У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

на тему- КРОВОТЕЧІ

Работа добавлена на сайт samzan.net:

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 29.12.2024

РЕФЕРАТ

на тему:

КРОВОТЕЧІ. ВИДИ КРОВОТЕЧ. ПЕРША ДОПОМОГА ПРИ КРОВОТЕЧАХ.


Кров – рідка сполучна тканина, яка циркулює в судинній системі.

Вона складається з плазми і форменних елементів.

Плазма: 90% води, в якій розчинені органічні речовини (білки, жири, вуглеводи) та неорганічні речовини (іони солей Na, K, Ca, ОН-). Концентрація солей в плазмі постійна – 0,9%.

Форменні елементи крові це:

*еритроцити: червоні клітини крові; без’ядерні; виконують функцію переносу О2 і частково СО2 за рахунок наявності гемоглобіну;

 *лейкоцити: білі клітини крові; мають ядро; виконують функцію захисту організму від мікроорганізмів;

*тромбоцити: кров’яні пластинки; безбарвні;  без’ядерні; легко руйнуються; приймають участь в захисті організму від крововтрати, так як при їх руйнуванні виділяється тромбопластин, що запускає механізм зсідання крові.

Зсідання крові – захисна функція, захищає організм від крововтрати при пошкодженні судин.

При ушкодженні судин на поверхні рани утворюється кров’яний згусток – тромб, який зупиняє кровотечу. Суть зсідання крові полягає у перетворенні розчинного в плазмі білка фібриногену у нерозчинний ниткоподібний білок – фібрин.

 Кровотеча – це вихід крові із судин. В залежності від того, яка судина пошкоджена, розрізняють кровотечі: капілярні, венозні, артеріальні. В залежності від того, куди виливається кров, їх поділяють на зовнішні і внутрішні. ПМД полягає в знезараженні рани, зупинці кровотечі, накладанні пов’язки. В залежності від виду кровотечі, порядок цих дій різний.

При капілярній кровотечі кров витікає повільно, тому треба спочатку провести дезинфекцію (перекис водню, розчин йоду), а потім накласти тугу пов’язку.

 При венозній і артеріальній кровотечі, коли кров витікає швидко, спочатку треба її зупини. Це можна зробити шляхом надавлювання пальцем на судину, накладанням резинового джгута та закрутки. Їх накладають вище поранення, підкшавши тканину. Під них підкладають супровідну записку, в якій вказують час накладання. Після зупинки кровотечі, рану дезінфікують і накладають пов’язку.

При венозній кровотечі це роблять нижче місця поранення. Як правило, буває достатньо і тугої пов’язки.

При артеріальній кровотечі перш за все вище місця поранення в тих точках, де прощупується пульс, треба притиснути пальцем ушкоджену судину, а потім накласти джгут або закрутку. Щоб не пошкодити шкіру і нерви, їх накладають на одяг або тканину. Під них підкладають супровідну записку, в якій вказується час накладання. Це пов’язано з тим, що тканини без кровопостачання можуть бути 1,5-2 год. (в теплу пору року) або 1 год. (в холодну), інакше настане їх омертвіння.

Які ж основні механізми зупинення кровотечі при пошкодженні судин людини?

  1.  зсідання крові – утворення тромбу (виникнення нитчастої сітки з фібрину, яка затримує клітини крові);
  2.  скорочення стінок пошкоджених судин, в результаті чого освіт судин закривається.

При значних крововтратах і деяких захворюваннях виникає необхідність переливання крові. Для цього кров беруть у дорослих людей – донорів. У дорослої людини без шкоди для її здоров’я можна взяти 200 мл. крові. Взяту у донорів кров консервують. Для цього до неї додають спеціальні хімічні речовини, що запобігають її зсіданню. Така кров може зберігатися тривалий час. У минулому переливання крові іноді призводило до смерті хворого, поки не стало відомо, що кров однієї людини не завжди сумісна з кров’ю іншої. Вперше вдале переливання крові було зроблено 1819 року.  ДО 1873 р. було зроблено всього 247 переливань, з них 176 закінчились смертю. Так тривало доти, доки 1900 р. австрійський вчений К.Ландштейнер не відкрив групи крові.

Групи крові визначається наявністю в еритроцитах людини речовини, яка склеюється – алгютиногенів (А і В), та речовин, які знаходяться у плазмі крові (L і B) і здатні склеювати еритроцити донора, які мають відповідні аглютиногени.

Склеювання еритроцитів відбудеться в тому випадку, якщо аглютиноген А зустрічається з аглютиніном L (альфа), а аглютиноген И – з аглютиніном  В (бета). Тому в крові людини ніколи одночасно не зустрічаються аглютиноген А з аглютиніном А (альфа) та аглютиноген В з аглютиніном В (бета). Якщо людині з ІV групою крові переливають крові 1 групи, то. оскільки кількість крові донора незначна порівняно з об’ємом крові реципієнта, плазма крові донора розваляється плазмою крові реципієнта. Тому аглютиніни у плазмі крові донора не можуть склеювати еритроцити реципієнта. Навпаки, якщо реципієнтом є людина з 1 групою крові, а донором з ІV, то концентрація аглютинінів в плазмі крові реципієнта достатня для склеювання еритроцитів донора, оскільки аглютиногени в еритроцитах не можуть розбавлятися плазмою крові.

Тобто, звідси можна зробити висновок, що кров 1 групи можна переливати особам з будь-якою групою крові. Люди з 1 групою крові є універсальними донорами. Особам, які мають ІV групи, можна переливати крові усіх 4-х груп. Такі люди є універсальними реципієнтами.

Групи крові є спадковими і не змінюються протягом життя.




1. начале 20 вв определялся самодержавной природой верховной власти
2. Статья 152 Гражданского кодекса РФ части первой наделяет каждого гражданина правом требовать по суду опровер
3. Порядок перехода на уплату ЕСХН и возврата к общему режиму
4. Общие принципы ведения беременных с заболеваниями почек
5. декабристы[1] Ответить на этот вопрос и легко и трудно- легко потому что почти все источники декабризма изве
6. Курсовая работа на тему Роль железнодорожного транспорта в экономике России Санкт
7. Контрольная работа- Мультисписки
8. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня доктора ветеринарних наук Харків ~р.html
9. реферативной работы Реферат способствует формированию у студента навыков самостоятельного научного творч
10. тем острее впечатление что распад СССР явился неожиданностью лишь для его собственного населения
11. Историческое развитие философии
12. Главная среди групп задач выбрал Шрифт установил Шрифт Times New Romn размером 135 пт
13. реферату- Конституційні акти ЗУНРРозділ- Історія України Конституційні акти ЗУНР 18 жовтня 1918 p
14. рынок это оригинальное единство строгой науки и умение эффективно работать на рынке
15. Исповедь ортодоксального язычника из которой приведена эта цитата- В наше злое время тотального наса.html
16. а; 3 Поднимание в сед из положения лежа сила; 4 Подтягивания на перекладине или Сгибаниеразгибание рук
17. РЕФЕРАТ дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата економічних наук3
18. варіантів формування параметрів та вимог вибір оптимального варіанту та обґрунтування аналіз майб
19. . Дидактичні здібності здатність передавати учням навчальний матеріал роблячи його доступним і зрозумілим
20. ЖлобинCUP2014 1 ЦЕЛИ и ЗАДАЧИ