Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
ЗАПРОШЕННЯ
до участі у фінальному етапі ІV Луганського обласного
Конкурсу Юного Політолога
Команда Комунального закладу «Алчевська інформаційно-технологічна гімназія» запрошується до фінального раунду «Конкурсу Юних Політологів»
Дата проведення 3 квітня 2014 року
Місце проведення школа-гімназія «Детская академия»
Адреса: м. Луганськ, вул. Херсонська, 5.
Телефон для довідок: 050-956-79-38
050-956-70-38
42-30-15
Завдання:
4. Підприємці у структурах політичної влади.
5. А Печчеі у 1977 р. сформулював «шість цілей для людства». Вказані цілі були обумовлеі «зовнішніми кордонами» планети та «внутрішніми кордонами» самої людини, отриманим культурним спадком, яке вона повинна передати тим, хто прийде після неї, світовим співтовариством, яке вона повинна побудувати, екосередовищем, яке вона повинна захистити за будь-яку ціну, та, нарешті, складною і комплексною виробничою системою, до реорганізації якої вона повинна приступити.
Перша ціль: «зовнішні кордони».
Друга ціль: «внутрішні кордони».
Третя ціль: культурний спадок.
Четверта ціль: світове співтовариство.
П'ята ціль: середовище проживання.
Шоста ціль: виробнича система.
Чи є актуальними сьогодні «шість цілей»? Які нові цілі постають перед світовим співтоварством?
6. С. Льюке вважає, що у сферу влади варто включати не лише контроль над поведінкою, а й над цінностями та переконаннями. Вкажіть, якими повинні бути кордони влади?
7. Бюрократія: за і проти.
8. На початку ХХ ст. політологи зіткнулися з цікавим фактом: практично у всіх демократичних суспільствах падав рівень довіри до партій, все меньше й меньше громадян на виборах ідентифікували себе з певною партією. Це явище отримало назву «криза партій». Поясніть даний феномен.
9. У багатьох країнах боротьба із корупцією постійна турбота суспільства та його політичних інститутів. Проаналізуйте основні фактори, що впливають на рівень корупції у державі.
10. Демократія майбутнє людства чи явище західної цивілізації.
11. Сучасні монархії: за і проти.
12. «Свобода проти безпеки» чи «свобода плюс безпека»?
13. Яким чином суспільство може уникнути «парадоксу свободи», що міститься у можливості людей відмовитись від законів та самої свободи у пользу тирана?
14. Як слід розуміти тезу Дж. Розенау про те, що символічними суб'єктами структурних змін, котрі відбулися за останні десятиліття у світовій політиці та стали основною причиною взаємозалежності народів та суспільств, стали «турист» та «терорист»?
15. аристотель стверджував, що сама думка про власність дарує величезне задоволення; Дж. Локк вважав власність природнім правом людини, а Ж.Ж. Руссо назвав
16. Арістотель стверджував, що сама думка про власність приносить невимовне задоволення; Дж. Локк вважав власність природним правом людини, а Ж.Ж. Руссо називав обманщиком того, хто, першим обгородивши ділянку землі, сказав: «Це моє!» і знайшов людей досить простодушних, щоб цьому повірити. Позиція якого мислителя ближче вам і чому?