У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

1934 видатний історик мислитель та політичний діяч України голова Центральної Ради академік автор багатот

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2015-07-05

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 10.4.2025

До драгоманівського напрямку належав також Михайло Сергійович Грушевський (1866-1934) - видатний історик, мислитель та політичний діяч України, голова Центральної Ради, академік, автор багатотомної “Історії України-Руси”. М.С.Грушевський прийшов до політики через історію, при цьому він писав: “Добре робити історію важніше, ніж гарно писати її. Добра конституція вартніша від геніальної поеми, і добрий земельний закон займе місце в нашій національній бібліотеці поруч Шевченкового “Кобзаря”.” Він обгрунтовував закон національного самовизначення, згідно з яким повна самостійність і незалежність є послідовним, логічним завершенням потреб національного розвитку будь-якої народності, яка обіймає певну територію і володіє достатніми здатностями й енергією розвитку. Він вважав український народ народом західної культури, відстоював принципи демократії, захисту прав і свобод громадян, вважаючи інтерес трудового народу найважливішим законом будь-якої громадської організації. Схиляючись до принципу федеративного устрою України (поділ на землі), він певний час був прихильником федеративних відносин із Росією (що відобразилось і в його конституційному проекті 1905 р.), але з кінця 1917 р. перейшов на позиції державної самостійності України. Формою держави має бути демократична республіка, але з опорою на самоврядування.

Інший, романтично-націоналістичний напрямок започаткував Микола Міхновський (1873-1924) - засновник “Братства тарасівців” (1891), партій РУП (1900) та УНП (1902). В 1900 р. він виступив з рефератом перед полтав-ськими студентами, який згодом був виданий як брошура “Самостійна Україна”. Націоналізм подається тут як вираження самосвідомості української нації, яка так само, як і будь яка інша, має право на власну державність. Історія стосунків України з Росією розглядається як історія поневолення України. Виступає за створення власної української армії (і брав активну участь у її створенні в 1917 р.). Поєднує народницькі та соціалістичні ідеї. Висуває гасло “Україна для українців” - необхідна боротьба не тільки за власну державу, але й проти російської нації. Формулює “10 заповітів українського націоналіста”.




1. вариант 3 Сколько Вам лет 17 4
2. Маркетинг услуг
3. Жизнь Солона
4. Основы процесса клонирования
5. Бла бла Иностранец1 говорит как плохо он отдохнул в россии как всё плохо
6. Аз ~йы~тау деген ма~ыналы~ ре~к бай~алатын т~ра~ты с~з тіркесі
7.  2014 года Футбольный клуб- З
8. верхняя часть. С помощью Прямоугольного выделения рисую прямоугольник.
9. одно из главных свойств живого организма.
10. Вольтер Очерк исторической личности