У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Істина або Хибно

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 4.4.2025

Логічні функції


Логічні функції допомагають створити складні формули, що залежно від виконання тих чи інших умов робитимуть різні види обробки даних.

Ці функції набувають логічних значень «Істина» або «Хибно». Ця категорія містить всього шість функцій, але вона є дуже важливою і часто використовуваною.

До логічних функцій відносять такі функції: ЕСЛИ, И, ИЛИ, ИСТИНА, ЛОЖЬ, НЕ.

1 Логічна функція ЕСЛИ

Найбільш важливою є функція
ЕСЛИ.

Функція ЕСЛИ використовується для розв’язання задач, в яких необхідно перевірити деяку умову, і залежно від того, виконується вона чи ні, повертає одне з двох значень.

Ця функція записується таким чином:

ЕСЛИ(Лог_выражение; Значение_если_истина; Значение_если_ложь).

Якщо умова після розрахунку має значення ИСТИНА, то розраховується значення аргументу
Значение_если_истина, якщо значення умови після розрахунку буде ЛОЖЬ – значення аргументу Значение_если_ложь. При цьому аргументи можуть мати вигляд вбудованої функції ЕСЛИ (рис. 7.3). У разі складання перевірок їх буває до семи.



Рисунок 2 – Логічна функція ЕСЛИ


Приклад 4. Необхідно перевірити, чи виконано план робітниками фірми «Сатурн», та вивести значення виконання і не виконання плану. План записаний у стовпці D, а виконання роботи у стовпці С.

Розв’язання

В даній задачі застосуємо функцію ЕСЛИ. Ми будемо порівнювати значення стовпців D та С. Порівняємо значення стовпця С «виконано» зі стовпцем D «план». Якщо значення у стовпчику «виконано» більше, ніж значення у стовпчику «план», то план виконано.


Запис функції:

=ЕСЛИ(С3>D3;«так»;«ні»).

Якщо функція виконується, то одержуємо значення Так, а якщо не виконується – Ні. Результат виконання плану працівниками фірми «Сатурн» зображений на рис. 3.



Рисунок 3 – Виконання плану працівниками

фірми «Сатурн»


Приклад 5. Необхідно розрахувати функцію



Розв’язання

Для розв’язання даної задачі необхідно скористатися функцією ЕСЛИ. Серед аргументів функції ЕСЛИ є логічний вираз, де необхідно перевірити виконання умови. Тут необхідно перевірити одну з умов, що задані в прикладі. Умову вибираємо довільно (
або ). Перевіримо умову . Якщо ця умова виконується, ми потрапляємо в проміжок , де , а якщо ця умова не виконується, то ми потрапляємо у проміжок , де . Розрахунок даного виразу за допомогою електронної таблиці Excel зображений на рис. 4



Рисунок 4 – Розрахунок виразу в Excel


Приклад .6. Необхідно розрахувати значення виразу



Розв’язання

Для розв’язання необхідно використати функцію ЕСЛИ. Тут, як і в попередньому прикладі, необхідно перевірити одну умову в логічному виразі. Наприклад, перевіримо умову
. Якщо ця умова виконується, то вираз набуває значення . Якщо ж умова не виконується, то ми потрапляємо до проміжку , де вираз набуває значення .

Для розв’язання задачі в Excel необхідно помістити покажчик миші в комірку D2, набрати знак «=» (дорівнює) та за допомогою
Майстра функцій викликати функцію ЕСЛИ.

Замість аргументу
Лог_выражение необхідно записати умову . Оскільки значення Х в нас записано в комірку С2, то умова в Excel запишеться таким чином: C2<5.

Аргумент
Значение_если_истина містить значення, коли умова виконується. У нашому випадку це значення . В Excel це буде мати такий вираз: ABS(C2)+1, де ABS(C2) – це функція, що розраховує модуль від числа, яке знаходиться в комірці С2. Щоб помістити дану функцію у функцію ЕСЛИ, необхідно активізувати список функцій, який розміщений у лівій частині панелі формул, та вибрати потрібну функцію (рис. 5). Якщо такої функції немає серед перелічених, то необхідно вибрати команду Другие функции, після чого з’явиться вікно Мастера функций. У цьому вікні необхідно обрати категорію Математические та в цій категорії обрати функцію ABS(аргумент).



Рисунок 5 – Активізація списку функцій


Щоб продовжити створення складної функції та забезпечити її коригування, потрібно активізувати кнопку
fX на панелі формул.

Аргумент
Значение_если_ложь містить розрахунок другого рівняння, якщо умова логічного виразу функції ЕСЛИ не виконується. Порядок розрахунку аналогічний.

Після створення функції її копіюють для всіх значень Y за допомогою знака «+» у нижньому правому куті комірки. Після цього функція ЕСЛИ набуває вигляду, зображеного на рис. 6.



Рисунок 6 – Використання функції ЕСЛИ


2 Логічна функція И

Функція
И повертає значення Істина, якщо всі аргументи мають значення Істина.

Синтаксис функції буде таким:

=И(логічне_значення_1;логічне_значення_2;..).

Її використовують для об’єднання двох і більше умов. Наприклад, для перевірки, чи належить Х з комірки А2 до діапазону від 0 до 5, використовують функцію И з такими аргументами: И(А2>0; А2<5). Результат розрахунків в Excel поданий на рис. 2.8.



Рисунок 7.8 – Використання функції И


3 Логічна функція ЛОЖЬ

Функція
ЛОЖ повертає логічне значення ЛОЖ

Синтаксис функції буде таким

=ЛОЖ().

4 Логічна функція НЕ

Функція НЕ – змінює на протилежне логічне значення аргументу.

Якщо є значення «-1», при використанні даної функції значення зміниться на протилежне.

5 Логічна функція ИЛИ

Функція ИЛИ – повертає логічне значення істина, якщо коли хоч один з аргументів має значення істина.

Щоб перевірити, чи належить Х з комірки А2 до діапазону менше нуля або дорівнює 10, функція має вигляд =ИЛИ(А2>1;А2<0) і повертає значення ИСТИНА

Математичні функції


Математичні функції виконують різноманітні математичні дії.
Вони спрощують різного роду математичні обчислення, наприклад арифметичні та тригонометричні.

Розглянемо деякі із них.

1 СУММ – додає аргументи.

2 КОРЕНЬ – повертає додатне значення квадратного кореня.

3 COS, SIN, TAN – тригонометричні функції cos, sin і tg.

4 ACOS, ATAN – зворотні тригонометричні функції arсcos, arсtg.

5 ГРАДУСЫ – перетворює радіани в градуси.

6 LN – натуральний логарифм числа.

7 ABS – модуль числа.

8 ПИ – повертає число Пі (π=3.14).

9 ЗНАК – повертає знак числа.

10 ПРОИЗВЕД – повертає добуток аргументів.

11 СТЕПЕНЬ – повертає результат піднесення до степеня.

12 ОКРУГЛ – закруглює число до заданої кількості десяткових розрядів.

13 ОСТАТ – повертає остачу від ділення.

14 СЛЧИС – повертає випадкове число в інтервалі від 0 до 1.

15 РИМСКОЕ – перетворює число в арабському записі до числа в римському як текст.

16 СУММЕСЛИ – повертає суму вмістимого комірок, яке задовольняє заданому критерію;

17 СУММКВ – повертає суму квадратів аргументів.

18 МОБР, МУММНОЖ, МОПРЕД – зворотна матриця, добуток та визначник матриці.

В електронній таблиці Excel вибрати математичні функції можна з використанням
Мастера функций, де в полі Категорія необхідно вибрати Математические і тоді можна буде вибрати необхідну математичну функцію. Якщо виділити курсором миші будь-яку функцію, то внизу буде написано, що розраховує дана функція та її синтаксис (рис. 1).



Рисунок 1 – Функції категорії Математические


Окрему групу складають функції, призначені для роботи з матрицями. В їх застосуванні є особливості: аргументами таких функцій є діапазон комірок. При введенні функцій, аргументами яких виступають масиви (матриці) і які повертають як результат матрицю, необхідно перед введенням функції виділяти не одну комірку, куди буде розміщений результат, а діапазон. Завершити введення аргументів матричних функцій потрібно обов’язково натисканням комбінації клавіш Ctrl+Shift+Enter, а не просто кнопки OK. Часто на аргументи цих функцій накладаються обмеження, викликані математичним обґрунтуванням цих операцій (наприклад, фіксована кількість рядків та стовпців).

Для того щоб обчислити суму значень, введених у деякий діапазон комірок, необхідно виконати дії, зазначені нижче.

1 Виділити всі комірки діапазону, які будуть додаватися та натиснути кнопку ∑ (автосума) на панелі інструментів. У наступній комірці нижче або правіше від виділеного діапазону з’явиться результат підсумовування.

2 Зробити активною комірку, в яку буде розміщено суму та натиснути ∑. Excel автоматично запропонує діапазон підсумовування, який буде відображатися у формулі. За необхідності його можна замінити.

Після такого проведення підсумовування в комірці, де відображається результат, буде знаходитися формула.

Наприклад, сума діапазону комірок рядка від А1 до А20

=СУММ(А1:А20).

У цьому прикладі знак «:» означає діапазон з вказівкою першого і останнього членів діапазону.

У цьому випадку функція СУММ використовується з одним аргументом – діапазоном комірок. Однак вона може мати більше одного аргументу (до 30), розділених «;». При цьому кожний аргумент може бути як числом, адресою комірки, так і діапазоном комірок. Також можна додавати і діапазони комірок, не розміщені поруч, тобто окремі. Для виділення таких діапазонів необхідно утримувати клавішу Ctrl і мишею виділяти діапазони.

Якщо, наприклад, потрібно перемножити два числа, то треба записати

=ПРОИЗВЕД(А1;В1).

За допомогою функції СУММЕСЛИ можна просумувати значення з діапазону комірок, але при цьому здійснюється додавання лише тих значень, які відповідають певному критерію.

Приклад 1. Необхідно визначити сумарну заробітну плату працівників, які виконали план більше ніж на 100. Інформація про виконання плану знаходиться в стовпці А (з А2 по А5), інформація про заробітну плату – у стовпці В (В2 по В5).

Розв’язання

Серед аргументів функції СУММЕСЛИ задаємо такі:

1 Діапазон: А2:А5 (діапазон, що буде порівнюватися з критерієм)

2 Критерій: «>100».

3 Діапазон додавання: В2:В5.

Функции даты и времени.

   Функции даты и времени предназначены для работы с данными, имеющими тип даты и времени.

   Excel хранит даты в виде чисел от 1 до 2 958 465 (в версиях ранее Excel 97 - до 65 380). Числа эти - "номер по порядку" данного дня, отсчитанный от 1 января 1900 года. Порядковое число 1 соответствует 1 января 1900 года, число 2 — это 2 января 1900 года и т.д. Дата  написания этой статьи - 06 марта 2011 имеет порядковый номер 40608.
   Такая система позволяет использовать даты в формулах. Например, с ее помощью легко  подсчитать количество дней между двумя датами. Как это ни удивительно, но в Excel есть дата с порядковым числом, равным нулю, — 0 января 1900 года. Эта несуществующая дата используется для представления временных данных, которые не связаны с какой-либо конкретной датой. 
   Чтобы отобразить числовое значение в виде даты, просто примените к данной ячейке формат даты.

   В Excel существуют две системы дат. Microsoft Excel поддерживает систему дат 1900 и систему дат 1904. Эти системы  отличаются начальной датой, от которой отсчитываются порядковые числа дат. В системе дат 1900 начальной датой является 1 января 1900 года, а в системе 1904— 1 января 1904 года. По умолчанию Excel для Windows использует систему дат 1900, a Excel для Macintosh—  систему 1904. Чтобы обеспечить совместимость с файлами электронных таблиц Macintosh,  Excel для Windows может поддерживать систему дат 1904.  При открытии документа, подготовленного на другой аппаратной платформе, смена системы дат происходит автоматически. Например, при открытии в Excel для Windows рабочей книги, созданной в Excel для Macintosh; система дат 1904 будет установлена автоматически. Будьте внимательны, если используете совместно рабочие книги, в которых  применяются разные системы дат. При связывании данных передается порядковое число даты, которое в рабочей книге переводится в дату в соответствии с установленной в ней системой дат.

   Максимальная доступная дата — 31 декабря 9999 года (в версиях до Excel 97 - 31 декабря 2078 года).

    Время Excel хранит так же в виде чисел, точнее в виде десятичных дробей чисел соответствующих дат. То есть к порядковому номеру даты добавляется дробная часть, соответствующая части суток. Например 06 марта 2011 года имеет порядковый номер 40608, а полдень 06 марта 2011 года (12:00) будет соответствовать числу 40608,5 так как 12 часов - это 0,5 от 24.

   Максимальное значение времени, которое можно ввести в ячейку (без значения даты), составляет 9999:59:59 (без одной секунды 10 тыс. часов).


Список функций даты и времени:

Функция

Function

id

Подкатегория

Описание

ВРЕМЗНАЧ

TIMEVALUE

60189

Преобразования значений дат и времени в порядковые числа

Возвращает время в числовом формате для времени, заданного текстовой строкой.

ВРЕМЯ

TIME

60114

Создания данных типа дат и времени

Возвращает десятичное число, представляющее определенное время.

ГОД

YEAR

60117

Разбиения дат

Возвращает год, соответствующий заданной дате.

ДАТА

DATE

60113

Создания данных типа дат и времени

Возвращает целое число, представляющее определенную дату.

ДАТАЗНАЧ

DATEVALUE

60188

Преобразования значений дат и времени в порядковые числа

Преобразует дату, которая хранится в виде текста, в порядковый номер, который Microsoft Excel воспринимает как дату.

ДАТАМЕС*

EDATE

1913

Преобразования значений дат и времени в порядковые числа

Возвращает порядковый номер даты, отстоящей на заданное количество месяцев вперед или назад от заданной даты.

ДЕНЬ

DAY

60115

Разбиения дат

Возвращает день даты, заданной в числовом формате.

ДЕНЬНЕД

WEEKDAY

60118

Разбиения дат

Возвращает день недели, соответствующий дате.

ДНЕЙ360

DAYS360

60268

Вычисления разности дат

Возвращает количество дней между двумя датами на основе 360-дневного года (двенадцать месяцев по 30 дней).

ДОЛЯГОДА*

YEARFRAC

2001

Вычисления разности дат

Возвращает долю года, которую составляет количество дней между двумя датами (начальной и конечной).

КОНМЕСЯЦА*

EOMONTH

1915

Преобразования значений дат и времени в порядковые числа

Возвращает порядковый номер последнего дня месяца, отстоящего на указанное количество месяцев от даты, указанной в аргументе "нач_дата".

МЕСЯЦ

MONTH

60116

Разбиения дат

Возвращает месяц для даты, заданной в числовом формате.

МИНУТЫ

MINUTE

60120

Разбиения значений времени

Возвращает минуты, соответствующие аргументу время_в_числовом_формате.

НОМНЕДЕЛИ*

WEEKNUM

1997

Разбиения дат

Возвращает номер недели для определенной даты.

РАБДЕНЬ*

WORKDAY

1998

Преобразования значений дат и времени в порядковые числа

Возвращает число, которое представляет дату, отстоящую на заданное количество рабочих дней вперед или назад от начальной даты.

РАБДЕНЬ.МЕЖД

WORKDAY.INTL

Преобразования значений дат и времени в порядковые числа

Возвращает порядковый номер даты, отстоящей вперед или назад на заданное количество рабочих дней, с указанием настраиваемых параметров выходных, определяющих, сколько в неделе выходных дней и какие дни являются выходными.

РАЗНДАТ**

DATEDIF

-

Вычисления разности дат

Возвращает количество полных лет, месяцев или дней между двумя датами.

СЕГОДНЯ

TODAY

60269

Создания данных типа дат и времени

Возвращает текущую дату в числовом формате.

СЕКУНДЫ

SECOND

60121

Разбиения значений времени

Возвращает секунды, соответствующие аргументу время_в_числовом_формате.

ТДАТА

NOW

60122

Создания данных типа дат и времени

Возвращает текущую дату и время в числовом формате.

ЧАС

HOUR

60119

Разбиения значений времени

Возвращает час, соответствующий заданному времени.

ЧИСТРАБДНИ*

NETWORKDAYS

1963

Вычисления разности дат

Возвращает количество рабочих дней между датами "нач_дата" и "кон_дата". Праздники и выходные в это число не включаются.

Функція користувача (UDF) - правильніше, звичайно, Функція, Певна Користувачем, т.к. в оригіналі вона звучить як: User Defined Function.

Такі функції викликаються через диспетчер функцій-категорія Певні користувачем.

Так що ж це ? Це функція , написана за допомогою мови Visual Basic for Application (VBA) і викликається як звичайна функція з аркуша. Як це зробити. Природно , для написання UDF знадобляться хоча б базові знання мови VBA. Як писати функції я не буду описувати , бо це зводиться до навчання самому мови програмування. Тут ми розглянемо лише основні моменти і то, як вже написані функції застосувати до своєї книги .

Найголовніше , що необхідно засвоїти - функція користувача:

    не може змінювати значення інших осередків;
    не може змінювати формати осередків або привласнювати формати.
    може повертати результат тільки в ту клітинку, в якій записана сама функція .

Як написати функцію

Передбачається , що Ви вже володієте початковими навичками написання процедур в VBA і вмієте створювати ці самі процедури. Основні моменти:

    на відміну від процедури ( Sub ) функція завжди починається саме зі слова Function , а не Sub;
    в тілі функції завжди повинно бути присвоєння їй значення , інакше функція не поверне необхідний результат ;
    функція повинна розташовуватися в стандартному модулі або в модулі книги , якщо Ви плануєте викликати її безпосередньо з листа Excel .

Function MySum ( vArg1 As Double , vArg2 As Double )
    MySum = vArg1 + vArg2
End Function

У наведеному вище коді ми спростили стандартну функція СУММ до двох аргументів. Записана на лист функція буде мати такий вигляд: = Mysum ( A1; A2) . A1 - перший аргумент ( vArg1 ) , A2 - другий аргумент ( vArg2 ) . Функція поверне # значить ! , Якщо в якості одного з аргументів передано не числове значення .

Як вставити вже наявний код функції до себе в книгу

Для початку необхідно створити стандартний модуль . Потім в цей модуль вставити через копіювання (або записати вручну) наявний код . Все, тепер функція доступна з диспетчера функцій. І , звичайно ж , необхідно дозволити макроси , щоб функція працювала.

Вставлення функції

Важная причина использования электронных таблиц - это возможность выполнять основные расчеты. Для этого можно ввести необходимую формулу вручную, используя обычные математические операторы, или вставить встроенную формулу - Функцию.

Для вставки функции:

  1. выделите ячейку, в которую требуется вставить функцию,
  2. щелкните по значку Вставить функцию , расположенному на верхней панели инструментов,
    или щелкните правой кнопкой мыши по выделенной ячейке и выберите в меню команду Вставить функцию,
    или щелкните по значку перед строкой формул,
  3. выберите из списка требуемую функцию,
  4. введите аргументы функции или вручную, или выделив мышью диапазон ячеек, которые надо добавить в качестве аргумента.

Вот список доступных функций, сгруппированных по категориям:

Категория функций

Описание

Функции

Функции даты и времени

Используются для корректного отображения даты и времени в электронной таблице.

DATE; DATEDIF; DATEVALUE; DAY; DAYS360; EDATE; EOMONTH; HOUR; MINUTE; MONTH; NETWORKDAYS; NOW; SECOND; TIME; TIMEVALUE; TODAY; WEEKDAY; WEEKNUM; WORKDAY; YEAR; YEARFRAC

Функции для работы с текстом и данными

Используются для корректного отображения текстовых данных в электронной таблице.

CHAR; CLEAN; CODE; CONCATENATE; DOLLAR; EXACT; FIND; FINDB; FIXED; LEFT; LEFTB; LEN; LENB; LOWER; MID; MIDB; PROPER; REPLACE; REPLACEB; REPT; RIGHT; RIGHTB; SEARCH; SEARCHB; SUBSTITUTE; T; TEXT; TRIM; UPPER; VALUE;

Статистические функции

Используются для анализа данных: нахождения среднего значения, наибольшего или наименьшего значения в диапазоне ячеек.

AVEDEV; AVERAGE; AVERAGEA; AVERAGEIF; BINOMDIST; CONFIDENCE; CORREL; COUNT; COUNTA; COUNBLANK; COUNTIF; COVAR; CRITBINOM; DEVSQ; EXPONDIST; FISHER; FISHERINV; FORECAST; FREQUENCY; GAMMALN; GEOMEAN; HARMEAN; HYPGEOMDIST; INTERCEPT; KURT; LARGE; LOGINV; LOGNORMDIST; MAX; MAXA; MEDIAN; MIN; MINA; MODE; NEGBINOMDIST; NORMDIST; NORMINV; NORMSDIST; NORMSINV; PEARSON; PERCENTILE; PERCENTRANK; PERMUT; POISSON; PROB; QUARTILE; RSQ; SKEW; SLOPE; SMALL; STANDARDIZE; STDEV; STDEVA; VAR

Финансовые функции

Используются для выполнения финансовых расчетов: вычисления чистой приведенной стоимости, суммы платежа и т.д.

FV; NPER; NPV; PMT; PV

Математические функции

Используются для выполнения базовых математических и тригонометрических операций, таких как сложение, умножение, деление, округление и т.д.

ABS; ACOS; ACOSH; ASIN; ASINH; ATAN; ATAN2; ATANH; CEILING; COMBIN; COS; COSH; DEGREES; EVEN; EXP; FACT; FACTDOUBLE; FLOOR; GCD; INT; LCM; LN; LOG; LOG10; MDETERM; MINVERSE; MMULT; MOD; MROUND; MULTINOMIAL; ODD; PI; POWER; PRODUCT; QUOTIENT; RADIANS; RAND; RANDBETWEEN; ROMAN; ROUND; ROUNDDOWN; ROUNDUP; SERIESSUM; SIGN; SIN; SINH; SQRT; SQRTPI; SUM; SUMIF; SUMPRODUCT; SUMSQ; SUMX2MY2; SUMX2PY2; SUMXMY2; TAN; TANH; TRUNC;

Поисковые функции

Используются для упрощения поиска информации по списку данных.

ADDRESS; CHOOSE; COLUMN; COLUMNS; HLOOKUP; INDIRECT; LOOKUP; ROW; ROWS; VLOOKUP

Информационные функции

Используются для предоставления информации о данных в выделенной ячейке или диапазоне ячеек.

ERROR.TYPE; ISBLANK; ISERR; ISERROR; ISEVEN; ISLOGICAL; ISNA; ISNONTEXT; ISNUMBER; ISODD; ISREF; ISTEXT; N; NA; TYPE

Логические функции

Используются для получения в качестве результата логического значения ИСТИНА или ЛОЖЬ.

AND; FALSE; IF; IFERROR; NOT; OR; TRUE

Використання функції при обчисленнях у Microsoft Exel


Формулою в Ехсе1 називається послідовність символів, яка починається з знака (=) і вміщує обчислювальні елементи (операнди) і оператори.

Операндами можуть бути: сталі значення, ссилки на комірки, імена, функції.

Існує чотири види операторів:

-         арифметичні (+, -, *, /, %, ^ (піднесення до степеня));

-         оператори порівняння (=, <, >, >=, <=, <>);

-         текстовий оператор «&», який використовується для позначення операцій об’єднання декількох послідовностей символів в одну;

-         адресні оператори («:» - оператор діапазону, «,» - оператор об’єднання, «пробіл» - перехресний оператор, який посилається на загальні комірки діапазонів.

Функція — це створена заздалегідь формула, що виконує певні обчислення, наприклад перетворює двійкове число на десяткове, повертає поточну дату або час, перетворює малі літери на великі, підраховує кількість символів у текстовому рядку, обчислює синус чи косинус кута і т.д.

За допомогою функцій великі й складні формули легко зробити простими і зрозумілими. При використанні функцій не потрібно замислюватися над тим, як вони працюють і які обчислення виконують, важливо лише те, який результат вони видають.

Функції в Ехсе1 є готовими стандартними формулами і застосовуються для виконання певних обчислень в робочих книгах. Значення, які використовуються для обчислення функцій називаються аргументами. З другого боку, значення, що повертаються функціями як відповідь, називаються результатами.

Необхідно відзначити, що крім вбудованих функцій, в обчисленнях можуть застосовуватися призначені для користувача функції, які створюються за допомогою засобів Ехсе1.

Для того, щоб використовувати яку-небудь функцію в обчисленнях, слід ввести її як частину формули в осередок робочого листу. Послідовність, в якій повинні розташовуватися вживані у формулі символи, називається синтаксисам функції.

Всі функції використовують однакові основні правила синтаксису. Якщо порушити правила синтаксису, то в цьому випадку Ехсе1 видасть повідомлення про те, що у формулі є помилка.

Помилки у формулах

Якщо при обчисленні формули сталася помилка, то в клітинку виводиться повідомлення про помилку, яке починається із символу '' #''. Excel виводить такі повідомлення про помилки: # дел 0 — спроба поділити на нуль або на порожню клітинку;# ім'я ? — формула використовує неіснуюче ім'я; # н/д — формула посилається на клітинку з невизначеними даними; # число ! — помилка у числі, число неможливо подати в Excel# ссыл ! — формула посилається на неіснуючу клітинку; # знач ! — помилка при обчисленні функції.

Функції.

Excel містить більше ніж 400 вбудованих функцій. Функція має ім'я і список аргументів у круглих дужках. Аргументами можуть бути числові та текстові константи, клітинки, діапазони клітинок. Деякі функції доступні лише тоді, коли відкрита відповідна надбудова. Для відкриття надбудови слід виконати команду Сервіс/Настройки і у діалоговому вікні Настройки вказати надбудови, які треба відкрити.

Ввести функції у формулу можна вручну або з використанням майстра функцій. Для роботи з майстром функцій слід натиснути кнопку Майстер функцій панелі інструментівСтандартна або виконати командуВставка/Функція. При цьому відкривається діалогове вікно Майстер функцій — крок 1 із 2, в якому можна вибрати категорію функцій. При виборі категорії в поле Функційвиводиться список функцій даної категорії. У цьому списку можна вибрати потрібну функцію. У рядку стану виводиться короткий опис функції.

Після вибору функції слід натиснути кнопку Далей, у результаті чого відкриється вікно діалогу Майстер функцій — крок 2 із 2, в якому можна вказати аргументи функції.

Після натискування кнопки Готово формула вставляється в активну клітинку.

 

 

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 

1. Верлань А.Ф., Апатова Н.В. Інформатика, — К., Квазар-Мікро, 1998.

2. Вольська С.Ю. Практикум з інформатики. Електорнні таблиці.Microsoft Excel. — К.: Видавництво Європейського університету, 2003.— 52 с.

3. Воробйов В.В. Microsoft Excel 2000: Посібник для початківця. — К.: 2000. — 36 с., з іл.

4. Іванов Є.О., Матвієнко В.Т., Попов Ю.Д.. Основи роботи з системою Microsoft Excel: Учбовий посібник для студентів всіх факультетів — К.: ВПЦ «Київський унiверситет», 1999, — 80 с.

5. Пробитюк А. Excel 7.0 для Windows в бюро. — К., BHV, 1997

6. Руденко В.Д., Макарчик О.М., Патланжоглу М.О. Курс інформатики / За ред. Мадзігона В.М. — К.: Фенікс, 2001. — 370 с.

7. Спірін О.М. Практична інформатика: 2-ге видання, перероблене і доповнене. Методичний посібник.— Житомир: Поліграфічний центр ЖДПУ, 2001.—176с., іл

8. Шестопалов Є.А. Excel’97&2000 для початківця, 2003. — 96 стор.




1. тематике условные графические изображения; в виде символов которые могут быть представлены буквами алфав
2.  Необходимое и возможное Необходимость может быть понята по крайней мере двояко- А Положение вещей нео
3. Кто знает других тот умен
4. .04.11 Сектор социальной поддержки ветеранов и инвалидов Ознакомление с нормативными д.
5. медицинская академия имени С
6. Торжок - город древний и вечно молодой.html
7. тематика и физика 2013-2014 уч
8. а W V O а б C Z U0 I0 б iк i
9. тематики в начальной школе 1
10. Диабетические комы в педиатрии