У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Можна вважати що інформатика виникла одночасно з першими спробами механізувати й автоматизувати розумову

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 27.4.2025

Інформатика – це прикладна наука, яка озброює методами дослідження ті предметні галузі, що займаються вивченням конкретних матеріальних об`єктів чи природних процесів. Можна вважати, що інформатика виникла одночасно з першими спробами механізувати  й автоматизувати розумову діяльність людини. Тобто зародження інформатики припадає на XVII століття, коли з`явилися перші механічні обчислювальні машини.                                                                                                                           Інформація - це сукупність відомостей (даних), які сприймають із навколишнього середовища (вхідна інформація), видають у навколишнє середовище (вихідна інформація) або зберігають всередині певної системи.                                                                                                                                  Інформація існує у вигляді документів, креслень, рисунків, текстів, звуковиз в світлових сигналів, електричних та нервових імпульсів тощо. Саме слово 'інформатика' походить від латинського information, що означає виклад, роз'яснення факту, події.                                                                   Найбільш важливими властивостями інформації є:

  •  об'єктивність та суб'єктивність;
  •  повнота;
  •  достовірність;
  •  адекватність;
  •  доступність;
  •  актуальність.

Інформаційні процеси: збір даних , формалізація даних, фільтрація даних ,сортування, архівація даних, захист даних, транспортування та перетворення даних.

Характерні риси інформації:  Передається інформація за допомогою матеріальних носіїв хоч вона не є матеріальною; Сигнали та знаки за допомогою яких передається інформ приносять її лише до адресата, який здатен їх розпізнавати; Вона приносить знання про навколишній світ; Інформ залежить не тільки від знаків і сигналів а й від їх взаємного розміщення; Будь – яка ін форм передається через повідомлення у різних видах.   

Одиниці вимірювання інформації: Вся інформація в пам'яті цифрового комп'ютера зберігається в двійковій формі, тобто у вигляді послідовностей нулів та одиниць.                                                                                          Грунтується вона на представленні даних послідовністю двох знаків: 0 та 1. Ці знаки називають двійковими цифрами або бітами. Найменшою одиницею об'єму даних прийнято вважати байт - групу з 8 бітів. Байтом можна закодувати, наприклад, один символ текстової інформації. Наступним одиницями кодування є:

  •  кілобайт (Кбайт): 1 Кбайт = 1010 байт = 1024 байт;
  •  мегабайт (Мбайт): 1 Мбайт = 1010 Кбайт = 1024 Кбайт;
  •  гігабайт (Гбайт): 1 Гбайт = 1010 Мбайт = 1024 Мбайт;
  •  терабайт (Тбайт): 1 Тбайт = 1010 Гбайт = 1024 Гбайт.

                                                                                                                                                       




1. гигантов к нам и Солнцу
2. Определение и классификация ИП 2
3. Электрическая связь Методические указания
4. тема выглядит в виде единого субординационного ряда
5. А Лапаник Н
6. Кроче во Флоренции который начали строить в 1294 году в соответствии с планами Арнольфо ди Cmbfo является кру
7. Обыкновенные дифференциальные уравнения
8. Поняття та типологія світогляду
9. знание наших предков Веды на русском Севере Русский Север
10. Перечень оснований оставления иска без рассмотрения