У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- ldquo;Текстовий процесор MS Word

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 14.1.2025

7


ОСНОВИ ІНФОРМАТИКИ ТП ОБЧИСЛЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ

П р а к т и ч н а  р о б о т а  № 11

Тема: “Текстовий процесор MS Word. Технологія створення списків, виносок, приміток, закладок, гіперпосилань, колонтитулів.” 

Мета: сформувати практичні навички створення списків, виносок, приміток, закладок, гіперпосилань, колонтитулів.

Хід роботи

Складіть звіт виконання практичної роботи.

Завдання 1. Робота зі списками.

 Список – це сукупність абзаців, на початку кожного з яких стоїть номер або маркер. Маркер – це символ чи рисунок, які використовуються з метою надання більшої виразності абзаців списку, які називають елементами списку. Якщо у ролі маркера виступає символ, то його формат легко змінити, а якщо рисунок – змінити маркер у MS Word неможливо.

 Списки використовуються для полегшення сприйняття інформації в документі. У MS Word існує три типи списків – марковані, нумеровані та ієрархічні (багаторівневі). Нижче наведені зразки кожного із типів.

 

Зразок маркованого списку:

  •  1 курс  
  •  2 курс
  •  3 курс
  •  4 курс

     Зразок нумерованого списку:

  1.  Зустріч
  2.  Збори
  3.  Конференція
  4.  Симпозіум


Зразок ієрархічного списку:

  1.  Філологія
    1.  Ділова українська мова
    2.  Англійська мова
    3.  Німецька мова
  2.  Філософія
  3.  Право
    1.  Міжнародне  право
    2.  Господарче право
    3.  Цивільне право
    4.  Кримінальне право
    5.  Фінансове право

 Для створення списку з існуючого тексту варто виділити необхідні абзаци і натиснути відповідну кнопку панелі інструментів Форматирование: Маркери  для маркованого списку або Нумерація  для нумерованого. Повторне натиснення на кнопку скасує операцію створення списку.

Якщо необхідно вводити текст у режимі списку, то такі кнопки натискають перед початком введення і створюють абзаци. Тепер кожний абзац буде відповідним образом відзначатися - або маркером, або нумеруватися. Для відключення цього режиму потрібно повторно натиснути на ту ж саму кнопку панелі Форматирование:  Маркери  для маркованого списку або Нумерація  для нумерованого. Припинити створення списку можна якщо натиснути поспіль клавішу Enter, а потім BackSpace, або двічі поспільEnter.

Інший спосіб створення нумерованого списку - почати його самостійно, тобто  почати абзац із номера. Після закінчення абзаца і натиснення клавіші Enter редактор Word почне наступний абзац із наступного номера. Відключення режиму нумерації в цьому випадку здійснюється стиранням номера в черговому абзац.

При використанні кнопок панелі Форматирование:  Маркери  для маркованого списку або Нумерація  для нумерованого будуть використовуватись параметри створення списків, маркери та стилі, які встановлені за замовчуванням у даному шаблоні чи ті, які використовувались останніми.

Параметри списків можна настроювати, використовуючи для цього команду  меню Формат Список і, переключившись на потрібну  вкладку, діалогового вікна Список, вибрати вбудований стиль списку чи самому створити новий стиль списку, обравши для заміни певний  стиль списку, після чого натиснути кнопку Изменить і в діалоговому вікні Изменениесписка задати необхідні параметри  (див. Рисунки 1-3).

Рис.1 Встановлення параметрів для нумерованного списка.

Рис.2. Встановлення параметрів для маркованих списків.

Рис.3. Встановлення параметрів для ієрархічних списків.

При створенні ієрархічних списків використовують кнопки панелі

Форматирование  Уменьшить отступ та Увеличить отступ для створення рівнів. Технологія їх використання така. Замовити певний стиль ієрархічного списку. Далі створити однорівневий список, а потім необхідні абзаци за допомогою цих кнопок понизити за рівнем.

  1.  Перейменуйте файл Практ_№10 на Практ_11. Встановіть текстовий курсор в кінці документу і створіть новий розділ з заголовком Що ми вивчаємо з дисципліни Основи інформатики та обчислювальної техніки.
  2.  Надрукуйте підзаголовок Робота зі списками.
  3.  Створіть: нумерований список – перелік прізвищ та імен студентів вашої групи.
  4.  Створіть: маркований список, копію питань до захисту цієї лабораторної роботи з маркером „, синього коліру.
  5.  Створіть: ієрархічний список – перелік дисциплін, які ви вивчаєте на 1 курсі.

Завдання 2. Робота з виносками.

Виноски – це символи, що використовуються у тексті у вигляді верхніх індексів, які пов’язані з певним зазвичай роз’яснювальним текстом, який відображається у тексті при наведенні покажчика Миші. Розміщується текст виноски зазвичай внизу сторінки, на якій знаходиться виноска, в кінці розділу, в якому міститься виноска, чи в кінці всього документу.

Виноски бувають Обычные та Концевые сноски.

Щоб додати виноску, потрібно встановити текстовий курсор в необхідному місці тексту, а потім виконати: меню Вставка СсылкаСноска. Див.рис.

 

 

      

Після цього відкриється діалогове вікно Сноски, в якому потрібно вибрати тип виноски та задати форматування для символів виноски, а також спосіб задання виноски та область її дії.

Щоб вилучити виноску, потрібно виділити її символи у тексті і натиснути клавішу delete.

  1.  Для кожного з створених списків  створіть звичайну виноску, зміст якої: назва різновиду списку.

Завдання 3. Робота з примітками. 

Примітка – це різновид виноски, яка відображається на полях документа і спеціальним способом форматується. Примітка може бути текстова чи звукова. Щоб додати примітку, потрібно встановити текстовий курсор в місці її вставки у тексті, а потім виконати: меню ВставкаПримечание.

Після цього потрібно створити зміст примітки – ввести текст або (та) додати звукову примітку у вікні звукозапису, натиснувши кнопку Создать примечание на панелі  Рецензирование  і  обираючи зі списку команду Звуковое примечание, яка з’являється  автоматично при вставці примітки:

Щоб прослухати звукову примітку, потрібно відкрити звуковий об’єкт в ній.

Щоб змінити зміст примітки, потрібно встановити текстовий курсор в ній і змінити текст. Щоб змінити зміст звукової примітки, потрібно відкрити контекстне меню звукового об’єкта і послідовно вибрати команди Объект звукозаписьИзменить в вікні звукозапису змінити зміст.

Щоб вилучити примітку потрібно відкрити її контекстне меню і клацнути на команді Удалить примечание. При вилученні всіх приміток можна скористатись відповідною командою зі списку біля кнопки Отклонить примечание и изменения на панелі  Рецензирование.

  1.  Створіть для кожного списку примітку такого змісту відповідно: Це моя група; Це питання до захисту; Що ми вивчаємо.

Завдання 4. Робота з закладками.

Закладка – це поіменована місце в документі, яка використовується для швидкого переходу до нього у великому документі, а також може використовуватись як аргумент у деяких функціях.

Щоб створити у тексті  Закладку, потрібно встановити текстовий курсор в місці її створення у тексті, а потім виконати: меню ВставкаЗакладка. Після цього з’явиться діалогове вікно:

.

В полі Имя закладки ввести ім’я закладки, яке повинно починатися з букви і не містити пропусків. Потім клацнути на кнопці Добавить.

Щоб вилучити закладку потрібно виконати меню ВставкаЗакладка. У діалоговому вікні виділити у списку ім’я закладки і натиснути кнопку Удалить.

Щоб перейти до необхідної закладки у тексті, потрібно виконати меню ВставкаЗакладка. У діалоговому вікні виділити у списку ім’я потрібної закладки і натиснути кнопку Перейти.

У документі закладки ніяк не відображаються на відміну від виносок та приміток.

  1.  Створіть закладку для списків з ім’ям  інформатика.

Завдання 5. Робота з гіперпосиланнями.

Гіперпосилання – це текст чи графічний об’єкт, при клацанні на якому відбувається перехід до іншого документа, розміщеного на локальному чи мережному комп’ютері, або до іншого місця у даному документі..

Щоб створити гіперпосилання у документі, потрібно виділити фрагмент тексту чи графічне зображення, зазвичай логічно пов’язані з документом, до якого здійснюється перехід, а потім виконати меню ВставкаГиперссылка (або вибрати цю команду з контекстного меню виділеного об’єкту чи натиснути ctrl +K). Далі у діалоговому вікні Добавление гиперссылки виділити ім’я файлу, до якого відбувається перехід, або вказати його явно, і натиснути  кнопку Ок (див.рис.)

Гіперпосилання у тексті виділяються кольором і (чи) підкреслюються (за замовчуванням синім кольором).

Щоб змінити чи вилучити Гіперпосилання, потрібно відкрити її контекстне меню і обрати відповідну команду.

  1.  Надрукуйте  текст такого змісту: В моїй папці є зразок титульної сторінки.
  2.  Виділений вишневим кольором текст зробіть гіперпосиланням на відповідний файл у вашій папці.

Завдання 6. Робота з колонтитулами. До елементів форматування сторінок належать Колонтитули. Колонтитул – це текст чи графічні об’єкти, або і те і інше, що розташовуються вгорі та внизу по відношенню до основного текста і повторюються на кількох чи всіх сторінках розділу чи всього документа. В MS Word можна створити на парних сторінках розділу чи всього документа один зміст колонтитула, а на непарних – інший зміст. Щоб створити колонтитули, потрібно виконати: меню ВидКолонтитулы, після чого відкриється панель Колонтитулы, а текстовий курсор встановиться у верхньому колонтитулі.

Спробуйте створити колонтитул та вивчіть склад кнопок та їх призначення панелі Колонтитулы, підводячи покажчик Миші до кожної з них і трохи затримуючи його на кнопці.

Вирівнювання тексту в колонтитулах задається за допомогою тих самих кнопок панелі Форматирование, що і основного тексту, або використовуючи клавішу Tab.

Кожний розділ може мати власні колонтитули, однакові для всіх сторінок, чи різні для парних і непарних сторінок.  У разі наявності різних колонтитулів для парних і непарних сторінок, потрібно в діалоговому вікні Параметри страницы, яке доступне після натискання одноіменної кнопки на панелі  Колонтитули, вказати це за допомогою перемикача Различать колонтитулы четных и нечетных страниц, а також у разі потреби і першої сторінки, якщо, наприклад, вона є титульною.

Щоб перейти від основного тексту доколонтитулів, потрібно виконати меню ВидКолонтитулы, після чого текстовий курсор встановиться в колонтитулі.

Щоб вилучити колонтитули, потрібно перейти в них і вилучити текстта інші наявні об’єкти в них.

  1.  Надайте сторінкам вашого документу книжкової орієнтації.
  2.  Створіть колонтитули, різні для кожного розділу, але різні за змістом для парних і непарних сторінок.
  3.  Колонтитул парної сторінки: заголовок відповідного розділу; колонтитул непарних сторінок такого змісту: Автор ваше прізвище та ім’я.

Завдання 7. Захистіть виконану роботу, продемонструвавши наявність всіх необхідних об’єктів у вашому текстовому документі Практ_№11.

Перелік питань до захисту практичної роботи

  1.  Що являє собою список вMS Word?
  2.  Як створити маркований список?
  3.  Як змінити маркер?
  4.  Як створити нумерований список?
  5.  Які стилі нумерованих списків існують?
  6.  Як створити ієрархічний список?
  7.  Як створити ієрархічний список  з нумерованого або маркованого списку?
  8.  Які типи маркерів існують?
  9.  Яке призначення мають виноски і які різновиди виносок існують?
  10.  Як створити, змінити та вилучити виноску?
  11.  Яке призначення мають примітки?
  12.  Які різновиди приміток існують?
  13.  Як створити, змінити та вилучити примітку?
  14.  Яке призначення і зміст мають закладки?
  15.  Як перейти до потрібної закладки?
  16.  Які обмеження на імена мають закладки7
  17.  Що являють собою гіперпосилання?
  18.  Як створити та вилучити гіперпосилання?
  19.  Який вигляд у документі мають гіперпосилання?
  20.  Що таке колонтитул?
  21.  Як створити колонтитул?
  22.  Як перейти до колонтитула?
  23.  Чи можуть мати різний зміст колонтитули парних та непарних сторінок?
  24.  Чи можуть мати різний зміст колонтитули різних розділів?
  25.  Чи можуть мати різний зміст колонтитули першої та інших сторінок документу?

PAGE  6

  




1. Стаття 8 і КЗпП України конкретизує це конституційне положення щодо вітчизняного трудового законодавства
2. Иностранные инвестиции и их роль в развитии российской экономики
3. Анализ финансовых результатов деятельности ООО Элара за 2006-2007 гг.
4.  ~ 200 с ил 89 ЧТО ТАКОЕ СТРУКТУРАЛИЗМ Понятие структурализма Структурализм ~ художес
5. Солнечные электростанции
6. медицинское оснащение
7. Статистика и анализ российской аудитории сети Интернет
8. за всего этого сериальчик с Тенинчем я решила его посмотреть сейчас БЛЯТЬ ДЭВИД ТЕННАНТ ГОЛЫЙ В ДУШЕ БЛ
9. Планирование деятельности цеха
10. процессуальном законодательстве отсутствует перечень нарушений закона влекущих исключение показаний сви
11. Mil семестр -
12. Доклады по образовательному праву- 1 секция руководитель- Панченко Александра Управление высшим учеб
13. Воспоминание в Царском Селе
14. I22Понедельник Мы уже четвертый день на острове Монхиган штат Мэн
15. Вселенная втягивает из беспредельного время дыхание и пустоту говорит Пифагор
16. Лабораторная работа 1Создание таблиц [4] Лабораторная работа 2Реляционные базы данных [5] Л
17. Тема- Наводнения Выполнил- Студентка 2 курса Очного отделения исторического факультета гру
18. тематика БВС ТИФК анатомия БЖД психология литература ин
19. территориальной системы
20. Курсовая работа- Понятие и виды жилых помещений