Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Графічний редактор Paint

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 6.11.2024

Тема:

Графічний  редактор Paint. Робота з фрагментами малюнка.

Тип уроку:

урок-подорож

Мета: 

перевірити знання, уміння, навички, сформовані на попередніх уроках;

закріпити знання, уміння, навички учнів щодо роботи в середовищі графічного редактора;

навчити прийомам «копіювання» і «переміщення» фрагментів малюнка;

розвивати художні здібності дітей,  виховувати почуття прекрасного, уміння творчо мислити, працювати в групах;

активізувати роботу учнів на уроці за рахунок залучення до гри;

виховувати інтерес до предмету, акуратність, дисциплінованість, самостійність учнів.  

Обладнання:

комп’ютери, програма Paint, карта-маршрут подорожі, пазли-пристрої ПК, картки з техніки безпеки та правил поведінки у кабінеті інформатики, квитки, кросворди, комп’ютерна презентація до уроку, скринька, приклади малюнків, створених у Paint, фонограми

Хід уроку:

І. Організаційний момент

                                    До нас сьогодні у наш  клас

                                    Завітали люди щирі

           Вас вітаєм в  добрий час

           Посмішкою й миром.

Привітання учителя.

Знову день почався, діти.

Всі зібрались на урок?

Тож пора нам поспішати –

Кличе в подорож дзвінок.

А урок наш незвичайний,

«Грою» - всі його зовуть.

Щоб урок цей був цікавим,

                        Всі активні мусять буть.

Слайд № 1

Сьогодні комп’ютер Мудрунчик запрошує нас у подорож  чудовою  країною. Він поведе нас у цікавий, захоплюючий світ.   Тому, що нині важко уявити життя без комп’ютерів. Комп’ютер служить усім. Він допомагає відпочити, стає партнером у грі, є джерелом пошуку різної інформації. Давайте пригадаймо, що вміє наш комп’ютер.

Він рахує, він малює,

Все, що треба, роздрукує,

Проектує він заводи,

Прогнозує нам погоду.

Навіть в космосі літає,

Всі новини в світі знає.

І мільйони розрахунків

Зробить за одну секунду.

Не людина, не тварина,

А розумна це машина.

Нас навчить всього уміти,

З інформатикою дружити.

Слайд № 2

А куди ж саме ми відправимося? До якої країни? Давайте не будемо гадати, а придбаємо безкоштовні білети, на яких і зашифрована назва країни у вигляді ребуса. Відгадайте його і дізнайтеся, куди ми будемо подорожувати.

Отже, ми відправляємося в країну Інформатика.

(Вивішую карту)

Слайд № 3

  1.  Придбання квитка.
  2.  Збір багажу знань.
  3.  Ключ
  4.  Вулиця "Кросвордна".
  5.  Проспект "М’яча-Стрибунця"
  6.  Квартал "Мишки-Програмишки".
  7.  Перехрестя "Веселий Олівець".
  8.  Провулок "Пана Пензлика".

ІІ.Повідомлення теми уроку

Подорожуючи, на нашому шляху ми  зустрінемо старих друзів і познайомимося з новими. За вами будуть спостерігати дуже цікаві гості. Старайтеся, щоб їх було у вас якнайбільше (смайлики)

Щоб дізнатися, яку нову тему

Ми  будемо сьогодні вивчати,

Вам потрібно її розкодувати.

Завдання 1.

Тема  уроку  закодована, розкодуйте її.. Робота у групах  (кожна група  розкодовує 1 слово)

               

якщо

                                     

а   б    в    г   д    е   є    ж    з   и    і     ї     к   л    м   н   о    п     р    с    т  

                             &

у   ф   х    ц    ч   ш    щ   ь   ю   я    -    „    -     ,   ...   й

Учитель. Що у вас утворилось?

Учні. Робота з фрагментами малюнка (на дошці)

Слайд № 4

ІІІ. Систематизація та узагальнення знань з інформатики

Слайд № 5

Маршрут подорожі у нас вже є. Чого ж не вистачає? Не вистачає нам ще скриньки, куди будете складати свій багаж знань..

Гра «Пазли»

Таким чином, діти збирають "багаж знань" про пристрої комп’ютера, а саме:

  1.  Системний блок.
  2.  Монітор.
  3.  Принтер.
  4.  Клавіатура.
  5.  Мишка.
  6.  Колонки.
  7.  Мікрофон.
  8.  Наушники.
  9.  Сканер
  10.   Джойстик

Слайд № 6

Ну що, багаж знань ми зібрали і візьмемо його з собою до країни "Інформатика." Діти, а як назвати всі пристрої, які ви зібрали?  Комп'ютер. 

А як ви гадаєте, чому саме комп’ютер ми взяли з собою. … Бо президентом країни "Інформатика" є комп’ютер і без нього нам у подорожі не обійтись.

Ось ми і підійшли до воріт чарівної країни. Але вони замкнені. Що ж робити? … Необхідно підібрати ключ. Діти, а ось лист, давайте його прочитаємо.

Учитель читає листа.

Лист: "Добрий день, друзі! Буду дуже радий відкрити вам двері до комп’ютерної країни. Але для цього я маю переконатися, що ви слухняні. Це так? А також не пропущу вас без знань правил поведінки у світі комп'ютерів. Ви знаєте правила поведінки? А виконуєте їх? Розкажіть мені ці правила – і двері до країни "Інформатика" відчиняться.

Ваш новий знайомий Ключик-Чарівник".

Слайд № 7

Молодці, ви справилися і з цим завданням. І по маршруту ми потрапили на вулицю "Кросвордну". А на ній нас чекає завдання, яке ви виконаєте на комп’ютері.

Слайд № 8

Але спочатку пригадаємо правила роботи за комп’ютером (перегляд навчального фільму «Як правильно сидіти за комп’ютерним столом», коментують діти).

1 група -  на комп’ютері. Кросворд  – рядок меню ГР  

2,3 група розв’язує «Вілворд» (інструменти графічного редактора)

Графічний редактор – це прикладна програма, яка призначена для створення та обробки графічних зображень на комп’ютері.

  •  Як завантажити ГР ?.Який до нього шлях?

Слайд № 9

Інтерфейс графічного редактора.

Дітям роздаються назви елементів, котрі потрібно прикріпити  на своє місце

Гра «Пантоміми» (розпилювач, крива, масштаб)

Фронтальне опитування.

  •  Сонце, м’ячик, око нам намалює…                        еліпс
  •  Усе, що пряме чи похиле, ми зобразимо …          похилою
  •  Гляньте, гілочка яка! Та це є лінія…                      крива
  •  Непотрібне на рисунку стерти допоможе …          гумка
  •  Написати щоб слова, ми візьмемо букву…           А  

Відгадати ребуси. Слайд № 10

ІV. Пояснення нового матеріалу.

Діти, Мишка-Програмишка бігла полем і несла вам завдання. А вітерець подув і поплутав букви. Допоможіть зібрати слово. ГМФРАЕНТ – (на дошці)

Отже, слово – фрагмент. Хто здогадався, чому саме воно зашифроване? … Тому, що саме сьогодні ви  будете  вчитися працювати з фрагментами малюнка.. І допоможуть нам у цьому Мишка-Програмишка. А щоб пройти на квартал "Мишки-Програмишки", необхідно спочатку завітати до проспекту "М'яча-Стрибунця".

Слайд № 11

Він пропонує вам зробити фізкультхвилинку.

Фізкультхвилинка під музику.

Слайд № 12

Ось ми з вами і опинилися на кварталі "Мишки-Програмишки".

Пояснення вчителя. Фрагмент у комп’ютерному малюнку – виділена за допомогою відповідного інструмента область. Для позначення фрагмента використовують інструмент Виділення. Виділений фрагмент можна переміщати, копіювати.

Будь яке перетворення починається з виділення фрагмента. Редактор Paint має у своєму розпорядженні зручні інструменти виділення. Внаслідок виділення фрагмент розташовується ніби в окремий шар і над ним легко виконується будь-які перетворення (переміщення, розтягування, поворот тощо).

Презентація «Робота  із фрагментами малюнка» Move.Pic

V. Закріплення нового матеріалу на практиці

Слайд № 13

Вирушаємо в гості до Веселого Олівця. Він вже з нетерпінням чекає на нас.

1 група – завдання 1 із зошита  на комп’ютері.

2, 3 групи - виконують тестові завдання «Графічний редактор»

2 група – завдання 2 із зошита на комп’ютері

1 – тестові завдання

3 – зафарбовує фрагменти Сонечка

3 група – творче завдання (намалювати кульку, створити копіюванням кілька таких різнокольорових кульок)

1,2 -  фрагменти Сонечка

Слайд № 14

Підсумки тестування

VІ. Підведення підсумків уроку

VІІ. Домашнє завдання

Слайд № 15

На жаль, час подорожі закінчується. Ось вже виїзд з країни "Інформатика". Але тут ще залишився один провулок. Завітаємо до нього? Це провулок "Пана Пензлика". Пензлик – кращий друг Веселого Олівця, він хоче задати вам цікаве завдання, яке необхідно виконати вдома, щоб на наступному уроці створити гарний малюнок на комп’ютерах. Тільки ті діти, котрі виконають завдання, зможуть знову потрапити до чарівної країни.

Учитель пояснює д/з: вам необхідно у зошиті намалювати малюнок, який складається з геометричних фігур – прямої, кривої лінії, овалу, прямокутника, квадрата. Його  на наступному уроці ви і будете створювати на комп'ютері.

ІV. Рефлексія. Слайд № 16

 Ми прибули на кінцеву зупинку нашої віртуальної подорожі, але подорож країною Інформатика ми продовжимо на наступних уроках, де будемо дізнаватися про щось нове і цікаве.

Зараз кожен з вас заповнить Квітку Знань – чого ви навчились на уроці і що знаєте та вмієте.

Я знаю….

Я вмію…

Вручення  дітям медалей «Так тримати!»

Цілий урок наповнювали скриньку знаннями, а вона хоче пригостити вас усіх своїми солоденькими скарбами.

Вивішування з фрагментів малюнка з побажаннями для гостей( сонечко з променями)

Дякую за ваші знання, до наступної подорожі. Урок закінчено. До побачення!

PAGE   \* MERGEFORMAT 7

                  до країни

__________________________

Щоб дізнатися назву країни, відгадайте ребус:




1. Тема занятия- Системные механизмы голода и насыщения
2. биологические характеристики
3. Анимационные программы задачи цели перспективы
4. Хіба pевуть воли як ясла повні
5. Юриспруденция квалификации Бакалавр НЕМЕЦКИЙ ЯЗЫК В СФЕРЕ ЮРИСПРУДЕНЦИИ
6. Праздник активизирует и интенсифицирует культурную жизнь потому что в это время свободное от будничных об
7. ФРАНКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
8. Функциональные компоненты вторичного гемостаза
9. Политические позиции большевиков в годы гражданской войны
10. 8 реферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук Ки
11. Тема- Творчество 27 января Министерство СМИ Главный редактор Хоренко Ирина
12. Расчёт усилителя мощности типа ПП2
13. Административное право (шпаргалка)
14. Положения о гимназиях подготовленный под руководством самого П
15. плацентарной трансфузии b
16. У свою чергу охорона біорізноманіття неможлива без всебічного вивчення видового складу організмів різних
17. один із трьох поряд з епосом та драмою родів художньої літератури в якому у формі естетизованих переживань
18. .Архаизмді к~рсеті~із
19. Политические лидеры как субъекты политики
20.  Ленинский принцип партийности Анализ трудов В