Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

Подписываем
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Предоплата всего
Подписываем
Завдання до лабораторних занять
з лінгвістичного розбору у школі
та вищому навчальному закладі
Лабораторна робота № 1
Фразеологічний розбір
Завдання1. Виконати фразеологічний розбір поданих сполучень.
Завдання 2. Навести приклади фразеологізмів зі стрижневим словом ... (див. варіанти, не менше пяти зразків). Пояснити їхнє значення.
ВАРІАНТИ ЗАВДАНЬ
Завдання 1.
Завдання 2.
Лабораторна робота № 2
Морфемний розбір. Словотвірний розбір.
Завдання 1. Виконати морфемний аналіз поданих слів. Порівняти вишівський та шкільний розбори.
Завдання 2. Виконати словотвірний розбір слів. Порівняти вишівський та шкільний розбори.
ВАРІАНТИ ЗАВДАНЬ
Завдання 1.
Завдання 2.
Лабораторна робота № 3
Синтаксичний розбір
Завдання 1. Виконати синтаксичний розбір речень. Варіант обрати за списком у журналі.
Варіанти завдань
1. За все, за все призначена ціна: за радість треба платити мукою, за зустрічі ми платимо розлукою, нікого ця розплата не мине (С. Крижанівський).
2. Позавчора роз'їдала байдужість, учора зневіра, сьогодні бажання солодко жити за рахунок чужої праці (І. Кирпель).
3. Посієш вчинок пожнеш звичку, посієш звичку пожнеш характер, посієш характер пожнеш долю (Народна творчість).
4. А згори лине жайворонкова пісня: доноситься голос, як срібний дзвіночок, тремтить, переливається, застигає в повітрі (Панас Мирний).
5. Надокучливо співає шпак. Він імітує соловя і сам здивовано запитує когось: чи добре (В. Винниченко).
6. В той час над Києвом було жарке літо, ішов червень, і важкі темні хмари мало не щовечора збиралися на небі, щоб пролитися на зелену землю дзвінким дощем (В.Собко).
7. Час від часу я утинав щось таке, що дивувало моїх однокласників і змушувало дивитись на мене з певною повагою, але це теж приписували моєму дивному характерові (Ю. Покальчук).
8. Обабіч, де припікало сонце, вже зеленіла тонка квітнева травка і на кущах верби та вільхи прокльовувалась тужава брость (В. Шевчук).
9. Сонце і повітря лоскочуть щоки, а зелень ялинкових гілок виглядає з - під снігу так свіжо, що, здається, надворі стоїть весна, одягнена у білі шати (М. Коцюбинський).
10. Толя не знав, що конюхи майже не годують і не поять її, що всі ці дні, як перестали пускати на пашу, вона одиноко блукала по стайні, шукала в переїдках вівсяні зерна й невдоволено форкала в порожньому жолобі, ніби нарікала на те, що їй не дають смачного оброку (В. Земляк).
Завдання 2. Виконати тестові завдання з теми “Синтаксичний аналіз” за підручником Лінгвістичний аналіз: Практикум. Навчальний посібник / за ред. Г.Р.Передрій. К.: Видавничий центр “Академія”, 2005. . див. с. 115181.
Відповідаючи, записуйте розділи пропонованих тестів (“Просте речення”, “Складне речення” тощо).