У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Прилади системи живлення дизелів Мета та завдання роботи- вивчити призначення класифікацію та заг

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 7.4.2025

Лабораторна робота №7

Тема: Прилади системи живлення дизелів

Мета та завдання роботи:

- вивчити призначення, класифікацію та загальну будову приладів системи живлення дизеля: паливних фільтрів, очисників повітря, паливного насосу низького тиску,паливного насосу розподільного типу, регулятора частоти обертання колінчастого вала, роботу автоматичної муфти випередження впорскування палива;
- ознайомитися з марками палив для дизелів;

Забезпечуючі засоби: прилади систем живлення дизеля: паливних фільтрів, очисників повітря, паливного насосу низького тиску, регулятора частоти обертання колінчастого вала) двигунів СМД-14 БН і КаМАЗ-740; стенд ПНВТ.
Регулятор частоти обертання колінчастого вала

1 – пружина; 2 – тяга рейки паливного насосу; 3 – рейка паливного насосу;

4,11,12 – пробки; 5 – корпус; 6  – хрестовина; 7 – конічна тарель; 8 – тягарці;

9 – плоска тарель; 10 – важіль регулятора; 13 – кришка; 14 – ролик; 15 – упор; 16 – упорний підшипник.

Рисунок 1– Регулятор частоти обертання колінчастого вала

Розподільний паливний насос високого тиску
    Подача палива в сучасних двигунах із запалюванням 
 від стискування  проводиться також  за допомогою розподільного насосу, базовою конструкцію якого є насос фірми   Bosch,  стали випускати протягом  останніх декількох років. Порівняно низька вартість останніх робить їх  застосування привабливим для багатьох виробників.  На рисунку 2 зображено  одноплунжерний паливний насос розподільного типу.

1 - насос подачі палива (лопаточного типу); 2 - привід регулятора: 3 -пристрій регулювання кута випередження впорскування; 4 - кулачковий  диск; 5 – регулююча втулка: 6 - розподільний плунжер; 7 – нагнітальний клапан; 8 – пристрій відключення соленоїдного управління: 9 - важільний  механізм регулятора;10 - перепускний дросель; 11 - механічний пристрій  відключення; 12 - пружина регулятора;13 - важіль контролю частоти  обертання; 14 -регулююча втулка; 15 - відцентрові вантажі; 16 -нагнітальний  клапан обмеження тиску

Рисунок 2 – Схема одноплунжерного ПНВТ розподільного типу

Автоматична муфта випередження впорскування палива

       Дозволяє змінювати кут випередження впорскування палива залежно від частоти обертання колінчастого вала, що підвищує економічність дизеля  при різних режимах роботи і покращує його пуск. Муфта встановлюється на передньому кінці кулачкового валу ПНВТ. ЇЇ будову наведено на рисунку 3.

       Автоматична муфта відцентрового типу, прямої дії, з установочним  кутом  випередження впорскування 18 °  призначена для автоматичної зміни  моменту впорскування  палива в циліндри в залежності від частоти  обертання  колінчастого вала двигуна. 

       Муфту встановлено ​​на конічному кінці кулачкового вала 18 насосу  високого тиску на сегментній шпонці 17,  кріпиться кільцевою  гайкою 9 і   пружинною шайбою 16. Вона змінює момент впорскування палива за  рахунок додаткового повороту кулачкового вала насосу під час роботи в ту

 або іншу сторону щодо вала приводу насосу.

а-конструкція; б - деталі; 1 -ведома півмуфта; 2 - вісь вантажу; 3 -ущільнювальне кільце; 4 - пружина; 5-ведуча півумуфта; 6 - гвинт; 7 - втулка ведучої напівмуфти; 8 і 12 - самопіджимні манжети; 9 -гайка кріплення муфти; 10 - маточина веденої напівмуфти; 11 - шип; 13 - корпус; 14  палець ведучої півмуфти; 15 - вантаж; 16-пружинна шайба; 17 - шпонка; 18 - кулачковий вал паливного насосу; 19  проставка

   Рисунок 3 – Автоматична муфта випередження впорскування палива

Фільтри очищення палива
   Фільтр грубого очищення палива служить для попереднього очищення палива від механічних домішок та води. Він складається з корпусу, відбивача з сіткою, розсіювача, стакану з заспокоювачем.
 Злив відстою з фільтру проводиться через отвір у нижній частині стакана, що закривається пробкою.
    Фільтр тонкого очищення (рисунок 4) служить для остаточного очищення палива. Він, як правило, – нерозбірний, але  можлива установка розбірного фільтру зі змінним фільтрувальним паперовим елементом.

  Паливо, проходячи крізь штори паперового фільтруючого елемента, очищується від механічних домішок. У нижній частині корпусу фільтра знаходиться отвір з пробкою для зливу відстою.

1–  фільтр ФТ024-1117010; 2 – корпус; 3 –  кронштейн; 4 – пробка (для зливу відстою); 5. – штуцер відвідний; 6 – пробка (для випуску повітря);

7 –  прокладка; 8. – штуцер.

                  Рисунок 4 – фільтр тонкого очищення палива

Паливопідкачувальний насос низького тиску

      На рисунку 5 наведено схему паливо підкачувального насосу низького тиску дизеля.

      Переміщення палива каналами підкачувального насосу на рисунку 5 показано стрілками.

а -конструкція; 6 - схема перепуску палива; в – схема надходження палива в насос і подачі його до фільтру тонкого очищення; 1 - втулка; 2 – шток штовхача; 3, 8, 18 і 22 - пружини; 4 - штовхач; 5 –вісь  ролика; 6 - ролик; 7 - випускний клапан; 9 і 16- прокладки; 10 і 23 - пробки; 11 - корпус циліндра;12 - циліндр; 13 - поршень; 14 - шток поршня; 15 -рукоятка, 17 - втулка циліндра ручного насосу; 19 - впускний клапан; 20 - корпус насосу; 21 -поршень; 24 - ексцентрик; 25 і 26 - канали; А –порожнина  над поршнем; Б - порожнина під поршнем.

Рисунок 5 – Паливо підкачувальний  насос поршневого типу 

Насос-форсунка. Вимоги до сучасних дизельних двигунів відносно потужності, паливної економічності і екологічності стають все вище. Щоб задовольнити ці вимоги, необхідно забезпечити хороше сумішоутворення. Системою, яка задовольняє цим високим вимогам,  являється впорскування з використанням насос-форсунок. Ще Дизель виношував ідею об'єднати в одному вузлі паливний насос і паливну форсунку, що дозволило б відмовитися від трубопроводів високого тиску і, тим самим, підвищити тиск впорскування. Проте у той час не існувало ні технічних, ні технологічних можливостей реалізувати на практиці цю ідею. Як вже говорить сама назва, насос-форсунка є впорскуючим насосом з вузлом управління і форсункою в єдиному вузлі. Як і ТНВД з форсунками, система впорскування з  насос-форсунками виконує наступні функції: створює високий тиск для впорскування палива, впорскує певну кількість палива в певний момент. На кожен циліндр двигуна доводиться по насос-форсунці. Тому відсутні паливо проводи високого тиску, які є на двигуні з ТНВД.

Будова насос- форсунки

Дизельні насос-форсунки розташовані безпосередньо в голівці блоку. На розподільному валу є чотири кулачки для приводу насос-форсунок. За допомогою коромисел зусилля передається на плунжери насос-форсунок. Кулачок приводу насос-форсунки має профіль, що забезпечує різкий підйом коромисла і повільне опускання коромисла. При різкому підйомі коромисла плунжер насос-форсунки притискається донизу з високою швидкістю, і тим самим швидко досягається високий тиск. При повільному опусканні коромисла плунжер насос-форсунки рухається догори відносно повільно і рівномірно, внаслідок чого паливо може поступати в камеру високого тиску без утворення повітряних бульбашок. Безпосередньо саме впорскування відбувається при поданні напруги, що управляє, електронним блоком управління на електромагнітний клапан управління дизельної насос-форсунки.

Обов'язковою умовою ефективного згоряння є хорошесумішоутворення. Для цього паливо повинне подаватися в циліндр в потрібній кількості, в потрібний момент і під високим тиском. Вже при незначних відхиленнях від параметрів, необхідних для розпилювання палива відзначається збільшення вмісту шкідливих речовин в газах, що відпрацювали, підвищення шумності процесу згорання і збільшення витрати палива. Для досягнення максимально можливої плавності протікання процесу згорання перед основним впорскуванням здійснюється попереднє впорскування малої кількості палива під невеликим тиском. Завдяки згоранню цієї малої кількості палива в камері згоряння підвищуються тиск і температура. При основному впорскуванні необхідно досягти хорошого сумішоутворення для можливо повного згоряння палива. Завдяки високому тиску впорскування досягається дуже тонкий розпил палива, що дозволяє отримати рівномірну суміш палива і повітря. Повне згорання палива забезпечує зменшення викиду шкідливих речовин і підвищення потужності двигуна. Процес впорскування палива, забезпечуваною системою із застосуванням дизельних насос-форсунок, зі зменшеним тиском при попередньому впорскуванні, підвищеному тиску і швидкому протіканні процесу основного впорскування сприяє поліпшенню показників роботи двигуна. Важливим  моментом для процесу згорання в дизельному двигуні являється мала величина затримки самозаймання. Затримка самозаймання є проміжком часу між початком впорскування палива і початком підвищення тиску в камері згоряння. Якщо в цей часовий проміжок подається велика кількість палива, то це веде до різкого підвищення тиску в камері згорання і, тим самим, до збільшення рівня шуму процесу згорання. Внаслідок цього відбувається прискорене самозаймання палива, поданого в ході основного впорскування. Попереднє впорскування і наявність паузи між попереднім і основним впорскуванням сприяє тому, що тиск в камері згорання підвищується не стрибкоподібно, а відносно рівномірно. Внаслідок цього досягається зниження шумності процесу згоряння і зменшення емісії оксидів азоту. Для хорошої роботи двигуна важливо, щоб у кінці процесу впорскування тиск впорскування різко впав, а голка розпилювача швидко повернулася в початкове положення. Тим самим запобігається попадання палива в камеру згоряння під низьким тиском і з поганим розпилом. Таке паливо згорає не повністю, що веде до збільшення токсичності вихлопу.




1. ТЕХНИКО ЭКОНОМИЧЕСКИЕ РАСЧЕТЫ К ПРОЕКТУ ЦЕХА ПО ПЛАВКЕ НОРМАЛЬНОГО ЭЛЕКТРОКОРУНДА МОЩНОСТЬЮ 300000Т-ГОД
2. Индустрия гостеприимства туроператорская и турагентская деятельность
3. Российское предпринимательское право Становление предпринимательства и предпринимательского права
4. Тема- Международное правовое регулирование труда Понятие
5. от количества отработанного времени
6. 100403 ldquo;Організація перевезень і управління на транспортіrdquo; Київ 2005
7. Православные в межвоенной Польше и их лидер сенатор В
8. зах рус землі протягом др
9. Методы контрацепции
10. Реферат- Внутренняя и внешняя среда организации