Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Міжнародні економічні відносини- відносини, які виникають та існують між субєктами з різних країн з приводу виробництва, обміну, розподілу і споживання матеріальних і нематеріальних благ на основі міжнародного поділу праці, в умовах необмеженості людських потреб і обмеженості ресурсів.
Міжнародний поділ праці- це концентрація виготовлення окремих видів товарів у тих країнах, де їхнє виробництво є економічно вигідним у зв'язку з географічним розташуванням, кліматом та наявністю природних ресурсів, а також ресурсів праці і капіталу. Міжнародний поділ праці виникає між країнами, що захищені своїм державним суверенітетом.
Субєкти МЕВ - є фізичні і юридичні особи, які беруть участь у реалізації міжнародних господарських домовленостей, договорів та контрактів.
Обєкти МЕВ - все те, на що направлена господарська діяльність суб'єктів світового співтовариства, ерш за все товари і послуги, які знаходяться в обігу на міжнародному ринку.
Рівні МЕВ - Мегарівень(Міжнародні економічні організації), мезорівень (Міжнародні економічні інтеграції), макрорівень(Держави та їх уряди), Мікрорівень (Фізичні та юридичні особи, ТНК, БНК).
Форми МЕВ - міжнародні торгівля товарами, міжнародні торгівля послугами, міжнародне виробниче співробітництво, міжнародні науково-технічні відносини, міжнародні інвестиції, міжнародний кредит, міжнародна міграція робочої сили, міжнародні валютно-фінансові відносини, міжнародні інтеграційні процеси.
Інтернаціоналізація - формування інтернаціонального процесу виробництва, зростання виробничої взаємозалежності країн, їх економічних субєктів.
Транснаціоналізація - це посилення інтеграційних процесів під впливом глобальних операцій ТНК .
Світове господарство - система національних господарств, тісно повязаних міжнародним поділом праці, а також економічними, політичними, соціально-культурними та іншими відносинами.
Світовий ринок - Товарно-грошові відносини між економічними субєктами із різних країн.
Новий міжнародний економічний порядок (НМЕП)- концепція перебудови міжнародних економічних відносин відповідно з комплексом вимог економічно відсталих країн для подолання їх нерівноправного становища у сфері зовнішньоекономічних відносин.
Нові індустріальні країни (НІК)- відносять ряд країн Азії та Америки, що характеризуються високими темпами економічного зростання.
Нові незалежні держави (ННД)- це нові незалежні держави які утворилися після розпаду СРСР.
«Велика вісімка» («G8») - міжнародний клуб, який об'єднує уряду Великобританії, Німеччині, Італії, Канади, Росії, США, Франції і Японії.
«Велика двадцятка» («G20»)- це група міністрів фінансів та керівників центральних банків 20 економік: 19 з найбільших економік світу таЄвропейського Союзу.
«Шокова терапія» - це економічна теорія, яка існувала у 60-90 рр. ХХ ст., а також комплекс радикальних економічних реформ які базувались на цій теорії. Ці реформи можна сказати направлені на оздоровлення економіки держави і виведення її з кризи. До таких реформ відносяться моментальна лібералізація цін, скорочення грошової маси і приватизація збиткових державних підприємств. У більшості випадків застосування шокової терапії призводило до катастрофічних наслідків, навіть до державних переворотів. На сьогоднішній день ця теорія не розглядається серйозними економістами, адже вона довела свою повну неспроможність.
Градуалізм - 1) політика, спрямована на зниження інфляції впродовж тривалого періоду через державне управління сукупним попитом без шкоди для зайнятості;
БРІКС - Група з п'яти швидко країн: Бразилія, Росія, Індію, Китай, Південно-Африканська Республіка
Природно-географічне середовище- географічне розташування; нерівномірність кліматичних умов; різниця у величині території країн та чисельності населення; наявність або відсутність тих чи інших природних ресурсів; наявність виходу до моря, судноплавних річок тощо.
Політико-правове середовище - політико-правове середовище своєї країни, політико-правове середовище країни-партнера, законодавче регулювання, прийняте у світовому співтоваристві.
Економічне середовище- переважаючі відносини власності в країні; механізм організації національних господарств, тобто сукупність форм, в яких здійснюється конкретне регулювання повсякденного економічного процесу;виробничі та зовнішньоекономічні традиції країни; економічний потенціал країни; якісний рівень і диверсифікація розвитку науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт; рівень розвитку засобів виробництва, техніки та технології, який характеризується: міжнародна спеціалізація економічної діяльності країн; спорідненість економічних структур країн; демографічна ситуація, яка характеризується загальним обсягом, структурою, перспективами росту населення окремих країн; рівень споживання населення, який визначається доходами, цінами, заощадженнями, доступністю одержання кредитів.
Соціально-культурне середовище - це напрям, що досліджує закономірності територіальної організації соціальної сфери, просторові процеси й форми організації життя людей й суспільного виробництва різних держав, передусім з погляду людей - умов їх праці, побуту, відпочинку, розвитку особи й відтворення життя.
Технологічне середовище - обсяг витрат на НДДКР (на душу населення); обсяг витрат на освіту (на душу населення); роялті (на душу населення); чисельність зареєстрованих патентів, ліцензій та інших прав інтелектуальної власності (на душу населення); рівень проникнення Інтернету, мобільного звязку; швидкість передачі даних; швидкість автомобільного, залізничного сполучення тощо.
Екологічне середовище- енергоємність ВВП;обсяги викидів в атмосферу, воду, ґрунти; ступінь використання енергозберігаючих технологій; ступінь використання вторинної сировини; глибина переробки та утилізації сміття; дотримання екологічних стандартів тощо.