Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

літній Василь Єгоров 28 вересня 1997 року зареєстрував шлюб зі Світланою Дмитрієвої 26 років

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Задача № 1

Самойленко у взуттєвому магазині придбав пару черевиків. Через місяць після використання в них стала відставати підошва. Самійленко звернувся в магазин із проханням повернути йому гроші за недоброякісний товар. У магазині йому відмовили, посилаючись на те, що він проносив черевики місяць. 

Чи справедлива вимога Самоленко? Які документи необхідно надати Самійленко керівництву магазина для вирішення питання у свою користь?

Задача № 2

40-літній Василь Єгоров 28 вересня 1997 року зареєстрував шлюб зі Світланою Дмитрієвої (26 років). Незабаром у нього виявили СНІД. У результаті перевірки з'ясувалося, що його дружина Світлана також є носієм ВІЛ-інфекції, і найімовірніше Єгоров заразився саме від неї. 16 травня 1998 року В.Д.Єгоров помер. Дочка Єгорова від першого шлюбу Єлизавета Розенберг звернулася в суд з вимогою про визнання шлюбу свого батька й Дмитрієвій недійсним. 

Чи може бути задоволена вимога Є. Розенберг?

Задача № 3

Е.Ю.Молчанов  двічі одержував велику спадщину, що регулярно пропивав. У тому числі автомобіль "Москвич", будинок у селі, гроші, відеомагнітофон. П'яні збіговиська на квартирі Молчанова часто супроводжувалися образами на адресу дружини, нерідко із застосуванням фізичного насильства та погрози вбивством.

При розірванні шлюбу в суді Молчанова Тетяна зажадала визначити долі подружжя в загальній власності з урахуванням вартості перерахованого майна. На її думку Молчанов витрачав його на шкоду інтересам родини.

Як повинен діяти суд?   

Задача № 4

В положенні “Про режим робочого часу” підприємства, створеного у формі товариства з обмеженою відповідальністю “Весна” було передбачено:

тривалість робочого часу встановлюється на протязі тижня:

а) для найманих працівників – 35 годин;

б) для учасників товариства – 45;

в) для жінок, які мають дітей віком до 14 років, тривалість робочого тижня скорочується на 5 годин;

г) оплата праці здійснюється за фактично відпрацьований час;

д) осінньо-зимовий період підприємство працює в режимі п’ятиденного робочого тижня.

Завдання: прокоментувати названі позиції з точки зору їх відповідності чинному законодавству.

Задача № 5

Федоренку С.П. минуло 85 років. Він часто перебуває на лікуванні у психоневрологічній лікарні, позаяк хворий на хронічне психічне  захворювання. Через хворобу він не може розуміти значення своїх дій, керувати ними, а отже потребує піклування. Члени його сім’ї звернулися до органів опіки та піклування з проханням визнати Федоренка С.П. недієздатним.

  1.  Знайдіть і виправте допущені у тексті помилки.
  2.  У яких випадках громадянин може бути визнаний недієздатним?
  3.  Які правові наслідки настануть для Федоренка С.П. в разі визнання його недієздатним?

Задача № 6

15 червня 2007 року Романенко П.Г. був прийнятий на роботу в адміністрацію Суворовського району провідним спеціалістом. 15 липня того ж року адміністрація видала наказ про звільнення Романенка П.Г. як такого, ще не витримав випробувального терміну. П.Г.Романенко заперечував проти звільнення. Суперечка була передана на розгляд районного суду.

Чи можна вважати Романенка П.Г. прийнятим на роботу з випробувальним строком? Як оформляється призначення випробувального терміну?

Яке рішення повинен винести районний суд?

Задача № 7

25 вересня до директора школи звернулись Іванов і Сидоров із проханням про прийняття їх на роботу. Наказ про зарахування на роботу з 29 вересня з випробуванням був виданий 1 жовтня після того, як Іванов і Сидоров принесли свої трудові книжки та довідки про наявність житлової площі. Проте фактично Іванов приступив до роботи по проханню заступника директора з навчальної роботи з 25 вересня, а Сидоров з 5 жовтня, оскільки з 29 вересня був тимчасово непрацездатний.

1.  З якого моменту виникли у Іванова та Сидорова трудові правовідносини і протягом якого періоду вони повинні розглядатися як   прийняті   з випробувальним строком?

2.  Які документи вимагаються при прийомі на роботу?

Задача № 8

Рубцов продав Криченку житловий будинок. Після переїзду в придбаний будинок Криченко виявив, що пропали зимові рами від вікон цього будинку, котрі раніше він бачив в підвальному приміщенні, а також встановлена на даху телевізійна антена. Вияснилось, що ці речі забрав з собою Рубцов. Кириченко вимагав вернути йому рами і антену, оскільки вони являються приналежністю будинку. Рубцов відмовився, посилаючись на те, що він їх продавати не збирався і ще до продажу будинку хотів віддати їх брату.

1. Яка правова доля приналежності при продажі головної речі?

2. Чи являються рами і антена приналежністю будинку?

3.  Як  вирішити спір?

Задача № 9

Повертаючись до дому з роботи, робітник Наумов зайшов на стадіон подивитись футбольний матч. Після закінчення матчу він, поспішаючи до дому, при посадці у переповнений трамвай, пошкодив собі руку. Через тиждень, коли вийшов на роботу, Наумов вимагав складання акту про нещасний випадок і оплату лікарняного листка у розмірі 100 % середньої зарплати.

Які нещасні випадки підлягають облікові і вважаються пов'язаними з виробництвом?

В якому порядку підлягають оскарження дії адміністрації про відмову в складенні акту про нещасний випадок?

Хто повинен скласти акт про нещасний випадок у даному випадку?

Задача № 10

Спеціаліст Захарук К.А. подав заяву про звільнення за власним бажанням і попросив видати йому належним чином оформлену трудову книжку. Адміністрація Суворовського району м.Одеси відмовила у задоволенні вимоги Захарчук К.А., посилаючись на те, що влаштовуючись на роботу, вона не пред'явила трудову книжку, а пред'явила диплом про закінчення Одеської філії Академії Державного управління при Президентові України.

—  Чи правомірні дії адміністрації?

—  Протягом якого строку повинна бути оформлена трудова книжка, де вона зберігається і які відомості до неї заносяться?

Задача № 11

Розпорядженням голови адміністрації Жовтневого району Оверченко А.П. спеціаліст 1 категорії була переміщена з відділу обліку житла у загальний відділ на таку ж саму посаду, на якій вона й працювала. Оверченко А.П. від переміщення відмовилася і звернулася до суду з позовом про поновлення її на колишній роботі. У позовній заяві вона вказала, що нове місце роботи її не задовольняє, оскільки збільшився сам обсяг роботи і потрібно працювати ще й надурочно, що істотно погіршує умови праці, а вона страждає кількома захворюваннями.

—  Визначте правомірність цього переміщення.

—  Чим відрізняється переведення на іншу роботу від переміщення?

Задача № 12

У липні 2005 р. Яремчук К. купив у магазині "Електрон" магнітофон "Ореанда". Даний магнітофон перебував у його власності з моменту вчинення договору купівлі-продажу і знаходився у його квартирі. У жовтні 2005 р. магнітофон вибув з його власності поза його волею: повернувшись з відрядження, Яремчук К. не виявив магнітофон серед іншого майна у кімнаті гуртожитку, де він мешкає. З часом, йому стало відомо, що спірне майно перебуває у володінні відповідача. Яремчук К. звернувся до відповідача з пропозицією розв’язати спір мировою угодою та передати майно, що належить йому на праві власності. Звернення Яремчука К. відповідач відхилив. Останній заявив, що магнітофон йому подарований на день народження, а отже він є добросовісним набувачам спірного майна. Яремчук К. показав відповідачеві паспорт на магнітофон "Ореадна" із зазначенням дня купівлі-продажу, комплектуючі деталі, що видаються до нього, чек про сплату вартості магнітофона. Наявність спірного майна відповідач документально не підтвердив.

1.  Чи мас право Яремчук К. далі вимагати повернення спірного майна? Які юридичні дії повинен здійснити Яремчук К.?

2.  Чи передбачає чинне законодавство України витребування майна власником від добросовісного набувача?

Задача № 13

Обвинувачуваний у здійсненні особливо тяжких злочинів Удоєв під час допиту переконався, що старшому слідчого  прокуратури Меньшикову удалося зібрати прямі докази, що викривають його в здійсненні злочину. Вирішивши, що утрачати вже нічого. Удоєв різко вихопив з-під себе табуретку і замахнувся нею для нанесення удару Меньшикову по голові. Меньшиков, сидячи за столом у куті, зрозумів, що ухилитися від удару практично неможливо, вихопивши пістолет, вистрілив в Удоєва й убив його.

У відношенні слідчого була порушена кримінальна справа за убивство при перевищенні меж необхідної оборони.

Оцінити обґрунтованість цього рішення.

Задача № 14

Скоблєв без відповідного дозволу в заборонений час полював на диких качок. Після повернення з полювання із шістьма убитими качками він був зупинений лісничим Мироновим. Лісничий установив факт незаконного полювання і зажадав, щоб Скоблєв пройшов у відділення міліції. Однак Скоблєв категорично відмовився виконати цю вимогу. Тоді Миронов вирішив силою доставити Скоблева в міліцію і, намагаючись заламати йому руку за спину, заподіяв перелом кисті.

1.   Чи можна визнати дії Миронова по затримці Скоблєва правомірними?

2.   Вирішите питання про відповідальність Скоблєва.

Задача № 15

Соколенко В.З. працював провідним спеціалістом Одеської обласної адміністрації. Розпорядженням голови від 15 червня 2005 року він був звільнений за ст.38 КЗпП України. Вважаючи звільнення неправильним, Соколенко В.З. звернувся до суду з позовом про поновлення його на роботі, посилаючись на те, що 30 травня 2005 року ним була подана заява про  звільнення з роботи за власним бажанням, а 10 червня він захворів, після хвороби вирішив не звільнятись, а коли прийшов на роботу 5 липня 2005 року, його повідомили що він звільнений згідно з поданою заявою.

— Який порядок розірвання трудового договору з ініціативи працівника?

—  Чи включається час хвороби в строк попередження про звільнення за власним бажанням?

—  Вирішить спір.

Задача № 16

Соколюк і Карпенко, випливаючи в машині таксі, напали на шофера Вознюка. Карпенко з заднього сидіння наніс водію кілька сильних ударів по голові, змусив зупинити машину і вийти з неї. На узбіччі дороги Соколюк і Карпенко декілька разів ударили Вознюка і, відібравши виторг у сумі 80 грн., сховалися. У результаті отриманих ушкоджень Вознюк  17 днів знаходився на лікуванні і був непрацездатним.

Яку відповідальність понесуть Соколюк і Карпенко? Визначте склад цього злочину.

Задача № 17

Уночі Сизов і Петін в одному з вагонів електропоїзда підійшли до пасажира Безвенко і, загрожуючи ножами, вимагали віддати гроші та годинник. Безвенко вчинив опір. Тоді Сизов і Петін нанесли йому кілька ножових поранень у груди і шию і, забравши гроші і годинник, сховалися. Від отриманих ушкоджень потерпілий помер наступного дня в лікарні.

Визначте відповідальність Сизова і Петіна. Визначте склад цього злочину.

Задача № 18

20  жовтня   1996  року була залита квартира Олійника І.О. з  вини Кравченко Н.О, яка проживає поверхом  вище. Вона залишила  відкритими крани водопостачання. Вина Кравченко Н.О. встановлена комісією. В результаті залиття   квартири Олійнику І.О. завдана  матеріальна шкода: зіпсований паркет підлоги на 80%, втратили товарний вигляд килимові    покриття на 30%. Квартира потребує поновлювального ремонту. Приблизна загальна вартість завданої матеріальної   шкоди становить 2 тис. гривень.

1.  Чи повинна Кравченко Н.О. відшкодувати заподіяну шкоду Олійнику І.О.?

2.  Що слід розуміти під шкодою, яка підлягає відшкодуванню.

3.  Куди повинен звернутися Олійник І.О. щодо відшкодування заподіяної шкоди?

Задача № 19

Спеціаліст І категорії Помазенко, працюючи на комп'ютері обчислювального центру Київської академії державного управління при Президентові України, підключила комп'ютер до мережі високої напруги, внаслідок чого останній був приведений до часткової непрацездатності. Наказом по академії Помазенко була оголошена догана, і на неї покладений обов'язок відшкодувати заподіяну шкоду в повному розмірі. Помазенко заперечувала, вказуючи на те, що звичайна електрична мережа була зіпсована і вона підключилась до мережі високої напруги, а застосування двох стягнень за один вчинок незаконне.

Дайте поняття матеріальної відповідальності.

За яких умов можливо накладати матеріальну відповідальність на службовців?

Чи можливе застосування матеріальної відповідальності одночасно з дисциплінарною?

Чи є навмисна провина необхідною умовою для покладення на працівника матеріальної відповідальності?

Яку відповідальність може нести Помазенко за часткове знищення комп'ютера?

Задача № 20

Клепкін, що викрадав з квартир коштовності, відносив їх на зберігання до свого знайомого Бертляєву. Вертляєв брехав, що майно крадене, брав його на збереження і реалізацію. Модиров, двоюрідний брат Вертляєва, також знав, що його родич зберігає і реалізує чуже майно, викрадене в громадян, але до  органів влади не звертався з заявою подібного роду.

Проаналізуйте дії кожного з цих осіб і визначте їх відповідальність.

Задача № 21

У зв'язку з відрядженням Семенов передав Давидову 10 червня 2004 року відеоапаратуру, обумовивши в розписці її повернення "за першою  вимогою". Влітку 2007 року Семенов попросив повернути річ, але отримав відмову, оскільки Давидов  вважав,  що  власник речі "пропустив строк позовної давності".

       Як буде вирішено справу?

Задача № 22

Полян, у відношенні якого була порушена кримінальна справа за ухиляння від сплати податків, прийшов у кабінет слідчого Назарова і запропонував йому хабар у розмірі 1500 грн. за припинення справи в зв'язку з "відсутністю складу злочину". Назаров ужив заходів до затримки Поуляна і розповів про те, що трапилося, прокурору.

У чому вина Поуляна? Визначте склад цього злочину.

Задача № 23

Учні кулінарного училища під час перерви грали у дворі в футбол. 15-річний учень Якопенко розбив м'ячем вікно магазину "Кулінарія". Дрібно скло попало в посуд з тістом для пиріжків. У зв'язку з відмовою Якопенка відшкодувати збитки, магазин "Кулінарія" звернувся з позовом до суду, щоб стягнути з хлопця вартість скла (59 грн.) і 30 гри. за встановлення скла, а також 36 грн. за невипечені та непродані пиріжки.

Чи підлягає позов задоволенню?

Задача № 24

У першій годині ночі Селезньов повернулася з роботи додому. Ввійшовши у квартиру, що знаходиться на третьому поверсі, він почув підозрілий шум, а коли умикав світло, то побачив підлітка і розкидані по квартирі речі. Селезньов, схопив гантель,  що потрапила під руку, вагою 6кг., крикнув: "Стій!". Всупереч цій вимозі підліток, вибивши стільцем раму, вистрибнув у вікно. Селезньов кинув у нього гантель, але промахнувся. Збігши вниз, Селезньов знайшов, що невідомий, котрим виявився 16-літній Шестопалов, уже мертвий. Судово-медичний експерт установив, що смерть наступила від відкритого перелому підстави черепа, що міг бути результатом падіння з третього поверху на металеву огорожу палісадника під вікнами Селезньова.

Чи збігаються в причинному зв'язку дії Селезньова зі смертю Шестопалова ?

Чи зміниться ваше рішення, якщо результатом перелому кіст підстави черепи могла бути влучення гантелі ?

Задача № 25

Водій службової автомашини районної державної адміністрації Смолій працював на автомашині 9 годин поспіль, після чого йому було наказано працювати ще три години. Смолій відмовився виконати це розпорядження, посилаючись на те, що у зв'язку з втомою він не зможе безпечно для життя людей вести машину. За це Смолію була оголошена догана.

Який порядок винесення стягнень передбачений КЗпП України?

Чи правомірні дії адміністрації? Обґрунтуйте свою відповідь.

Задача № 26

Степанова домовилася з Максимовим про продаж йому житлового будинку за 8 тис. грн. Для підтвердження укладення договору купівлі-продажу покупець передав Степановій завдаток в 2 тис. грн. Але через кілька днів Степанова повідомила Максимова, що вона вирішила будинок не продавати. Максимов звернувся в суд з позовом, в якому просив або стягнути з Степанової завдаток в потрійному розмірі, або прийняти рішення про примусову передачу йому будинку. При цьому він подав у суд письмову угоду про завдаток.

Яке рішення  має винести суд?

Задача № 27

Світицький через газету безкоштовних оголошень довідався про том, що Кримов недорого продає автомобіль ВАЗ-2107. Домовившись по телефоні про зустріч, Світицький зустрівся з Кримовим, оглянув машину і вирішив придбати. Світицький і Кримов домовилися, що гроші в сумі 3 тис. доларів США покупець передасть після оформлення всіх документів купівлі-продажу автомобіля. Після оформлення документів, коли ВАЗ-2107 фактично належав покупцю, Світицький недодав 1 тис. доларів США, мотивуючи  тим, що і так багато заплатив, а якщо Кримов буде обурюватися, те може позбавитися і цієї суми.

Кваліфікуйте діяння Світицького.

Задача № 28

До фельдшера Чижової додому привезли  механізатора, що одержав важку травму під час роботи  біля трактора. Чижова відмовилася зробити йому яку-небудь допомогу, пославшись на те, що вона перебуває у відпустці. Поки   товариші довезли потерпілого до лікарні, він умер. Своєчасне надання допомоги могло б урятувати життя  механізатора.

Відповідальність Чижової.

Задача № 29

Водій вантажівки Серегін їхав по встановленому маршруті. Раптово в 20-ти метрах від машини, що їхала зі швидкістю 60 км. у годину, на проїжджій частині вулиці з'явилася дитина 7 років, яка бігла за м'ячем. Запобігаючи наїзду на дитину, Серегін різко вивернув кермо вправо, зламав огородження й збив пішоходів Калімова та Халітову. Калімов від отриманих травм через кілька годин помер у лікарні, Халитової, за висновком судово-медичної експертизи, заподіяна тяжка шкода здоров'ю.

1.   Чи діяв Серегін у стані гострої потреби?

2.   Хто може бути притягнутий до цивільно-правової відповідальності за пошкоджене огородження?

 

Задача № 30

До редакції однієї з газет звернувся громадянин Зубов з такою заявою: „Пізно ввечері на ст. метро Вокзальна працівник міліції зажадав від мене пред’явити паспорт, який я залишив удома. Мене доставили до відділу міліції, де обшукали, у спеціальний журнал занесли мої дані: зріст, вік, колір волосся, очей, місце проживання”.

Чи правомірні дії працівника міліції?

Задача № 31

Оператор Зінченко був переведений на іншу роботу на тому ж підприємстві строком на 2 місяці у зв’язку з простоєм. Зінченко відмовився від нової роботи і зауважив, що він оператор, а йому запропонували роботу техніка і що на такий строк адміністрація не має право переводити. За відмову від виконання нової роботи Зінченку була оголошена догана.

Чи правомірні дії адміністрації підприємства?

Чи може Зінченко оскаржити рішення адміністрації?  Відповідь підтвердить посиланням на необхідні статті КЗпП України.

Задача № 31

Бондаренко А.В. протягом останніх років почав зловживати спиртними напоями, вчиняти хуліганські дії. виносити з квартири речі, одяг, продавати їх. Одержувану заробітну плату витрачав на придбання  напоїв, грошей в сім'ю майже не приносив. Дружина Бондаренка А.В. одержувала заробітну плату, що недостатня для сім'ї з 5 осіб, на її утриманні двох дітей - трирічний син і п'ятирічна донька, а також мати чоловіка. Крім того, вона змушена витрачати гроші на утримання чоловіка. Враховуючи, що чоловік зловживає спиртними напоями, ставить свою сім'ю у тяжке матеріальне становище, дружина звернулася до райвідділу міліції із заявою про визнання Бондаренка А.В. обмеженим у дієздатності.

1.  У яких випадках громадянин може бути обмежений у дієздатності?

2. Назвіть правові наслідки, які настануть для Бондаренка А.В. в разі визнання його обмежено дієздатним.

Задача № 32

Громадянка Малих і її колишній чоловік звернулися до нотаріуса із проханням засвідчити досягнуту між ними угоду, відповідно до якої розведені подружжя відмовляються від пред'явлення один одному яких-небудь вимог по утриманню малолітніх дітей, чоловік зобов'язується не претендувати на розподіл спільної майно, а дружина - не вступати в новий шлюб до досягнення пенсійного віку.

Чи законна дана угода?

Задача № 33

Гражданка Кириенко утверждала, что, придя на работу 4 апреля, сдала свое пальто в гардероб, не получив номерка. Когда она пришла получать пальто, то его в гардеробе не оказалось. Администрация предприятия отказала Кириенко в выплате стоимости похищенного пальто и она обратилась в суд с иском о возмещении ущерба. Представитель организации пояснил, что не должен возмещать истице ущерб, поскольку она не может предъявить номерок, свидетельствующий о сдаче пальто в гардероб. В свою очередь Кириенко ссылалась на сотрудников, которые могли подтвердить, что она сдала пальто в гардероб.

Дайте правовую оценку спору.

Задача № 34

Зайцева решила продать своему знакомому Носову двухкомнатную квартиру, принадлежащую ей на праве собственности. После оформления сделки у нотариуса Зайцева не получила с Носова никаких денег. Через 12 месяцев она обнаружила, что был оформлен договор дарения. Зайцева обратилась в суд с иском о признании договора дарения недействительным. Какое решение примет суд?

Задача № 35

16-летний Снегирин зарегистрировался с согласия родителей как предприниматель. Осуществляя предпринимательскую деятельность, он заключил договор займа на сумму 5 тыс. грн. в устной форме с гр. Замковым. Через 6 месяцев, когда наступил срок возврата заимствованных денежных средств и выплаты процентов, Снегирин заявил, что не будет возвращать долг, т.к. он не является совершеннолетним. Разрешите спор.

Задача № 36

На приусадебный участок Марфина пристала корова. Поскольку корову нечем было кормить, Марфин забил корову, мясо продал на рынке, а шкуру передал на кожевенный завод за денежное вознаграждение. Через два месяца объявился собственник коровы. К кому и какие требования он может предъявить?

Задача № 37

Сидорову был отведен земельный участок для строительства дома. В строительстве дома принимали участие его жена и трое совершеннолетних детей, имеющих самостоятельный заработок. Дом был зарегистрирован на Сидорова. Спустя два года брак между супругами был расторгнут и возник спор о разделе имущества. На долю в доме претендовали все участники строительства. Привлеченный в дело орган местного самоуправления, просил признать право собственности на дом только за Сидоровым, поскольку в связи с архитектурным планом спорный дом через пять лет должен быть снесен и местной администрации будет проще подыскать жилье одному Сидорову. Как должен поступить суд?

Задача № 38

После смерти родителей к трем их совершеннолетним детям перешел по наследству дом. Двое наследников хотят дом продать, а вырученную сумму поделить поровну. Один из наследников против продажи дома, так как желает использовать его для проживания. Наследники, желающие продать дом, считают что при продаже дома целиком его рыночная стоимость значительно возрастет, обращаются в суд за разрешением спора. Определите юридически значимые обстоятельства для правильного разрешения возникшего спора.

Задача № 39

Дружина Боднара знайшла дома записку від свого чоловіка, де він  повідомляв про свій намір звести рахунки з життям. Розшуки чоловіка органами внутрішніх справ протягом року позитивного результату не дали. Дружина звернулася до нотаріуса з заявою про видачу свідоцтва про  право  на спадщину, оскільки вона не  може  отримати  в ощадному  банку  гроші чоловіка, а на її утриманні знаходяться неповнолітні діти.

Дайте роз'яснення.

Задача № 40

Степанова домовилася з Максимовим про продаж йому житлового будинку за 8 тне. грн. Для підтвердження укладення договору купівлі-продажу покупець передав Степановій завдаток в 2 тис. грн. Але через кілька днів Степанова повідомила Максимова, що вона вирішила будинок не продавати. Максимів звернувся в суд з позовом, в якому просив або стягнути з Степанової завдаток в потрійному розмірі, або прийняти рішення про примусову передачу йому будинку. При цьому він подав у суд письмову угоду про завдаток.

Яке рішення  має винести суд?




1. Календарьистория и будущее
2. Уральский федеральный университет имени первого Президента России Б
3. Разработка реостатного преобразователя
4. Уфимская средняя общеобразовательная школа Рассмотрено
5. ЛАБОРАТОРНА РОБОТА 9
6. МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ВИВЧЕННЯ КУРСУ При вивченні курсу необхідно враховувати ряд чинників що впливат.html
7. Освоение Восточной Сибири
8. Рыжков Николай Иванович
9. I. Постановка проблемы
10. Роль внешней торговли в экономики страны3 1
11.  Русь и Золотая орда- организация властвования6 стр
12. Renru Новосибирск ул
13. Гiстарызмы i архаiзмы i цяжкасцi iх перакладу на беларускую мову
14. Лист документа Подпись Дата Лист 3 ОБОСНОВАНИЕ ВЫБОРА ПРИБОРОВ И АППАРАТУРЫ 3
15. Причины и профилактика наркомании
16. Поняття структура та принципи самоорганізації громадянського суспільства
17. Таврида 1993 с
18.  Международные обычаи
19. Аверроэс
20. Пол Аллен