Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Функціональна модель даних
Ця модель була запропонована Шипменом в 1981 р.
Модель грунтується на положенні про можливість представлення зв'язків між даними, що зберігаються в базі даних, у вигляді математичних функцій. Тому у функціональній моделі даних використовуються два основні поняття: сутність і функція.
Сутність може бути об'єктом реального світу (абстрактна сутність) або бути текстовим рядком або числом (проста сутність). Застосування математичних функцій до конкретної сутності при заданих значеннях аргументів дає однозначний результат.
Діаграми функціональної моделі даних багато в чому аналогічні ER-діаграмам, але зв'язки між ними представлені у вигляді функцій.
Модель семантичних обєктів
Модель вперше запропонована Кренке в 1988 р.
База даних є сукупністю семантичних об'єктів. Кожен об'єкт відображає деякий елемент реального світу і характеризується набором атрибутів. Зв'язки між об'єктами представляються атрибутами цих об'єктів.
Розглянемо діаграми семантичних об'є ктів Магазин, Продавец, Товар (рис. 1):
ПродавецID ИНН 1, 1 ФИО 1, 1Должность 1, 1Адрес 1, 1Магазин 1, N
|
|||||
ТоварID Артикул 1, 1 Название 1, 1 Цена 1, 1 Производитель 1, N Цвет 1, N Магазин 1, N
|
|||||
Рис. 1. Діаграми семантичних обєктів
Поряд з одним з атрибутів кожного семантичного об'єкту приводиться покажчик ID, що означає, що даний атрибут використовується як ідентифікатор об'єкту. Для позначення унікальності значень ідентифікуючого атрибуту покажчик підкреслюється (для семантичних об'єктів вимога унікальності ідентифікатора не є обов'язковою).
Для кожного атрибуту вказана його кардинальність (мінімальна і максимальна кількість входжень цього атрибуту в об'єкт). Наприклад, якщо для атрибуту Цена об'єкту Товар приводиться кардинальність 1, 1, це означає, що товар обов'язково повинен мати ціну, і лише одну. Атрибут Производитель об'єкту Товар має кардинальність 1, N. Це вказує на те, що один і той же товар може виготовлятися одним або декількома виробниками. Атрибут Склад об'єкту Магазин має кардинальність 0, N. Отже, склад при магазині може бути відсутнім, або їх є декілька. Атрибути, які приймають більш за одне значення, називаються багатозначними.
У об'єкті Магазин є групований атрибут Адрес. Атрибути, що входять в його склад, об'єднані дужкою.
У об'єкті Магазин існує також атрибут об'єктного типа Продавец з кардинальністю 1, N (див. рис. 1). Це вказує на те, що даний об'єкт пов'язаний з одним або декількома об'єктами Продавец (у магазині можуть працювати один або декілька продавців). Для забезпечення зв'язку між даними об'єктами в об'єкт Продавец обов'язково повинен входити атрибут Магазин, що характеризує цей об'єкт.
Діаграми семантичних об'єктів допускають створення агрегованих об'єктів, підкласів об'єктів.