У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Фізичним особам суб~єктам підприємницької діяльності резидентам які здійснюють свою діяльність без

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 21.2.2025

Відкриття уповноваженими банками України рахунків в іноземній валюті

Банківські рахунки в іноземній валюті поділяються на поточні та депозитні (вкладні).

Поточний рахунок в іноземній валюті відкривається підприємству для проведення розрахунків у межах чинного законодавства України в безготівковій та готівковій іноземній валюті для здійснення поточних операцій, визначених чинним законодавством України, та для погашення заборгованості за кредитами в іноземній валюті.

Фізичним особам (суб’єктам підприємницької діяльності — резидентам), які здійснюють свою діяльність без створення юридичної особи, відкривається поточний рахунок у порядку, визначеному для юридичних осіб-резидентів.

Поточними торговельними операціями в іноземній валюті є такі розрахунки:

  1.  між юридичними особами-резидентами і юридичними особами-нерезидентами під час здійснення зовнішньоекономічної діяльності в режимі торговельних операцій;
  2.  між юридичними особами-резидентами на території України за наявності індивідуальної ліцензії Національного банку України;
  3.  між юридичними особами-нерезидентами та юридичними особами-резидентами через юридичних осіб — резидентів-посередників відповідно до договорів (контрактів, угод), що їх укладено згідно з чинним законодавством України;
  4.  інші розрахунки, що здійснюються відповідно до чинного законодавства України;
  5.  операції на міжбанківському валютному ринку України;
  6.  оплата товарів (робіт, послуг) з використанням чеків та пластикових карток.

Поточними неторговельними операціями є такі розрахунки:

  1.  виплата готівкової іноземної валюти за платіжними документами в іноземній валюті на витрати, пов’язані з відрядженнями;
  2.  здійснення обмінних операцій з іноземною валютою та платіжними документами в іноземній валюті;
  3.  виплата готівкової іноземної валюти за чеками та пластиковими картками фізичним особам (резидентам та нерезидентам);
  4.  купівля платіжних документів в іноземній валюті фізичними особами (резидентами та нерезидентами);
  5.  виплата авторських гонорарів і платежі за користування авторськими правами;
  6.  переказ коштів на проведення міжнародних виставок, конгресів, симпозіумів, конференцій та інших міжнародних зустрічей;
  7.  оплата праці нерезидентів, які згідно з укладеними трудовими угодами (контрактами) працюють в Україні;
  8.  переказ коштів в іноземній валюті за навчання, лікування, патентування, у порядку сплати митних платежів, членських внесків;
  9.  платежі для відшкодування витрат судових, арбітражних, нотаріальних та інших правоохоронних органів;
  10.  виплата готівкової іноземної валюти за переказами з-за кордону (пенсії, аліменти, оплата праці, спадщина, допомога родичів тощо);
  11.  інші виплати та перекази в іноземній валюті, що не суперечать чинному законодавству України.

Поточні рахунки в іноземній валюті можуть відкривати відокремлені підрозділи підприємств за згодою головного підприємства, що має право відповідно до чинного законодавства України використовувати іноземну валюту.

Вкладні (депозитні) рахунки в іноземній валюті відкриваються уповноваженим банком фізичним і юридичним особам (резидентам та нерезидентам) на підставі укладеного депозитного договору між власником рахунка та банком на визначений у договорі строк.

Поточні рахунки в іноземній валюті відкриваються підприємствам-резидентам та їх відокремленим підрозділам, фізичним особам-резидентам та нерезидентам, у тому числі тим, що здійснюють підприємницьку діяльність і не здійснюють такої, а також представництвам юридичних осіб-нерезидентів та розміщеним на території України дипломатичним, консульським, торговельним та іншим офіційним представництвам іноземних держав.

Для відкриття поточного рахунка в іноземній валюті підприємство-резидент подає вповноваженому банку ті самі документи, що й для відкриття поточного рахунка в національній валюті.

Якщо поточний рахунок в іноземній валюті відкривається в тому банку, де відкрито поточний рахунок у національній валюті, то подається лише заява про відкриття рахунка та картка зі зразками підписів і відбитком печатки.

Поточний рахунок в іноземній валюті фізичній особі — суб’єкту підприємницької діяльності відкривається на підставі угоди за умови пред’явлення паспорта чи іншого документа, що засвідчує особу. До вповноваженого банку також подається: заява встановленої форми, копія свідоцтва про державну реєстрацію особи як суб’єкта підприємницької діяльності, засвідчена нотаріально чи органом, котрий видав свідоцтво, та картка зі зразком підпису, що вчиняється в присутності працівника банку, який відкриває рахунок та засвідчує підпис. Підпис можна також засвідчити нотаріально.

Поточні рахунки в іноземній валюті нерезидентам відкриваються за умови подання до банку документів, перелічених у табл. 5.2

За умови, що інвестором є фізична особа, до вповноваженого банку подається підтвердження іноземного банку про відкритий у ньому рахунок для фізичної особи-інвестора, а також заява на відкриття рахунка та картка зі зразками підписів осіб, уповноважених розпоряджатися рахунком, засвідчена нотаріально.

Тимчасовий поточний рахунок в іноземній валюті для зарахування коштів, що вносяться для формування статутних фондів господарських товариств, відкривається в порядку, викладеному щодо тимчасових рахунків у національній валюті.

Поточні рахунки відкриваються фізичним особам (резидентам та нерезидентам), які здійснюють підприємницьку діяльність. В інших випадках відкриваються депозитні (вкладні) рахунки, на підставі угоди та за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що засвідчує особу.

На поточних рахунках фізичних осіб (резидентів та нерезидентів) проводиться великий обсяг операцій щодо зарахування коштів та їх списання з розпорядження фізичної особи чи з її доручення.

На поточному рахунку фізичної особи проводяться операції як в іноземній валюті, так і у гривнях.

Переказ іноземцем-резидентом валюти на рахунок іноземця-нерезидента є можливим лише за наявності підтвердження джерел походження цієї валюти.

Фізичними особами-резидентами є не тільки громадяни України, а й іноземці, які отримали посвідку на проживання в Україні.




1. Мужчины с Марса женщины с Венеры
2. Традиционные установки русской культуры, истоки и особенности формирования, факторы формирования русского культурного архетипа
3. Ценообразование в лесной промышленности
4. О ПОДОХОДНОМ НАЛОГЕ С ФИЗИЧЕСКИХ ЛИЦ Макс СОКОЛ специалист Госналогслужбы РФ по налогообложению По с
5. на тему- Расчет основных техникоэкономических показателей производственной деятельности цеха
6. Тема- Население мира
7. Прости но это гораздо мощнее того что я испытывала к тебе Как уже испытываЛА Оу.html
8. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 3 ХАРАКТЕРИСТИКИ И ПАРАМЕТРЫ ПОЛЕВЫХТРАНЗИСТОРОВ С УПРАВЛЯЮЩИМ PNПЕРЕХОДОМ Цель
9. варіант Півн
10. Развитие взрывчатых веществ т