У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Зареєстровано Миколаївським міським управлінням юстиції 2013 року Свідоцтво

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

«Зареєстровано»

Миколаївським міським

управлінням юстиції

«___» ___________ 2013 року

Свідоцтво № ______________

_________ / _______________

«Затверджено»

Установчими зборами засновників

«___» ___________ 2013 року, протокол № 1

СТАТУТ

Громадської організації "Молодіжне правозахисне об'єднання "Братство Миколаївського юридичного ліцею"

м. Миколаїв – 2013

1. Загальні положення

1.1. Громадська організація "Молодіжне правозахисне об'єднання "Братство Миколаївського юридичного ліцею" (далі – Братство) – це молодіжна правозахисна неприбуткова організація, що об’єднує на засадах добровільності ліцеїстів для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних, зокрема соціальних, культурних, економічних, екологічних та інших інтересів.

1.2. Братство створене і діє згідно з Конституцією України, чинним законодавством України та цим Статутом.

1.3. Братство створене і діє на основі добровільності, самоврядності, рівноправності та взаємоповаги його членів, відсутності майнового інтересу його членів, колегіальності керівництва, прозорості, відкритості та публічності діяльності.

1.4. Діяльність  Братства поширюється на всю територію України.

1.5. Братство набуває статусу юридичної особи в порядку встановленому чинним законодавством України, має відокремлене майно, самостійний баланс, круглу печатку зі своїм найменуванням, бути учасником цивільно-правових відносин, набувати майнові і немайнові права відповідно до законодавства,  в тому числі укладати від свого імені угоди та здійснювати інші юридичні акти, бути позивачем і відповідачем у суді, відкривати розрахункові і інші рахунки в національній і іноземній валюті в банківських установах, засновувати з метою досягнення своєї статутної мети (цілей) засоби масової інформації, мати відповідні штампи, бланки зі своїм найменуванням, власну символіку, у тому числі емблему і прапор, і інші реквізити, затверджені і зареєстровані у встановленому законом порядку.

1.6. Повною назвою Братства є: Громадська організація "Молодіжне правозахисне об'єднання "Братство Миколаївського юридичного ліцею".

Скорочена назва Братства: ГО "МОП "Братство Миколаївського юридичного ліцею"

1.7. Юридичною адресою Братства є адреса, внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

2. Мета, цілі ТА ОСНОВНІ напрями діяльності братства

2.1. Головною метою діяльності Братства є розбудова в Україні правової держави, задекларованої в Конституції України.

2.2. Факультативними цілями діяльності Братства є:

- встановлення соціальних контактів, створення комунікації, духу братерства та взаємодопомоги між ліцеїстами;

- задоволення та захист законних соціальних, культурних, економічних та інших прав, свобод та інтересів ліцеїстів;

- підвищення престижу Миколаївського юридичного ліцею, створення йому іміджу елітного начального закладу, який готує висококваліфікованих професіоналів;

- проведення економічних, політичних, правових, соціальних досліджень різних спектрів суспільного життя;

- правова освіта населення, правова допомога громадськості у захисті законних прав свобод та інтересів;

- сприяння розвитку дієвого громадянського суспільства.

2.3. Братство є правозахисною організацією. Діяльність Братства може проводитися в напрямках, не заборонених чинним законодавством, які відповідають меті та цілям, визначеним цим Статутом. Зокрема, але не виключно, Братство для досягнення своєї мети (цілей):

2.3.1. Вільно поширює інформацію про свою діяльність, пропагує свою мету (цілі).

2.3.2. Сприяє підвищенню рівня правової освіти членів Братства та громадськості.

2.3.3. Сприяє розвитку зв’язків Братства з міжнародними та національними професійними організаціями у галузі права, соціології та захисту прав людини.

2.3.4. Налагоджує механізм спілкування, обміну інформацією, досвідом між ліцеїстами.

2.3.5. Здійснює заходи щодо координації діяльності членів Братства для досягнення мети (цілей) Братства.

2.3.6. Здійснює заходи щодо відновлення прав ліцеїстів у разі їх порушення.

2.3.7. Звертається у порядку, визначеному законодавством, до органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, а також підприємств, установ, громадських організацій, засобів масової інформації з пропозиціями (зауваженнями), заявами (клопотаннями), скаргами.

2.3.8. Одержує у порядку, визначеному законодавством, публічну інформацію, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації.

2.3.9. Організовує зворотній зв'язок між громадським середовищем, підприємницьким середовищем та органами державної влади (органами місцевого самоврядування).

2.3.10. Здійснює заходи щодо усунення перешкод для розвитку громадського суспільства та вільної підприємницької діяльності.

2.3.11. Бере участь у порядку, визначеному законодавством, у розробленні проектів нормативно-правових актів, що видаються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування і стосуються сфери діяльності Братства та важливих питань державного і суспільного життя.

2.3.12. Організовує та проводить мітинги, демонстрації, флешмоби та інші мирні зібрання.

2.3.13. Бере участь у здійсненні державної регуляторної політики відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності".

2.3.14. Бере участь у порядку, визначеному законодавством, у роботі консультативних, дорадчих та інших допоміжних органів, що утворюються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування для проведення консультацій та підготовки рекомендацій з питань, що стосуються сфери діяльності Братства.

2.3.15. Сприяє підвищенню в суспільстві рівня поваги до закону і правопорядку.

2.3.16. Здійснює представництво своїх інтересів, інтересів членів Братства у судах, інших органах державної влади та місцевого самоврядування тощо.

2.3.17. Відповідно до законодавства захищає в судовому та в іншому не забороненому законом порядку права осіб, які не є членами Братства.

2.3.18. Провадить просвітницьку діяльність у контексті захисту прав людини та розвитку громадського суспільства,

2.3.19. Проводить моніторинг порушення прав і свобод людини.

2.3.20. Отримує гранти, благодійні внески від вітчизняних та іноземних юридичних і фізичних осіб та осіб без громадянства і використовує одержані кошти на статутну діяльність Братства.

2.3.21. Направляє членів Братства у відрядження для навчання, стажування, ознайомлення з досвідом діяльності громадських організацій, участі в змаганнях, інших спільних заходах.

2.3.22. Здійснює матеріальну та соціальну допомогу своїм членам, виплачує стипендії, заохочення членам Братства.

2.3.23. Бере участь у проведенні семінарів, курсів, лекцій, спортивних змагань, чемпіонатів, видовищних та культурних заходів,

2.3.24. Організовує проведення брифінгів, «круглих столів», видавництво брошур з питань інформування громадськості про свою діяльність та з інших питань, окреслених метою (цілями) Братства.

2.3.25. Створює установи та організації, засновує підприємства, необхідні для виконання статутних цілей.

2.3.26. Може бути виконавцем державного замовлення відповідно до закону.

2.3.27. Приймає на роботу на підставі трудового договору та звільняє найманих працівників, визначає їх посадові обов'язки і умови оплати їх праці, накладає та знімає дисциплінарні стягнення.

2.3.28. Укладає та розриває з фізичними особами договори цивільно-правового характеру, предметом яких є діяльність, спрямована на виконання власними силами робіт, надання послуг.

2.3.29. Вивчає споживчі властивості продукції, попит на неї, проводить опитування населення для виявлення громадської думки про якість товарів, послуг, що виробляються, реалізуються, надаються, та ціни і тарифи на них.

2.3.30. Сприяє державним органам у здійсненні контролю за якістю товарів (робіт, послуг), торговельного, побутового та інших видів обслуговування населення.

2.3.31. Інформує громадськість про права споживачів та способи їх захисту.

2.3.32. Повідомляє про виявлені факти вчинення корупційних правопорушень спеціально уповноваженим суб'єктам у сфері протидії корупції, іншим органам, керівництву та колективу підприємства, установи чи організації, в яких були вчинені ці правопорушення, а також громадськості.

2.3.33. Проводить, замовляє проведення громадської антикорупційної експертизи проектів нормативно-правових актів, подає за результатами експертизи пропозиції до відповідних органів державної влади.

2.3.34. Проводить, замовляє проведення досліджень, у тому числі наукових, соціологічних тощо, з питань запобігання і протидії корупції.

2.3.35. Вносить пропозиції суб'єктам права законодавчої ініціативи щодо вдосконалення законодавчого регулювання відносин, що виникають у сфері запобігання і протидії корупції.

2.3.36. Бере участь у парламентських слуханнях та інших заходах з питань запобігання і протидії корупції.

2.3.37. Проводить заходи щодо інформування населення з питань запобігання і протидії корупції.

2.3.38. Запитує та одержувати від органів державної влади та органів місцевого самоврядування в обсягах та порядку, не заборонених законом, інформацію про діяльність щодо запобігання і протидії корупції.

2.3.39. Здійснює громадський контроль за виконанням законів у сфері запобігання і протидії корупції, з використанням при цьому таких форм контролю, які не суперечать законодавству.

2.3.40. Здійснює інші дії та реалізує інші права, не заборонені законом.

3. порядок набуття і припинення членства у БРАТСТВІ, права та обов'язки його членів

3.1. Члени Братства є основою Братства.

3.1.1. Членство в Братстві є індивідуальним та фіксованим.

3.1.2. Засновники Братства є членами Братства. Вони є рівноправними з іншими членами Братства.

3.2. Членом Братства може бути ліцеїст, який досяг 14-річного віку, визнає мету, цілі та Статут Братства, сприяє їх реалізації та виконанню; бере участь у діяльності Братства та сплачує членські внески. Вік членів Братства, як молодіжної організації, визначається у межах, встановлених законом.

3.3. Ліцеїстом для цілей даного Статуту вважається фізична особа, яка навчалась у Миколаївському юридичному ліцеї (Миколаївському обласному юридичному ліцеї) не менше одного навчального року.

3.4. Прийом в члени Братства здійснюється шляхом подання до Правління Братства особистої письмової заяви кандидата в Братства, разом з рекомендацією члена Братства щодо особи кандидата в члени Братства.

3.4.1. Рекомендуючий несе громадську відповідальність за надану ним рекомендацію.

3.4.2. Під час розгляду заяви Правління має право зажадати від кандидата у члени Братства надати документи, що підтверджують факт його навчання у Миколаївському юридичному ліцеї (Миколаївському обласному юридичному ліцеї), наприклад, атестат про повну загальну середню освіту, довідку від адміністрації ліцею тощо.

3.4.3. Прийом в члени Братства оформлюється рішенням Правління Братства.

3.5. Рішення про прийняття (відмову у прийнятті) в члени Братства приймається Правлінням Братства протягом 30 (тридцяти) календарних днів. Прийнятому члену Братства за його бажанням видається посвідчення члена Братства, встановленого Правлінням Братства зразка.

3.6. Члени Братства мають право:

- брати участь у діяльності Братства відповідно до своїх фахових і громадських інтересів, зокрема брати безпосередню участь у розроблені і реалізації окремих проектів Братства, рішень керівних органів, вільно висловлювати і обстоювати свою думку при обговоренні будь-яких питань діяльності Братства, вносити в будь-який орган Братства свої пропозиції;

- бути членами інших громадських організацій, політичних партій, мета та діяльність яких не суперечить статутним цілям Братства;

- брати участь у роботі Загальних зборів;

- обирати і бути обраними до керівних органів Братства;

- брати участь у наукових, навчальних, методичних та інших заходах, що проводяться Братства;

- звертатись до керівних органів Братства із запитами і пропозиціями щодо статутної діяльності;

- одержувати від керівних органів Братства інформацію про їх діяльність (рішення), звертатися із запитами та заявами до будь-якого органу Братства і вимагати відповіді по суті свого звернення;

- критикувати рішення, дії або бездіяльність будь-якого органу Братства, будь-якого члена Братства, виступати з ініціативою про відкликання з посад тих, хто не виправдав довіри;

- користуватися всебічною підтримкою з боку Братства, в тому числі розраховувати на громадську підтримку і захист з боку Братства своєї честі і гідності від необґрунтованих звинувачень і переслідувань за його громадську діяльність, переконання і погляди;

- доручати Братству представництво своїх інтересів і захист прав відповідно до статутних мети і цілей Братства;

- бути присутніми на засіданнях керівних органів Братства;

- фінансово підтримувати Братство;

-  зупиняти та припиняти членство в Братстві в порядку, передбаченому цим Статутом.

3.6.1. Член Братства має право оскаржувати рішення (дії або бездіяльність) будь-якого керівного органу в порядку, встановленому                 п. 4.5. цього Статуту.

3.7. Члени Братства зобов'язані:

- дотримуватись у своїй діяльності вимог Статуту Братства;

- утримуватись від діяльності, що може завдати шкоди Братству та його репутації;

- дотримуватись морально-етичних принципів Братства, затверджених рішенням Правління Братства, не вести діяльності, що їм суперечить;

- виступаючи від імені Братства та висловлюючи свої особисті думки та міркування, що різняться від положень та рішень, затверджених Загальними зборами та Правлінням Братства, робити окреме зауваження, що ці думки та міркування є особистими та не співпадають з положеннями та рішеннями Братства;

- сприяти реалізації окремих проектів та проведенню окремих заходів Братства;

-  своєчасно та повно сплачувати членські внески;

- залучати до Братства нових членів;

- виконувати законні та правомірні рішення органів Братства.

3.7.1. У виключних випадках за умов, що ускладнюють повну та своєчасну сплату членських внесків (наприклад, скрутне матеріальне становище, тривалий розлад здоров’я, який тягне за собою значні фінансові витрати) Правління Братства може своїм рішенням звільнити (тимчасово чи довічно) члена Братства від обов’язку сплати членських внесків.

3.8. Громадська відповідальність члена Братства.

3.8.1. Загальні збори за поданням Правління Братства чи з власної ініціативи можуть притягти члена Братства до громадської відповідальності.

3.8.2. Підставами для притягнення до громадської відповідальності є порушення морально-етичних принципів Братства, затверджених рішенням Правління Братства, невиконання рішень, доручень Братства, а також вчинення інших дій, що суперечать Статуту Братства, або дій, що завдали (реально могли завдати) шкоди інтересам Братства.

3.8.3. Видами громадської відповідальності є попередження, догана та виключення з членів Братства.

3.8.4. Виключення з членів Братства є вищою мірою громадського стягнення для члена Братства.

Підставами для виключення є:

- систематичне невиконання членом Братства обов’язків, передбачених цим Статутом, якщо на даного члена Братства раніше накладалося одне із стягнень, передбачених п.п. 3.8.3. цього Статуту;

- порушення членом Братства Статуту Братства, що завдало істотної шкоди Братству;

-  неодноразове невиконання членом Братства рішень Братства;

- стала втрата організаційного зв’язку з Братством;

- несплата членських внесків без поважних причин протягом 1 (одного) року.

З цього ж дня припиняється перебування особи на будь-яких виборних посадах у Братстві.

3.9. Припинення членства в Братстві.

3.9.1. Членство в Братстві припиняється у разі:

- добровільного виходу із Братства;

- визнання особи недієздатною або обмеження її цивільної дієздатності;

- виключення із членів Братства;

- смерті члена Братства;

- досягнення ним граничного віку, допустимого для членства у Братстві;

- припинення діяльності Братства.

3.9.2. Особиста заява члена Братства про вихід із Братства подається до правління Братства. До заяви додається посвідчення члена Братства, у разі, якщо воно видавалось даній особі.

Членство в Братстві вважається припиненим з дня подання такої заяви. З цього ж дня припиняється перебування особи на будь-яких виборних посадах у Братстві.

4. керівні органи Братства та їх повноваження. порядок формування та діяльності керівних органів братства. Інші питання, пов’язані із керівними органами братства

4.1. Загальні збори

4.1.1. Вищим керівним органом Братства є Загальні збори його членів, які скликаються Головою Братства не рідше, ніж 1 (один) раз на рік. Позачергово Загальні збори Братства скликаються за рішенням Правління Братства з ініціативи Голови Братства, або Правління Братства, або Ревізора, або не менше, ніж половини від загальної кількості членів Братства.

4.1.2. Загальні збори правомочні, якщо на їх засіданні присутні не менше двох третин членів Братства.

4.1.3. До складу Загальних зборів входять всі члени Братства, кожен з яких при прийнятті рішень володіє одним голосом.

4.1.4. Загальні збори очолює голова Загальних зборів. Голова та секретар Загальних зборів обираються учасниками Загальних зборів.

4.1.5. Час, місце проведення та порядок денний Загальних зборів повідомляється членам Братства Правлінням Братства за 30 днів до їх проведення телефонним засобом зв’язку, а також за допомогою електронної пошти (в разі наявності).

У випадках, коли до порядку денного включене Загальних зборів включене питання про внесення змін до Статуту, саморозпуску або реорганізації Братства, члени Братства повинні повідомлятися про проведення Загальних зборів у письмовій формі (під розписку). Пропозиції щодо порядку денного Загальних зборів члени Братства надсилають до Правління не пізніше, ніж за 15 днів до їх проведення. Рішення про включення питань до порядку денного приймає Правління Братства. В надзвичайних випадках за рішенням Загальних зборів на їх засіданні можуть розглядатись і не включені до порядку денного питання.

4.1.6. До компетенції Загальних зборів належить вирішення будь-яких питань статутної діяльності Братства. Загальні збори можуть делегувати Правлінню свої права та повноваження з вирішення всіх питань крім питань, що належать до їх виключної компетенції.

4.1.7. До виключної компетенції Загальних зборів належить:

- затвердження, внесення змін до Статуту Братства;

- визначення основних напрямків статутної діяльності та розвитку Братства;

- затвердження програм та проектів Братства;

- обрання Голови Братства, заступника Голови Братства;

- відкликання Голови Братства, заступника Голови Братства;

- обрання та відкликання персонального складу Правління;

- обрання та відкликання Ревізора;

- заслуховування і затвердження звітів Голови Братства та Правління; заслуховування та затвердження висновків і звітів Ревізора;

- розгляд і затвердження бюджетів, поданих Братства;

- прийняття рішення про саморозпуск або реорганізацію Братства.

4.1.8. Рішення на Загальних зборах приймаються простою більшістю голосів. Рішення про внесення змін до Статуту та про саморозпуск або реорганізацію Братства якщо за них проголосує більше ніж ¾ (три чверті) від присутніх.

4.1.9. Результати Загальних зборів та прийняті ними рішення фіксуються у протоколах. Протоколи Загальних зборів підписуються головою Загальних зборів та секретарем Загальних зборів.

4.1.10. Рішення, прийняті Загальними зборами, набувають чинності з моменту їх прийняття, якщо інше не визначено Загальними зборами.

4.2. Голова Братства, заступник Голови Братства.

4.2.1. Голова Братства здійснює керівництво поточною діяльністю Братства та обирається терміном на 5 (п’ять) років.

4.2.2. Голова Братства у межах своєї компетенції:

- без довіреності діє від імені Братства;

- здійснює загальне керівництво та забезпечення виконання статутних завдань Братства;

- представляє Братство у відносинах з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими об’єднаннями, а також підприємствами, установами організаціями незалежно від форм власності та фізичними особами;

- видає доручення (довіреності), відкриває рахунки в установах банків, підписує документи від імені Братства, укладає від імені Братства угоди, контракти;

- видає накази, розпорядження, затверджує інструкції та інші обов'язкові для виконання членами Братства документи;

- приймає на роботу та звільняє працівників Братства, визначає їх посадові обов'язки;

- керує роботою членів та працівників Братства;

- скликає чергові Загальні збори, ініціює скликання позачергових Загальних зборів, пропонує порядок денний Загальних зборів;

- готує звіти про діяльність Братства та виносить їх на затвердження Загальними зборами;

- виконує доручення Загальних зборів;

- має право передавати частину своїх прав та обов'язків посадовим особам Братства;

- вирішує інші питання, пов'язані з діяльністю Братства, що не віднесені до компетенції Загальних зборів.

4.2.3. Голова Братства може бути обраний до складу Правління Братства, проте не може бути обраний на посаду голови Правління та головувати на його засіданнях.

4.2.4. Голова Братства може бути відкликаний з посади за рішенням Загальних зборів за ініціативою не менше половини складу членів Правління до закінчення строку, на який він обирався, у випадках:

- за власним бажанням на підставі поданої письмової заяви;

- при неодноразовому порушенні вимог Статуту Братства;

- якщо своїми діями він завдав істотну матеріальну шкоду Братству чи шкоду діловій репутації Братства.

4.2.5.  Заступник Голови Братства виконує обов'язки Голови Братства на час його відсутності або неможливості виконувати ним свої обов'язки. Заступник Голови Братства діє за довіреністю Голови Братства та виконує окремі повноваження Голови за його дорученням чи за дорученням Правління Братства.

4.2.6. Заступник Голови Братства обирається терміном на 5 (п’ять) років. Дострокове відкликання з посади Голови Братства не тягне за собою автоматичне припинення повноважень заступника Голови Братства чи припинення дії довіреності, виданої ним. Заступник Голови Братства може бути відкликаний з посади за рішенням Загальних зборів в тому ж самому порядку, що і Голова Братства.

4.2.7. Заступник Голови Братства може бути обраний до складу Правління Братства, проте не може бути обраний на посаду голови Правління та головувати на його засіданнях.

4.2.8. У разі, якщо Голова Братства не може приступити до виконання своїх обов'язків протягом більш як 6 (шести) місяців, заступник Голови за дорученням Правління скликає позачергові Загальні збори Братства для обговорення  становища та вирішення питання про керівництво Братством.

4.3. Правління  Братства.

4.3.1. Виконавчим органом Братства, постійно діючим в період між Загальними зборами, є Правління Братства. Персональний склад Правління обирається Загальними зборами в складі не менше трьох осіб строком на 5 (п’ять) років і збирається не рідше ніж 1 (один) раз на 2 (два) місяці. На письмову вимогу будь-якого члена Правління голова Правління скликає позачергове засідання Правління протягом 10 днів.

4.3.2. Заміщення і призначення нових членів Правління здійснюють Загальні збори. Якщо член Правління подає у відставку, втрачає здатність виконувати свої обов'язки, Правління може призначити нового члена Правління за поданням голови Правління до закінчення строку повноважень Правління, але не пізніше ніж до чергових Загальних зборів.

4.3.3. Засідання Правління є правомочним за умови присутності не менше половини його членів. Рішення Правління приймаються шляхом голосування простою більшістю голосів. Кожен член Правління має один голос. За поділу голосів вирішальним є голос голови Правління. Прийняття рішення може відбуватися шляхом одночасного голосування через засоби електронного зв'язку або письмової згоди, яку висловили всі члени Правління.

4.3.4. Засідання Правління відкриває та очолює голова Правління, якого члени Правління обирають за складу Правління шляхом відкритого голосування. В разі відсутності голови Правління на засіданнях Правління головує інший член Правління. Голова Правління та тимчасово виконуючий обов’язки голови Правління обираються з урахуванням обмежень, встановлених п.п. 4.2.3. та 4.2.7. цього Статуту.

4.3.5. Голова Правління відповідає за підготовку і ведення засідань Правління, а також зберігання документації Правління.

4.3.6. Правління Братства у межах своєї компетенції:

- здійснює поточне колегіальне керівництво Братством; забезпечує організацію та виконання рішень Загальних зборів;

- затверджує зразки печаток, штампів, емблем, бланків, символіки Братства;

- розробляє плани проведення та організовує виконання проектів, програм та окремих заходів Братства;

- готує річні звіти з діяльності Братства, в тому числі про залучення і використання коштів і майна Братства; звіти з виконання програм та проектів Братства та подає їх на затвердження Загальним зборам;

- затверджує бюджет Братства, бюджети програм та проектів Братства та звіти з їх виконання і подає їх на затвердження Загальним зборам;

- визначає короткотермінові стратегічні напрямки та пріоритети діяльності Братства;

- визначає морально-етичні принципи Братства, затверджує процедурні та інші внутрішні документи Братства;

- встановлює механізм сплати членських внесків, затверджує розмір членських внесків;

- скликає позачергові Загальні збори та готує їх проведення; готує проведення чергових Загальних зборів;

- приймає рішення про вступ нових членів Братства; розробляє та затверджує зразок посвідчення члена Братства;

- повідомляє членів Братства про час, місце проведення та порядок денний Загальних зборів в порядку, передбаченому п.п. 4.1.5. Статуту;

- приймає рішення про включення питань до порядку денного Загальних зборів, які надійшли у вигляді пропозицій від членів Братства не пізніше, ніж за 15 днів до їх проведення;

- затверджує структуру та штатний розклад Братства; посадові обов'язки працівників і умови оплати їх праці;

- визначає основні напрямки залучення та використання майна і коштів Братства;

- сприяє залученню коштів, веде пошук  фінансових  ресурсів  задля забезпечення діяльності Братства;

- надає за запитами членів Братства, Загальних зборів, Голови Братства, Ревізора інформацію щодо діяльності Братства;

- розпоряджається згідно із законодавством та цим Статутом майном Братства, приймає рішення про придбання майна та укладення відповідних договорів;

- приймає рішення  про  створення та ліквідацію представництв Братства, консультативних комітетів з технічних, фінансових та інших питань; готує та затверджує положення про їх діяльність;

- розглядає та приймає рішення з інших питань, що не належать до виключної компетенції Загальних зборів або інших керівних органів Братства згідно зі Статутом.

4.4. Ревізор.

4.4.1. Ревізор здійснює фінансовий контроль за діяльністю Братства. Ревізор обирається Загальними зборами з числа членів Братства строком на         3 (три) роки.

4.4.2. Ревізор підзвітний Загальним зборам Братства та подає їм на затвердження результати проведених перевірок.

4.4.3. Ревізор проводить перевірки двічі на рік, або протягом десяти днів на вимогу Загальних зборів, Правління або Голови Братства.

4.4.4. Ревізор у межах своєї компетенції має право:

- вимагати та отримувати від посадових осіб Братства, її членів та працівників надання всіх необхідних матеріалів, бухгалтерських та інших документів, а також особистих пояснень про фінансову діяльність Братства, в тому числі про залучення і використання коштів і майна;

- складати висновки і звіти з перевірки фінансової діяльності Братства та подавати їх на затвердження Загальним зборам;

- залучати аудиторів та інших експертів до аудиту фінансової діяльності Братства.

4.4.5. Ревізор зобов'язаний вимагати скликання Правління (а у виключних випадках і термінового скликання Загальних зборів), якщо виникла суттєва загроза інтересам Братства, або інтересам її членів, а також у разі виявлення порушень норм цього Статуту або зловживання з боку посадових осіб Братства чи її членів.

4.5. Порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів.

4.5.1. Будь-які рішення (дії чи бездіяльність) керівних органів Братства можуть бути оскаржені до Загальних зборів Братства.

4.5.2. Рішення (дії чи бездіяльність) Правління Братства, які пов’язані із прийняттям в члени Братства, можуть бути оскаржені також і до Голови Організації, який здійснює розгляд скарг протягом 30 (тридцяти) днів з моменту їх надходження. У разі незгоди скаржника з позицією Голови Братства або наполяганні Правління Братства на законності його рішення (дії чи бездіяльності), рішення Голови Братства може бути переглянуто Загальними зборами.

4.5.3. Голова Братства може виступати в якості медіатора (організатора примирення) між окремими членами Братства.

4.5.4. Акти Ревізора можуть бути оскаржені виключно до Загальних зборів Організації.

5. джерела надходження і порядок використання коштів та іншого майна братства

5.1. Братство є неприбутковою організацією.

5.1.1. Доходи або майно Братства не підлягають розподілу між його членами та не можуть використовуватися для вигоди будь-якого окремого члена Братства, його посадових осіб (крім оплати їх праці та відрахувань на соціальні заходи).

5.1.2. Держава не відповідає за зобов’язаннями Братства, а Братство не відповідає за зобов’язаннями держави.

Члени Братства не відповідають за зобов’язаннями Братства, а Братство не відповідає за зобов’язаннями його членів.

5.2. Братство для здійснення своєї статутної мети (цілей) має право володіти, користуватися та розпоряджатися рухомим і нерухомим майном, коштами, іншими об’єктами цивільних прав, які не є об’єктами, вилученими з цивільного обороту України. Право власності щодо об’єктів, які є обмежено оборотоздатними реалізується в порядку, встановленому законами України.

Братство може орендувати необхідне для здійснення своєї статутної мети (цілей) рухоме та нерухоме майно.

5.3. Повноваження власника щодо майна та коштів, що є власністю Братства, здійснюється Загальними зборами членів Братства.

5.3.1. Право оперативного управління майном та коштами партії здійснюється Правлінням Братства та Головою Братства під наглядом Загальних зборів.

5.3.2. Контроль за цільовим ефективним та ощадливим використанням фінансових та інших ресурсів Братства, а також за дбайливим ставленням до майна Братства здійснює Ревізор.

5.4. Основними джерелами надходження коштів та майна Братства є:

- членські внески;

- кошти або майно, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань;

- пасивні доходи;

- кошти або майно, які передаються Братству від інших громадських організацій у разі їх реорганізації чи саморозпуску;

- дотації або субсидії, отримані із державного або місцевого бюджетів, державних цільових фондів або в межах технічної чи благодійної, у тому числі гуманітарної, допомоги.

5.5. Кошти та інше майно Братства, у разі його саморозпуску чи реорганізації, передаються в порядку передбаченому п.п. 7.3. та 7.4. цього Статуту.

5.6. Братство зобов'язано вести бухгалтерський облік, надавати фінансову та статистичну звітність, зареєструватися органах доходів і зборів та сплачувати до бюджету обов'язкові платежі відповідно до законодавства.

6. порядок внесення змін до статуту

6.1. Рішення про внесення змін та доповнень до Статуту Братства приймається Загальними зборами, якщо на них присутні більше ніж 3/4 (три четверті) від загальної кількості членів Братства та за нього проголосувало більше ніж 3/4 (три четверті) від кількості присутніх.

6.2. Про зміни та доповнення, внесені до Статуту, компетентні державні органи, в тому числі уповноважений орган з питань реєстрації, в якому знаходиться реєстраційна справа Братства, інформуються в порядку, передбаченому законодавством.

Відповідальність за своєчасне інформування компетентних державних органів покладається на Голову Братства.

7. порядок прийняття рішення щодо саморозпуску або реорганізації братства, а також щодо використання його коштів та іншого майна, що залишилися після саморозпуску

7.1. Припинення діяльності Братства здійснюється:

- шляхом саморозпуску або шляхом приєднання до іншого громадського об'єднання такого самого статусу;

-  за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) Братства.

7.2. Рішення про реорганізацію чи саморозпуск Братства приймається Загальними зборами, якщо на них присутні більше ніж 3/4 (три четверті) від загальної кількості членів Братства та за нього проголосувало більше ніж 3/4 (три четверті) від кількості присутніх.

7.3. У разі саморозпуску Братства одночасно з прийняттям рішення про саморозпуск Братства, Загальні збори приймають рішення про:

- призначення ліквідаційної комісії;

- передачу майна та коштів Братства, які залишаться після задоволення вимог кредиторів, на статутні або благодійні цілі іншому (кільком іншим) громадському об'єднанню, або зарахування відповідно до закону до державного або місцевого бюджету.

7.4. У разі реорганізації Братства його майно, активи та пасиви передаються правонаступнику.

7.4.1. Правління Братства за рішенням Загальних зборів може здійснювати повноваження комісії з реорганізації.

7.5. Припинення Братства включає в себе:

- припинення внутрішньоорганізаційної діяльності Братства;

- припинення громадського об'єднання як юридичної особи.

7.5.1. Припинення внутрішньоорганізаційної діяльності Братства здійснюється Правлінням Братства протягом встановленого законодавством часу. Після завершення зазначених дій діяльність Правління Братства припиняється (за винятком покладених на нього повноважень ліквідаційної комісії, комісії з реорганізації).




1. а б в г
2.  Тыл Ночами Талка сбегала к ручью и руками рвала джикрапиву чтобы сплести рубашки для братьев
3. На тему- Закриті механічні пошкодження.html
4. Методы психологической защиты
5. Да и для большинства религий характерно возвеличивание интуитивизма вкупе с принижением рационального мыш
6. История острова Пасхи
7. ЛЕКЦИЯ 9 ПОНЯТИЕ О ПРОЕКТЕ Проектом называется комплект технических документов которые полностью хар
8. Оценка кредитоспособности заемщика с целью минимизации кредитного риска
9. модуль3`9- Робота номерів обслуги на елементах ЗРК при підготовці до ведення бою
10. Процесс расчистки создаёт новые направления
11. статья С H Зенкипа Обложка С
12. Понятия делителя
13. Анализ системы бюджетирования на ООО тольяттикаучук
14. Роль белков в организме
15. тематичних наук СІМФЕРОПОЛЬ 2002 Дисертацією є рукопис Робота виконана в Таврійському
16. ВАРІАНТ 6 1Аптека державної форми власності на підставі ліцензії одержує та реалізує наркотичні лікарсь
17. Построение графика функции с использованием программирования
18. она гУфы Заявление Общественная палата Республики Башкортостан возглавляемая Рамиле
19. Вычисление корней нелинейного уравнения
20. БЕЛГОРОДСКИЙ ГОСУДАРСТВЕННЫЙ НАЦИОНАЛЬНЫЙ ИССЛЕДОВАТЕЛЬСКИЙ УНИВЕРСИТЕТ