У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Правила оформлення рішень та вказівок Мета-З~ясувати призначення рішень та вказівок; розкрити особ

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 18.5.2025

ЛЕКЦІЯ №37

Тема: Правила оформлення рішень та вказівок

Мета:З’ясувати призначення рішень та вказівок; розкрити особливості оформлення

План

  1.  Вказівка
  2.  Рішення

1.Вказівка

     Вказівка ​​- розпорядчий документ федеральних органів виконавчої влади і управління, інших вищестоящих організацій з питань інформаційно-методичного характеру, пов'язаних з виконанням нормативно-правових актів, інструкцій, методики інших керівних документів. Керівники низових організацій, підприємств, фірм на правах єдиноначальності також мають право на видання вказівок при оформленні рішень за оперативними і адміністративних питань (відрядження співробітників, накладення стягнень і т. п.).
           Вказівка
​​в цілому по оформленню не відрізняється від оформлення наказу та розпорядження, має такий же формуляр, склад і розташування реквізитів, але ключовими словами в констатуючій частині тексту, в залежності від змісту, замість слова «НАКАЗУЮ», використовуються слова «ЗОБОВ'ЯЗУЮ», «ПРОПОНУЮ ». Вказівка, як і наказ, має заголовок до тексту може мати констатуючу частину і - обов'язково - пункт про контроль за виконанням.
            Вказівки, що направляються на адресу підвідомчих організацій, оформляються на загальному бланку організації або на бланку конкретного виду документа з нанесенням реквізиту «Адресат». При великому числі організацій, яким надсилається вказівку, адресат оформляється узагальнено.

Вказівка — розпорядчий документ, що видається ширшим колом посадових осіб, ніж наказ: керівником установи, головним інженером, головним конструктором, директором дочірньої фірми тощо.

    Вказівка охоплює в основному питання організаційно-методичного, оперативного характеру, пов'язані з організацією виконання наказів, інструкцій та інших актів установи чи її вищих органів. Даються вказівки для розв'язання поточних організаційних питань, а також для доведення нормативних матеріалів до безпосередніх виконавців, з метою оперативного впливу на виконання управлінського рішення.

    Формуляр вказівки складається з назви відомства, установи чи її структурного підрозділу, назви виду документа, дати і місця видання, номера, заголовка, тексту, підпису, позначки про погодження.

    Починається текст вказівки, як правило, словами, ЗОБОВ’ЯЗУЮ або ПРОПОНУЮ, які друкуються великими літерами. Видають вказівки в залежності від обсягу тексту на бланках стандартних форматів А4 або А5.

2.Рішення

Рішення являє собою правовий акт колегіального або дорадчого органу міністерств, комітетів, громадських організацій, вчених рад НДІ, вузів, а також рад директорів підприємств, фірм з метою; розв'язання найбільш важливих питань їх діяльності. За формою і структурою рішення оформляється аналогічно постановою.
           Відповідно до Статутів суб'єктів Російської Федерації, міст, районів, голови відповідних територіальних одиниць, керівники структурних підрозділів можуть приймати рішення з поточних питань в межах їх компетенції.
          
До рішень також належать спільні розпорядчі документи, прийняті двома чи кількома колегіальними органами чи організаціями, фірмами.
Розпорядчим документом діяльності колегій міністерств і відомств, наукових, педагогічних рад тощо є рішення. Його текст складається з 2 взаємозв'язаних частин: констатуючої і розпорядчої.

    Перша включає вступ, оцінку ситуації, а при необхідності – підставу для видання рішення або нормативно-правовий акт, покликана пояснити, чим викликане те чи інше рішення. Тут нерідко переказується акт вищого органу правління, на виконання якого видається рішення.

    Друга частина документа починається словами: ……….Колегія (міська чи наукова рада) вирішила, при цьому слово ВИРІШИЛА друкується великими літерами в розрядку, для того, щоб візуально виділити обидві частини.

    Далі з нового рядка друкується текст розпорядчої частини, в якій дається перелік заходів, визначаються виконавці та терміни виконання.

     До формулювань розпорядчої частини рішень висуваються жорсткі вимоги.

     По-перше, вони повинні бути конкретними, чіткими, ясними, не вступати у суперечність зі змістом раніше виданих розпорядчих документів, не дозволяти іншого тлумачення. По-друге необхідно уникати неконкретних виразів типу «підняти», «підвищити», «посилити», «поліпшити», «вжити заходів», «активізувати», «звернути увагу» тощо. Сформульовані таким чи-ном доручення розпливчасті, перевірка їх виконання утруднена.

    Якщо розпорядча частина рішення припускає різні за характером дії, називає кілька виконавців, вона ділиться на пункти, що нумеруються арабськими цифрами.

    Рішення підписується головою і секретарем.





1. Контрольная работа- Аналіз стратегічного менеджменту на підприємстві.html
2. Базируясь на своих ответах он отдаст предпочтение той или иной стратегии поведения уход компромисс уступ
3. КУРСОВА РОБОТА Гроші та теорії грошей ЗМІСТ ВВЕДЕННЯ.html
4. Генетика, особенности индивидуального развития
5. тематикалы~ болжамдар а~парат алмасу амалдары болаша~ты~ м~ні бар ~леуметттік жобалар к~семс~з ~исыны мен
6. Реферат- Афинский суд и уголовный процесс
7. Законодательство.html
8. х гг. XII в.Казанцев Артем ОлеговичМагистрантАлтайский государственный университет исторический факультет
9. Квалификация простого убийства
10. his scientific works cn be red with plesure s literture