У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

дійове наочнообразне та абстрактне мислення; за характером задач- практичне і теоретичне мислення; за ступе

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 19.5.2025

Характеристика основних видів мислення.

У психології прийнято розрізняти види мислення за змістом: наочно-дійове, наочно-образне та абстрактне мислення; за характером задач: практичне і теоретичне мислення; за ступенем новизни й оригінальності: репродуктивне (відтворювальне) і творче (продуктивне) мислення.

Наочно-дійове мислення полягає в тому, що розвязання задач здійснюється шляхом реального перетворення ситуації та виконання рухового акту.Наочно-образне мислення грунтується на образах уявлень, перетворенні ситуації в план образів. Властиве поетам, художникам, архітекторам, парфумерам, модельєрам. Особливістю абстрактного (словесно-логічного) мислення є те, що воно відбувається з опорою на поняття, судження, не використовуючи емпіричних даних.

Теоретичне мислення полягає у пізнанні законів, правил. Воно відображає істотне у явищах, об'єктах, зв'язках між ними на рівні закономірностей та тенденцій (наприклад, відкриття періодичної системи Мєнделєєва). Основним завданням практичного мислення є фізичне перетворення дійсності. Воно інколи може бути складнішим, ніж теоретичне, адже часто розгортається за екстремальних обстави та за відсутності умов для перевірки гіпотези. Репродуктивне мислення – це вид мислення, який забезпечує розв'язання задачі, спираючись на відтворення вже відомих людині способів. Нове завдання співвідноситься з уже відомою схемою розвязання. Незважючи на це репродуктивне мислення завжди потребує виявлення певного рівня самостійності. У продуктивному (творчому)мисленні найповніше виявляються ітелектуальні здібності людини, її творчий потенціал. Творчі можливості дістають вияв у швидкому темпі засвоєння знань, у широті їх перенесення в нові умови, в самостійному оперуванні ними. У творчому мисленні домінують чотири особливості, зокрема оригінальність розв'язання проблеми, семантична гнучкість, що дає змогу бачити об'єкт під новим кутом зору, образна адаптивна гнучкість, яка вможливлює зміну об'єкта з розвитком потреби у його пізнанні, семантична спонтанна гнучкість як продукування різних ідей щодо невизначених ситуацій. Деякі вчені виокремлюють інтуїтивне та аналітичне мислення. Аналітичне мислення – це вид мислення, розгорнутого у часі, має чітко виражені етапи, достатньою мірою усвідомлені суб'єктом. Інтуїтивне, навпаки, - згорнуте у часі, в ньому відсутній поділ на етапи, воно мало предсталене у свідомості.У психології розрізняють ще реалістичне мислення (спрямоване на зовнішній світ і регульоване логічними законами), а також аутистичне мислення (пов'язане з реалізацією власних бажань, намірів). Дітям дошкільного віку властиве егоцентричне мислення (характерна його ознака – неспроможність поставити себе на позицію їнших).




1. 4 минут; нагреванию льда 2 2 мин; нагреванию льда 3 2 мин; плавлению льда Определите энергию которая.
2. Сообщество, экосистема, биогеоценоз
3. природных линий использование новых технологий металл стекло
4. .biz www.sturn1.biz Skype nik1949 Приглашение на фестивали в СЛОВАКИЮ и страны Европы 2014г
5. опера Історія розвитку
6. это- обмен веществ и превращение энергии регулярное снабжение организма пищей поддержание постоя
7. Исследование деятельности Центрального банка Российской Федерации
8. 12 13 2 РоссіяRussi 17
9. Тема 4. Россия в XVII в
10. уклонение от риска2 локализация риска3 диссипация риска4 компенсация риска