У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема МS Рower Point. Анімаційні ефекти в слайдових презентаціях.html

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 28.12.2024

Лабораторна робота № 6

Тема

МS Рower Point. Анімаційні ефекти в слайдових презентаціях.

Мета

Систематизувати та узагальнити знання по даній темі, навчитись використовувати їх на практиці. Розвинути навички демонстрації свого виступу, логічне мислення, творчу уяву. Вдосконалити презентацію шляхом використання анімаційних ефектів. Вміти застосувати анімаційні ефекти до об’єктів слайда; освоїти рухи об’єктів за заданими траєкторіями, використати анімаційні ефекти зміни слайдів.

Теоретичні відомості

Додавання анімаційних ефектів до об’єктів слайда. Рух об’єктів за заданими траєкторіями; анімаційні ефекти зміни слайдів.

Анімація (франц. animation – оживлення) – вид кіномистецтва, в якому рух об’єктів моделюється з використанням мальованих (графічна анімація), об’ємних (об’ємна анімація) або створених з використанням комп’ютерних програм об’єктів. (комп’ютерна анімація).

Особливістю комп’ютерної презентації є можливість додавання анімаційних ефектів до об’єктів, що розміщуються на слайдах. Це забезпечує кращу наочність та динамічність показу і в результаті – більшу ефективність презентації. У презентаціях застосовуються анімаційні ефекти до об’єктів при їх появі або зникненні, при зміні слайдів тощо.
Для того щоб додати анімаційний ефект до текстового об’єкта, необхідно
вибрати цей об’єкт і скористатися елементами керування групи Анімація на вкладці Анімація. Для швидкого застосування одного з трьох ефектів анімації (Вицвітання, Поява, Виліт) слід вибрати назву потрібного ефекту в списку кнопки Анімація.

Для багаторівневих списків, для написів, що містять кілька абзаців, для підзаголовків на титульній сторінці можна вибрати, крім ефекту анімації, ще і порядок його застосування – увесь текст разом або за абзацами першого рівня (абзаци другого, третього і т. д. рівнів з’являються разом з абзацом першого рівня) .Якщо до текстового об’єкта додано ефект Вицвітання, то символи при появі змінюють свій відтінок від кольору тла до основного кольору символів. Додавання ефекту Поява приводить до того, що текст з’являється від нижньої межі абзаців. При встановленому ефекті Виліт символи тексту з’являються від нижньої межі слайда.

Під час наведення вказівника на назву ефектів анімації застосовується динамічний попередній перегляд. Додаткове налаштування цих ефектів анімації і додавання інших здійснюється в області завдань Настроювання анімації.

Для відкриття цієї області слід вибрати в групі Анімація кнопку Настроювана анімація або в списку кнопки Анімація цієї самої групи вибрати команду Настроювання анімації. За вибору кнопки Додати ефект відкривається список з чотирьох команд Вхід, Виділення, Вихід, Шляхи переміщення. Вибір будь-якої з цих команд відкриває список команд встановлення ефектів анімації, що використовувались останніми, та команду відкриття вікна повного списку ефектів Інші ефекти.

Наприклад, у вікні Додавання ефекту входу можна вибрати один з ефектів, що буде застосований під час появи виділеного об’єкта. Усі ефекти розподілені по чотирьох групах: Загальні, Прості, Середні, Складні. Якщо позначка прапорця Перегляд ефекту встановлена, то після вибору ефекту здійснюється попередній перегляд появи об’єкта з цим ефектом. Після перегляду можна змінити ефект. Для застосування ефекту анімації слід вибрати кнопку ОК. Порядок встановлення ефектів анімації Виділення та Вихід аналогічний розглянутому під час встановлення ефектів анімації Вхід. За умови застосування до текстового об’єкта одного з ефектів анімації зі списку Виділення символи під час перегляду презентації змінюватимуть значення своїх властивостей. Можна встановити, наприклад, такі ефекти: Зміна розміру шрифту, Змінення кольору шрифту, Напівжирне накреслення тощо.

Ефекти анімації Вихід використовують для завершення відображення об’єкта, тобто зникнення об’єкта з екрана. Список ефектів Вихід повністю збігається зі списком ефектів Вхід. Для позначення ефектів анімації Вхід в області завдань Настроювання презентації використовують значки зеленого кольору, а для ефектів Вихід – червоного. Використавши команди списку Шляхи переміщення, користувач може встановити траєкторію переміщення об’єкта під час перегляду презентації від місця його розташування вгору або вниз, вліво або вправо, під кутом 45 градусів праворуч – вгору або вниз. Складнішу траєкторію руху можна встановити у вікні Додати шлях переміщення, що відкривається після вибору команди Інші шляхи переміщення.

Можна також намалювати шлях переміщення об’єкта вздовж довільної лінії, вибравши команду Намалювати користувацький шлях. Для одного й того самого об’єкта можна застосувати кілька ефектів анімації. Так, поряд з ефектом появи можна використати ефект виділення. Наступним кроком налаштування є встановлення значень параметрів ефекту. У списку Початок області завдань Настроювання анімації вибирається одне з можливих значень ефекту початку появи об’єкта: Після клацання, З попереднім, Після попереднього. За вибору значення. Після клацання ефект анімації розпочнеться після натиснення (клацання) на ліву кнопку миші. Значення попереднім встановлює початок застосування ефекту анімації одразу після появи попереднього об’єкта, а для першого об’єкта слайда – одразу після початку демонстрації даного слайда. Під час встановлення значення Після попереднього користувачу необхідно встановити інтервал часу, через який, після закінчення попереднього ефекту, розпочнеться поточний ефект.

Призначення команд списків Напрямок і Швидкість відповідають назвам – встановлюють напрямок появи (зникнення) об’єкта, наприклад Знизу, Зліва, Справа тощо, та швидкість виконання ефекту, наприклад Дуже швидко, Повільно, Середньо. Для встановлення додаткових значень параметрів ефекту анімації об’єкта використовують список команд ефекту, який відкривається за вибору кнопки біля назви поточного об’єкта в області завдань Настроювання анімації. Вибір однієї з команд – Параметри ефектів або Час – приводить до відкриття діалогового вікна з назвою ефекту анімації:

Напрямок – напрямок здійснення ефекту (можливі значення для ефекту Прямокутник – Усередину, Назовні);

Звук – наявність звукового супроводу ефекту (можливі значення – Не має звуку, Барабан, Вітер, Камера та ін.);

Після анімації – використання затінення певним кольором або приховування об’єкта після завершення анімації (можливі значення – один із кольорів, що відповідає палітрі кольорів презентації або довільному кольору із спектру кольорів;не затінювати; приховати після анімації та ін.);

Анімація тексту – порядок анімації об’єктів тексту (можливі значення – усі разом, по словах, по буквах).

На вкладці Час встановлюються значення параметрів: початку ефекту, час затримки перед початком ефекту, швидкість його протікання, кількість повторень тощо.

З використанням елементів керування вкладки Анімація тексту встановлюють значення способів групування тексту (можливі варіанти – як один об’єкт, за абзацами 1-го рівня, усі абзаци разом, за абзацами 5-го рівня), інтервали між появою фрагментів тексту, появу символів у зворотному порядку.

У будь-який момент підготовки презентації користувач може внести зміни в налаштування ефектів анімації, наприклад змінити шлях переміщення об’єкта.

Для внесення змін у налаштування ефектів анімації слід вибрати потрібний об’єкт на слайді та відкрити область завдань Настроювання анімації. Потім у списку ефектів вибрати потрібний. Вибір можна здійснити і з використанням номерів ефектів анімації, які розміщуються поруч з об’єктом на слайді. В області завдань Настроювання анімації назва кнопки Додати ефект змінюється на Змінити. 

У подальшому зміна ефектів анімації здійснюється аналогічно їх встановленню. Додатковою можливістю зміни налаштувань ефектів анімації є зміна траєкторії переміщення об’єкта перетягуванням маркерів початку і завершення переміщення, а також маркерів зміни розмірів, якщо переміщення об’єкта здійснюється по периметру певної фігури. Порядок виконання ефектів анімації можна змінити, змінивши їх послідовність у списку області завдань Настроювання анімації. Для цього використовують кнопки Вгору та Вниз у нижній частині цієї області.

Анімаційні ефекти графічних об’єктів встановлюються і налаштовуються тими самими способами, що й для текстових об’єктів. Особливістю є те, що у вікні налаштування ефекту відсутня вкладка Анімація тексту, а на вкладці Ефект недоступними є елементи керування, що використовуються для анімації тексту. Також ряд ефектів виділення, специфічних для текстових об’єктів (наприклад, підкреслення тексту, приплив кольору), встановити не можна.

Хід роботи

І. Завантажити програму PowerPoint.

II. Створити презентацію „Моє хобі”.

ІІІ. На першому слайді – назва презентації і автор

IV. На другому - мета презентації, основні завдання

V. На 3-му – Моє хобі

VI На 4-му – Малюнки до 3 слайда

VII. На 5-му – висновок, чого досягнув

VIII. Після демонстрації презентації закріпити відомості з даної теми, опрацювавши лекцією Створення й показ комп’ютерних презентацій (електронний варіант додається); з переліку контрольних запитань, вибрати довільних десять та відобразити їх у звіті до лабораторної роботи.

  •  Надати назвам слайдів і основній інформації анімаційних ефектів
  •  Створити рух довільного об’єкта за заданою траєкторією.
  •  Виконати настроювання анімації слайдів:
    •  користуючись командою Настройка анімації на ділянці завдань, настроїти анімацію тексту;
    •  настроювання анімації графічних об'єктів (кнопка Добавити ефект, Настройка анімації, ділянки Настройка анімації);
    •  користуючись командою Початок, встановити спосіб вмикання ефектів (Після попереднього або Разом з попередннім);
    •  користуючись командою Порядок і кнопками-стрілками, встановити порядок анімації об'єктів;
    •  для перегляду анімаційних ефектів використати кнопку Перегляд.
  •  Користуючись командою Зміна слайдів ділянки завдань, настроїти анімаційні ефекти появи слайдів (команда Перехід слайда меню Показ слайдів).
  •  Командою Зміна слайдів ділянки завдань настроїти зміну слайдів (Автоматично після...).
  •  Користуючись командою Настройка часу з меню Показ слайдів, настроїти час проходження слайдів.
  •  Переглянути презентацію (меню Показ слайдів команда Показ).
  •  Зберегти презентацію у форматі демонстрації (Демонстрація PowerPoint (*.PPS)) та закрити програму.
  •  Переглянути презентацію, користуючись файлом *.PPS. Зберегти презентацію та продемонструвати викладачеві.

PAGE  5




1. Яконов взбирался тропинкой через пустырь не замечая куда не замечая подъёма
2. Особливості перехідної економіки України
3. Реферат Вредные привычки их пагубное влияние на здоровье человека
4. Леса города Томска
5. Охрана и рациональное использование почв
6. варианты Фамилия И
7. тематикаГруппа- Пробн
8. Статья 1. Предмет регулирования настоящего Федерального закона 1
9. Утро начиналось как обычно с горячей чашки кофе
10. МАРКЕТИНГОВЫЕ КОММУНИКАЦИИ 2013 2014 уч
11. лидеров мнений к поиску дополнительной информации
12. Организация сбыта готовой продукции на ОАО заводе
13. Плавание в летнем оздоровительном лагере (методика обучения и организация водного праздника).html
14. Щелкунчик Кинотеатральное объединение Кировец 25 декабря 11
15. .предмет История.
16. Модернизация транспортной системы России в подпрограмму Железнодорожный транспорт которой включен раз
17. ворота. Ай люли ай люли
18. а Начало заболевания связывает с ушибом коленного сустава при падении
19. Пастернака Действующие лица Дункан король шотландский.html
20. Моральный вред и его компенсация