Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Людина народжується щоб лишити по собі слід вічний

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.11.2024

Урок читання 3 клас

Тема: Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний.

Мета: Формулювати вміння усвідомлювати зміст та головну думку оповідання, висловлювати свої міркування про розуміння морально-етичних проблем; розширити знання учнів про творчість В.О. Сухомлінського. Розвивати уміння виділяти головне і аналізувати, розвивати навички свідомого, правильного читання, звязного мовлення; розвивати уяву, память, мислення. Виховувати почуття відповідальності, людської гідності та бажання «Зальшити свій слід в житті».

Матеріал для урку: Василь Сухомлинський « Який слід повинна залишити людина на землі?».

Обладнання: Ілюстрація до оповідання,  картки із прислів’ям, портрет В.О. Сухомлинського, капелюхи кольорові, картки із словами для розширення поля читання

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

1.Перевірка готовності робочих місць.

Чи усе приладдя є,

Для уроку в вас?

Гляньте швидше на столи-

Урок починать час!

2.Створення ситуації психологічного комфорту та емоційного стану.

Усміхніться всім навколо

Небу, сонцю, добрим людям!

І тоді обовязково наш урок цікавим буде.

3. Інтерактивна вправа «Мікрофон»:

- Продовжіть речення які зображено на дошці, відповівши на запитання:

Чого очікуєте від уроку?

Очікую…..

Хочу дізнатись……

Навчуся…..

(Вчитель перший висловлює свої очікування в мікрофон і передає його першому учню)

 

II. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

- Прочитайте слова.

ДИЛЮНА  РОНАДЖУТЬСЯЄ АН  ВСІТ ЕН  ЛДЯ ГОТО, БЩО КНУЗНИТИ ЗВІБЕЗНОЮ ЛИПИНКОЮ. ДИЛЮНА РАНОДЖУТЬСЯЄ, БЩО ШИЛИТИ ОП БІСО ЛІДС ЧНИВІЙ.

-А кому належать ці слова, ви дізнаєтесь коли розплутаєте плутанку.

А

И Л

 

В С

Ь

(Намалюйте очима зірку)                      (Пройдіть лабіринт за стрілками)

СХМЛНСЬКЙ  (УОИИ)

(Вставте голосні)

  •  Так, ці слова дійсно належать людині, яка знала душі дітей і дорослих, людині, яка спілкувалась з іншими не лише словами, а всім серцем – відомому українському учителю і педагогу Школи під відкритим небом В. О. Сухомлинському, творчість якого ми досліджуємо. Його ще називають людиною з великої Літери ( Показ портрета В. О. Сухомлинського).
  •  А що означає – бути людиною? Чи легко це – бути справжньою людиною? Що головне в житті? Відповіді на ці запитання допоможе нам знайти оповідання, назву якого ви прочитаєте на дошці.
  •  Подумайте, як поміняти ці слова місцями, щоб вийшло речення.

Н    С     Я    З      Л    П     З

А    Л     К    Е     Ю   О     А

      І      И    М    Д     В     Л

     Д      Й    Л     И     И    И

                     І      Н     Н    Ш

                            А     Н    И

                                    А    Т

                                           И

(Який слід повинна залишити людина на землі?)

-Яке це речення? (Питальне).

- Отже, сьогодні на уроці ми продовжуватимемо нанизувати намистинки безцінного досвіду Сухомлинського – прочитаємо оповідання «Який слід повинна залишити людина на землі?»

Будемо тренуватись у правильному виразному читанні, давати характеристику головним героям, оцінювати вчинки і поведінку персонажів.

III. Підготовка учнів до сприймання нового твору.

  1.  Вправа на розширення поля читання.

        До  кір                                                            Жи ти

    Ста       рий                                                    Хло           пчик                     

 Май            стер                                            Зни                   зують

Осто               ронь                                       Най                         нижчий

   Зга                       далась                               Випе                               стував

- Дітки давайте прочитаємо ці слова кілька разів хором. А тепер ланцюжком.

  1.  Словникова робота.

-Дітки, зараз я буду зачитувати слова з першої колонки, а вашим завданням буде знайти пояснення цих слів в другій колонці.

Мацстер                                      Ламати

Осторонь                                    Осуд, звинувачення

Псувати                                      Збоку, окремо

Докір                                          Рух плечей, виявляє здивування, нерозуміння

Знизувати плечима                   Дбайливо доглядати, виплекати

Випестувати                              Досконалий виконавець своєї роботи

-Давайте поставимо знак наголосу над наголошеним складом.

-Доберіти антоніми до слів:

Докір  (Похвала)

Старий (Молодий)

Найнижчий ( Найвищий)

Псувати (Лагодити)

IV.Первинне читання тексту (Комбінованим способом).

-Дітки, зараз я почну читати оповідання а ви уважно послухайте його і подумайте:

- Що так втішило майстра, а потім засмутило його?

а) Читання вчителем (До слів «… ніхто не памятає такого чоловіка»).

-Про кого дізнались з прочитаної частини твору? (про хлопчика і старого майстра)

-Що робив старий майстер? (Збудував будинок)

- Що йому не сподобалось у вчинку Хлопчика?(Те що він стрибнув на сходинку, яка була ще не затвердівша)

- Що на старості років згадав старий чоловік? (Він згадав своє рідне село на березі Дніпра).

б) Читання оповідання учнями до кінця.

-Коли ви будете дочитувати оповідання, подумайте що ж саме так засмутило старого чоловіка?

- «Ланцюжком» ( по реченню кожен учень, до фрази «…Пішов до будинку.»)

- «Буксиром» (учень – «буксир» - голосно, інші учні – пошепки, від слів «… Стоїть той»)

- «Хором» (останній абзац).

- Про що питав в чоловіка дід?( Що він залишив після себе?  Чи має він дітей?Чи посадив він дуба? Чи випестував поле? Чи склав пісню?)

- Куди пішов чоловік після розмови з дідом?(До будинку)

- Що залишив після себе на землі чоловік?(Відбиток ніжки на сходинці)

 Фізкультхвилинка.

Руки сонцю підставляйте,

З сонцем в піжмурки пограйте.

До вподоби нам ця гра.

Любить сонце дітвора.

V. Аналітичне читання.

1. Повторне читання ( мовчки )

Гра « Небо - земля»

  •  Дітки зараз пограємо з вами гру. Ви будете читати текст мовчки , а коли я скажу «небо» піднімете очі вгору. Коли ж прозвучить команда «земля» ви повинні продовжити читання. Але не забудьте при перечитуванні  звернути увагу які ж саме справи не зробив за своє життя чоловік.

2. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання.

- Дітки, знайдіть відповідь на мої запитання і зачитайте їх з тексту. Не забудьте ,що потрібно піднімати руку.

- Чим був задоволений старий Майстер?

- Прочитайте про вчинок хлопчика.

- Чи зрозумів він тоді те, що зробив погано?

-  Як склалося життя Хлопчика  через багато років? Прочитайте.

- Зачитайте діалог між дідом і старим Чоловіком . (Вчитель вибирає двох дітей  для виконнання ролі діда і Чоловіка, слова автора зачитує вчитель)

-Що згадалось чоловіку після розмови з дідом? Зачитайте.

- Який висновок зробив для себе чоловік? Зачитайте.

3. Характеристика головних героїв.

Гра «П’ять мислячих капелюхів»

Аналіз тексту за допомогою гри «П'ять капелюхів — п'ять думок».

Кожна група виконує своє завдання.

1- група «Білий капелюх».

—  Коротко перекажіть зміст тексту.

— Яку інформацію отримали?

2- група «Чорний капелюх» (колір критики).

—  Ви шукаєте все погане в тексті.

     — Що не сподобалось?

3-група «Зелений капелюх».

—  Ви шукаєте вихід із ситуації.

—  Поміркуйте, як вчинити краще?

— Який є вибір?

4- група — «Помаранчевий капелюх».(колір позитиву)

— Що ви бачите в цьому хорошого, доброго?

—  Яка користь з того, про що йдеться в тексті?

5- група

    — «Червоний капелюх» (колір емоцій).

    —  Яке ваше особисте ставлення до того, про що ви прочитали? Подобається вам це чи ні?

VI.Висновок і узагальнення з прочитаного.

1.Творча робота.

-Дітки добре подумайте, як можна змінити оповідання, щоб в кінці чоловік не сумував, а веселився. (Усно)

2.Відновіть прислівя.

Дялюність родожча аз све.

Добрасправасамасебехвалить.

  •  Яке з цих прислівїв виражає головну думку оповідання?( 2)

  •   Дітки поміркуйте, що хотів донести до нас автор  у своєму оповіданні?(Кожна людина повинна залишити  свій слід на землі)

3.Складання асоціативного куща.

  •  Подумайте, який же слід повинна залишити на землі людина, щоб нести це горде імя.(побудувати будинок, добрі справи, посадити дерево, виховати дітей, скласти пісню, написати книгу.

  •  

VII. Підсумок уроку.

Інтерактивна вправа «Мікрофон»

  •   Пригадайте, чого ви очікували від уроку на початку роботи. Чи справдились ваші очікування?
  •  
  •  
  •  

Закінчіть речення:

                                                                                                                                                

Тільки праця залишає слід на землі. Людське серце має бути відкритим  для добра, людяності, щирості і любові.

Саме таким було серце Василя Сухомлинського — чудового письменника і учителя від Бога.

Він залишив назавжди Слід після себе у світі, Слід той не зможуть змести Сиві і славні століття.

(Г. Орел)

— Таким повинно бути серце кожного з вас. Пам'ятайте, що ви — лю
дина. "Людина, — стверджував Сухомлинський, — народжується на світ не

для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується в
лишити по собі слід вічний".

VIII.Домашнє завдання

  •  Дітки, намалюйте вдома малюнок  на тему : «Який слід ви б хотіли залишити на землі?»
  •  Перечитайте вдома ще раз оповідання.




1. а; они способны накапливать один вид энергии вещества
2.  Минимальная сила раздражителя необходимая для вызова ответной реакции называется а подпороговой
3. Государство и экономика.html
4. Тема 1 Элементы теории множеств Множество совокупность набор какихлибо предметов объектов
5. Гипертоническая болезнь 3 стадии 2 степени риск 4
6. Номинация «Юные журналисты»
7. неорганизованные но могут быть организованы в полезную информацию
8. Острая левосторонняя нижнедолевая очаговая пневмония
9. Реферат на тему- Развивающиеся страны в условиях глобализации мировой экономики
10. Обзор и анализ источников питания 3 2
11. Номенклатура дел виды, роль и значение
12. Автоколлимационные зрительные трубы Широкоугольные коллиматоры Ошибки изготовления и положения оптических деталей приборов
13. Муниципальное образование городское сельское поселение несколько поселений объединенных общей террито
14. спиц в колесе ВГД в норме ПРИ ВОЗРАСТНОЙ НАЧИНАЮЩЕЙСЯ КАТАРАКТЕ зрачок серого цвета рефлекса с глазног
15. Аксиология терминін тыш е~гізгенГартман
16. на тему Порядок предоставления основного ежегодного отпуска Слушателя курсов повышен
17. Проведение реакции контроля качества обработки инструментов
18. СибАДИ Аналитический отчет по маркетинговому исследованию рынка сотовых телеф
19. буквицяперша буква абзацу збільшена у розмірах 7
20. СЕВЕРООСЕТИНСКАЯ ГОСУДАРСТВЕННАЯ МЕДИЦИНСКАЯ АКАДЕМИЯ МИНИСТЕРСТВА ЗДРАВООХРАНЕНИЯ И СОЦИАЛЬНОГО РАЗ