У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

і Адже ці речовини здебільшого є цінними матеріальними ресурсами

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 4.4.2025

Проблема відхо­дів, що утворюються внаслідок переробки вуглеводневої сировини, акту­альна не лише в природоохоронному аспекті. Адже ці речовини здебільшого є цінними матеріальними ресурсами. їхнє комплексне використання спри­ятиме істотному зниженню темпів споживання первинних природних ресурсів, передусім невідновлюваних. Саме до таких, як вам уже відомо, належать природний і супутній нафтові гази, нафта й вугілля.

Природний газ не­безпідставно вважають екологічно чистим паливом. Однак з видобутком цієї корисної копалини, її використанням як джерела енергії і сировини в органічному синтезі пов’язана низка екологічних проблем. І метан (головна складова природного газу), і продукт його повного окиснення - вугле­кислий газ - зумовлюють виникнення парникового ефекту

Парниковий ефект - одна з причин глобального потепління: 1 - сонячна ра­діація проходить крізь атмосферу; 2 - більша частина сонячної радіації поглинається земною поверхнею та нагріває її; 3 - частина сонячної радіації відбивається атмосферою та земною поверхнею; 4 - інфрачервоне випромінювання нагрітої земної поверхні;5 - частина інфрачервоного випромінювання проходить крізь атмосферу; 6 - частину інфрачервоного випромінювання поглинають молекули парникових газів і випромінюють її в усіх напрямках. Унаслідок цього нижні шари атмосфери і земна поверхня нагріваються

Окрім метану і незначної кількості його гомологів, у природному газі є домішки водяної пари, сірководню H2S, азоту N2, водню Н2, гелію He. Водя­на пара в складі природного газу за певних умов може утворювати гідрати або конденсуватися в звивинах трубопроводу. У вологому середовищі сірко­водень (який хімічний характер цієї леткої сполуки Сульфуру з Гідроге­ном?) спричиняє корозію металевого газового обладнання. Унаслідок коро­зії можливі прориви газопроводів, що часто супроводжуються вибухами, руйнуваннями і людськими жертвами.

якщо ступінь впливу вуглекислого газу на клімат умовно при­йняти за одиницю, то парникова активність метану становитиме 21-23 оди­ниці

Тож природний газ потребує попереднього очищення від домішок. Це підвищує його споживчі якості і безпечність для довкілля. Наприклад, для видалення з природного газу карбон(ІУ) оксиду і сірководню використову­ють розчини натрій гідроксиду, карбонатів лужних елементів:

H2S + NaOH = NaHS + H2O H2S + 2NaOH - Na2S + 2Н20

CO2 + 2NaOH = Na2CO3 + H2O Na2CO3 + H2S = NaHS - I - NaHCO3

Спалювання неочищеного природного газу призводить не лише до поси­лення парникового ефекту, а й до виникнення кислотних дощів

Спалювання неочищеного природного газу призводить не лише до поси­лення парникового ефекту, а й до виникнення кислотних дощів

Супутній нафтовий газ як енергоносій і сировину для органічного синтезу використовують не повною мірою.

В атмосферу потрапляють недопалений метан, вуглекислий і чадний гази, сажа, оксиди Нітрогену й Сульфуру, відбуваєть­ся хімічне й теплове забруднення довкілля.

Унаслідок промислової переробки нафти і використання нафтопродук­тів як палива утворюється багато речовин-забруднювачів. Тож попереднє очищення нафти також зменшує техноген­не навантаження на довкілля.

Смог (аерозоль з диму, туману й пилу, один з видів забруднення повітря) - одна з першопричин забруднення повітряного середовища - багато в чому зумовлений використанням нафтопродуктів як моторних палив. Саме тому актуальним заходом зі зменшення забруднення атмосфери є використання в автомобілях каталітичного нейтралізатора

Кам’яне вугілля паливо має істотні недоліки, найголовніший поміж яких — небезпечність для довкілля. Науковці встановили, що саме спалю­вання вугілля є основним антропогенним чинником глобального потеплін­ня.

У довкілля надходять вугільний пил, сажа, чадний газ, отру», ні сполуки Нітрогену, Сульфуру, Меркурію, Кадмію. Берилію, Плюмбуму, Арсену, Селену тощо. Унаслідок фізико-хімічних процесів, що відбуваються у відходах видобутку та переробки вугілля, токсичні сполуки мігрують у ґрунти, підземні й ґрунтові води, а звідти потрапляють у живі організми.

Технічно політика коксохімічної підгалузі ґрунтується на постійному впровадженні останніх досягнень у технології коксування і переробки про­дуктів вуглехімії з обов’язковим розроблянням природоохоронних заходів. Це істотно знижує екологічне навантаження на довкілля, особливо в міс­тах, де розташовано коксохімічні підприємства.

На всіх коксохімічних заводах України запроваджено екологічні програ­ми, спрямовані на зниження обсягу викидів забруднюючих речовин.




1. . СКЛАД АЛГОРИТМІВ ВНУТРІШНЬОГО ПЛАНУВАННЯ Найважливішим фактором що впливає на ефективність обчислюваль
2. казеина сахара жира минеральный солей и воды.
3. Источники и литература по архивоведению Беларуси
4. Так случилось что Грэф МакДональд оказался первым чужаком появившемся там за последние 5 лет а он всего
5. 2013 г. Профессия СПО Повар кондитер Код 260807
6. Лекция Финансирование здравоохранения
7. Социальная компетентность в деловых отношениях
8. Реферат- Трудовые правоотношения- понятие, содержание, основания возникновения, изменения и прекращения
9. 112003 N 148ФЗ от 02
10. Адвокат и его защитная речь