Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Лекція 10 Вимоги безпеки до основного технологічного устаткування ПЛАН 1

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 21.5.2024

Лекція №10

Вимоги безпеки до основного технологічного устаткування

ПЛАН

1.Вимоги безпеки під час експлуатації просіювачів, мішкоочищувальних машин та дробарок.

2. Вимоги безпеки під час експлуатації устаткування для приготування рідких компонентів, рідких дріжджів і заквасок.

3. Вимоги безпеки під час експлуатації тістоготувального устаткування.

4. Вимоги безпеки під час експлуатації діжопідйомоперекидачів.

5. Вимоги безпеки під час експлуатації тістоподільного устаткування.

6. Вимоги безпеки під час експлуатації устаткування для вистою.

7. Вимоги безпеки під час експлуатації устаткування для випікання.

8. Вимоги безпеки під час експлуатації сушарок.

9. Вимоги безпеки під час експлуатації пресів.

10. Вимоги безпеки під час експлуатації фасувально-пакувальних машин і автоматів.

1.Вимоги безпеки під час експлуатації просіювачів, мішкоочищувальних машин та дробарок.

    Конструкції просіювальних машин повинні забезпечувати герметичність і передбачати оснащення їх аспіраційними пристроями або фільтрами. Завантажувальні отвори автономних просіювачів повинні мати знімні грати, зблоковані з електродвигунами для виключення пуску машини при піднятих гратах. У просіювачах повинні встановлюватися магнітні сепаратори масою блоку (в разі ручного виймання) не більше ніж 10 кг. Тягове зусилля кожного магніту повинне бути не менше ніж 65 Н (6,5 кгс).

    До магнітних сепараторів повинен бути забезпечений вільний приступ, місце його встановлення не повинне підпадати  під удари, має бути забезпечене легке його виймання. Чищення магнітів щітками від металевих предметів необхідно проводити не рідше разу за зміну під час повної зупинки обладнання.

    Місця встановлення електромагнітів не повинні піддаватися нагріванню більше ніж на 45 0С. Намагнічування магнітів повинне проводитися в окремому приміщенні, де відсутній борошняний пил.

    Машини мішкоочищувальні необхідно розміщувати в ізольованому приміщенні. Вони повинні бути пневматичними, всмоктувального типу. Застосування вибивних барабанів та інших механічних органів для очищення мішків ударами неприпустимо.

    Перед завантажувальною лійкою дробарок і мікромлинів у місцях пересипання продукту (лоток, бункер тощо) повинні встановлюватися магнітні уловлювачі. Камери для подрібнювання розмельного та подрібнювального устаткування мають бути герметичними. Завантажувальні та розвантажувальні пристрої слід ущільнювати. Місця виділення пилу (транспортування, пересипання) повинні обладнуватись місцевими відсмоктувачами з наступним очищенням запиленого повітря перед викиданням до атмосфери.

    Привід устаткування повинен оснащуватися блокувальним пристроєм, що виключає пуск устаткування з відчиненими кришками (люками) дробарок та при вимкненій місцевій вентиляції або аспірації.

    У подрібнювально-розмельному устаткуванні, що працює в умовах утворення вибухонебезпечних концентрацій пилу в суміші з повітрям, використання пристроїв, що іскрять, не допускається. Електроустаткування повинне використовуватися тільки у вибухозахищеному виконанні. Для уникнення іскріння, розриву решіт та інших ушкоджень, що виникають внаслідок биття молотків, ротори мікромлинів та дробарок повинні бути статично від балансовані в зібраному вигляді.

    Розмельні органи дробарок повинні бути надійно закріплені, вони не повинні мати тріщин та інших дефектів, для запобігання появи іскор не допускається зачеплення їх за нерухомі елементи. Розмел сипкої сировини на мікромлинах повинен проводитися у разі надійно закріплених тканевих фільтрів, заземлених для запобігання накопичення зарядів статичної електрики.

2. Вимоги безпеки під час експлуатації устаткування для приготування рідких компонентів, рідких дріжджів і заквасок.

    Ємкості для приготування і зберігання рідких дріжджів, рідких напівфабрикатів, заквасок повинні бути виготовлені з корозійностійкої (нержавіючої) сталі або матеріалів, що її заміняють і мають дозвіл Міністерства охорони здоров'я України на застосування.     Ємкості для приготування і зберігання рідких напівфабрикатів повинні мати покажчики рівня, з'єднані зі звуковою або світловою сигналізацією, що оповіщає про верхній або нижній рівень згідно з вимогами ДСТУ 2583-94.

    Ємкості повинні мати переливну трубу, яка з'єднана з резервною ємкістю і люк для видалення осадку. Над ємкостями мають бути передбачені пристрої для відведення вуглекислого газу.

    Ємкості з пристроями для перемішування повинні бути спорядженні кришками або запобіжними гратами з електроблокуванням, яке виключає можливість пуску перемішуючого пристрою у разі відкритої кришки або запобіжних грат і забезпечує вимкнення привода під час їх відчинення.

    Кришка заварювальної машини повинна мати електроблокування, яке виключає вмикання машини з піднятою кришкою. Заварювальні машини повинні бути герметичні або споряджені місцевими відсмоктувачами (витяжними зонтами).

    Електротехнічна апаратура, що встановлена на устаткуванні відділення приготування рідких компонентів, рідких дріжджів і заквасок, повинна мати оболонки зі ступенем захисту не менше 1Р44.

3. Вимоги безпеки під час експлуатації тістоготувального устаткування.

    Дозування борошна та іншої сировини необхідно виконувати дозувальними пристроями. Усі частини дозаторів, які обертаються і рухаються, повинні бути огороджені суцільним кожухом. На дозаторах повинні бути передбачені датчики рівня  і переливні труби. Середня частина шкали дозуючої апаратури для рідких компонентів повинна знаходитися на висоті 1,4-1,6 м від підлоги або площадки. Шкала має бути освітлена.

    Тістомісильні машини з підкатними діжами повинні мати пристрої, які надійно закріплюють діжу до фундаментної плити (поворотної платформи), і електроблокування, яке унеможливлює пуск місильного органу у разі відсутності діжі або неправильного її закріплення. Тістомісильні машини з підкат ними діжами повинні мати блокування для автоматичної зупинки привода місильного органу у разі нещільного закриття кришки і автоматичної зупинки привода платформи у разі не досить щільного закриття огородження діжі. Тістомісильні машини з підкатними діжами повинні мати пристрої для попередження самовільного падіння кришки з верхнього положення.

   Зусилля накатування і виведення завантаженої діжі на платформу місильної машини не повинне перевищувати 150 Н (15 кгс).

    Тістомісильні машини періодичної дії, з яких вивантаження тіста відбувається рухом місильних органів з нахилом діжі, повинні мати запобіжні грати, що закривають небезпечну зону під час вивантаження. Для машин, обладнаних дворучним керуванням , встановлення запобіжних грат необов'язкове. Тістомісильні машини безперервної і періодичної дії з стаціонарними місильними ємкостями повинні зачинятися кришками, зблокованими з приводами місильних органів. Схема автоматизації бункерних тістоготувальних агрегатів повинна передбачати  автоматичну зупинку їх у разі аварії.

    У конструкції бункерів для бродіння  повинні бути передбачені захисні грати, кришки.

    Натиральні машини повинні мати сітчасте огородження на всю довжину розкочування тіста. Огородження повинно бути зблоковане з привідним пристроєм.

4. Вимоги безпеки під час експлуатації діжопідйомоперекидачів.

    На діжопідйомоперекидачі повинні передбачатися кінцеві вимикачі для зупинки у верхньому  і нижньому положенні площадки з діжею, а також пристрій що виключає можливість довільного спуску діжі. Для запобігання перевантаженню діжопідйомоперекидача його привід повинен бути споряджений зрізним запобіжним елементом. Діжопідйомоперекидачі повинні бути забезпечені механізмом для надійного закріплення діжі і блокуванням, яке виключає підняття незафіксованої діжі. Діжопідйомоперекидачі повинні мати огородження зони підйому діжі з електроблокуванням, що виключає підіймання діжі у разі відкритого огородження. На діжопідйомоперекидачах повинна бути передбачена аварійна кнопка «Стоп» для термінової зупинки рухомих частин машини.

    Усі діжопідйомоперекидачі повинні бути випробувані і зареєстровані на підприємстві, мати паспорт і піддаватися періодичним випробуванням.

    Випробування повинні проводитися не рідше 1 разу на рік із занесенням  результатів у журнал випробувань. Випробування слід проводити вантажем, що на 10% перевищує вантажопідйомність машини.

    Діжопідйомоперекидачі у разі спрацьовування гвинта понад 10% повинні бути виведені з експлуатації.

5. Вимоги безпеки під час експлуатації тістоподільного устаткування.

Приймальні лійки тістоподільних машин повинні бути обладнанні знімними захисними гратами, що зблоковані з приводом. Робочі органи тістоподільних машин (механізм нагнітання тіста, ділильна головка з відсікальним пристроєм) рухомі частини механізму привода повинні мати огородження з блокуваннями, що забезпечують вимикання електродвигунів у разі відчинення кришки тістової камери, зняття огородження ділильної головки або привода машини.

    Справність блокувальних пристроїв тістоподільних машин слід перевіряти щозмінно. Робота у разі несправного блокування не дозволяється.

    Тістові камери і ділильні головки тістоподільних машин повинні мати ущільнення, яке виключає витікання тіста під час роботи машини.

    На тісто подільній машині А2-ХТН та її модифікаціях повинен бути передбачений щиток, що перекриває простір між транспортером і захисним щитком подільної головки.

    На тістоокруглювальних машинах необхідно передбачати  знімне огородження клинопасової передачі і інших частин привода , зблоковане з електродвигуном.

    У тістозакатних машин повинні бути огороджені прокатувальні вальці, зубчасті і ланцюгові передачі. Огородження повинно бути зблоковане з приводом машини. Конструкція машини повинна виключати залипання тіста.

    Ділильно-закатувальні машини повинні оснащуватися знімним суцільним огородженням ділильно-формувального механізму, яке зблоковане з приводним пристроєм та виключає можливість його деблокування.

    Машина для формування сухарних плит повинна мати огородження механізму формування, зблоковане з приводом, по всьому периметру.

    Машина для різання хліба і сухарних плит повинно мати огородження зони різання з усіх боків з отворами для проходу виробів. Відстань від отвору до ножів або струни повинна перевищувати довжину руки чи пальців людини (залежно від розміру отворів). Огородження повинно бути зблоковане з приводом і гальмом ножів.

    Машини з дисковими ножами повинні мати пристосування для безпечного заточування ножів без знімання їх з машини.

6. Вимоги безпеки під час експлуатації устаткування для вистою.

    Укладальник тістових заготовок у форми вистійнопічного агрегату повинен бути оснащений огорожею, яка виключає можливість попадання працівника у зону переміщення автомата. Напрямні повинні мати обмежники ходу візка і кінцеві вимикачі для зупинення приводу машини.

    Під час профілактичного огляду конвеєра необхідно перевіряти колиски на розкачування їх у шарнірах. Колиски повинні вільно розкачуватися для попередження перевертання їх під час повороту конвеєра. За необхідності слід натягувати ланцюги конвеєра.

    Для запобігання розкачуванню колисок під час завантаження і розвантаження повинен бути передбачений обмежник. Люльки повинні рухатися плавно, без перекосів. Механізм для надрізування тістових заготовок повинен мати з'ємні огородження у зоні дії ножа, зблоковані з приводним пристроєм ножів. Зону дії ножів необхідно позначити попереджувальним написом «Обережно – ніж!»

    Конвеєр вистою тіста повинен мати запобіжний пристрій, який виключає аварію конвеєра у випадку перевантаження.

7. Вимоги безпеки під час експлуатації устаткування для випікання.

    Конструкція устаткування для випікання повинна забезпечувати автоматизоване і ручне (резервне) керування, контроль і регулювання режимів, передбачених технологічним процесом, безпеку експлуатації, зручність обслуговування і ремонту. Конструкція хлібопекарної печі повинна передбачати вентиляційні пристрої для відведення тепла і газоподібних речовин (газів, пароповітряної суміші тощо).

    Топки і газоходи печей, що працюють на газоподібному або рідкому паливі, повинні бути оснащені вибуховими клапанами. Вибухові клапани повинні встановлюватися у верхніх частинах топок і газоходів, а також в інших місцях, де можливе накопичення газу, бути оснащені захисними кожухами і розміщуватись таким чином, щоб виключити травмування обслуговуючого персоналу у разі вибуху. Кількість вибухових клапанів, їх розміри і місця встановлення повинні визначатися під час проектування печі.

    Мінімальна площа одного вибухового клапана – 0,05 м2. Кількість клапанів повинна визначатися із розрахунку: не менше  ніж 0,05 м2 площі вибухових клапанів на 1,0 м3 внутрішнього об'єму топки та димоходу.

    Конструкція устаткування для випікання повинна передбачати припинення подавання рідкого або газоподібного палива у разі раптового вимкнення електроенергії, відсутності рециркуляції, загасання факелу, перевищення температури теплоносія, можливого перегоряння топки і каналів та інших порушень режиму горіння палива.

    На підводному трубопроводі рідкого або газоподібного палива повинні бути передбачені загальний вимикальний пристрій і клапани відсікання палива, які встановлюються безпосередньо біля пальників (форсунок).

    Конструкція камер горіння і димоходів повинна виключати можливість накопичення газів. Електропечі повинні мати системи блокування, що попереджують порушення нормального режиму роботи печей; на щитах і пультах керування повинна бути світлова сигналізація, що показує на вмикання і вимикання електропечей. Печі з електричним обігрівом повинні обладнуватись пристроєм, який автоматично вимикає подавання живлення до електронагрівників у разі зупинки конвеєра. Місця приєднання електронагрівачів в печах з електрообігріванням повинні мати суцільне огородження, яке зачиняється за допомогою спеціального ключа.

    Конструкція печі, що працює на рідкому паливі, повинна передбачати подавання палива із баків, що розташовані зовні топкового відділення. На щитах та пультах  керування устаткування для випікання повинні бути встановлені сигнальні лампи, які оповіщають про вмикання чи вимикання напруги. В оглядових вікнах для освітлення повинні застосовуватися електросвітильники з робочою напругою до 42 В.    Привод конвеєра печі повинен мати запобіжний пристрій, що захищає від перевантаження. З обох кінців наскрізних печей і розстійнопічних агрегатів повинні бути аварійні кнопки «Стоп». У приводі конвеєра устаткування для випікання повинен бути резервний механізм ручного привода для вивантаження виробів у аварійних випадках. Зусилля на рукоятці ручного привода не повинне перевищувати 150 Н (15кгс). Температура на зовнішній поверхні печей не повинна перевищувати 450 С.

    Печі повинні бути оснащені засобами автоматичної світлової і звукової сигналізації, яка спрацьовує у разі виникнення аварійних ситуацій. Для визначення рівня рідкого палива у баці повинні застосовуватися поплавцеві або інші пристрої. Застосування нафто мірного скла не дозволяється. На трубопроводі рідкого палива повинні бути встановлені запірні вентилі. Для спостереження за роботою горілок у печах повинні бути передбачені оглядові отвори із заслінками, які самі зачиняються.

    Водогрійні котелки-теплоутилізатори хлібопекарних печей повинні бути обладнанні зворотними клапанами на мережі підживлення водою і підключені до системи гарячого водопостачання  підприємства. Крани на живильній і відвідній лініях повинні бути у відкритому стані опломбовані з відповідним записом у журналі оператора печей. Водогрійні котелки повинні бути оснащені приладом для контролю температури з виведенням показань на пульт оператора. Періодичність очищення водогрійних котелків від накипу повинна установлюватися місцевими інструкціями залежно від умов експлуатації  котелків і жорсткості води. Парогенератори, вмонтовані у хлібопекарні печі, повинні бути обладнанні водо мірильним склом, звуковими сигналізаторами рівня і продувною трубою з вентилем для аварійного скидання тиску пари. Робота печі не допускається у разі порушення передбаченого проектом ухилу труб.

    Печі з пароводяними нагрівальними трубками повинні бути споряджені термометрами для контролю температури у пекарній камері з виведенням показуючи приладів у топкове відділення.

    Хлібопекарні листи повинні мати жорстку конструкцію. Краї, кромки і ребра листів повинні мати заокруглення радіусом не менше ніж 2мм або відбортовку із загортанням сталевого дроту діаметром 4-5мм. Хлібопекарні форми повинні відповідати вимогам ДСТУ 2797-94. У разі укладання форм і листів у штабель висота останнього не повинна перевищувати відповідно 2 і 1 м.

    Машина для чищення і змазування листів і форм повинна мати блокування огородження привода з пусковим пристроєм. Робочі органи машини повинні бути закриті суцільним роз'ємним огородженням з прорізами для проходження листів і форм висотою, що відповідає висоті одного листа або форми. Змазувальний пристрій повинен виключати розбризкування жиру та мати жиро збірник з сигналізацією рівня жиру.

8. Вимоги безпеки під час експлуатації сушарок.

    Конструкція конвекційних (повітряних) агрегатів повинна передбачати: виключення контакту поверхонь калорифера, що знаходяться усередині сушильних камер, з сировиною (продуктом), яка висушується, та захист цих поверхонь від забруднення пилом та відходами; вільний доступ для огляду та очищення нагрівальних пристроїв.

    Устаткування для сушіння, яке працює в автоматичному режимі, повинне мати резервне ручне керування. Температура зовнішніх поверхонь сушарок не повинна перевищувати 450 С.

На паропроводах сушарок повинні бути встановлені автоматичні редукуючи пристрої, манометри,запобіжні клапани і термометри.  Клапани повинні бути закриті кожухом або ковпаком, що виключає можливість самочинного їх переміщення. У разі продування клапана вручну  струмінь повинен спрямовуватися у бік від робочого місця, щоб виключити опіки людей.

    Нагрівальні прилади парових сушарок повинні бути оснащені двома дренажними пристроями, які встановлені з різних боків.

    Дверцята, люки, оглядові люки сушильних камер повинні бути оснащені ущільненнями у притворах.

    Знімні огородження корпусу сушарок повинні бути зблоковані з пусковими пристроями і запірними органами подавання пари до нагрівальних приладів. Блокування повинне виключати можливість пуску пари і вмикання електродвигунів зі знятими огородженнями.

Вентилятори, редуктори та інші рухомі механізми усіх сушильних установок повинні мати знімні сітчасті огородження.

9. Вимоги безпеки під час експлуатації пресів.

    Тістозмішувач преса повинен бути обладнаний запобіжними гратами або кришкою з блокуванням, що виключає можливість руху місильного органа з відчиненими гратами або кришками. Грати тістозмішувача преса, в якому переробляються відходи, повинні мати врізану лійку для завантаження перерізом не більше 0,2 х 0,2 м і висотою не менше ніж 0,3 м.

    Пристрій для різання макаронних виробів повинен мати огородження зони різання, що встановлене на відстані, яка виключає можливість попадання рук. Огородження повинно бути зблоковане з пусковим пристроєм електродвигуна механізму різання і мати попереджувальний напис.

    Преси повинні бути обладнані запобіжними клапанами, які спрацьовують у разі перевищення тиску, що допускається для цього преса. Для контролю тиску у тістовій камері на пресі повинен бути встановлений манометр.

    Всмоктувальний отвір обдувального пристрою преса повинен бути закритий сіткою з вічками розміром не більше 0,01 х 0,01 м. Ванна для замочування матриць повинна бути обладнана стелажами для розміщення круглих матриць на ребро, а прямокутних – плиском. Будова стола для перевірки стану отворів матриць повинна виключати можливість самочинного зміщення матриць під час просвічування. Електросвітильник стола повинен мати напругу 42 В у вологозахищеному виконанні із захисною металевою сіткою. Конструкція стелажів для зберігання матриць повинна виключати самочинне їх переміщення і забезпечувати зберігання круглих матриць у положенні на ребро, а прямокутних – плиском.

10. Вимоги безпеки під час експлуатації фасувально-пакувальних машин і автоматів.

    Машини і автомати повинні мати блокування, що вимикає привод у разі обриву стрічки пакувального матеріалу. Пневмосистеми машин, що працюють із застосуванням стисненого повітря, повинні витримувати максимальний тиск , який утворює компресор. Параметри пневмосистеми або компресора, з якими можуть працювати ці машини, повинні бути зазначені в технічних умовах і експлуатаційній документації.

    Охолоджувальні вентилятори машин для термічного оброблення упаковок повинні мати сітчасте огородження. Різальні пристрої повинні мати огородження з двома блокувальними пристроями  привода, які спрацьовують самостійно.

    Рулонотримачі повинні мати пристрої для швидкої, зручної і легкої заміни рулонів пакувальних матеріалів.

    Розфасувально-пакувальні  агрегати повинні бути оснащені блокувальним пристроєм, який виключає можливість ввімкнення електропривода  у разі ручного  регулювання агрегату.

    Ділянка термозварювання пакетів з полімерних матеріалів на розфасувально-пакувальних машинах повинна бути огороджена. Розфасувально-пакувальні  машини для сипких продуктів повинні бути обладнанні місцевими відсмоктувачами.

    Машини для пакування виробів у термозварювальні плівкові матеріали у зонах зварювання повинні мати покриття, яке забезпечує мінімальне схоплювання з розплавленою плівкою.

    Вакуумні системи пакувальних машин повинні витримувати вакуумметричний  тиск 105 Па.




1. Введение Специальные нормы налогового права предусматривают возможность внутриведомственного обжаловани
2. Об утверждении схемы определения тяжести несчастных случаев на производстве.html
3. Мурманский педагогический колледж ГАОУ МО СПО Мурманский педагогический колледж
4. тебе туда твое время на земле прошло
5. Лекция 3 Окружающая среда человека Окружающая среда человека ОСЧ ~ это среда его обитания и всех фо
6. политическое движение в 6090е гг
7. Учет расчетов с учредителями в иностранной валюте
8. вступайте в наши ряды
9. 25 Каждая историческая национальность имеет свою собственную задачу которую должна решить свою идею с
10. тема государства 3
11.  и ~связи гибридизация орбиталей
12. Статья- Влияние качества кадров на эффективность управления страной
13. Центральный Банк Российской Федерации
14. Петербургского СанктПетербурга Атлетического Центра В
15. Лабораторная работа 6.
16. Виктория12 22 Общая оценка динамики и выполнения плана по прибыли24 2
17. . Сравнительная характеристика российской судебной системы до и после Октябрьской революции 1917 года.
18. 1Жировая дистрофия
19. то степени это верно действительно материалы с высокой магнитной проницательностью притягиваются к магнит
20. Цербстская 21 апреля российская императрица 17621796