Тези для коментування- Ми прагнемо цивілізованого виходу з політичної кризи який посилив би інс
Работа добавлена на сайт samzan.net:
Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
от 25%
Подписываем
договор
ПРОПОЗИЦІЇ
щодо інформаційного реагування з урахуванням останніх новин
10 грудня 2013
- Щодо переговорів про врегулювання політичної ситуації.
Тези для коментування:
- Ми прагнемо цивілізованого виходу з політичної кризи, який посилив би інститути демократії в Україні і дозволив відновити рух до Європи.
- Тому ми готові до переговорів для знаходження такого виходу.
- Але ці переговори мають бути змістовними, націленими на результат а не затягування владою часу.
- Довіри до того, що влада бажає змістовних перегорів і вирішення кризи немає.
- Ця довіра була зруйнована діями влади побиттям людей, провокаціями, нападами на партійні офіси і ЗМІ.
- Саме тому ми ставимо умови щодо початку переговорів повернути події в Україні в цивілізоване русло:
- Звільнити усіх політичних вязнів.
- Притягти до відповідальності винних за побиття людей.
- Відправити у відставку уряд Азарова, який покривав злочини проти людей і довів соціально-економічну ситуацію до кризового стану.
- Тому також ми підтримуємо ідею активного європейського посередництва на цих переговорах.
- Ми розуміємо, що влада до останнього намагатиметься обманути. Ми бачили це на прикладі підписання Угоди про Асоціацію.
- Гарантією від таких дій влади можуть бути лише персоніфіковані санкції проти ключових діячів режиму (перевірка корупційних звязків, блокування рахунків тощо).
- Україна має тривалу історію вирішення політичної кризи шляхом проведення дострокових виборів.
- Так було в 1993-94, 2004, 2007. Так може бути і зараз.
- Країна потребує зміни влади.
За повідомленням прес-служби АП, В.Янукович нібито підтримав ідею екс-президента Леоніда Кравчука про скликання круглого столу для пошуку виходу із політичної кризи.
У той же час 09.12.2013 р. у Межигірї обговорювалися плани "запровадження ситуації в конституційне русло", що припускають можливість зачистки Євромайдану, повідомила газета «Дзеркало тижня». А міліція влаштувала показову «гру мязами», заблокувавши Майдан та демонтувавши барикади в урядовому кварталі.
Посол США Джефрі Пайєтт закликав владу до діалогу і просить не дозволити розгону мирної акції протесту.
Верховний представник ЄС з питань зовнішньої політики Кетрін Ештон запропонує у Києві посередництво Європи у вирішенні політичного протистояння. Вона закликала Януковича утриматись від застосування насильства.
Тези для коментування:
- Чинна влада веде неоголошену війну з власним народом.
- Ллється кров, зникають безвісти люди, військові підрозділи здійснюють маневри, людей захоплюють в полон і карають без суду і слідства. Усе як на війні.
- От тільки ворогом силовиків є не терористи і не регулярна армія іноземного агресора. Озброєні до зубів загони воюють з мирними громадянами, які реалізовують своє конституційне право на демонстрації.
- Натомість влада сама поводиться як окупант в чужій країні. За допомогою кишенькових «орлів» та «кошенят» вона розраховує і далі розкошувати за рахунок грабунку країни, незаконно привласненої шляхом рейдерського захоплення державної влади.
- Згубна для країни поведінка Януковича стала поштовхом для найбільш масштабної політичної акції за всю новітню історію України. Марш мільйонів ультиматум чинній владі. Це початок розширення Майдану до масштабів всієї країни.
- Після побиття студентів на Майдані, провокацій та побиття мирних громадян на Банковій, ганебних неправосудних рішень щодо випадкових перехожих точка повернення до попереднього стану пройдена. Повернення у конституційне русло можливе лише через перезавантаження влади.
- Вимоги мільйонів українців почув увесь світ. 8 грудня щонайменше у 20 містах світу відбулися масові акції на підтримку вимог Майдану. І зараз Європа та США готові виступати посередниками у діалозі у разі якщо влада справді до нього готова.
- Бо Янукович як завжди сліпий і глухий. Тільки ця сліпота і глухота дуже вибіркова. Він чує лише Путіна і власне оточення, але не чує українців.
- Показова «гра мязами», як і намагання вирішити проблему у силовий спосіб погрозами, залякуванням, репресіями лише звужує можливості для діалогу влади з суспільством. Цими нерозумними діями влада заганяє себе у глухий кут.
- Тому влада потребує термінового лікування. Від сліпоти, глухоти та розумової обмеженості, яка не дозволяє їм побачити, що Майдан це не бунт у колонії суворого режиму, на яку хочуть перетворити Україну. Це повстання вільних людей проти несправедливості та свавілля влади.
- Пострадянський період у новітній історії України завершився. Почалася ера європейської України.
- Зрив бюджетного процесу наочна ілюстрація повної неспроможності уряду Азарова-Арбузова
3 грудня настав граничний термін, коли Верховна рада повинна була прийняти Держбюджет. Згідно з Бюджетним кодексом, до цього терміну його проект мав повинен кілька етапів узгодження та правок в міністерствах і бюджетному комітеті парламенту. Однак у публічному доступі досі немає навіть робочої версії документа.
Хоч Янукович доручив ухвалити Держбюджет на 2014 рік до 17 грудня, керівництво ВРУ та ПР наразі відверто заявляють, що принаймні у січні країна буде жити без нього.
В.Рибак: "Я не виключаю, що, може, доведеться перший місяць 2014 фінансувати по першому місяцю 2013 року".
О.Єфремов: "Я не виключаю, що в січні ми будемо працювати по 1/12 бюджету 2013 року".
Тези для коментування:
- Заяви представників влади про те, що відставка уряду в нинішній кризовій ситуації лише негативним чином позначиться на становищі в країні не мають нічого спільного із реальністю.
- ТАКИЙ уряд, який ми маємо зараз, сам є небезпекою для країни і постійно демонструє свою непрофесійність та неспроможність.
- І в цьому, і в минулому році уряд Азарова зірвав бюджетний процес.
- У минулому у результаті було ухвалено кота в мішку за кілька хвилин.
- У цьому році країна взагалі залишена без бюджету на наступний рік. І представники влади не бачать в цьому проблеми.
- Бюджетний кодекс вимагає щоб процедура ухвалення Державного бюджету була завершена до 3 грудня. Натомість наразі ніхто не бачив навіть першого проекту цього документу.
- Влада продовжує чекати з моря погоди. Спочатку урядовці обіцяли бюджет за результатами саміту у Вільнюсі, потім домовленостей із Росією. Однак наразі країну чекає його відсутність, а отже проблеми із фінансуванням видатків щонайменше у перші місяці 2014 року.
- При цьому звинувачення представників влади на адресу Євромайдану, який нібито перешкоджає діяльності уряду, лише нагадує відому приказку про танцюриста, якому постійно щось заважає.
- Євромайдан почав блокування урядових споруд на початку грудня тобто тоді, коли бюджет уже мав би бути затверджений. Але цього не було зроблено в найсприятливіших умовах вересня-листопада з єдиної причини цей уряд виявив свою повну неспроможність у виконанні покладених на нього обов'язків.
- Таким чином досягненнями цього уряду стали хіба що:
- погіршення економічної ситуації через тиск на бізнес;
- зрив бюджетного процесу та переговорів про допомогу із міжнародними фінансовими інституціями;
- позбавлення українців асоціації з ЄС та криваве побиття молоді на Євромайдані.
- Тож очевидно, що відставка ТАКОГО уряду не створить жодних проблем, а навпаки лише сприятиме їх вирішенню.
- Янукович несе персональну відповідальність за те, що золотовалютні резерви країни опустились нижче семирічного мінімуму.
Золотовалютні резерви НБУ скоротилися за місяць майже на 9%, або на 1,84 млрд. дол. та на 01 грудня 2013 р. становили 18,79 млрд. дол.
За інформацією НБУ, з початку 2013 р., золотовалютні резерви НБУ зменшились на 23,45%, або на 5,755 млрд. дол.
Тези для коментування:
- Через провальну роботу нинішньої влади та Нацбанку обсяг золотовалютних резервів за два роки (починаючи з середини 2011 р., коли обсяг резервів становив 38,2 млрд. дол.), зменшився майже на 20 млрд. дол. та наблизився до критичної межі 18,8 млрд. дол.
- Це найнижчий рівень резервів, який мала країна після 2005 р.
- Навіть на початок фінансової кризи - на 1 вересня 2008 р., розмір золотовалютних резервів України становив $ 38,06 млрд.
- Золотовалютні резерви почали стрімко скорочуватись з осені 2011 року під гучні заяви влади про покращення на всіх фронтах та проведення безглуздих псевдореформ, які лише погіршили економічне становище в країні.
- Такі небувалі темпи скорочення золотовалютних резерві - це результат безвідвального ставлення нинішньої влади до економічної безпеки країни.
- Адже скорочення золотовалютних резервів призводить до зростання вартості кредитів для вітчизняної економіки та девальвації національної валюти.
- Янукович несе персональну відповідальність за те, що золотовалютні резерви країни опустились до семирічного мінімуму, оскільки це результат провальної роботи некомпетентної влади, яку він очолює.
- При цьому, володіючи повною та фактично неподільною владою і безмежними повноваженнями, президент ігнорував проблему, що загрожує економічній безпеці країни, та не здійснив жодних ефективних кроків, щоб цьому запобігти.
- Тому ця влада на чолі з Януковичем має піти, оскільки з кожним днем свого перебування при владі підштовхує країну до економічної прірви.