У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

1зосередження великої кількості пасажирів в відносно невеликому числі пунктів2короткі відстані перевезень

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-10

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 5.4.2025

БІЛЕТ 30

1 Організація приміських перевезень у вузлах. Порядок визначення числа приміських поїздів та прокладання їх на графіку руху при зонному графіку.

  Приміський рух організовують на лініях ,які примикають до великих міст, промислових та населенних пунктів.Чітка його організація має особо важливе значення: кожне запізднення приміського поїзду тягне за собою запізднення робітників на роботу і відображується на нормальній діяльності підприємств та установ.Особливості приміських перевезень:1)зосередження великої кількості пасажирів в відносно невеликому числі пунктів,2)короткі відстані перевезень;3)різке падіння густоти пасажиропотоку по мірі віддалення від головної ствнції;4)нерівномірність перевезень  по сезонам, дням тижня і годинам доби;5)необхідність частих зупинок поїздів не тільки на станціях, але й на зупинних пунктах,які не є роздільними.6)постійність більшої частини контингенту пасажирів, які потребують більшої частоти руху,щоб зменшити час очікування поїзда і високої швидкості для скорочення тривалості поїздки.

  Щоб доставка пасажирів була більш швидкою з найменшою витратою часу на проїзд та очікування поїзда, приміська ділянка ділиться в залежності від густоти пасажиропотоку на зони;в зонах з найбільшою пасажиронапруженістю курсує збільшене число поїздів.Загальні розміри руху на приміських ділянках залежать від пасажиропотоків і місткості составу.Пасажиропоки розраховують у максимальний місяць перевезень окремо для робітників, пред та післявихідних днів ,а також вихідних днів.Розміри руху визначають по зонах,і частину поїздів направляють не до кінцевої станції дільниці,а до кінцевої станції тієї або іншої зони.До складання графіку руху приміських поїздів на головній станції розподіляють пасажиропотоки, що прибувають та відправляються по годинам доби.Процентне співвідношення їх встановлюють за даними спостережень за минулий період та на підставі заявок підприємств та установ.В робочі дні приміський пасажиропотік відрізняється згущеним прибуттям на головну станцію вранці і відправленням з неї   ввечері.В неробочі дні навпаки,значно збільшується відправлення пасажирів з головної станції вранці і повернення ввечері.В предвихідні дні помітно збільшується відправлення пасажирів з міста ввечері , а в післявихідний день – прибуття в місто вранці.Все це враховують при складанні графіка ,щоб забезпечити своєчасну доставку пасажирів до місць роботи.У вихідні дні передбачають додаткові поїзди.Якщо ж ними вивезти всіх пасажирів неможливо,то для вихідних днів розробляють спеціальний розклад.Додаткові поїзди необхідно призначати також у предвихідний день(п”ятницю) ввечері з міста і після вихідний день(понеділок) вранці у місто.

При вирішенні питань, що пов’язані з організацією руху приміських поїздів в вузлі, необхідно встановити схему їх раціональних маршрутів прямування, їх норми, маси і розміри руху, розрахувати перегоні часи ходу, скласти внутрівузловий графік руху.

  Число приміських поїздів розраховується окремо для кожної зони і розподіляється по годинам доби по встановленому за кожну годину відсотку прибуття і відправлення пасажирів від добового пасажиропотоку. Спочатку робиться попереднє визначення необхідного числа поїздів по зонах шляхом множення загальної кількості поїздів по кожній зоні на відповідний відсоток від добового пасажиропотоку.

  При зонному графіку розміри руху приміського руху визначаємо за формулами (наприклад 3 зони):

де А1, А2, А3 – сумарний пасажиропотік, що прямує по 1-й, 2-й і 3-й зонам;

а – місткість приміського составу, люд;

αисп – коефіцієнт використання місткості составу.

Приклад прокладення приміських поїздів при зонному графіку:

Рис.-Паралельний зонний приміський графік.

2 Вимоги ПТЕ до порядку руху поїздів. Порядок видачі відповідних документів машиністу поїзного локомотива та передачі інформації про операції з поїздами.

Рухом поїздів на ділянці повинен керувати тільки один працівник — поїзний диспетчер, який відповідає за виконання графіка руху поїздів на ділянці, яку він обслуговує.

Кожна станція та колійний пост у частині керування рухом поїздів і кожний поїзд мають знаходитися одночасно в розпорядженні тільки одного працівника: станція- чергового по станції, а на ділянках, обладнаних диспетчерською централізацією,- поїзног о диспетчера; пост – чергового поста; поїзд – машиніста ведучого локомотива..

Поїзди, що не мають зупинки на станції, мають пропускатися, як правило, головними коліями.Порядок використання колій для приймання і відправлення поїздів має бути вказаний в ТРА станції.

Черговий по станції зобов'язаний забезпечити наявність вільних колій для своєчасного приймання поїздів. За будь-яку не зумовлену необхідністю затримку поїзда біля закритого вхідного сигналу черговий по станції несе відповідальність.

Забороняється займати приймально-відправні колії окремими вагонами або групами  вагонів,  відчеплених від поїздів,  що проходять,   і   призначеними  для  подачі під навантаження, вивантаження, ремонт та інші операції.

Забороняється займати вловлюючи тупики будь-яким рухомим складом, а запобіжні тупики — пасажирськими і вантажними вагонами, що зайняті людьми, вантажними вагонами з розрядними та іншими небезпечними вантажами.

Начальник станції повинен так організувати роботу чергових по станції, щоб за безумовного забезпечення безпеки руху не допускалися затримки поїздів.

Приміщення чергового по станції має бути ізольованим. Правом входу до приміщення чергового по станції користуються тільки начальник станції, особи, які безпосередньо працюють чи виконують свої службові обов'язки разом з черговим по станції.

Машиністу поїзного локомотива видаються такі документи:

  •  довідка о гальмах форми ВУ-45 (по закінченні технічного огляду);

при відправленні:

  •  натурний лист форми ДУ-1;
  •  телеграм-натурний лист;
  •  дозвіл при умові проходження забороняючого показання вихідного світлофора, якщо не відкрит вихідний світлофор.

Дозвіл на зайняття перегону вручається машиністу ведучого локомотива черговим по станції особисто або через чергового поста,парку,оператора,сигналіста або чергового стрілочного поста.Машиніст зобов”язаний упевнитися в правильності одержаного дозволу на зайняття перегону.Порядок вручення машиністам локомотивів дозволів на зайняття перегону,що забезпечує безпеку руху,вказується в ТРА станції.

Інформація про підхід поїздів на станцію передається заздалегідь з відділення залізниці до початку періоду планування.

У процесі технічного обслуговування вагонів прибулого состава оглядачі по радіо повідомляють оператору ПТО парка прибуття відомості про вагони, що потребують ремонту.

Після закінчення роботи з составом оператор ПТО і прийомщик поїздів повідомляють оператору СТЦ результати технічного і комерційного огляду.

Практична частина

Побудувати фрагмент непаралельного графіку руху поїздів на одноколійній дільниці А-Б на 4 години при станційних інтервалах τн = 4 хв, τс = 1 хв та tр = 2 хв, tу = 1 хв. Графік складається з максимальним заповненням пропускної спроможності та іншими даними, наведеними в таблиці 1.

Таблиця 1 - Вихідні дані для розрахунків

Відрі-зок часу

Час відправ-лення паса-жирських по-їздів

Час руху, хв, по перегонах

t′, t″

ст.А

ст.Б

А-а

а-б

б-в

в-Б

1

6-10

615

710

      15/16

      17/15

20/18

12/13

2

12-16

1240

1310

14/13

18/19

18/22

13/14

3

18-22

1820

1940

15/16

20/18

17/18

13/14

Для побудови графіку руху поїздів виберемо схеми пропуску поїздів по перегону.

а)два поїзди пропускаються на перегін  без зупинки

б) два поїзди пропускаються без зупинки з перегону

в) непарні поїзди  пропускаються без зупинки через два, обмежуючих перегін, роздільні пукти

г)також пропускаються парні поїзди

За обмежуючий приймаємо перегін:

1вариант: б-в

2вариант: в-в

3 вариант: а-б

так як на цьому перегоні найбільший час руху поїздів.

Згідно цих схем розрахуємо періоди графіку і виберемо схему для побудови графіку з найменшим .

Схема а) ,

де , -час руху поїзда в непарному та парному напрямках

- станційний інтервал неодночасного прибуття

- час на уповільнення

1вариант:

2вариант:

3вариант:

Схема б) ,

де - час на розгін

- станційний інтервал схрещення

1вариант:

2вариант:

3вариант:

Схема в)

1вариант::

2вариант:

3вариант

Схема г)

1вариант: 

2вариант 

3вариант 

Для побудови вибираємо схему:

1вариант: схему б

2вариант: схему б

3вариант: схему б

Розрахуємо наявну пропускну спроможність:

1вариант

пар поїздів

2вариант пар поїздів

3вариант пар поїздів

Для розрахункового часу – 4 години пропускна спроможність складе  4 пари поїздів. Побудуємо фрагмент непаралельного графіку




1. ЖЗЛ Серия 1 Лысая гора поэпизодник Второй драфт без финалов линий Для публикации квар
2. Торговый город 1
3. тематическим занятиям физической культурой и спортом.1
4. Современная демографическая ситуация в России
5. Английские имена
6. Russin Federtion Country Study Public Finnce Perspective
7. екологічного ризику Медикоекологічний ризик розглядається як ймовірність виникнення захворювання на к.html
8. Константин Великий благодетель или губитель
9. ч до 1112 ч B
10. Варианты контрольной работы по дисциплине Русский язык и культура речи для студентов 2 курса заочного