Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
16 Бiлет
1) У другій половині XIX на початку XX ст. спостерігається певний занепад у розвитку наукової філософії в Україні, що найбільш чітко виявляється у кінці XX ст. Цей занепад виявляється насамперед у певному розповсюдженні у широких колах суспільства ідей механістичного вульгарного матеріалізму, у появі таких філософських течій, як вульгарний позитивізм (що стверджував неможливість якогось власного філософського пізнання) та сцієнтизм абсолютизація науки, реакція на суперечливі соціальні наслідки її розвитку і використання в суспільстві.
Важливою ланкою в розвитку української класичної філософії XIX ст. стала «філософія мови» видатного українського вченого. Розглядаючи питання про зв'язок мови і мислення і підкреслюючи їх неподільність, дійшов висновку, що «у мові людина об'єктивізує свою думку і, завдяки цьому має можливість затримувати перед собою та піддавати обробці цю думку».
Важливе місце у розвитку української філософської думки XX ст. належить діаспорі. Українці вклали не мало зусиль для розвитку української науки і культури.
Ще в XIX ст. філософія «має мати в усякому випадку емпіричну основу і не повинна бути витканою з чистих абстрактних понять». Для кожної з окремо взятих епох історії характерна своя ментальність, свій погляд на важливіші проблеми буття. Але кожний новий історичний період опирається на минулі етапи історії. Тому появі регіональної або національної філософії має передувати попередній етап нагромаджених знань і формування світоглядних концепцій. Сучасна філософія є засобом критичного аналізу, усвідомлення найзначніших, універсальних процесів проблем, від яких залежить розвиток сучасної цивілізації.
2) Метою пізнання є істина.
Істина це правильне, перевірене практикою, відображення в нашій свідомості предметів та явищ природи і суспільства, що існують поза свідомістю і незалежно від неї.
Щоб правильно вирішити проблему істини, Під об'єктивною істиною розуміється такий зміст наших знань, який не залежить ні від людини, ні від людства. Будь-яка істина є об'єктивною істиною її об'єктивність визначається джерелом пізнання, тобто об'єктивним матеріальним світом, що відображається в свідомості людини.
Не можна ототожнювати істину з самим об'єктивно існуючим предметом. Не сам предмет, а його правильне відображення в свідомості людини ось що є об'єктивною істиною. Питання про об'єктивну істину це питання про зміст наших знань, питання про те, що ми пізнаємо. А пізнаємо ми об'єктивний матеріальний світ.
пізнання як процес пов'язане з розглядом питання про відносне й абсолютне в істині.
Пізнання це процес, що здійснюється поступово, по висхідній, від нижчого до вищого, від незнання до знання, від неповного, неточного знання до знання повного, від відносної істини до істини абсолютної. Цей процес безкінечний. Інколи здається, що об'єкт пізнаний всебічно, а з часом виявляються його нові властивості.
Відносна істина це неповна, незавершена, неостаточна істина, тобто істина, яка відображає об'єктивну дійсність не повно, не точно, а лише приблизно правильно. У подальшому, в процесі пізнання, відносні істини піддаються уточненню, поглибленню, конкретизації.
Кожний ступінь пізнання обмежений рівнем розвитку науки, історичними умовами життя суспільства, які неминуче роблять наші знання відносними, тобто неповними. Але кожна відносна істина має значення об'єктивної істини, яка відображає дійсно існуючий світ.