриманню врожаю.

Відповідальність за страхування врожаю багаторічних плодово-ягідних та інших насаджень виникає з дня припинення вегетації, а за страхування розсадників - з дня посіву або посадки рослин.

Страхування врожаю припиняється з дня закінчення збору урожаю с/г

культур.

  1.  Страхові випадки .

Урожай всіх с/г культур застрахований на випадок загибелі або пошкодження в результаті засухи, нестачі тепла, надмірної зволоженості, вимокання, випрівання, заморозки, вимерзання, граду, зливи, бурі, урагану, селі, повені, недостатньої кількості води в джерелах зрошення, а також інших незвичайних для даної місцевості мете реологічних або інших умов, хвороб та шкідників рослин, пожежі, від пошкодження дикими тваринами, дикими птахами і гризунами.

Страховим випадком, який викликає необхідність відшкодовувати збиток, вважається зменшення середнього збору з 1 га внаслідок усіх вищезазначених подій в даному році, у порівнянні з середнім показником за попередні 5 років.

За страхування врожаю с/г культур відшкодовуються втрати від зменшення кількості

одержаної основної продукції проти середнього 5 врожаю з 1 га. Збиток обчисляється виходячи з діючих закупівельних цін на день страхової події. При сівбі та підсіванні загиблих або пошкоджених культур збиток визначається з розрахунком, пов'язаних з цим додаткових затрат і вартості урожаю знов посіяних або підсіяних культур.

При загибелі або пошкодженню врожаю відшкодовується 50% збитку за обов’язковим страхуванням, а за добровільним страхуванням - згідно умов договору.

За страхування багаторічних насаджень страховим випадком вважається повна 100% загибель усіх або окремих дерев чи кущів.

9.3.Документи для проведення страхування та отримання страхового відшкодування.

Для проведення страхування необхідним є точний облік урожайності. Страхувач за кожним господарством окремо веде журнал обліку урожайності с/г культур, форми № 101-А, в якому фіксуються дані про щорічну урожайність основної продукції усіх культур і визначається середня врожайність за останні 5 років і вартість урожаю з 1 га! Вартість середнього 5-річного урожаю впливає в подальшому на розмір страхового відшкодування і на величину страхових платежів .

Іноді в господарствах спостерігається яскраво виражена періодичність плодоносності насінних і кісточкових садів, тому з даних по врожайності за 10 років для розрахунку середньої 5-річної врожайності беруться роки, відповідні даній плодоносності, тобто окремо підраховані парні та непарні роки.вартість врожаю обчислюється за закупівельними цінами на відповідний вид продукції. Розрахунок середнього врожаю і його вартості здійснюється у картці- розрахунку платежів по страхуванню майна с/г підприємств, форми № 101, де записуються загальні дані про урожайність за 5 років і наводиться середня урожайність.

9.4.Початок роботи по складанню актів про загибель або пошкодженн посівів.

Основою для початку роботи по складанню актів служить одержання страхувачем письмового повідомлення с/г підприємства про загибель або пошкодження посівів чи посадок, надісланого у наступні строки.

  1.  Про загибель або пошкодження озимих і багаторічних культур, підзи- мних посівів, ярих культур, що відбулися восени або в період зимування на протязі 3 діб після початку масового посіву ярих культур у даному господарстві, а при пересіві і підсіві восени - не пізніше 3 днів до пересіву або підсіву.
  2.  Про загибель або пошкодження культур у результаті граду, зливи, бурі, урагану, повені, селі, заморозку, пожежі і зсувів - на протязі 3 діб з дня загибелі або пошкодження.
  3.  Про загибель або пошкодження квіткових бруньок у період зимування дерев або кущів, плодово-ягідних і технічних насаджень - на протязі З діб після початку масового цвітіння насаджень у даному господарстві.
  4.  Про загибель або пошкодження культур у результаті всіх інших лих - не пізніше 10 днів до початку збирання врожаю даної культури в господарстві.

Акти про загибель або пошкодження с/г культур і багаторічних насаджень складаються страхувачем за обов'язкової участі представника с/г підприємства. При загибелі або пошкодженні врожаю с/г культур складаються акти

форми №117, а при загибелі багаторічних насаджень -форми № 118 у 2-х екземплярах: один - страхувачу, інший - с/г підприємству.

Акти форми № 117 складаються на окремі види с/г культур або їх групи з розрахунком строків збору.

9.5.Розрахунок збитку при загибелі врожаю.

За озимими культурами, які висіваються на зерно і зимовий корм, площі посівів, загиблих у період зимування, а також площі посіву загиблих культур, визначається як різниця між площами по промислово-фінансовому плану і фактично зібраними. Площі культур, посіяних замість загиблих, розподіляються між посівами на зерно і зерно та зимовий корм, виходячи з процентного відношення до загальної площі посіву.

Збитком, який підлягає відшкодуванню, вважається вартість кількісних втрат урожаю основної продукції культури або групи культур по всій площі її посіву в господарстві і обчислюється за різницею між вартістю врожаю з 1 га за останні 5 років і за даний рік. Середня врожайність визначається на всю площу посіву або посадки с/г культури під урожай даного року.

Деякі культури дають 2-3 види основної продукції (льон, конопля і сіяні трави) або вирощуються для різного призначення (озимі і кукурудза на зерно та зелений корм), тому при розрахунку збитку враховуються усі види одержаної продукції.

Принцип відшкодування колосальних втрат дотримується і при пересіві або підсіві загиблих культур. У цьому випадку збиток визначається виходячи з різниці вартості середнього урожаю загиблих і знов посіяних культур та середньої вартості затрат за посівом або підсівом.

Для розрахунку збитку при повній загибелі врожаю необхідно середню вартість урожаю культури з 1 га за останні 5 років помножити на загальну площу посіву культури під урожай поточного року.

При пересіві і підсіві культури методика розрахунку збитку ускладнюється, так як є особливості, коли пересів або підсів виконуються цією ж або іншою культурою на всій або на частині площі, тому необхідно мати свідчення про розмір затрат на пересів або підсів 1 га тією чи іншою культурою по площі, на

якій відбувся пересів або підсів, і про вартість урожаю знов посіяних або підсіяних культур.

Якщо пересів відбувся іншою культурою на всій площі, збиток визначається у вигляді різниці між вартістю, 5-річного врожаю загиблих і знов посіяних культур, за відніманням витрат на пересів.

При пересіві пошкодженої культури іншою на частині площі збиток визначається з розрахунком вартості фактичного збору врожаю пошкодженої культури, вартості 5-річного урожаю знову посіяних культур і затрат на пересів.

При підсіві пошкодженої культури іншими на частині площі для розрахунку збитку береться вартість фактичного урожаю відповідних частин площі пошкодженої культури і суміші, що утворилася при підсіві.

При загибелі або пошкодженні с/г культур, які висіваються вперше, збиток визначається за різницею між вартістю врожаю цієї культури на 1 га, що обчислена виходячи з планової урожайності (але не вище фактичної урожайності у середньому по району в минулому році і урожаю, отриманому з 1 га господарством у даному році в розрахунку на посівну площу).

Збиток розраховується на бланку форми № 117-А: "Розрахунок збитку і страхового відшкодування у зв'язку із загибеллю або пошкодженням с/г культур". При пересіві і підсіві додатково складається форма № 117-Б: "Довідка про вартість врожаю культур пересіяних або підсіяних замість загиблих або вартості затрат на пересів та підсів у с/г підприємстві".

Збиток по культурам, які висіваються для одержання сіна, зеленого корму і силосу визначається разом із збитком по однорічним сіяним травам, кукурудзи на силос, зелений корм або сіно, або силосним культурам.

Виплачується страхове відшкодування за недобір урожаю у 15-денний строк після складання акту і розрахунку збитку.

Контрольні питання:

  1.  Охарактеризуйте умови страхування врожаю с/г культур.
  2.  Як визначається сума страхового відшкодування по страхуванню врожаю

сільськогосподарських культур ?





1. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Сімферополь
2. Стаття 35 Конституції закріплює право кожної людини яка проживає на території України а не тільки для її гром
3. на тему- ldquo; Дарение и наследование жилых помещений
4. Русская кампания 1812 года фр
5. Филиппа. Однако эти кандидаты встретили противодействие громадного большинства Собора.html
6. Безопасность жизнедеятельности на литейном цехе
7. На тему- Політична влада
8. Если бы это вернуло её
9. Экономическое учение физиократов
10. Результати оцінки стійкості цеху промислового підприємства при дії землетрусу інтенсивністю VII балів