У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- визначення межі вогнестійкості залізобетонної конструкції

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 3.2.2025

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Лабораторна робота №3

Тема: визначення межі вогнестійкості залізобетонної конструкції.

Мета: визначити межу вогнестійкості залізобетонної балки (перемички) за результатами вимірювання товщини захисного шару бетону.

План роботи:

  1.  Ознайомитись з теоретичними відомостями про вогнестійкість будівельних конструкцій та з принципами їх розрахунку;
  2.  Визначити межу вогнестійкості балки за допомогою приладу ИЗС-10Н.

В результаті вимірювання отримали значення:

  

Діаметр арматури -

Згідно з табл. 1 ГОСТ 22904-93 «Конструкции железобетонные» товщина захисного шару в залежності від номінального діаметру арматури d=18мм повинна становити 24мм.

Згідно з ДСТУ 2272-93 «Пожежна безпека. Терміни та визначення» визначимо основні поняття:

Вогнестійкість – це здатність будівельних конструкцій і елементів зберігати свою несучу здатність, а також чинити опір виникненню наскрізних отворів чи прогріванню до критичних температур і поширенню вогню.

Межа вогнестійкості – це інтервал часу (у годинах чи хвилинах), від початку вогневого стандартного випробування зразків до виникнення одного з граничних станів елементів і конструкцій.

Розрізняють такі види граничних станів будівельних конструкцій з вогнестійкості ( за ДБН В.1.2.-7:2008 «Основні вимоги до будівель і споруд. Пожежна безпека.»):

  1.  граничний стан за ознакою втрати несучої здатності (умовне літературне позначення R); ознакою втрати несучої здатності слід вважати виникнення в конструкції граничних деформацій;
  2.  граничний стан за ознакою втрати цілісності (умовне літературне позначення Е); ознакою є виникнення в конструкції наскрізних отворів чи тріщин, через які можливе проникнення продуктів згорання та полум’я;
  3.  граничний стан за ознакою втрати теплоізоляційної здатності (умовне позначення І); ознакою втрати теплоізоляційної здатності слід вважати перевищення середньої температури на поверхні конструкції, що не обігрівається, над початковою середньою температурою цієї поверхні на 140°С або перевищення температури в будь-якій точці поверхні конструкції, що не обігрівається, над початковою температурою  в цій точці на 180°С.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Розрахунок часу досягнення критичної температури в робочій арматурі конструкції при товщині захисного шару, що визначається дослідним шляхом виконуємо наступним чином:

,

де   -  час досягнення критичної температури в арматурі;

 - 0,00133 – приведений коефіцієнт температури;

,

де  

- залежить від щільності бетону;

- коефіцієнт надійності по бетону при стиску та розтягу:

- відносна відстань від точки в якій вимірюється температура до поверхні, яка нагрівається:

де   - критична температура нагріву сталі, = 500°С.

Вимірювання товщини захисного шару бетону проводились відповідно до ДСТУ Б В.2.6-4-95 (ГОСТ 22904-93) «Конструкції будинків і споруд. Конструкції залізобетонні. Магнітний метод визначення товщини захисного шару бетону і розташування арматури».

Магнітний метод заснований на взаємодії магнітного або електромагнітного поля приладу із сталевою арматурою залізобетонної конструкції. Товщину захисного шару бетону і розташування сталевої арматури в конструкції визначають на основі експериментально встановленої залежності між показаннями приладу і зазначеними параметрами конструкції, що контролюються.

Висновок: за результатами розрахунків час досягнення критичної температури в арматурі перемички становить 23 хвилини.

Змн.

Арк.

№ докум.

Підпис

Дата

Арк.

Згідно з пунктом 5.14 ДСТУ Б В.2.6-55:2008 «ПЕРЕМИЧКИ ЗАЛІЗОБЕТОННІ ДЛЯ БУДИНКІВ ІЗ ЦЕГЛЯНИМИ СТІНАМИ. Технічні умови» перемички повинні задовольняти вимоги ДБН В.1.1-7 та ДБН В.1.2-7 за межею вогнестійкості, визначеною у робочих кресленнях перемичок відповідно до ступеня вогнестійкості будівельного об'єкта, але не менше REI60 згідно з ДБН В.1.1-7.

Таким чином розглядувана перемичка не відповідає вимогам пожежної безпеки згідно діючих стандартів (нормативний час порушення одного з граничних станів елементу становить 60 хвилин, фактичний – 23 хвилини).

За результатами вимірювань захисний шар перемички становить 6,83 мм.

Згідно з таблицею 4.2 ДБН В.2.6-98:2009 «БЕТОННІ ТА ЗАЛІЗОБЕТОННІ КОНСТРУКЦІЇ. Основні положення» мінімальна товщина захисного шару бетону до арматури при роздільному армуванні повинна бути рівною діаметру арматури.

Таким чином розглядувана перемичка не відповідає вимогам з дотримання товщини захисного шару бетону (мінімальна товщина = 16 мм, фактична = 6,83 мм).




1. Принципы дидактики в преподавании математики
2. ДОНБАСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ Кафедра педагогіки ЗВІТ про проходження виробничої
3. ВВ Федоров Билет 1 Пневмония
4. Тема 3 Международные стандарты по финансовой отчетности и раскрытию информации 1
5. виробництво має три основні напрями викорня- комбінація виробничих чинників; тільки виготовлення прції п
6. 2013 г подпись руководителя от колледжа Прибыл на практику 25
7. XV ~асырда ~аза~ жерін мекен еткен тілі салтд~ст~рі орта~ тайпаларды~ этникалы~ саяситарихи бірігуі негі
8. это попытка отразить процессы происходящие в природе включая ее небесную сферу с естественной системой зв
9. Беженцы
10. Тема- Анализ финансовых результатов деятельности предприятия Выполнил-