Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Билет№7
1) Ґрунт природнє утворення, що складається з генетично пов'язаних горизонтів, які формуються в результаті перетворення поверхневих шарів літосфери під впливом фізичного, хімічного та біологічного вивітрювання.
Ґрунт - багатокомпонентна, динамічна система, що включає гірські породи, верхній природний шар земної кори, техногенні утворення і складається з твердих (тверді мінерали, лід і органомінеральні структури), рідких (водні розчини), газоподібних (повітря, гази) і біологічних або живих (макро- і мікроорганізми) компонентів.
В інженерній геології гірська порода, а також відходи виробничої діяльності, що їх використовують як основу, середовище або матеріал для зведення будівель та інженерних споруд.
На тип, склад та характеристику ґрунтів впливають також материнська порода, клімат, рельєф, геологічний вік території, притаманна території флора та фауна, діяльність людини тощо. Однією з основних характеристик ґрунту є його родючість.
Види ґрунтів
Загалом ґрунт складається з твердої, рідкої (ґрунтовий розчин), газоподібної та живої (ґрунтові флора та фауна) частин. Ґрунти підрозділяються на генетичні типи (наприклад підзолисті, сірі лісові, сіроземи, чорноземи).
Виділяють 2 класи ґрунтів - скельні та дисперсні.
Скельні ґрунти розділяють на групи:
магматичні (ефузивні та інтрузивні)
метаморфічні
осадово-зцементовані та штучні.
Серед осадово-зцементованих ґрунтів виділяють підгрупу хемогенних і органогенних (кременисті, карбонатні, сульфатні і галоїдні) та підгрупу уламкових зцементованих ґрунтів (крупно-уламкові, піщані, пилуваті і глинисті).
Клас дисперсних включає осадові незцементовані і штучні ґрунти. Перші поділяють на незв'язні і зв'язні.
Штучні ґрунти класифікують за способом перетворення породи в скельний ґрунт, що визначається в основному особливостями вихідних порід. Ця група включає штучно змінені, ущільнені, культурні шари, насипні та намивні ґрунти.
Окремий клас порід мерзлі ґрунти.
Крім загальної класифікації ґрунтів є ряд спеціальних класифікацій на основі складу, будови, стану або окремих їх властивостей, регіональні та галузеві класифікації.
Основні характеристики
Серед найважливіших властивостей ґрунтів виділяють фізичні (густина, щільність, теплопровідність, електропровідність, магнітні властивості, діелектрична проникність тощо), фізико-хімічні (розчинність, адсорбційні і корозійні властивості, здатність набухати (набрякливість), клейкість, пластичність та механічні властивості (пружність, загальна деформівність, стисливість, міцність на одноосьове стиснення, на розрив, опір зсуву, реологічні властивості).
2) Токсикоманія - захворювання, яке має на увазі хронічне споживання психоактивних речовин. До подібних речовин відносять ряд лікарських препаратів, які не розглядаються як наркотики, а також хімічні та рослинні препарати.
Основними рисами захворювання є формування психічної та фізичної залежності, зростаюча толерантність до уживаним речовинам. Відзначаються психічні, соматичні розлади, зміна особистості. За останні роки токсикоманія (вдихання летких наркотично діючих речовин) набула масового характеру. Особливо це відноситься поширеності захворювання серед дітей і підлітків.
Сп'яніння під дією препаратів настає після декількох вдихань речовини. Розрізняють три стадії сп'яніння. Перша стадія має подібні риси з сп'янінням і характеризується підйомом настрою, приємним шумом у голові, розслабленням кінцівок. У цей час свідомість людини поміняне, але ще не запаморочені повністю, тому його легко пробудити.
Після повторного вдиху настає друга стадія, для якої властиві такі прояви: радості, легкість. У багатьох з'являється бажання танцювати, співати, радіти. Відбувається спотворення сприйняття дійсності, людина починає по-іншому сприймати звуки, фарби. Ще одне вдихання наркотичної речовини призводить до походження галюцинацій, переважно зорових. Можливо походження слухових обманів. Крім цього, відзначаються обмани дотику: людині здається, що по його тілу поповзли миші, комахи, створюється враження рухаються зубів або випадають щелепи. Іноді під дією наркотичних речовин людина може відчувати себе в інших світах. Сп'яніння може тривати до двох годин. Вихід із стану сп'яніння характеризується пригніченням психічних функцій, стомленням, млявістю, може знаходитися нудота і блювота. Слід подчернуть, що звикання розвивається не у всіх.
Билет№8
1) Вода - найпоширеніша речовина в біосфері, що грає виключно важливу роль у природі. Це хімічна сполука водню з киснем у такому співвідношенні елементів по вазі: 11% водню і 88,89% кисню. Кожна молекула води в цілому є електрично нейтральною. Проте в ній існує перерозподіл зарядів: та частина, де розташований атом кисню, є негативною, а частина, де знаходяться атоми водню, - позитивною. Виникає так званий дипольний момент, у результаті якого дві сусідні молекули притягуються одна до іншої за рахунок електростатичної зв'язку, яка називається водневої. У результаті молекула рідкої води складається в основному з об'єднання двох простих молекул - Н2O2 (диполь). Є відомості про те, що при кімнатній температурі кожна молекула води створює тимчасові зв'язки з трьома-чотирма сусідніми молекулами. Водяна пара має найпростішу формулу Н2O (гідрологіч). Лід представляє об'єднання трьох простих молекул - (Н2O) 3 (трігідроль).
У природних умовах у воді завжди розчинені різні гази, солі і знаходяться в підвішеному стані тверді частинки.
Вода є найважливішим складовим живої речовини, без якого життя неможливе. Загальна маса води, що міститься в живих організмах, близько 2500 км3. Живі організми на 2 / 3 складаються з води. Відсоток води залежить від маси тіла і віку: найбільший у молодих організмів і найменший в похилому віці. Так, 6-тижневий зародок на 95% складається з води, у новонародженого її кількість складає 75% маси тіла, а у 50-річних - лише 60%.
2) Розглянемо негативні аспекти азартних ігрових автоматів
- Вони відволікають людей від продуктивних видів діяльності, від сімейного життя, від творчих виявів і духовного розвитку, від занять спортом, від діяльності, скерованої на самовдосконалення.
- Негативно впливають на дітей, адже відволікають їх від навчального процесу. За статистикою близько 75 відсотків гравців - це студенти і школярі, які дуже часто замість відвідувати навчання, пускають за вітром батьківські гроші.
- Спричиняють нецільове витрачання сімейного бюджету: менше грошей виділяється на якісні продукти харчування, збагачені вітамінами та поживними речовинами, не виділяються гроші на добротний одяг, не йдуть кошти на облаштування житла, на заощадження, на освіту. Діти програють гроші, які батьки дали на те, щоб поїсти під час навчання. У дітей створюється хибне уявлення про гроші та їх функції, не формується мислення, скероване на бережливе ставлення до грошей, а саме такий момент дуже важливий для сучасної людини.
- Схиляють людей до обману. Люди, захоплені азартними іграми, схильні до брехні. Вони вдаються до неї, щоб залучити додаткові кошти для гри. Діти вчаться брехати батькам, рідним, дорослим, одноліткам, тільки щоб виманити гроші. Неправда стає звичним ділом.
- Провокують антиправову поведінку, особливо у дітей, психіка яких ще не сформована, не вироблені морально-етичні норми, що знаходяться під негативним впливом сучасної кіноіндустрії. Бажання відігратися породжує крадіжки, розбійні напади, наркоторгівлю. Нерідко така поведінка направлена проти власної родини.
- Спричиняють конфлікти і насильство вдома, руйнують сімї. Через усі перелічені причини виникають родинні сварки. Батьки кричать на дітей, що вони виносять гроші з дому, аби відігратися чи повернути борг. Члени родини віддаляються один від одного, що зрештою призводить до розпаду сімей.
- Доволі часто ігроманія комбінується з наркоманією та алкоголізмом.
Якщо вдумливо проаналізувати все сказане, стане зрозуміло, що всі ці чинники негативно впливають насамперед на здоровя нації як психічне, так і фізичне. Під загрозою підростаюче покоління, адже саме воно майбутнє нашого народу, нашої держави.