У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Дафна і Орфей та Еврідика Джакопо Пері

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.4.2025

БІЛЕТ № 5

МУЗИЧНО-ТЕАТРАЛЬНІ ЖАНРИ.

До музично-театральних жанрів належать опера, оперета, мюзикл, балет.

Опера (італ. орега - справа, праця, робота) - жанр музично-театрального мистецтва. Це спектакль, у якому органічно сплелися спів і симфонічна музика, драматична дія, хореографія, живопис. Опера народилася в Італії в 16 сторіччі, у Флоренції. Перші опери - «Дафна» і «Орфей та Еврідика» Джакопо Пері.

Оперета (з італ. - маленька опера) - це музично-сценічний твір комедійного характеру який поєднує спів, танець та звичайний розмовний діалог. Оперета як самостійний жанр склалася у Франції в середині XIX ст. Популярність цьому жанру принесли композитори Оффенбах, Штраус, Легар, Кальман, Дунаєвський.

Мюзикл (англ. musical) - сучасний музично-сценічний твір, в якому переплітаються розмовні діалоги та пісні. Важливу роль грає хореографія.

Балет (франц. ballet - танцюю) - вид музично-танцювального мистецтва, в якому засобами створення художнього образу є рухи і положення тіла танцівника.

Перші балетні вистави виникли в добу Відродження в Італії та Франції. Якісно новий етап у розвитку балетної музики розпочався у творчості Чайковського. В його балетах «Лебедине озеро”, “Спляча красуня”, “Лускунчик”.

Л.М. Ревуцький. симфонія №2 (будова твору,ознаки романтичного стилю

у 1-й частині).

Симфонія №2 Ревуцького - це перший класичний зразок симфонічного жанру в українській музиці XX століття. Була створена у 1927 році. В симфонії використано сім українських пісень: дві у першій частині - «Ой весна, весниця», «Ой не жаль мені», три у другій - «Ой, Микито, Микито», «Ой там в полі сосна», «У Києві на ринку»; дві у третій частині - «А ми просто сіяли », «При долині мак». Мелодії цих народних пісень стали «зерном» для розвитку тематичного матеріалу симфонії.

Симфонія № 2 містить три частини: Ι і ΙΙl написані у формі сонатного Allegro, а друга  - трип’ятичастнна (А-В-С-В-Н, де С- скерцозний розділ). Всі частини будуються за принципом образного контрасту.

l частина  починається барвистими акордами. В основі головної партії (ГП) використана пісня «Ой весна, весниця». Вона звучить ладово- напружено. Принцип розвитку головної теми - видозмінене повторення. Сполучна партія (СП) активна, звучить швидко. Побічна партія (ПП) вносить контраст. В її основі - пісня «Ой не жаль мені». Звучить лірично, журливо у гобоя. Принцип розвитку варіаційний.

Розробка  розгорнута, драматична; складається із трьох розділів. Кульмінація розробки співпадає з початком репризи. Таке явище є у Бетховена у l частині  5-ї симфонії, і у Чайковського в l частині 4-ї симфонії).

В репризі ГП звучить героїчно у труби соло. ПП (мі мінор) - лірична, а ЗП (в мі мажорі) стверджує світлий характер. В коді ще раз звучить ГП.

Використання пісенних мелодій, їх варіаційний розвиток, неконфліктне співставлення тем є характерними ознаками романтичного стилю у l частині симфонії Ревуцького.     




1. На тему- Разработка стратегии предприятия ОАО АвтоВАЗ на основе анализа внешней и внутренней среды
2. Аттестация, поощрение и ответственность сотрудников ОВД
3. Правовое обеспечение управленческой деятельности в правоохранительной сфере по направлению 030900
4. тема с особыми законами строения и развития мысли; композиционная четкость логика изложения информативност
5. РЕАЛИСТИЧНОСТЬ При планировании и осуществлении мероприятий по защите населе.
6. .принципы Предмет семейного права Предмет семейного права это общественные отношения возникающие из бр.
7. Сибирский государственный индустриальный университет Кафедра истории Внутриполитический курс през
8.  Россия во второй половине царствования Александра I- проекты решения крестьянского вопроса Закон о вольн
9. МЕТОДИЧЕСКИЕ РЕКОМЕНДАЦИИ ПО ОЦЕНКЕ ЭФФЕКТИВНОСТИ ИНВЕСТИЦИОННЫХ ПРОЕКТОВ И ИХ ОТБОРУ ДЛЯ ФИНАНСИРОВАНИЯ
10. Занятость и безработица