Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

корисність 2 доступність і зрозумілість 3 зіставність і стабільність 4 доречність 5 достовірністьнадійні

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 9.5.2024

19. Вимоги до якості аналітичної інформації: 1) корисність 2) доступність і зрозумілість 3) зіставність і стабільність 4) доречність 5) достовірність(надійність)(звідки беруться(джерела)) 6) своєчасність 7)правдивість 8) суттєвість 9) переважання змісту над формою 10) цінність 11)можливість перевірки 12) об`єктивність 13) конфеденційність

20. Класифікація аналітичної інформації за функціональним призначенням.

За функціональним призначенням інформація може бути:

– планова (матеріали різноманітних планів, кошторисів, планових завдань, прогнозів, програм);

– нормативно-правова (норми виробітку, нормативи матеріальних і фінансових витрат, затрат робочого часу, а також відомості про право, його систему, юридичні факти, правовідносини, правопорядок, правопорушення тощо);

– облікова (дані обліку господарських операцій);

– звітна (дані фінансової і статистичної звітності);

– адміністративна (дані про явища і процеси економічної, соціальної, культурної та інших сфер життя, які збираються, використовуються, поширюються і зберігаються державними органами влади та органів місцевого і регіонального самоврядування);

– масова – це публічно поширювана друкована та аудіовізуальна інформація;

– інформація про діяльність державних органів влади та органів місцевого і регіонального самоврядування – офіційна документована інформація, яка створюється у процесі поточної діяльності законодавчої, виконавчої та судової влади, органів місцевого і регіонального самоврядування (законодавчі акти, підзаконні нормативні акти тощо);

– інформація про особу – сукупність документованих або публічно оголошених відомостей про особу (освіта, сімейний стан, релігійність, адреса, дата і місце народження тощо);

– інформація довідково-енциклопедичного характеру – систематизовані, документовані або публічно оголошені відомості про суспільне, державне життя, навколишнє природне середовище (матеріали енциклопедій, довідників, словників, оголошень, путівників та ін.);

– соціологічна – це документовані або публічно оголошені відомості про ставлення окремих громадян і соціальних груп до суспільних подій та явищ, процесів, фактів (результати соціологічних опитувань, спостережень).

21. Використання ЕОМ в економічному аналізі.

Суттєве значення для автоматизації на базі ЕОМ має формалізоване описання задач аналізу, виходячи з єдиних принципів побудови умовних позначень показників. Формалізація задач економічного аналізу полягає в тому, що:

  1.  Формалізація задач полегшує їх наступну алгоритмізацію і програмування на ЕОМ.
  2.  Формалізація задач чітко показує дійсну необхідність вихідних даних для аналізу.
  3.  Формалізація ліквідує дублювання аналітичних даних, полегшує їх групування в блоки для одночасної обробки.
  4.  Формалізована задача аналізу стає безпосереднім об’єктом економіко-математичного моделювання, що істотно підвищує глибину аналітичного дослідження.

Використання ЕОМ відкрило нові можливості для аналізу. Це обумовлено виключними можливостями ЕОМ:

  1.  висока продуктивність;
  2.  надійність;
  3.  простота обслуговування і експлуатації;
  4.  гнучкість і автономність використання;
  5.  наявність розвинутого програмного забезпечення;
  6.  діалоговий режим роботи тощо.

Використання персональних ЕОМ дозволяє підвищити продуктивність праці бухгалтера, економіста. Ведуться широкі розробки зі створення АРМ бухгалтера, АРМ економіста-аналітика. Досвід проектування АРМ та інших систем дозволяє узагальнити вимоги до їх функціонування:

  1.  своєчасне задоволення обчислювальних та інформаційних потреб економіста та бухгалтера при проведенні економічного аналізу;
  2.  мінімальний час відповіді на аналітичні запити;
  3.  можливість представлення вихідної інформації в табличній та графічній формах;
  4.  можливість внесення коректив у методику розрахунків і у форми відображення кінцевого результату;
  5.  можливість роботи в складі обчислювальної мережі;
  6.  простота освоєння прийомів роботи на АРМ.

Експлуатація такого комплексу передбачає досягнення цілей:

  1.  зниження трудомісткості аналітичного процесу;
  2.  скорочення термінів обробки аналітичних даних, підвищення їх якості та достовірності;
  3.  забезпечення директивних термінів представлення встановлених результатів аналізу;
  4.  підвищення гнучкості управління аналітичним процесом;
  5.  удосконалення організації праці аналітичних працівників.

Аналітична інформація нагромаджується, обробляється, систематизується, зберігається та використовується відповідно до планів та програм аналітичної роботи на підприємстві згідно з прийнятою організаційною формою.
Сучасні ЕОМ вносять суттєві зміни  в характер обробки аналітичних задач на підприємствах. Висока швидкість виконання розрахункових, узагальнюючих та логічних операцій дозволяє значно підвищити швидкість обробки та використання інформації в управлінні виробництвом. Виконання логічних операцій якісно змінює сферу застосування ЕОМ в економічному аналізі, у розрахунку варіантів виробничих ситуацій, їх аналізі з точки зору економічної діяльності і надає можливість на цій основі готувати або й пропонувати конкретні управлінські рішення, які забезпечать досягнення оптимальних результатів. Використання ЕОМ розширює функції та перелік конкретних питань економічного аналізу, а також зміщує його напрям від оцінки діяльності за минулі періоди до аналізу оперативних та майбутніх ситуацій для прийняття управлінських рішень. Така спрямованість економічного аналізу здійснювалася на всіх етапах його розвитку, проте реалізувати її можливо лише в умовах застосування сучасних ЕОМ.цей уривок для себе просто почитати, може щось і запомниться), хоча можете і доповнити цим шпору…

22. Сутність та завдання аналізу виробництва продукції, робіт і послуг.

Завдання: У процесі аналізу виробн. Діяльності підприємства потрібно розглянути такі питання: 1) якість планування виробництва, напруженість і обгрунтованість планів діяльності як уцілому так і щодо окремих виробничий підрозділів 2) оцінка виконання планів виробництва, постачання й реалізації продукції, динаміка обсягів в-ва. 3) визначення основних факторів, що впливають на загальний обсяг в-ва. 4) розкриття взаємозвязку і взаємообумовленості показників обсягу в-ва, реалізації асортименту, якості виробів тощо 5) визначення внутрішньогосподарських резервів, зростання обсягів випуску продукції і реалізації, а також розроблення заходів щдо їх повного та ефективного використання

Під час аналізу основного в-ва оцінюється: 1) обсяги та динаміка в-ва продукції, відсоткове виконання плану з в-ва продукції, асортименту, структури та сортності продукції. 2) обсяг браку та втрати від нього 3) визначити ритмічність в-во тощо

23. Оцінка виконання плану та динаміки виробництва продукції на підприємстві(1й)

Обсяг виробництва і реалізації промислової продукції може виражатися в натуральних, умовно-натуральних, трудових і вартісних вимірниках. Узагальнюючі показники обсягу виробництва продукції одержують за допомогою вартісної оцінки. Основними показниками обсягу виробництва є товарна і валова продукція.

Валова продукція - це вартість усієї виробленої продукції і виконаних робіт включно з незавершеним виробництвом. Виражається в зіставних і діючих цінах.

Товарна продукція відрізняється від валової тим, що в неї не включають залишків незавершеного виробництва і внутрігосподарський оборот. За складом на багатьох підприємствах валова продукція збігається з товарною, якщо немає внутрігосподарського обороту і незавершеного виробництва.

Обсяг реалізації продукції визначають або за відвантаженням продукції покупцям, або за оплатою (за чистим доходом). Він може виражатися в зіставних, планових і діючих цінах. В умовах ринкової економіки цей показник набуває першочергового значення. Реалізація продукції є зв'язною ланкою між виробництвом і споживачем. Від того, як продається продукція, який попит на неї на ринку, залежить і обсяг її виробництва.

Важливе значення для оцінювання виконання виробничої програми мають і натуральні показники обсягів виробництва та реалізації продукції (штуки, метри, тонни і т. ін.). їх використовують для аналізу обсягів виробництва і реалізації продукції за окремими видами і групами однорідної продукції.

Умовно-натуральні показники, як і вартісні, застосовують для узагальненої характеристики обсягів виробництва продукції. Наприклад, на консервних заводах використовують такий показник, як тисячі умовних банок, на ремонтних підприємствах - число умовних ремонтів, у взуттєвій промисловості - умовні пари взуття, обчислені на основі коефіцієнтів їхньої трудомісткості, і т. д.

Нормативні трудовитрати використовують також для узагальненої оцінки обсягів випуску продукції в тому разі, коли в умовах багатопродуктового виробництва немає можливості виразити загальний його обсяг у натуральних або умовно-натуральних вимірниках.

Аналіз починається з вивчення динаміки випуску і реалізації продукції" з розрахунку базисних і ланцюгових темпів зростання та приросту (табл. 3.1).

з таблиці видно, що за п'ять років обсяг виробництва зріс на 12 %, а обсяг реалізації - на 7,9 %. Якщо за попередні роки темпи зростання виробництва і реалізації приблизно збігалися, то за останній рік темпи зростання виробництва значно вищі від темпів реалізації продукції, що свідчить про нагромадження залишків нереалізованої продукції на складах підприємства і продукції, яку не оплатили покупці.


Оцінювання виконання плану з виробництва і реалізації продукції за звітний період (місяць, квартал, рік) проводять за методикою, наведеною в табл. Із таблиці видно, що за звітний рік план випуску готової продукції перевиконано на 5 %, а з реалізації - лише на 1,42 %, що також свідчить про зростання залишків нереалізованої продукції. 

Оперативний аналіз виробництва і відвантаження продукції виконують на основі розрахунків, в яких відображають планові і фактичні відомості про випуск і відвантаження продукції за обсягом і асортиментом, за якістю за день, за наростаючим підсумком з початку місяця, а також відображають відхилення від плану (табл. 3.3).

23. Оцінка виконання плану та динаміки виробництва продукції на підприємстві(2й варіант)

Рівень таких якісних показників, як продуктивність праці, собівартість продукції, прибуток, рентабельність багато в чому залежить від виконання плану виробництва і реалізації продукції.

Аналіз виробництва і реалізації продукції повинен здійснюватися у взаємозв'язку з кон'юнктурою ринку (попит і пропозиція на продукцію, рівень цін, дії конкурентів тощо).

Основними завданнями аналізу є:

— перевірка напруженості планових завдань;

— оцінка виконання плану (держзамовлень, договорів, контрактів), складу, якості продукції, ритмічності і рівномірності виробництва;

— виявлення причин відхилення від плану і рівня попередніх періодів;

— виявлення резервів росту обсягу виробництва і реалізації продукції, підвищення якості продукції, забезпечення ритмічності і рівномірності виробництва;

— проведення ринкових досліджень.

Аналіз виконання плану та динаміки виробництва і реалізації продукції

Оцінка напруженості плану здійснюється шляхом порівняння планового обсягу виробництва продукції з середньою потужністю: де К — коефіцієнт напруженості планового завдання; — обсяг виробництва продукції за планом;Nпл — планова середня виробнича потужність підприємства.

Чим більший коефіцієнт напруженості планового завдання, тим краще передбачається використати виробничу потужність підприємства..

Виконання плану і динаміка виробництва і реалізації продукції визначається шляхом порівняння фактичних (звітних) значень показників з плановими значеннями та даними попереднього періоду. Оцінюються абсолютні зміни (абсолютний приріст або зниження) та відносні зміни (темпи росту, приросту). Слід також визначити абсолютне значення 1% приросту.

Для оцінки статистичних характеристик динамічного ряду виробництва або реалізації продукції розраховуються темпи росту і приросту (базисні і ланцюгові), а також середньорічні показники (середньорічний абсолютний приріст, середньорічні темпи росту і приросту).

Таблиця 3.1

Схема виконання плану і динаміки виробництва продукції

Аналіз виконання плану і динаміки виробництва продукції може здійснюватися за такою схемою (табл. 3.1).

Отже, як свідчать дані таблиці 3.1, в цілому за всіма видами продукції план виробництва виконаний на 101,6%. Понадпланово виготовлено продукції на 2 тис. грн. У порівнянні з попереднім періодом обсяг продукції виріс на 113% (111,3 — 100), що у абсолютному вираженні становить 13 тис. грн. Кожен процент приросту продукції забезпечив у порівнянні з планом 1,26 тис. грн, а у порівнянні з попереднім періодом 1,15 тис. грн.

Водночас слід звернути увагу на те, що продукції Л у порівнянні з планом було виготовлено усього на 81,3%, а у порівнянні з попереднім періодом — на 86,7%. В результаті не додано продукції відповідно на 3 тис. грн і 2 тис. грн. Це вимагає ретельної перевірки причин зниження виробництва зазначеної продукції.

24. Аналіз асортименту продукції.

Під асортиментом розуміють перелік всіх видів продукції, що виробляється із зазначеням обсягів випуску.

Номенклатура виуску – характеризує тільки кількість і різноманітність продукції.

Структура випуску  - це співвідношення, здебільшого у %, окремих видів(виробів) у загальному обсязі в-ва.

Аналіз виконання плану за асортиментом випущеної продукції проводиться 3ма способами: 1) способом найменшого числа 2)способом найменшого %(відсотка) 3) за питомою вагою окремих видів продукції за якими виконано план




1. Внимание как Психический процесс
2. Самую интересную фотографию посвящённую 90летию КириллоБелозерского историкоархитектурного и художест
3. Реферат- Психологическое состояние школьников
4. Введение Художественная обработка металлов известна со времен глубокой древности
5. Составление психологических заключений
6. Мыслитель критикует любое иное понимание политической свободы
7. . Особливістю теорії міжнародних відносин як академічної дисципліни є 1
8. Зооморфні зображення на мальованій кераміці культури Кукутень-Трипілля
9. країна що стоїть на перехресті Західної і Східної Європи
10. Реферат- Профсоюзы в российской экономике
11. тема Norton Commnder версія 5
12. Организация производства зеленой массы однолетних трав и пути ее совершенствования в Ярославской области
13. Платонов. Потомки солнца
14. Тема- Учебная лексикаThe techer~s kind words children to work more nd better
15. продолжительность жизни в мире ~ mx85 лет min25 лет в стране 68 лет грамотность взрослых в мире mx 100 min 0
16. Ростовский государственный экономический университет РИНХ Факультет Юридический
17. Українські легенди про створення Адама і Єви
18. реферат по географии Международное разделение труда и экономическое единство мира в ХХ веке
19. На тему- Розрахунок економічного ефекту землеустрою Провінція ЛісостеповаЗахідна
20. Гуам