Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Білет 21
1. Після втечі Тетері, новим гетьманом на Правобережжі було обрано Петра Дорошенка. Він придушив промосковську опозицію на підвладній території, відновив переговори з Османською імперією про протекторат і, за підтримки кримських татар, розпочав війну проти Речі Посполитої, сподіваючись «вигнати усіх ляхів з України до Польщі»[5]. Ці дії підштовхнули поляків і московитів до миру. 1667 року вони уклали Андрусівський договір, що юридично закріпив поділ Гетьманщини по Дніпру на Правобережжя і Лівобережжя. Угода перекреслювала боротьбу козаків за власну державу й викликала загальне обурення по обидва боки Дніпра[5]. 1668 року старшинські ради скликані в правобережному Чигирині і лівобережному Гадячі прийняли однакові ухвали прийняти протекцію султана. На Лівобережжі спалахнуло антимосковське повстання. ПідДиканькою, на Лівобережжі, відбулася зустріч гетьманів Дорошенка і Брюховецького. Однак на ній рядові козаки розірвали останнього як запроданця Москви. Дорошенко проголосили гетьманом обох берегів Дніпра. Він розбив московське військо і повернувся до Чигирина, залишивши оборону лівого берега чернігівському полковнику Дем'янові Многогрішному. Проте вже 1669 року, за відсутності Дорошенка, частина лівобережної старшини, за намовлянням православного архієпископа Лазаря Барановича, оголосила Многогрішного гетьманом і схвалила підписанняГлухівських статей нового договору про московську протекцію над козаками. Через симпатію Многогрішного до Дорошенка він швидко позбувся булави. 1672 року московські війська оточили Батурин, арештували гетьмана й, після тортур у Москві, заслали до Сибіру. На новій козацькій раді, що проходила на московській території біля Путивля, в оточенні московських вояків, було обрано нового гетьмана генерального писаря Івана Самойловича, одного з донощиків на Многогрішного. Він підписав нові Конотопські статті, які позбавляли Гетьманщину права здійснювати самостійну зовнішню політику і позбавляли простих козаків права обирати гетьмана.
Якщо у війні Османської імперії з Москвою у 1676-1681 рр. і особливо у Чигиринських походах ініціатива належала турецько-татарській стороні, то у наступній російсько-турецькій війні 1686-1699 рр. вона перейшла до Московщини. Розпочалася боротьба за Південну Україну, звільнення якої було і в інтересах українського народу. Тому уряд гетьмана Івана Самойловича в цілому підтримав її, взявши участь збройними силами у військових акціях, хоча окремі умови вступу у війну і не влаштовували українське керівництво. Москва, щоб забезпечити союзників, уклала у 1686 р. «Вічний мир» з Річчю Посполитою, що підтвердив умови Андрусівського перемиря й остаточно закріпив поділ України на Лівобережну та Правобережну. У вічне володіння Москві передано Київ з околицею та Запорозьку Січ, на яку мав претензії й І. Самойлович. Не довіряючи польському союзові, через «всюдисущу ляхову зраду», старшина небажала воювати і з Кримом, з яким у Гетьманщини, після Бахчисарайського миру, почали налагоджуватися добросусідські стосунки. Але знаходячись під царським скіпетром, І. Самойлович мусив коритися політичній ситуації, що виникла.
Після підписання «Вічного миру» Москва того ж року вступила до «Священної ліги», створеної Австрією, Венецією та Польщею для боротьби проти агресіїсултанської Порти та її васала Кримського ханства.
2. Кодифікація це спосіб систематизації нормативних актів, здійснюється шляхом перероблення та зведення правових норм, що містяться в різних актах, у логічно узгодженийнормативно-правовий акт, який системно і вичерпно регулює певну сферу суспільних відносин, як правило, на галузевому рівні.
3.в