У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Становлення українського театрального мистецтва Театральне мистецтво України бере початок з глибокої д

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

41. Становлення українського театрального мистецтва

Театральне мистецтво України бере початок з глибокої давнини, коли воно проявлялося в народних іграх, танцях, піснях та обрядах. З 11 століття відомі театральні вистави скоморохів. В епоху Київської Русі елементи театру були в церковних обрядах. Про це свідчать фрески Софійського собору в Києві (11 століття). Перші зразки драми прилюдно виголошувалися учнями київських Братської та Лаврської шкіл (16-17 століття). Важливими осередками розвитку релігійної драми у цей час вважалася також Львівська братська школа та Острозька академія. У 17-18 столітті широкого розмаху набули вертепи — мандрівні театри маріонеток, які виконували різдвяні драми та соціально-побутові інтермедії. У 1795 році був відкритий перший в Україні стаціонарний театр у Львові, в колишньому костелі єзуїтів. В Наддніпрянщині, де перші театральні трупи народилися також у 18 столітті, процес відкриття стаціонарних театральних споруд просувався повільніше. Так, у Києві перший стаціонарний театр з'явився у 1806 році, в Одесі — в 1809, в Полтаві — в 1810. Становлення класичної української драматургії пов'язане з іменами Івана Котляревського, який очолив театр у Полтаві та Григорія Квітки-Основ’яненка, основоположника художньої прози в новій українській літературі. Бурлеск та експресивність, поряд з мальовничістю та гумором, що характерні для їх творів, надовго визначили обличчя академічного театру в Україні. У другій половині 19 століття в Україні поширився аматорський театральний рух. В аматорських гуртках розпочинали діяльність корифеї українського театру — драматурги і режисери Михайло Старицький, Марко Кропивницький та Іван Карпенко-Карий. Заслуга швидкого розвитку театру належить також і видатній родині Тобілевичів, члени якої виступали під сценічними псевдонімами Івана Карпенка-Карого, Миколи Садовського і Панаса Саксаганського. Кожен із них не лише створив власну трупу, а й був видатним актором і режисером. Провідною зіркою українського театру того часу була Марія Заньковецька.

Новий період в історії національного театру розпочався в 1918 році, коли у Києві утворилися Державний драматичний театр і «Молодий театр» (з 1922 року — модерний український театр «Березіль»Леся Курбаса та Гната Юри. На театральній сцені з'явилася когорта талановитих акторів — Амвросій БучмаМар'ян КрушельницькийОлімпія Добровольська,Олександр СердюкНаталя УжвійЮрій Шумський та інші.

На Закарпатті в умовах значного припливу інтелігенції із ЗУНР і УНР через втрату державності був створений зокрема Руський театр, який очолив Микола Садовський.

За роки незалежності в Україні з'явилося багато нових театрів, зростає інтерес до народного та вуличного театру. Українське драматичне мистецтво дедалі активніше інтегрується в європейський культурний простір. Світове визнання здобув театральний режисер Роман Віктюк, творчість якого стала вагомим внеском у світову театральну естетику кінця 20 століття. Відомий далеко за межами України й інший український режисер — Андрій Жолдак. Низка талановитих акторів українського театру, Богдан СтупкаАда РоговцеваАнатолій Хостікоєв та інші, з великим успіхом знялися у вітчизняних і зарубіжних кінострічках.




1. Електротехніка та електромеханіка є виконання контрольних завдань
2. Лекция 1 Вводная Значимость опыта Европейского Союза ЕС как нового субъекта международных отношении
3. Илиаде а потом победил и разорил Трою
4. Башкортостан - суверенная республика
5. Контрольная работа 1 Указание по выполнению контрольной работы
6. Я. Мирского себя переводим на вспомогательную роль
7. Где ты запоёшьГде я рифмой раскинусь Наш посвистнаш
8. лекция медицинских рефератов историй болезни литературы обучающих программ тестов
9. Способность право и возможность распоряжаться кемлибо чемлибо; оказывать решающее воздействие на судь
10. Углеводы перед тренировкой необходимы для того чтобы загрузить гликогеновые закрома и обеспечить мышцы и м
11. Кафедра - ЕСЕП ~ЗЖ бойынша семестр1
12. Ограниченные вещные права юридических лиц
13. реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук13
14. Тенденции и перспективы развития нефтяного комплекса в Российской Федераци
15. Солнышко п Рассвет Аксайского района Развитие речи детей младшего возраста 2 4 года
16. карбоновые кислоты применяемые в пищевой промышленности в качестве консервирующих средств и для придания п
17. Варианты реорганизации предприятий Внутренняя среда организации Зарубежный опыт государственного р
18. Об особенностях правового положения акционерных обществ работников народных предприяти
19. 1 Смесители с перемешиванием при свободном падении
20. Реферат- Экологическое страхованне