Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
ФІНАНСОВИЙ ОБЛІК
МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
до виконання курсових робіт
освітньо-кваліфікаційний
рівень «бакалавр»
напрям підготовки 6.030509 «Облік і аудит»
професійне спрямування 6.03050901«Облік і аудит
в підприємництві»
Київ 2011
1.1. Мета написання курсової роботи
Курсова робота - один із видів індивідуальної роботи , метою якої є вироблення у студентів навичок самостійної роботи з науковими джерелами та оволодіння ними методикою досліджень, набуття компетенцій щодо визначення й аналізу наукової та практичної проблематики з фінансового обліку, узагальнення опрацьованого матеріалу, обгрунтування своїх гіпотез та висновків, вміння розробляти й формулювати обгрунтовані пропозиції щодо удосконалення процесів, досліджених в роботі.
Курсова робота посідає важливе місце в системі підготовки бакалаврів напряму підготовки «Облік і аудит».
Метою написання курсової роботи з фінансового обліку є закріплення теоретичних знань та отриманих практичних навичок економічної роботи.
Виконання курсової роботи з фінансового обліку має на меті вирішення таких завдань:
Курсова робота повинна відповідати наступним вимогам:
1.2. Етапи роботи над підготовкою курсової роботи
Процес виконання курсової роботи включає наступні етапи:
Тема курсової роботи обирається студентом самостійно на підставі запропонованої кафедрою тематики. За заявками підприємств або бажанням студента, робота, якщо вона відповідає меті та вимогам до курсової роботи, може бути виконана за темою, не передбаченою тематикою.
Тема погоджується з керівником курсової роботи і затверджується кафедрою бухгалтерського обліку.
Студентам, що поєднують навчання з трудовою діяльністю, доцільно обирати тему, що відповідає характеру та напрямам діяльності підприємства, де вони працюють.
Студент оформлює спеціальний бланк-завдання (додаток А), у якому зазначається тема і план, а також термін подання курсової роботи на кафедру. Завдання підписують науковий керівник і студент.
Рекомендована тематика курсових робіт для студентів напряму підготовки 6.030509 «Облік і аудит» наведена в дод. Б.
Термін подання завершеної курсової роботи на кафедру має бути не пізніше ніж за два тижні до захисту.
1.3. Робота над змістом
Важливим етапом роботи є опрацювання нормативних джерел і спеціальної літератури з теми дослідження. До нормативних джерел відносяться закони України, Укази Президента, Постанови Кабінету Міністрів, накази органів державного управління, Міністерства фінансів, Державної податкової адміністрації, Національного банку та інші.
В якості літературних джерел використовується спеціальна література та наукові публікації в періодичних виданнях. Слід приділити увагу опрацюванню зарубіжних видань з проблем бухгалтерського обліку в умовах ринкової економіки.
При роботі з літературними джерелами вони анотуються, здійснюється їх реферування і узагальнення відповідно до плану курсової роботи.
1.4. Базове підприємство
Після вивчення нормативної бази і літературних джерел студент приступає до збору і обробки практичного матеріалу. Збір практичного матеріалу проводиться на базовому підприємстві. Як базове обирається підприємство, на якому є необхідний матеріал для розкриття теми курсової роботи.
Базове підприємство повинно відповідати таким вимогам:
Перевага має надаватись великим сучасним підприємствам сфери матеріального виробництва, торгівлі, ресторанного господарства та ін.
Базове підприємство обирається студентом самостійно і погоджується з науковим керівником. При необхідності кафедра може надати студенту письмове направлення на підприємство для збору практичного матеріалу. Студенти заочної форми навчання виконують курсову роботу, як правило, на матеріалах підприємства, на якому вони працюють.
На базовому підприємстві, з дозволу керівника і головного бухгалтера, студент вивчає організаційно-розпорядчу, облікову документацію, організацію фінансового обліку, фінансову та статистичну звітність, технологію автоматизованої обробки обліково-аналітичної інформації.
2. Структура курсової роботи
Курсова робота повинна містити:
Загальний обсяг курсової роботи з фінансового обліку (аркуш А-4) не повинен перевищувати 40 друкованих сторінок без урахування додатків і списку використаних джерел.
Орієнтовні плани курсових робіт наведені в додатку В.
Матеріал курсової роботи розміщується відповідно до її структури.
Титульний лист курсової роботи оформляється згідно зразка, наведеного в додатку Г.
Анотація містить стислу інформацію про основні положення та висновки курсової роботи. Обсяг анотації не повинен перевищувати 600 знаків.
Зміст містить назву та нумерацію сторінок вступу, розділів, висновків, списку використаних джерел, додатків курсової роботи.
У вступі обґрунтовується актуальність вибраної теми, дається характеристика сучасного стану досліджуваної проблеми, визначається мета курсової роботи й завдання, вказується предмет та об’єкт дослідження.
У вступі варто також звернути увагу на рівень опрацювання теми у вітчизняній та зарубіжній літературі, виділити дискусійні питання й невирішені проблеми.
Рекомендований обсяг вступу - 2-3 стор.
Основний розділ курсової роботи містить ґрунтовний виклад всього дослідження роботи і складається з кількох підрозділів у відповідності до плану курсової роботи. Кожний підрозділ завершується висновками щодо проаналізованого матеріалу.
Перший підрозділ, як правило, присвячено теоретичним аспектам роботи: розкривається економічна сутність об’єктів обліку, що досліджуються, надається їх характеристика, класифікація, порядок визнання та оцінки об‘єктів, формування показників і т. і.
У другому підрозділі надається економіко-правовий аналіз діючих нормативних документів та огляд спеціальної вітчизняної та зарубіжної літератури з теми дослідження.
У третьому підрозділі роботи наводиться стисла організаційно-економічна характеристика фінансово-господарської діяльності базового підприємства, розглядається його організаційна структура та облікова політика, ступінь комп‘ютеризації облікових робіт та ін.
Наступні підрозділі роботи присвячуються дослідженню методології та методики фінансового обліку відповідних об’єктів.
Вивчення системи фінансового обліку підприємства передбачає послідовний розгляд первинного обліку, поточного обліку (синтетичного і аналітичного) та його узагальнення, звітності. При цьому проводиться критичний аналіз практики обліку на базовому підприємстві порівняно з вимогами нормативних документів. Основна інформація, що розкривається при вивченні системи обліку, наведена в табл. 1.
Таблиця 1
Основна інформація,
яка надається за результатами вивчення системи обліку
Первинний облік |
Поточний облік |
Узагальнюючий облік, звітність |
|
|
|
Під час написання роботи студент складає робочий план рахунків підприємства (додаток Д).
Кореспонденція рахунків наводиться в табличній формі (додаток Ж).
Висновки і пропозиції –це коротке резюме змісту курсової роботи. Стисло викладаються найвагоміші результати дослідження і висновки, що показують, якою мірою вирішено завдання й досягнуто мети, сформульованих у вступі, а також їхня наукова і практична значущість. Даються пропозиції та рекомендації, вказуються напрями подальшого дослідження даної проблематики.
Рекомендований обсяг - 2-3 стор.
Список використаних джерел включає бібліографічний опис інформаційних джерел, які були використані в процесі наукового дослідження (до 50-ти джерел).
Першоджерела розміщуються у списку за одним з наступних варіантів: в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків ( додаток З) або в порядку посилання за текстом на відповідні джерела.
До додатків доцільно включати допоміжний матеріал, необхідний для повноти розкриття теми роботи, а саме:
4. Оформлення курсової роботи
4.1 Загальні вимоги
Курсова робота оформлюється за допомогою комп’ютера на одній стороні аркуша білого паперу формату А4 (210х297 мм), через півтора міжрядкових інтервали. Мінімальна висота шрифту Word Times New Roman 14 мм.
Текст курсової роботи необхідно друкувати, залишаючи береги таких розмірів: лівий –-25 мм, правий - 10 мм, верхній та нижній - 20 мм. Шрифт повинен бути чітким, стрічка - чорного кольору середньої жирності. Щільність тексту повинна бути однаковою.
Вписувати в текст роботи окремі іншомовні слова, формули, умовні позначки можна чорнилом, тушшю, пастою чорного кольору. При цьому щільність вписаного тексту повинна бути якомога більше наближеною до щільності основного тексту.
Виявлені друкарські помилки, описки, графічні неточності можна виправляти підчищенням або зафарбуванням спеціальною білою фарбою і нанесенням у тому ж місці або між рядками виправленого тексту машинописним способом.
Текст основної частини курсової роботи поділяють на розділи.
Заголовки структурних частин роботи “ЗМІСТ”, “ВСТУП”, ”ВИСНОВКИ ТА ПРОПОЗИЦІЇ”, ”СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ”, ”ДОДАТКИ” та заголовки розділів друкують великими літерами симетрично до тексту по центру сторінки без крапки. Якщо заголовок складається з двох або більше речень, їх розділяють крапкою. Відстань між заголовком та текстом повинна дорівнювати одному інтервалу.
Кожну структурну частину курсової роботи треба починати з нової сторінки.
.2.Нумерація
Нумерацію сторінок, розділів, рисунків, таблиць подають арабськими цифрами без знака №.
Першою сторінкою роботи є титульний аркуш, який входить до загальної нумерації сторінок. На титульному аркуші номер сторінки не ставлять. Номера наступних сторінок проставляють у правому верхньому куті сторінки без крапки. Після номера підрозділу, перед його назвою ставлять крапку.
Пункти підрозділів нумерують у межах кожного підрозділу. Номер пункту складається з номера підрозділу і порядкового номера пункту, між якими ставлять крапку. В кінці номера пункту повинна стояти крапка, наприклад: ”2.3.” (третій пункт другого підрозділу).
Ілюстрації (схеми, графіки, рисунки, інші) і таблиці в курсовій роботі необхідно подавати безпосередньо після тексту, де вони згадані уперше, або на наступній сторінці. Ілюстрації і таблиці, розміщені на окремих сторінках роботи включають до загальної нумерації сторінок. Таблицю, рисунок або схему, розміри яких перевищують формат А 4, враховують як одну сторінку і розміщують у відповідних місцях після згадування в тексті або у додатках.
Ілюстрації позначають словом “Рис.” і нумерують послідовно в межах усієї роботи (за виключенням ілюстрацій у додатках).
Номер ілюстрації, її назва і пояснювальні підписи розміщують послідовно під ілюстрацією. Наприклад: “Рис.2. Взаємозв‘язок документів з обліку праці і її оплати”
Цифровий матеріал роботи подається у формі таблиці, кожна з яких повинна мати змістовний заголовок, який розміщують під словом “Таблиця”. Графи у таблиці нумерують тільки тоді, коли у тексті є на них посилання або коли таблицю необхідно перенести (продовжити) на наступну сторінку. В такому випадку на наступній сторінці роботи у правому верхньому куті пишуться слова “Продовження табл.” і зазначається її номер. Нумерація таблиць здійснюється так само, як нумерація ілюстрацій курсової роботи.
Слово “Таблиця__” розташовується у правій крайній позиції від заголовка.
Формули нумеруються окремо від ілюстрацій та таблиць у межах підрозділів чи наскрізним способом. Номери формул пишуть біля правого берега аркуша на рівні відповідної формули у круглих дужках, наприклад (7.1).
4.3 Ілюстрації
Ілюстрації виконуються чорнилом, тушшю або пастою чорного кольору і повинні мати назву, яку розміщують після номера ілюстрації.
4.4.Таблиці
Робота повинна бути добре проілюстрована. Цифровий і текстовий матеріал бажано подавати у формі таблиць. Кожний підрозділ роботи повинен містити не менше ніж 1- 2 ілюстрації, 1-2 таблиці тощо.
Приклад побудови таблиці
Таблиця____
Назва таблиці
Головка |
Заголовки граф |
|||||
Підзаголовки граф |
||||||
Рядки |
||||||
Боковик (заголовки рядків) |
Графи (колонки) |
Заголовки граф таблиці починаються великою літерою підзаголовки - маленькою (якщо вони складають одне речення із заголовком) і великою, якщо вони є самостійними. Висота рядків - повинна бути не менш 8 мм. Графу з порядковими номерами рядків у таблиці не роблять.
Таблицю (або ілюстрацію) після першого посилання на них у тексті таким чином розташовують, щоб їх можна було розглядати без повороту роботи. Якщо таке розміщення неможливе, таблиці (чи ілюстрації) розміщують так, щоб для їх розгляду достатньо їх повернути за годинниковою стрілкою.
4.5 Формули
Пояснення значень символів і коефіцієнтів слід подавати безпосередньо під формулою у послідовності, в якій вони надані у ній. Значення кожного символу (коефіцієнта) подають з нового рядка. Перший рядок пояснення починають зі слова “де” без двокрапки.
Рівняння і формули слід виділяти вільними рядками. Вище і нижче кожної формули залишають не менше одного вільного рядка. Якщо рівняння не вміщується в один рядок, його слід перенести на іншій після знака рівності (=) або після знаків (+), мінус (-), множення(х) і ділення(:).
.6.Посилання
Якщо за текстом курсової роботи наведено цитати, статистичні дані, тощо необхідно зробити посилання на першоджерела інформації. Посилання на першоджерела можна зробити у виносках на відповідній сторінці. У виносках вказують прізвище та ініціали автора, назва джерела, видавництво, рік видання та сторінка.
Посилання на ілюстрації, формули, таблиці курсової роботи вказують їх порядковими номерами. Наприклад: рис.2.1, формула (3.1), табл. 1.1, додаток 2.
У повторних посиланнях на ілюстрації і таблиці вказують скорочено слово “дивись”, наприклад: див.табл.1.1.
4.7.Список використаних джерел
Відомості про джерела, які включені до списку використаної літератури, наводяться у відповідній послідовності (див. п. 3. Зміст курсової роботи). Приклад оформлення списку наведено у додатку З.
4.8 Додатки
Додатки оформлюють як продовження курсової роботи, розміщуючи їх у порядку посилань в основному тексті.
Кожний додаток починається з нової сторінки. Посередині рядка над заголовком малими літерами з першої великої друкується слово "Додаток" і велика літера, що позначає додаток. Додатки слід позначати послідовно великими літерами української абетки, за винятком Г, Є, І, Ї, Й, О, Ь. Наприклад: додаток А, додаток Б і т.ін: Кожний додаток повинен мати змістовний заголовок, надрукований симетрично до тексту сторінки.
Текст кожного додатка, якщо необхідно, може бути поділений на розділи й підрозділи, які нумерують у межах кожного додатка. У цьому разі перед кожним номером ставлять позначення додатка (літеру) і крапку, наприклад: А.2 –другий розділ додатка А; В.3.1 –перший підрозділ третього розділу додатка В.
Ілюстрації, таблиці та формули, які розміщені в додатках, нумерують у межах кожного додатка, наприклад: рис. Д.1.2 –другий рисунок першого розділу додатка Д; формула (А.1) –перша формула додатка А.
Оформлена належним чином курсова робота має бути переплетена (зброшурована). На останній сторінці студент ставить свій підпис та дату завершення роботи.
Виконана курсова робота у встановлений термін здається на кафедру і після реєстрації передається науковому керівнику для перевірки та рецензування.
За результатами перевірки науковий керівник надає рецензію (додаток К). Якщо зміст роботи не відповідає темі, завданню та вимогам до курсової роботи, вона не допускається до захисту і повертається студенту на доопрацювання.
Студент до початку екзаменаційної сесії повинен виправити вказані недоліки і подати роботу на перевірку вдруге, повторно зареєструвавши її.
За результатами повторної перевірки науковий керівник пише відповідну рецензію (позитивну або негативну) і виносить роботу на розгляд комісії по захисту курсових робіт.
Захист курсової роботи проводиться комісією у складі наукового керівника та двох-трьох викладачів кафедри у терміни, передбачені розпорядженням по кафедрі.
Процедура захисту передбачає стислий виклад студентом головних проблем дослідження та їх вирішення, відповіді на запитання членів комісії. До захисту студент отримує свою роботу, знайомиться з рецензією й готовиться аргументовано відповісти на зауваження й запитання.
У процесі захисту членами комісії оцінюється:
Оцінка якості виконання і захисту студентами курсової роботи здійснюється за 100-баловою шкалою КНТЕУ з подальшим переведенням її в 4-балову національну шкалу та шкалу ЄКТС.
Підсумкову оцінку визначає комісія кафедри, що приймає захист курсових робіт. Об’єктами оцінювання є три складові: зміст (до 55 балів) , оформлення (до 15 балів) та захист курсової роботи (до 30 балів).
У випадку незадовільної оцінки курсова робота повертається студенту:
Шкала інтерпретації балів
Бали |
Оцінка |
Оцінка (EСTS) |
90-100 |
Відмінно |
A |
82-89 |
Добре |
B |
75-81 |
C |
|
69-74 |
Задовільно |
D |
60-68 |
E |
|
35-59 |
Незадовільно |
FX |
1-34 |
F |
У випадку, якщо студент не захистив курсову роботу, він вважається не атестованим з даної дисципліни і не допускається до іспиту.
Захищені курсові роботи передаються на кафедру, де вони зберігаються протягом навчального року, потім списуються у встановленому порядку.
Додаток А
ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»
Кафедра_____________________________________________________
Дисципліна__________________________________________________
Напрям підготовки (спеціалізація) ______________________________
Факультет______________________________ Курс ____ Група _____
Форма навчання__________________________ Семестр___________
Завдання
на курсову роботу студента
____________________________________________________________
(прізвище, ім’я, по батькові)
________________________________________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________
3. Термін подачі студентом закінченої роботи_____________________
4. План
____________________________________________________________
____________________________________________________________
________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
5. Дата видачі завдання_______________________________________
Студент ___________________
(підпис)
Керівник _________________ ________________________
(підпис) (прізвище, ім’я, по батькові)
“____” _______________ 20___ р.
Додаток Б
Тематика курсових робіт з дисципліни «Фінансовий облік»
для студентів за напрямом підготовки
6.030509 “Облік і аудит”
професійне спрямування 6.03050901«Облік і аудит в підприємництві», 6.03050903 «Державний фінансовий контроль»
№ пор. |
Тема курсової роботи |
1. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку касових операцій |
2. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку коштів на рахунках у банку |
3. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку розрахунків з покупцями і замовниками |
4. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку розрахунків з постачальниками і підрядниками |
5. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку розрахунків з підзвітними особами |
6. |
Методика фінансового обліку операцій з векселями |
7. |
Методика фінансового обліку довгострокової дебіторської заборгованості |
8. |
Методика фінансового обліку довгострокових зобов’язань |
9. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку кредитних операцій |
10. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку розрахунків за виплатами працівникам |
11. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку розрахунків за страхуванням |
12. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку розрахунків з учасниками |
13. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку розрахунків за податками |
14 |
Методика фінансового обліку поточних фінансових інвестицій |
15. |
Методика обліку довгострокових фінансових інвестицій в інструменти капіталу |
16. |
Методика обліку довгострокових фінансових інвестицій, що утримуються підприємством до їх погашення |
17 |
Методика обліку фінансових інвестицій методом участі в капіталі |
18. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку виробничих запасів |
19. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку готової продукції |
20. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку надходження товарів на підприємствах оптової торгівлі |
21. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку товарних запасів на підприємствах оптової торгівлі |
22. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку продажу товарів на підприємствах оптової торгівлі |
23. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку товарів на підприємствах роздрібної торгівлі |
24. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку надходження і вибуття основних засобів |
25. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку ремонтів і поліпшення основних засобів |
26. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку амортизації та зносу основних засобів |
27. |
Методика фінансового обліку переоцінки та зменшення (відновлення) корисності основних засобів |
28 |
Методика фінансового обліку інвестиційної нерухомості |
29. |
Методика фінансового обліку необоротних активів, утримуваних для продажу |
30. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку операційної оренди |
31. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку фінансової оренди |
32. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку інших необоротних матеріальних активів |
33. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку придбання, отримання і вибуття нематеріальних активів |
34. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку амортизації нематеріальних активів |
35. |
Методика фінансового обліку переоцінки та зменшення (відновлення) корисності нематеріальних активів |
36 |
Методика фінансового обліку нематеріальних активів в оренді |
37. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку операційних доходів |
38. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку операційних витрат |
39. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку витрат за елементами |
40. |
Методика фінансового обліку доходів і втрат від участі в капіталі |
41. |
Теоретичні засади та практика обліку фінансових доходів і витрат |
42. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку витрат з податку на прибуток |
43. |
Методика фінансового обліку відстрочених податкових активів та зобов’язань |
44. |
Теоретичні засади та практика формування у фінансовому обліку інформації про результати діяльності |
45. |
Теоретичні засади та практика фінансового обліку статутного, резервного і додаткового капіталу |
При виконанні курсових робіт з дисципліни «Фінансовий облік» використовуються практичні матеріали таких підприємств:
Додаток В
Орієнтовні плани курсових робіт
Тема: Теоретичні засади та практика фінансового обліку розрахунків з покупцями і замовниками
План
Вступ
Висновки і пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Тема: Методика обліку фінансових інвестицій методом участі в капіталі
План
Вступ
Висновки і пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Тема: Теоретичні засади та практика фінансового обліку виробничих запасів
План
Вступ
Висновки і пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Тема: Теоретичні засади та практика фінансового обліку надходження і вибуття основних засобів
План
Вступ
Висновки і пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Тема: Теоретичні засади та практика фінансового обліку операційних доходів
План
Вступ
Висновки і пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Тема: Теоретичні засади та практика формування у фінансовому обліку інформації про результати діяльності
План
Вступ
Висновки і пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Додаток Д
Зразок оформлення титульного листа курсової роботи
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»
Кафедра Обліку і аудиту
КУРСОВА РОБОТА
на тему:_______________________________________________________
____________________________________________________________
Виконавець:
Студент(ка) _____________
______курсу____ групи
______форми навчання
Науковий керівник
_________________________
(посада, вчений ступінь,
вчене звання, ПІБ)
Курсова робота захищена з оцінкою______
“___” _________ 20___р.
(дата захисту роботи)
Науковий керівник_____________________
(підпис)
Київ 20___
Додаток Е
Робочий план рахунків
Шифр та назва рахунків (субрахунків) |
Характеристика рахунку за призначенням та структурою |
|
Згідно Плану рахунків |
На базовому підприємстві |
|
Додаток Ж
Кореспонденція рахунків з обліку
господарських операцій
№ опер. |
Зміст операцій |
Сума |
Кореспонденція рахунків |
|||
згідно нормативних документів |
на підприємстві |
|||||
Д |
К |
Д |
К |
|||
Додаток 3
Зразки оформлення списку використаних джерел
Інтернет –ресурси:
Міжнародні стандарти фінансової звітності [2007, 17 грудня]. – Доступний з: <http://www.minfin. gov.ua/ >.
Додаток И
ВІДКРИТИЙ МІЖНАРОДНИЙ УНІВЕРСИТЕТ РОЗВИТКУ ЛЮДИНИ «УКРАЇНА»
РЕЦЕНЗІЯ
на курсову роботу
Студента ____________________________________________________
(прізвище, ім’я та по батькові)
курсу _____ групи _____________факультету_____________________
Курсова робота з _____________________________________________
(назва навчальної дисципліни)
Тема _______________________________________________________
Реєстраційний № ______, дата одержання “___”_________ 20___ р.
Рецензент ________________________________________________
(вчене звання, прізвище, ініціали)
Зміст рецензії
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
____________________________________________________________
___________________________________________________________
Допущено до захисту “___”________ 200__р.
___________________
(підпис рецензента)
Захист планується о _____ “___”_______ 20___ р.
(час)
___________________________________________________________
(місце роботи комісії)
Курсова робота захищена “___” _______ 20___ р.
з оцінкою ______________
Комісія:
__________________ (прізвище, ініціали) |
Додаток Б
Завідувачу кафедри
Обліку та аудиту
д.е.н., проф. Осмятченку В.О
_____________________________
(п.і.б., телефон)
Заява
Прошу закріпити за мною тему курсової роботи «__________________________________________________________________»
Дата _________________
підпис
Погоджено з керівником: ______________ (_____________________)
Підпис ПІБ
Викладач ______ к.е.н., доцент Матюха М.М.
Підпис