Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
(1)ДАТИ ВИЗНАЧЕННЯ ПОНЯТТЯМ: КІБЕРНЕТИКА, ЕК, Інформатика, СИСТЕМА,СИСТЕМНИЙ ПІДХІД, АСУ,АРМ=======
1.Кіберне́тика наука про загальні принципи управління в різних системах: технічних, біологічних, соціальних та ін.
2.Економі́чна кіберне́тика науковий напрям, що розробляє й використовує ідеї та методи кібернетики до економічних систем. У розширеному і не зовсім точному значенні часто під економічною кібернетикою розуміють галузь науки, що виникла на стику математики і кібернетики з економікою й охоплює такі напрями: математичне програмування, дослідження операцій, економіко-математичне моделювання, економетрію і математичну економіку. ЕК розглядає економіку а також її структурні і функціональні ланки як системи, в яких відбуваються процеси регулювання й управління, що реалізовуються рухом і перетворенням інформації.
3.Інформа́тика теоретична та прикладна дисципліна, що вивчає структуру і загальні властивості інформації, а також методи і (технічні) засоби її створення, перетворення, зберігання, передачі та використання в різних галузях людської діяльності.
4. Систе́ма множина взаємопов'язаних елементів, відокремлена від середовища і яка взаємодіє з ним, як ціле
5.Систе́мний напрям методології досліджень, який полягає в дослідженні об'єкта як цілісної множини елементів в сукупності відношень і зв'язків між ними, тобто розгляд об'єкта як системи.
6.Автоматизо́вана систе́ма керува́ння (АСК), Автоматизована система управління (АСУ), Комп'ютерна система управління(КСУ) автоматизована система, що ґрунтується на комплексному використанні технічних, математичних, інформаційних та організаційних засобів для управління складними технічними й економічними об'єктами
7. Автоматизо́ване робо́че мі́сце (АРМ) індивідуальний комплекс технічних і програмних засобів, що призначений для автоматизації професійної праці фахівця і забезпечує підготовку, редагування, пошук і видачу на екран і друк необхідних йому документів і даних.
(2) НАМАЛЮВАТИ СХЕМУ (АЛГОРИТМ СИСТЕМ УПРАВЛІННЯ). Ірєархічна СУ
Найбільшого поширення набули системи управління з ієрархічною, або багаторівневою структурою. Ієрархія це розташування частин та елементів у порядку від вищого до нижчого. У системах з такою структурою існує розділ функцій управління між органами чи підрозділами різного рівня або рангу. Керуючий орган деякого рівня ієрархії управляє кількома органами нижчого рівня, що перебувають у його підпорядкуванні, і сам керується органом вищого рівня.Однією з найважливіших цінних властивостей ієрархічної системи управління є можливість розподілу функцій управління за рівнями системи, прийняття рішень стосовно різних завдань у підрозділах різного рівня. Це дає змогу зосередити розвязання стратегічних завдань на вищих рівнях управління, де їх розвязання найбільш ефективне.
(3.) Інформацíйна система Інформаці́йні технології. СХЕМА АІС її компоненти та класифікація:
Інформацíйна систéма (англ. Information system) сукупність організаційних і технічних засобів для збереження та обробки інформації з метою забезпечення інформаційних потреб користувачів.
Інформаці́йні техноло́гії, ІТ, інформаційно-комунікаційні технології (Information and Communication Technologies, ICT) сукупність методів, виробничих процесів і програмно-технічних засобів, інтегрованих з метою збирання, опрацювання, зберігання, розповсюдження, показу і використання інформації в інтересах її користувачів
(4 )Інформація та її характеристика
Інформацію можна поділити на види за кількома ознаками:
За способом сприйняття:
Візуальна сприймається органами зору. Ми бачимо все довкола.
Аудіальна сприймається органами слуху.
Тактильна сприймається тактильними рецепторами.
Нюхова сприймається нюховими рецепторами. Ми відчуваємо аромати довкола.
Смакова сприймається смаковими рецепторами. Ми відчуваємо смак.
За формою подання:
Текстова що передається у вигляді символів, призначених позначати лексеми мови;
Числова у вигляді цифр і знаків, що позначають математичні дії;
Графічна у вигляді зображень, подій, предметів, графіків;Звукова усна або у вигляді запису передачі лексем мови аудіальним шляхом.
За призначенням
Масова містить тривіальні відомості і оперує набором понять, зрозумілим більшій частині соціуму
Спеціальна містить специфічний набір понять, при використанні відбувається передача відомостей, які можуть бути не зрозумілі основній масі соціуму, але необхідні і зрозумілі в рамках вузької соціальної групи, де використовується дана інформація
Особиста набір відомостей про яку-небудь особистість, що визначає соціальний стан і типи соціальних взаємодій всередині популяції.
(5) Інформацíйна система(Схема структура класифікація)
Інформацíйна систéма (англ. Information system) сукупність організаційних і технічних засобів для збереження та обробки інформації з метою забезпечення інформаційних потреб користувачів.
Структура ІС
Інформаційні системи включають в себе: технічні засоби обробки даних, програмне забезпечення і відповідний персонал. Чотири складові частини утворюють внутрішню інформаційну основу:засоби фіксації і збору інформації;засоби передачі відповідних даних та повідомлень;засоби збереження інформації;засоби аналізу, обробки і представлення інформації.
Класифікація
За ступенем автоматизації
В залежності від ступеня (рівня) автоматизації виділяють ручні, автоматизовані й автоматичні інформаційні системи.
Ручні ІС
характеризуються тим, що всі операції з переробки інформації виконуються людиною.
Автоматизовані ІС
частина функції (підсистем) керування або опрацювання даних здійснюється автоматично, а частина людиною.
Автоматичні ІС усі функції керування й опрацювання даних здійснюються технічними засобами без участі людини (наприклад, автоматичне керування технологічними процесами).
(6). Сучасна інформаційна технологія
Сучасна інформаційна технологія - це сукупність засобів, методів і прийомів збирання, зберігання, опрацювання, подання та передавання повідомлень, що розширює знання людей та розвиває їхні можливості щодо управління технічними та соціальними процесами