Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Реферат на тему: «Рослинна тканина» Виконала студентка 015 групи Щербак Єлизавета
План 1. Комплексні тканини, їх значення. 2.Морфологічні властивості рослинних тканин. 3.У яких рослин уперше зявились тканини. Головні групи тканин.
Найчастіше в сучасних класифікаціях відокремлюють шість груп тканин:
Крім того, тканини поділяють на прості та складні. Простою тканиною вважають таку, у якої клітини однорідні за будовою та виконують однакову функцію. Складною тканиною вважають таку, яка виконує дві або три функції і може складатися з різноманітних елементів.
Рослини різняться між собою за морфологічними ознаками - формою кореня, стебла, листя, квітів, плодів.
- Підтримує листя в повітрі, розташовуючись так, щоб вона отримувала якомога більше світла - Служить провідником поживних речовин від кореня до листя і назад. - Стебла рослин мають різну форму, колір і відрізняються великою різноманітністю. За положенням до поверхні землі розрізняють такі види стебел:
Стебла можуть бути трав'янистими і деревними. Серед деревних розрізняють дерева, чагарники, напівчагарники. У дерев і чагарників всі надземні частини багаторічні, крім листя, які в основному живуть тільки один рік. Лист - вегетативний орган, що утворюється на стеблі і виконує найважливіші функції зеленої рослини - фотосинтез, транспірацію (регульоване випаровування води) і газообмін. За формою листової пластинки розрізняють листки : голчасті ( хвоя ) ; лінійні - довгі з паралельними краями ( злаки , аїр ) ; довгасті - довгі , але краю не паралельні ( обліпиха ) ; ланцетні - довжина в 3-4 рази більше ширини ( верба) ; овальні ;округлі ( настурція , осика ) ; яйцеподібні - округле основу і загострена вершина (бузок , кропива ) ; серцеподібні ( липа) ; ниркоподібні ( копитняк ) ; стріловидні ( стрілолист ) ; еліптичні ( фікус , коров'як ) ; загострено- еліптичні ( черемха , конвалія , крушина ) ; щитовидні - листя будь-якої форми , у яких черешок прикріплюється чи не до краю , а до середини аркуша (настурція ) .
Мохи Вважаються першими рослинами , що вийшли на сушу. У них вперше з'являються стебло і листя .Відмінності від інших вищих рослин:Кореня немає , замість коренів ризоиди . Тканини є, але вони погано розвинені (особливо механічні та провідні ) , через це всі мохи є невеликими травами. Гаметофит домінує над спорофитом . Мохи розмножуються спорами ( безстатевим способом). Папороті , хвощі , плавуни. Мають не тільки стебло і листя , а й коріння , і добре розвинені тканини. Були широко поширені в кам'яновугільному періоді , саме з них утворилися поклади кам'яного вугілля. Розмножуються спорами ( безстатеве розмноження ) , із спори виростає невелика зелена пластинка заросток , він виробляє гамети ( яйцеклітини і плаваючі сперматозоїди ) . Після запліднення утворюється зигота , з якої виростає нова рослина ( виробляє спори) . Література
|