Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника Фізикотехнічний факультет Кафедра е

Работа добавлена на сайт samzan.net:


Державний вищий навчальний заклад

«Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника»

Фізико-технічний факультет

Кафедра експериментальної та теоретичної фізики

ОХОРОНА ПРАЦІ ПРИ ПРОВЕДЕННІ КОМП’ЮТЕРНОГО МОДЕЛЮВАННЯ

Виконала: студентка IV курсу, групи Ф-41

Герега Марія

Перевірив: доц. Поплавський О. П.

Івано-Франківськ, 2013

План

1. Загальні положення.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи.

3. Вимоги безпеки під час виконання роботи з відеотерміналом.

4. Вимоги безпеки під час виконання роботи з лазерними принтерами.

5. Вимоги безпеки після закінчення роботи.

6. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.

Висновок.

Список використаної літератури.

1. Загальні положення.

 До самостійної роботи на комп'ютерах допускаються особи, які пройшли медичний огляд, навчання по професії, первинний інструктаж з охорони праці на робочому місці. В подальшому вони проходять повторні інструктажі з охорони праці на робочому місці один раз на півріччя, періодичні медичні огляди один раз на два роки.

Під час роботи на комп'ютерах, до складу яких входять відеодисплейні термінали (ВДТ), на робітників можуть діяти такі небезпечні та шкідливі виробничі фактори:

фізичні:

- підвищений рівень шуму на робочому місці (від вентиляторів);

  1.   підвищене значення напруги в електричному колі, замикання якого може статися через тіло людини;
  2.  підвищений рівень статичної електрики;
  3.  підвищений рівень електромагнітного випроміннювання;
  4.  підвищена напруженість електричного поля;

- несприятливий розподіл яскравості в полі зору;

психофізіологічні:

- фізичні перевантаження статичної та динамічної дії;

- нервово-психічні перевантаження (розумове перенапруження, перенапруження аналізаторів, монотонність праці, емоційні перевантаження).

Основним обладнанням робочого місця користувача комп'ютера є ВДТ, клавіатура, робочий стіл, стілець (крісло); допоміжним - пюпітр, підставка для ніг, шафи, полиці та ін.

Робочі місця з ВДТ мають бути розташовані на відстані не менше 1,5 м від стіни з вікнами, від інших стін – на відстані 1 м, між собою на відстані не менше 1,5 м. Відносно вікон робоче місце доцільно розташовувати таким чином, щоб природне світло падало на нього збоку, переважно зліва.

Робочі місця, обладнані ВДТ, слід розташувати так, щоб уникнути попадання в очі прямого світла. Джерела освітлення рекомендується розташувати з обох боків екрана паралельного напрямку погляду.

Для уникнення світлових відблисків з екрана, клавіатури в напрямку очей користувача, від світильників загального освітлення або сонячних променів необхідно використовувати антиполискові сітки, спеціальні фільтри для екранів, захисні козирки, на вікнах – жалюзі.

При роботі з текстовою інформацією (у режимі введення і редагування тексту та читання з екрана ВДТ) найбільш фізіологічно сприятливим є зображення чорних знаків на світловому (білому) фоні.

Розташувати ВДТ на робочому місці необхідно так, щоб поверхня екрана знаходилася в центрі поля зору на відстані 400-700 мм від користувача. Рекомендується розміщувати елементи робочого місця чином, щоб витримувалася однакова відстань очей користувача від клавіатури, пюпітра.

Робота комп'ютерів супроводжується електромагнітним випромінюванням низьких рівнів, інтенсивність якого зменшується пропорційно до квадрату відстані від екрана. Оптимальною для працюючого є відстань 50 см від екрана ВДТ.

Зручна робоча поза при роботі на комп'ютері забезпечується регулюванням висоти робочого столу, крісла та підставки для ніг.

Раціональною робочою позою може вважатися таке положення тіла при якому ступні працівника розташовані горизонтально на підлозі або на підставці для ніг, стегна зорієнтовані у горизонтальній площині, верхні частини вертикальні, кут ліктьового суглоба коливається у межах 70-90°, зап'ястя під кутом не більше ніж 20°, нахил голови – у межах 15-20°.

Для нейтралізації зарядів статичної електрики в приміщенні де виконуються роботи на комп'ютерах, в тому числі на лазерних та світлодіодних принтерах, рекомендується збільшувати вологість повітря за допомогою кімнатних зволожувачів. Не рекомендується носити одяг із синтетичних матеріалів.

2. Вимоги безпеки перед початком роботи.

 Увімкнути систему кондиціювання повітря в приміщенні.

Перевірити надійність встановлення апаратури на робочому місці, ВДТ має стояти на краю стола. Повернути ВДТ так, щоб було зручно дивитися на екран – під прямим кутом (а не збоку) і трохи зверху вниз; при цьому ВДТ має бути трохи нахиленим – нижній його край ближче до оператора.

Перевірити загальний стан апаратури, перевірити справність електропроводки, з'єднувальних шнурів, штепсельних вилок, розеток, заземлення захисного екрана.

Відрегулювати освітленість робочого місця.

Відрегулювати та зафіксувати висоту крісла, зручний для користувача нахил його спинки.

Приєднати до системного блоку необхідну апаратуру (принтер, сканер та ін.). Усі кабелі, що з'єднують системний блок (процесор) з його пристроями, слід вставляти та виймати тільки при вимкненому комп'ютері.

Ввімкнути апаратуру комп'ютера вимикачами на корпусі у послідовності: стабілізатор напруги, ВДТ, процесор, принтер (якщо передбачається друкування).

Відрегулювати яскравість свічення екрана ВДТ, мінімальний розмір світної точки, фокусування, контрастність. Не слід робити зображення занадто яскравим, щоб не втомлювати очей.

Рекомендуються:

яскравість свічення екрана – не менше 100 кд/м 2;

відношення яскравості екрана ВДТ до яскравості оточуючих його поверхонь в робочій зоні – не більше 3:1;

мінімальний розмір точки свічення – не більше 0,4мм.

При виявленні будь-яких несправностей роботу не розпочинати і повідомити про це керівника.

3. Вимоги безпеки під час виконання роботи з відеодисплейним терміналом.

 Необхідно стійко розташувати клавіатуру на робочому столі, не допускаючи її хитання. Разом з тим має бути передбачена можливість поворотів та переміщень. Положення клавіатури та кут її нахилу мають відповідати побажанням користувача.

Якщо в конструкції клавіатури не передбачено простору для опори долонь то її слід розташовувати на відстані не менше 100мм від краю столу. Під час роботи на клавіатурі сидіти прямо, не перенапружуватися.

Для зменшення несприятливого впливу на користувача пристроїв типу «миша» (вимушена поза, необхідність постійного контролю за якістю дії) належить забезпечити вільну поверхню столу для переміщення «миші», зручного упору ліктьового суглоба.

Не дозволяються сторонні розмови, подразнюючі шуми.

Періодично при вимкненому комп'ютері прибирати ледь змоченою
мильним розчином бавовняною ганчіркою пилюку з поверхонь апаратури. Екран ВДТ та захисний екран протирають ватою, змоченою у спирті.

Не дозволяється використовувати рідинні або аерозольні засоби для чищення поверхонь комп'ютера.

Забороняється:

самостійно ремонтувати апаратуру, тим більше ВДТ, в якому кінескоп знаходиться під високою напругою (близько 25кВ); ремонт апаратур виконують тільки спеціалісти з технічного обслуговування комп'ютерів, вони раз на півроку повинні відкривати процесор і вилучати порохотягом пил і бруд, що там накопичилися;

класти будь-які предмети на апаратуру комп'ютера, канапки та напої на клавіатуру або поруч з нею – це може вивести її з ладу;

закривати будь-чим вентиляційні отвори апаратури, що може призвести до її перегрівання і виходу з ладу.

Для зняття статичної електрики рекомендується час від часу доторкатися до металевих поверхонь (батарея центрального опалення тощо).

Для зниження напруженості праці на комп'ютері необхідно рівномірно розподіляти і чергувати характер робіт відповідно до їх складності. З метою зменшення негативного впливу монотонності доцільно застосовувати чергування операцій введення тексту та числових даних (зміна змісту робіт), чергування редагування текстів та введення даних, (зміна змісту та темпу робота) і т. д.

Для зменшення негативного впливу на здоров'я працівників виробничих факторів, пов'язаних з роботою на комп'ютерах, необхідно раціонально організувати режим праці і відпочинку.

Час регламентованих перерв в робочій зміні доцільно встановлювати залежно від виду та категорії трудової діяльності за ВДТ згідно з таблицею.

Група роботи

Категорії роботи

А – читання інформації з попереднім запитом (діалоговий режим)

Б – введення інформації

В – творча робота в режимі діалогу з комп’ютером (налагодження програм, пере-клад, редагуван-ня текстів та ін.)

Час перерви при 8-год. роботі

кількість знаків

кількість знаків

Годин

хвилин

І

ІІ

ІІІ

До 20000

21000-40000

Понад 40000

До 15000

16000-30000

Понад 30000

До 2

2,1-4,0

Понад 4

20

40

60

Навантаження за робочу зміну будь-якої тривалості не має перевищувати для групи робіт А – 60000 знаків, для групи робіт Б – 45 000 знаків, для групи В – 6 годин.

Тривалість безперервної роботи за ВДТ без регламентованої перерви не має перевищувати 2 год. Тривалість обідньої перерви визначається чинним законодавством про працю та правилами внутрішнього трудового розпорядку установи.

При 8-годинній робочій зміні регламентовані перерви доцільно встановити:

для І категорії робіт за ВДТ - через 2год від початку зміни та через 2год після обідньої перерви (кожна тривалість 10 хв.);

для II категорії - через 2год від початку зміни (тривалість 15 хв.), через 1,5 та 2,5год після обідньої перерви (тривалістю 15 та 10 хв. відповідно або тривалістю 5-10хв через кожну годину роботи, залежно від характеру технологічного процесу);

для III категорії робіт - через 2год від початку зміни, через 1,5 та 2,5год після обідньої перерви (тривалістю 20хв кожна або тривалістю 5-15хв через кожну годину, залежно від характеру технологічного процесу).

Під час роботи за ВДТ у нічну зміну, незалежно від групи та категорії робіт тривалість регламентованих перерв збільшується на 60 хв.

Під час регламентованих перерв з метою зниження нервово-емоційного напруження та втоми зорового аналізатора, що розвивається у користувачів, усунення негативного впливу гіподинамії та гіпокінезії, запобігання розвитку позотонічної втоми рекомендується виконувати комплекс вправ виробничої гімнастики, а також у спеціально обладнаних приміщеннях проводити сеанси психофізіологічного розвантаження.

4. Вимоги безпеки під час виконання роботи з лазерними принтерами.

Розташувати принтер необхідно поруч з процесором таким чином, щоб з'єднувальний шнур не був натягнутий. Забороняється ставити принтер на процесор.

Перед тим, як програмувати роботу принтера, переконатися, що він знаходиться в режимі зв'язку з комп'ютером.

Для досягнення найбільш чистих, з високою роздільною здатністю зображень і щоб не зіпсувати апарат, має використовуватися папір, вказаний в інструкції до принтера (звичайно вагою 60-135 г/м2 типу Саnоn або Хегох 4024).

Зрізи паперу мають бути зроблені гострим лезом без задирок – це зменшить імовірність зминання паперу.

Забороняється використовувати папір:

надрукований з однієї сторони;

вага якого виходить за межі рекомендованої;

занадто гладкий і блискучий, а також високо-текстурований;

ламінований;

рваний, зморщений або папір з нерегулярними отворами від діркопробивача чи степлера;

перфорований на декілька частин або цигарковий (основа копіювального паперу);

фірмові бланки, заголовок яких надрукований не термостійкими фарбами, що мають витримати 200°С протягом 0,1 с; ці фарби можуть перейти на термозакріплюючий валик і стати причиною дефектів друку;

Використовувати прозорі плівки.

Для друкування на прозорих матеріалах, а також конвертах мають бути застосовані відповідні лотки.

При зминанні паперу відкрити кришку і обережно витягнути лоток з папером.

Необхідно бути уважним, щоб не обпектися під час витягування аркуша з термозакріплюючого пристрою.

Дотримуватися правил зберігання картриджа згідно з інструкцією фірми-виготовлювача (подалі від прямих сонячних променів, при температурі 0-35°С тощо).

Забороняється:

зберігати картридж без упаковки;

ставити картридж на торці, тобто вертикально;

відкривати кришку валика і доторкатися до нього;

самому заповнювати використаний картридж.

При погіршенні якості друку (сліди тонера на папері) почистити принтер зсередини від видимих слідів тонера. Перед чищенням принтер треба вимкнути.

Необхідно бути уважним, щоб не порвати тонкий дріт, що охороняє нитку розжарення коронатора. Коронатор необхідно чистити з усіх боків за допомогою спеціальної щіточки до повного вилучення слідів тонера. Якщо щіточки не передбачено, можна скористатися бавовняним тампоном, змочениим ізопропиловим спиртом або водою. Слідкувати, щоб рідина з тампона не капала і не потрапляла на ролики або інші пластмасові деталі.

Сріблястий валик і направляючу паперопровідної системи чистити тільки серветкою, зволоженою водою. У такий спосіб чистять і замок папероподавального лотка.

Дотримуватися обережності при чищенні термозакріплюючої системи тому що вона нагрівається до 200°С.

Необхідно бути уважним, щоб тонер не потрапив на одяг – він може залишити плями.

5. Вимоги безпеки після закінчення роботи.

 Закінчити та записати у пам'ять комп'ютера файл, що знаходиться в роботі.

Вимкнути принтер, інші периферійні пристрої, вимкнути ВДТ, процесор. Вимкнути стабілізатор, якщо комп'ютер підключений до мережі через нього. Штепсельні вилки витягнути з розеток. Накрити клавіатуру кришкою для запобігання попаданню в неї пилу.

Прибрати робоче місце. Оригінали та інші документи покласти в ящики стола.

Ретельно вимити руки теплою водою з милом.

Вимкнути кондиціонер, освітлення і загальне електроживлення підрозділу.

Рекомендується в спеціально обладнаному приміщенні провести сеанс психофізіологічного розвантаження і зняття втоми з виконанням спеціальних вправ аутогенного тренування.

6. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях.

 При раптовому припиненні подавання електроенергії вимкнути комп'ютер в такій послідовності: периферійні пристрої, ВДТ, процесор, стабілізатор напруги, витягнути штепсельні вилки з розеток.

При виявленні ознак горіння (дим, запах гару), вимкнути апаратуру знайти джерело займання і вжити заходів щодо його ліквідації, повідомити керівника робіт.

У разі виникнення пожежі негайно повідомити пожежну частину вжити необхідних заходів щодо евакуації людей і приступити до гасіння первинними засобами пожежогасіння.

Висновок

Під час роботи на комп'ютерах на робітників може діяти ряд небезпечних та шкідливих виробничих факторів: фізичних та психофізіологічних.

Перед початком роботи необхідно обов'язково перевірити загальний стан апаратури, справність електропроводки, з'єднувальних шнурів, штепсельних вилок, розеток, заземлення захисного екрана.

Для зменшення негативного впливу на здоров'я працівників виробничих факторів, пов'язаних з роботою на комп'ютерах, необхідно раціонально організувати режим праці і відпочинку.

Під час виконання роботи з лазерним принтером дотримуйтесь рекомендацій вказаних в інструкції до апарату.

Після закінчення роботи рекомендується в спеціально обладнаному приміщенні провести сеанс психофізіологічного розвантаження.

У разі виникнення пожежі негайно повідомити пожежну частину вжити необхідних заходів щодо евакуації людей і приступити до гасіння первинними засобами пожежогасіння.

Список використаної літератури

  1.  Інструкція з охорони праці № 44, затверджена ректором Прикарпатського національного університету наказом та № 36 від 26.02.2003.
  2.  ДСАНПіН 3.3.2.007-98 Державні санітарні правила і норми роботи з візуальними дисплейними терміналами електронно-обчислювальних машин. — К. 1998.
  3.  ДНАОП 1.1.10-1.01-97 Правила безпечної експлуатації електроустановок.



1. Фотоэлемент
2.  ИТ это совокупность методов процессов и программнотехнических средств интегрированных с целью сбора о
3. ЛАБОРАТОРНАЯ РАБОТА 1 по сопротивлению материалов Методы экспериментального определения деформаци
4. Статья- Богослужебное пение и светская музыка в перспективе нараставших различий
5. Понятие вещных прав 2
6. .2014 СВЕРДЛОВСКИЙ ОБЛАСТНОЙ СУД ОПРЕДЕЛЕНИЕ от 30 сентября 2008 г.
7. Гражданство Российской Федерации
8. Борис Андреевич Пильняк. Голый год.html
9. контрольная работа для студентов заочного отделения ИжГТУ по дисциплине Физика О
10. за зловживання наркотичними і психотропними речовинами.html
11. Семья и брак в Древнем Риме
12. на тему- Создание предприятия по производству торгового оборудования
13.  Биология как наука и ее место в современном естествознании Целью биологии является познание жизни фен
14. increse of dditionl reserves by 9 The lrgest bnks of Europe were instructed to increse the mount of dditionl reserves by 9 in ll 106 billion euros
15. Найрозумніший з фізики
16. НА ТЕМУ- НАРУШЕНИЕ ПРАВ ЖУРНАЛИСТА В ДОСТУПЕ К ИНФОРМАЦИИ Выполнила студентка V курса.
17. вариант полный Природноресурсный потенциал это часть социальноэкономического потенциала так же как п
18. ХАРАКТЕРИСТИКА VIP ТУРИЗМА В нише элитного дорогого эксклюзивного туризма царит неразбериха с терминоло
19. Тема- Доработка структур данных
20. Летопись родного села М-Александровка