Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Порядок експлуатації, випробовування ПТО, діелектричних засобів, пожежних рукавів та оформлення відповідної документації.html

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-01-17

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 18.5.2024

Порядок експлуатації, випробовування ПТО, діелектричних засобів, пожежних рукавів та оформлення відповідної документації.

Діелектричні засоби

1. Придатність до роботи захисних ізольованих засобів визначається випробуванням та зовнішнім оглядом.

2. Випробування електрозахисних засобів проводяться спеціальними лабораторіями, які мають на це дозвіл органів Держенергонагляду. Результати випробувань оформляються актом, який зберігається до проведення наступного випробування. На рукавицях, ботах та килимках ставиться штамп із зазначенням терміну наступного випробування.

Термін проведення випробувань:

- рукавицi гумові діелектричні - один раз на 6 місяців;

- галошi гумові діелектричні - один раз на рік;

- ножиці для різки електропроводів з ізольованими ручками - один раз на рік;

- боти гумові діелектричні - один раз на три роки.

Придатність до роботи килимків діелектричних визначається тільки зовнішнім оглядом.

3. Зовнішній огляд електрозахисних засобів проводиться щодня при заступанні на чергування пожежником, за котрим вони закріплені.

4. Зовнішніми ознаками, які визначають непридатність засобів електричного захисту, є:

- для ножиць - пошкодження ізоляції на ручках та відсутність упорних кілець;

- для гумових рукавиць, галош (ботів), килимків - проколи, розриви, наявність отворів;

- для переносного заземлення - руйнування контактних сполучень, порушення механічної міцності мідних жил (обривання більше 10% мідних жил).

5. Усі засоби електричного захисту, які не пройшли в установлені терміни випробування, є непридатними для використання.

6. Електрозахисні засоби зберігаються на автомобілях окремо від іншого інструменту в зачохленому вигляді.

Пожежний  ручний  механізований  інструмент

1. Технічне обслуговування та перевірку справності механізованого інструменту, яким укомплектовані пожежні автомобілі, проводять щодня при зміні караулів, після кожного застосування, ремонту, а також у строки, указані в технічних паспортах чи інструкціях щодо їх експлуатації.

2. Механізований інструмент має відповідати вимогам стандартів та мати:

- автоматичне відключення ріжучих частин деталей, що обертаються, при закінченні впливу на органи управління;

- захисний кожух, що закриває ріжучу частину абразивного круга не менше ніж на 1700;

- вихід відпрацьованих газів, що направлені в бік від органів дихання оператора та не забруднює зону його дихання шкідливими домішками понад норму, встановлену ГОСТ 12.1.005-88.

             3. До роботи з механізованим інструментом допускаються особи, призначені наказом начальника пожежної частини, після проходження спеціального навчання, перевірки знань  та отримання посвідчення встановленого зразка

Пожежний  ручний  інструмент  та  інвентар

1. Пожежний інструмент та інвентар (ломи, багри, крюки, лопати, сокири, пилки тощо) повинні мати форму та масу, що відповідають ергономічним вимогам i вимогам стандартів та технічних умов.

2. Металеві частини сокир та багрiв мають бути надійно насаджені на ручки. Міцність насадки встановлюється в стандартах та технічних умовах на інструменти конкретного виду.

3. Дерев’яні ручки мають виготовлятися з міцних порід деревини, не мати ознак псування, сучків, тріщин та сколiв.

4. Довговiчнiсть інструменту (інвентарю) та безпечна робота з ним забезпечуються утриманням його у справному стані, щоденним контролем за його станом та своєчасним технічним обслуговуванням. Придатнiсть інструменту (інвентарю) визначається зовнішнім оглядом при зміні чергування. З метою запобігання нещасним випадкам при роботі з інструментом (інвентарем) при його огляді належить звертати увагу на якість насадки інструменту на ручки та чистоту робочої поверхні. Тріщини, сколи та інші дефекти не допускаються.

Сокири, пилки, ножиці для різки металевих решіток мають зберігатися в чохлах.

Ручні пожежні драбини

1. До ручних пожежних драбин належать висувна триколінна, драбина-штурмівка, драбина-палиця. Конструкція, їх розміри і вага повинні відповідати стандартам.

2. Пiд час роботи з ручними пожежними драбинами на заняттях, навчаннях чи на пожежі необхідно:

- не допускати пiдйому та спуску більше одного чоловіка на драбину-палицю та драбину-штурмiвку, а також на одне коліно висувної пожежної драбини;

- утримувати висувну пожежну драбину під час пiдйому чи спуску людей по ній, а також під час роботи на драбині зі стволом чи інструментом;

- при роботі на драбині зі стволом, шанцевим інструментом закріплюватися за східці за допомогою карабіна;

- при пiдйомi по висувній пожежній драбині з інструментом вжити заходів, щоб не допустити його падіння;

3. У разі підвішування драбини-штурмівки за підвіконня треба переконатися в надійності її зависання. При використанні драбини-штурмівки для пересування крутими скатами дахів гак драбини закріплюють за коньок даху, внутрішній кут якого не перевищує 90.

4. При проведенні занять з вивчення пожежниками роботи з драбиною-штурмiвкою та висувною пожежною драбиною на майданчиках поверхів навчальної башти виставляються пожежники для надання допомоги тим, хто навчається.

5. Навчання з пiдйому на поверхи навчальної башти за допомогою драбин-штурмiвок можуть проводитися тільки після того, як керівник навчань особисто перевірить стан страхувального пристрою, запобіжної подушки навчальної башти та проінструктує людей, які виділені для страхування на поверхах.

6. Пiд час проходження пожежниками (курсантами) початкової підготовки їх робота з пiдйому на поверхи навчальної башти за допомогою драбини-штурмiвки без застосування страхувального пристрою не допускається.

7. Під час встановлення висувної пожежної драбини необхідно:

- встановити драбину на відстані 2,5-2,8 м від стіни (кут нахилу до горизонту не повинен перевищувати 75). Опорна площадка має виключати сковзання чи відхилення драбини від заданого положення;

- висувати коліна драбини рівномірно, без ривків, не допускаючи накручування мотузки (ланцюга) на руки;

- тримати драбину під час висування за тятиви нижнього коліна, не допускаючи обхвату пальцями внутрішньої сторони тятиви;

- підтримувати рівновагу драбини під час її висування;

- перевірити надійність фіксації колін драбини;

- встановлювати її в тих місцях, де вона у разі пiдйому, нахилу чи падіння не доторкнеться до ліній електричних чи радіомереж. Якщо така можливість відсутня, необхідно для встановлення та убирання драбини виділяти трьох чоловік, один з яких повинен залишатися для страхування тих, хто піднімається, і висунутої драбини від падіння. Якщо лінії радіомережі підвішені на опорах електроліній, то у разі знеструмлення об'єкта слід спочатку обрізати радіопровід, а потім провід електроліній;

- встановлення драбин до металевої покрівлі об'єкта робити тільки після знеструмлення об'єкта (будівлі).

8. Підйом чи спуск по висувній пожежній драбині допускається після того, як драбина надійно притулена до будівлі (споруди) та підтримується за тятиву нижнього коліна пожежником.

9. У разі висування драбини не на повну довжину її встановлення має проводитися так, щоб верхній край драбини знаходився вище верхньої опорної поверхні на відстані не менше 1 м від неї.

10. Під час пiдйому (спуску) по драбині слід дивитися перед собою, охоплюючи щаблі пальцями.

Мотузки  пожежні  рятувальні

1. Рятувальні мотузки, що перебувають на озброєнні, повинні відповідати вимогам технічної документації заводів-виробників, мати коуші, зберігатися в сумках-чохлах, змотаними у клубок. Один з кінців мотузки від обв'язки петлі обшивається білою тасьмою (2-3 см завширшки) з інвентарним номером. На чохлi кріпиться бирка із зазначенням дати останнього випробування та інвентарним номером.

2. Рятувальна мотузка перевіряється зовнішнім оглядом начальниками караулів при отриманні, перед використанням на занятті (навчанні) та командирами відділень не рідше одного разу на 10 днів.  Мотузка не повинна мати нерівностей, місцевих потовщень, зморшок шнура мотузки та підвищеної вологості.

3. Під керівництвом начальника караулу має проводитись практична перевірка міцності рятувальної мотузки:

- перед та після кожного використання на занятті (навчанні);

- після кожного використання на пожежі.

Для перевірки на розмотанiй та закріпленій одним кінцем мотузці підтягуються та зависають на 1-2 с три чоловіки. Якщо після зняття навантаження подовження рятувальної мотузки збережеться, вона вважається не придатною для рятувальних робіт (занять) і з бойового розрахунку знімається.

4. Спуск по мотузці необхідно здійснювати плавно, без ривків та різких зупинок. У місті стикання мотузки з гострими предметами необхідно використовувати прокладку.

5. Перед постановкою на озброєння та один раз на 6 місяців перевіряється стійкість рятувальної мотузки до дії випробного статичного навантаження.  Для випробування мотузку розмотують по всій довжині, один кінець закріплюють, а до другого її кінця прикладають статичне навантаження 400 кг на 3 хв. Пiсля зняття навантаження на мотузці не має бути ніяких пошкоджень, розривів окремих ниток шнура мотузки, відносне залишкове подовження мотузки не повинно перевищувати 10 % початкової її довжини. Вимiрювання залишкового подовження  мотузок здійснюється через 20±1 хв після зняття навантаження.

6. Статичне навантаження можна створювати як за допомогою ваги, так і за допомогою пристроїв, що дозволяють створити навантаження та виміряти його.

7. Проведення випробовувань мотузок та їх перевірок після використання  на пожежах, заняттях (навчаннях) має бути задокументовано.

             8. Забороняється використання рятувальних мотузок не за призначенням

Пожежні  пояси  i  пожежні  карабіни

1. Перед тим, як заступити на чергування, пожежні пояси та пожежні карабіни підлягають ретельному огляду.

2. Пожежний пояс знiмається з бойового чергування в разі:

- пошкодження поясної стрічки (надрив, поріз тощо);

- несправності (поломки, зігнутості) пряжки та шпильок пряжки;

- порушення цілісності заклепок та відсутності на них шайб;

- розриву заклепками чи блочками матеріалу поясної стрічки;

- відсутності хомутика для закладання кінця пояса;

- наявності тріщин та вм'ятин на поверхні блочкiв чи відсутності хоча б одного з них;

- наявності розривів шкіряного шару пояса.

3. Карабін знімається з бойового чергування, якщо:

- він деформований (затвор не відкривається чи не повністю закривається);

- пружина не забезпечує закриття замка карабіна, а також є виступи та шорсткості (нерівності) в замку затвора та в місці шарнірного кріплення затвора.

              4. Пояси пожежні та карабіни пожежні рятувальні випробовуються на міцність один раз на рік. Для випробування пояс одягається на міцну консольну або балочну конструкцію діаметром не менше ніж 300 мм та застібається на пряжку. До карабіна, закріпленого на напівкільці пояса, прикладається статичне навантаження 400 кг та витримується протягом 5 хв. Навантаження можна створювати як за допомогою ваги, так і за допомогою пристроїв, що дозволяють створити навантаження та виміряти його. Пiсля зняття навантаження на поясі не має бути ніяких розривів та інших пошкоджень поясної стрічки, пряжок, заклепок i т.iн. Карабiн не повинен деформуватися та втрачати цілісність матеріалу. Затвор карабіна має відкриватися та щільно закриватися

Технічні обслуговування мають забезпечувати безпечну працю, зберігання здоров"я особового складу, та відповідати вимогам державних стандартів і технічних умов.

Експлуатація пожежно-технічного обладнання в несправному стані - забороняється. Технічне обслуговування  пожежно-технічного обладнання проводиться після пожежі, навчання, а також  при технічному обслуговувані №1 пожежних автомобілів особовим складом караула згідно табелю бойового розрахунку. Випробування пожежно-технічного обладнання та умови їх виконання регламентується наказом №840, а результати випробувань реєструються в журналі технічного обслуговування.    

Найменування

Величина

навантаження

Час

випробування

Періодичність

1

2

3

4

Діелектричні  засоби:

  1. рукавиці гумові
  2. ножиці
  3. боти гумові діелектричні
  4. килим діелектричний

      15 кВт

       ------

       ------

    

       ------

    

      

       ------

       ------

       ------

       ------

1 раз  в  6міс.

1 раз  в   рік

1 раз  в 3 ріки

Зовнішнім  оглядом.

Драбини:

  1. палка  дерев’яна
  2. палка  металева
  3. штурмова:
  4. тетіва
  5. гак
  6. висувна драбина
  7. мотузка  висувної

  1. кг.
  2. кг.

  1. кг.
  2. кг.
  3. кг.

200  кг.

130 +  10 с.

130 +  10 с.

130 +  10 с.

130 +  10 с.

130 +  10 с.

  ---------

  1. раз  в  рік
  2. раз  в  рік

  1. раз  в  рік
  2. раз  в  рік
  3. раз  в  рік

1  раз  в  рік

Пожежні  пояса  та  карабіни

400  кг.

5  хв.

  1  раз  в  рік

Мотузка  рятувальна

400  кг.

3  хв.

1  раз  в  6  міс.

Затримка  рукавна

200  кг.

5  хв.

1  раз  в  6  міс.

 




1. 22 15 Тенденции развития теории управления в начале XXI века
2. Эффективность модернизации судовой энергетической установки.html
3. чудом спасшимся царевичем Дмитрием стало настоящим подарком для короля Сигизмунда III и многих магнатов
4. Общее равновесие и благосостояние в экономике
5. Музичні спогади про літо
6. Реферат на тему- Анализ развития банковской системы в России Студе
7. Разве что сильную воздушную волну
8. быстрому Однако когда дело касается взаимоотношений особенно при поиске спутника или спутницы жизни мы
9. Парадоксальный эффект советской школы
10. В первом случае продукты сгорания двигались изнутри разделительной поверхности а вода омывала поверхность.html
11. Определение цены товара
12. Курсовая работа- Экономико-статистический анализ внешней торговли Австралии
13. Распадская
14. нарушение бюджетного законодательства под которым понимается неисполнение либо ненадлежащее исполнение
15. подх Пресс Среда- Становая 3 подх Тяга блока за голову или к груди 4 подх Тяга штанги в н
16.  Санитарнобытовое и лечебнопрофилактическое обслуживание работников должно быть организовано работодате
17. Subject Brekfst tble set up Issue Dte Revision 1
18. .1 Понятие общения Проблемы общения его индивидуальные и возрастные особенности механизмы протекан
19. Акцизы и их взимание таможенными органами
20. Реферат- Понятие философии