Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Тема 9. Автоматизаціярозвязування комплексу задач з облікувиробничихзапасів (ТМЦ).
9.2.Принципи і механізм реалізації.
9.3.Нормативна і номенклатурно-довідкова підсистеми.
9.4.Придбання і реалізація ТМЦ.
9.5.Складські операції.
9.6.Звітність по ТМЦ.
9.2.Принципи і механізм реалізації.
Основний спосіб ведення обліку- реєстрація фактів господарської діяльності за допомогою документів, що дає переваги:
Альтернативний спосіб- ручне (просте) введення проводок за допомогою спеціалізованого документа «Операция(бухгалтерский и налоговый учет)». На такі операції не розповсюджується дія облікової політики, облікових констант та контроль залишків ТМЦ. Проводки з усіма реквізитами набираються користувачем вручну, розрахунок сум і кількості теж вручну. Перепроведення документів не впливає на проводки ручної операції, тому вірогідність помилок значна.
Можливе комбінування способів.
Організація роботи підсистеми запасів забезпечується багатьма факторами, але першочерговими є налагодження облікової політики і настройка параметрів обліку.
9.3.Нормативна і номенклатурно-довідкова підсистеми.
Всю нормативно-довідкову інформацію з обліку ТМЦ умовно ділять на 2 групи:
До 1 групи відносять:
-Довідник «Склады (Места хранения)»:- оптові,
-роздрібні,
-неавтоматизована торгова точка ( НТТ).
-Довідник «Номенклатура» для ведення списку номенклатурних позицій запасів, послуг і не введених в експлуатацію необоротних активів: матеріали.
-обладнання до установки.
-напівфабрикати,
-продукція,
-товари.
-Довідник «Класифікатор одиниць виміру» для кількісного обліку ТМЦ.
-Довідник «Номенклатурні групи» для обліку витрат підприємства, а також групування доходів від реалізації, (види субконто для рахунків обліку доходів і витрат підприємства).
До 2 групи відносять:
Відразу після вибору позиції в документах «по замовчуванню» автоматично підставляються значення рахунків , які підходять із регістра відомостей «Счета учета номенклатуры».
Перелік набору рахунків, які використовуються для підстановки в документи по реалізації представлено у довіднику «Схемы реализации».
В документах купівлі- продажу для розрахунку суми операції використовують відповідні ціни, які можуть проставлятися щоразу вручну , або використовувати фіксовані ціни . Список типів цін наведено у довіднику «Типы цен» .
Документ «Установка цен номенклатуры» призначений для фіксації значення відпускних цін. Даний документ можна ввести на основі документу «Поступление товаров и услуг», при проведенні якогофіксуються введені значення цін в регістрі відомостей «Цены номенклатуры».
9.4.Придбання і реалізація ТМЦ.
Відображення операцій з придбання ТМЦ визначається джерелом надходження:
1.Від постачальника. Використовується документ «Поступление товаров и услуг». Облік розрахунків за придбані ТМЦ ведеться на рахунках обліку взаєморозрахунків з контрагентами(63, 685). Цей документ складається на види операцій:
«Покупка, комиссия»,
«В переработку»,
«Оборудование»,
«Объекты строительства»,
«Бланки строгого учета».
Табличну частину «Товари» можна швидко заповнити за допомогою кнопки «Подбор».
2.Від підзвітної особи . Використовується документ «Авансовий звіт». Розрахунки за придбані ТМЦ здійснюються підзвітною особою у момент купівлі та відображаються на рахунку 372.
Для відображення додаткових витрат, які відносять на собівартість придбаних ТМЦ (ТЗВ), у програмі призначений документ «Поступление доп. расходов», яким автоматично розподіляються загальна сума ТЗВ (в полі «Сума расхода») між видами ТМЦ. Як сааме розподіляються витрати залежить від обраного в полі «Способ распределения» варіанту розподілу.
Придбані у постачальника ТМЦ при необхідності повертаються шляхом оформлення документу «Возврат товаров поставщику»( вид операції «Покупка ,комиссия» по договору «з постачальником» на закладці «Товари»).
Продаж ТМЦ оформляється документом «Реализация товаров, услуг»( головне меню «Продаж»), який передбачає 2 види операцій:
-«Продажа, комиссия»,
-«Оборудование».
У шапці документа вказуються контрагент і договір з ним, а також склад, з якого відвантажуються товари( якщо ввести документ на підставі «Счета-фактуры» , то ці реквізити і табличні частини відповідних закладок буде заповнено).
Для реєстрації факту надання послуг іншим організаціям у документі «Реализация товаров, услуг» призначено закладку «Услуги».
Клацнувши по кнопці «Печать» ,можна отримати друковані форми:
«Акт об оказании услуг» та «Расходная накладная».
Якщо на підприємстві операція продажу починається з виписки покупцю рахунку на оплату, то печатну форму рахунку можна сформувати за допомогою документу «Счет на оплату покупателя». в цьому випадку документ реалізації можна скласти на основі такого рахунку.
Формування податкових , виписаних на операції реалізації здійснюється або вручну (в т. ч. «вводом на основании» документів відвантаження), або автоматизовано за допомогою спеціальних обробок.
9.5.Складські операції.
Ведення складського обліку , крім облікових, має на меті виконання і контрольних функцій таких як інвентаризація.
Внутрішнє переміщення матеріальних цінностей оформляється документом «Перемещение товаров».
Новий документ можна створити командою Склад->Перемещение товаров-> кнопка «Добавить». Крім того документ можна ввести на підставі прибуткової накладної.
Для відображення операції інвентаризації призначено документ «Инвентаризация товаров на складе»( головне меню програми «Склад»).Цей документ не формує проводок, а виконує роль звірювальної відомості.
Відхилення, виявлені в результаті інвентаризації ,оформляються документами:
-«Оприходование излишков»,
-«Списание недостач».
У програмі операції з пересортиці ТМЦ можна відображати 2 способами:
1.Документами «Списание товаров» та «Оприходование товаров».
2.Ручною проводкою, використовуючи документ «Операция» + для цілей податкового обліку «Корректировка записей регистров».
9.6.Звітність по ТМЦ.
Стандартні бухгалтерські і податкові звіти:
-«оборотно-сальдова відомість»,
-«оборотно- сальдова відомість по рахунку»,
-«Обороти рахунку»,
-«Аналіз рахунку»,
-«Карточка рахунку»,
-«Аналізсубконто»,
-«Звіт по проводкам», та інші.
Більш детальну і повну інформацію про залишки в податковому обліку отримують за допомогою універсального звіту «Остатки и обороты».