У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

ЛЕКЦІЯ 7 ПОВЕРХНЕВА БАГАТОГОЛКОВА АКУПУНКТУРА- ТЕХНІЧНІ РІЗНОВИДИ МЕХАНІЗМИ ЛІКУВАЛЬНОЇ ДІЇ СПОСОБ

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 26.12.2024

ЛЕКЦІЯ №7

ПОВЕРХНЕВА БАГАТОГОЛКОВА АКУПУНКТУРА: ТЕХНІЧНІ РІЗНОВИДИ, МЕХАНІЗМИ ЛІКУВАЛЬНОЇ ДІЇ,

СПОСОБИ ЗАСТОСУВАННЯ.

Метод відноситься до фізичних факторів подразнення рецепторів шкіри за типом поверхневого голковколювання, який використовують з профілактичною метою. Коли класичне голковколювання протипоказане з певних причин (наприклад, в педіатричній практиці). ПБА може поєднуватися з іншими видами рефлексотерапії, тоді вона застосовується як вступна процедура.

Технічними різновидами ПБА є аплікаційна багатоголкова поверхнева акупунктура (по типу аплікатора Кузнєцова), ПБА молоточком з пучком голок (мей-хуа-чжень), ПБА за допомогою роллера.

Поверхневе подразнення шкіри через дермато-вісцеральні рефлекторні зв’язки впливає на функцію ушкоджених органів. Подразнення тактильних та ноцицептивних рецепторів шкіри активізує ендогенну антиноцицептивну систему, що дає можливість використовувати зазначену методику в комплексному лікуванні пацієнтів з хронічними больовими синдромами.

Для аплікаційної багатоголкової поверхневої акупунктури використовується аплікатор Кузнєцова. Це гнучкі пластини різного розміру з закріпленими на них голками (1-16 штук на см2 довжиною до 10 мм). Пластини накладають на певні ділянки шкіри і фіксують. Залежно від часу подразнення розвивається збуджуючий, тонізуючий (10-15 хв.) або гальмуючий, седативний (20-40 хв.) ефекти. Тиск голок на шкіру можна регулювати через нагнітання повітря в гумову муфту, яка охоплює аплікатор ззовні.

В практичній рефлексотерапії часто застосовують метод мей-хуа-чжень (подразнення спеціальним молоточком з закріпленим на ньому пучком голок). Для цього в головку молоточка закріплено в певному порядку голки в кількості 5, 7, 9, 11 і т.д. довжина голок 10-15 мм. Тримати молоточок для мей-хуа-чжень потрібно таким чином, щоб великий та середній пальці щільно утримували його руків’я на відстані 1/3 від кінця, а 4-5 пальці притискали до долоні. Удари виконуються тільки за рахунок рухів у променезап’ястковому суглобі. В момент удару голки повинні бути перпендикулярними до поверхні шкіри. Поза хворого під час процедури залежить від зони подразнення і має бути максимально зручною, без напруження. Бажане положення лежачи, особливо під час перших сеансів. Перед процедурою шкіру обробляють 70% розчином етилового спирту (після процедури спиртом або 5% розчином йоду), головка молоточка з голками повинна бути стерильною.

Ступінь подразнення залежить від декількох факторів: сили та швидкості удару, частоти, тривалості дії на певну зону чи ТА, кількості ТА (або загальної площі та топографії зони дії), а також від стану хворого, його віку, статі і особливостей індивідуальної реактивності. У дітей та ослаблених хворих треба проводити подразнення легкого та середнього ступеня.

В залежності від ступеня подразнення розрізняють:

  1.  Слабка стимуляція: сила ударів незначна, хворий не відчуває болю, після процедури на шкірі залишається нестійка еритема, площа впливу невелика, частота 30-60/хв., тривалість сеансу  - декілька хвилин. Показана при синдромах «пустоти», викликаних «фактором холоду».
  2.  Стимуляція середньої сили: сила ударів більша, хворий відчуває незначний біль під час процедури, після сеансу біль зникає, але залишається стійка гіперемія, площа впливу збільшена, частота ударів 70-90/хв., тривалість сеансу 5-7 хв. Показана при синдромах «напівповерхневий-напіввнутрішній», коли у хворого одночасно присутні симптоми холоду та жару в різних частинах тіла (холодні кисті – гарячі стопи, в лівій частині тіла відчувається холод, а в правій - жар).
  3.  Сильна стимуляція: сильні удари, хворий відчуває виражений, але терпимий біль під час процедури, на місці впливу залишається стійка підвищена гіперемія та петехіальні крововиливи, площа впливу мала. Тривалість та частота залежать від конкретних обставин. Показана при синдромах «повноти» та «жару».

В гострих випадках проводять від 1 до 2-3 сеансів на день, загальною кількістю до 5-7 сеансів на курс лікування. В хронічних випадках сеанси повторюють через 1-3 доби і курс містить 10-15 сеансів.

Вплив методом мей-хуа-чжень використовують за двома методиками: по акупунктурних точках (на основі системи каналів Цін-ло) або по зонах та областях (відповідно сегментарній іннервації). Показано, що ефективність обох підходів досить велика.

Зональний підхід до багатоголкової поверхневої акупунктури:

Тіло людини розділено на 7 областей (голова та обличчя, шия, верхні кінцівки, нижні кінцівки, поверхня грудей, поверхня живота, поверхня спини), кожна з яких поділена на певну кількість зон.

Зональний вплив поділяють на 5 етапів:

  1.  Подразнення загального характеру (підготовка до подальшого вузькоспрямованого впливу) протягом кількох хвилин до гіперемії вздовж хребта.
  2.  Сегментарний вплив – додаткове, більш інтенсивне, протягом кількох хвилин, подразнення сегментів хребта, відповідних локалізації патологічного вогнища (патологія верхніх кінцівок – шийний відділ, органів грудної порожнини – С3-Th7, органів черевної порожнини від Th5 до попереково-крижового, органів малого тазу та нижні кінцівки – попереково-крижовий відділ).
  3.  Обробка болючих при пальпації точок в ділянках остистих відростків хребців по 1-2 хвилини.
  4.  Вплив на зони Захар’їна-Хеда і на локальні больові зони («де болить, там впливаємо»). Тут використовують слабку та середню стимуляцію.
  5.  Додаткове подразнення для усунення якихось додаткових скарг.

Кожен раз лікування починають зі здорової сторони та переходять на хвору. На відміну від класичного масажу на кінцівках мей-хуа-чжень направляють від проксимальних частин до дистальних.

ПБА використовують самостійно або в комплексі з іншими методами рефлексотерапії.

Протипоказанням до ПБА є геморагічні діатези, захворювання шкіри в ділянці впливу.




1. таможенного конфиската там хранятся конфискованные на таможне вещи от зажигалок до машин даже за малейшие
2. ТехностройОМ осуществляется по средствам приходного кассового ордера приложение 6
3. Когда вы находитесь в обществе вы обычно предпочитаете- аучаствовать в общей беседе ббеседовать
4. Лабораторная работа N1 Шифрование данных симметричным алгоритмом Цель работы- получить навыки по использо
5. Парадигма ~ это особый глобальный исследовательский подход включающий в себя множество непротиворечивых
6. предохранение может привести к сексуальным расстройствам у обоих партнеров
7. Тема-Электрон в слое.html
8. Внутренний порядок чем достигается Внутренний порядок это строгое соблюдение определенных воинскими у
9. Полицейские проблемы домашнего насилия- анализ зарубежной и отечественной практик
10. Ибо как Бог есть свертывание свертыванийтак ум являющийся образом Божьим есть образ свертываниясвертыван
11. монтажники при производстве работ согласно имеющейся квалификации обязаны выполнять требования безопасн
12. Особенности работы с трудовой книжкой
13. на тему- Форма государства Автор работы- Студент III курса группы Ю313 заочной формы обу
14. Мировая экономика
15. Контрольная работа- Кадровый потенциал организации- проблемы формирования и развития
16. Тема 3. Стандарты безопасности предприятия
17. на тему- Дикие животные
18. Interetische Stabilitat Grundlage der Staatspolitik
19. Понятие работоспособности технологичности экономичности эргономичности
20. Особенности ведения деловых переговоров с итальянцам