Поможем написать учебную работу
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.
Українська мова 5 клас
Дата:
Урок №
Тема: Спільнокореневі слова і форми слова. Основа слова і закінчення змінних
слів. Корінь головна значуща частина слова
Мета:поглибити знання учнів про основу і закінчення слова, про корінь як
значущу частину слова; формувати вміння визначати їх у словах, утворювати різні форми слова,добирати спільнокореневі слова;удосконалювати уміння і навички роботи з підручником; розвивати логічне мислення,увагу,пам'ять,мовлення,словниковий запас учнів; виховувати повагу до людей,доброту,ввічливість.
Обладнання:ТЗН,картки,ілюстрації
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ.Підготовка до сприйняття нового матеріалу
1.Робота біля дошки
Ліс ліси лісами ( на дошці)
Діти,подивіться на ці слова!Що в них змінено?(закінчення)
Давайте пригадаємо,що називається закінченням?
(змінна частина слова)
Як його позначають?(квадратом)
У яких словах немає закінчення?(у незмінних, прислівниках)
Визначте закінчення у поданих словах.
Молодці!
А як називається частина слова без закінчення?( основа)
Визначте основу у поданих словах.
2.Робота з підручником
Виконання впр.535 ст.254
Визначте в поданих словах закінчення та основу.
ІІІ.Оголошення теми та мети уроку
Отже,сьогодні на уроці ми з вами поговоримо про спільнокореневі слова і форми слова, основу слова і закінчення змінних слів та про корінь як головну значущу частину слова.
IV. Ознайомлення з новим матеріалом.Його осмислення.
1.Опрацювання теоретичного матеріалу підрічника(ст.254)
2.Бесіда за змістом опрацьованого
Отже, що виражає закінчення?(граматичне значення: рід ,число,відмінок.)
А основа?( лексичне значення слова)
3.Практична робота за вправою 536
(Коному учню окреме речення)
3.1.Бесіда виховного характеру
- Як ви розумієте,що людина тримається людиною?(Люди повинні підтримувати один одного,допомагати)
- Чому люди повинні каятися? (Тому,щоб надалі не робити нічого поганого)
- Як ви розумієте « бути взаємно ввічливими»? (Говорити без грубощів,вживати слова ввічливості)
4.Опрацювання теоретичного матеріалу підрічника(ст.255)
Граматичне значення,яким відрізняються слова являє собою форми слова.А є слова зі спільним коренем ,але різним лексичним значенням.Такі слова називаються спільнокореневими або спорідненими.
Сад- садовий садівник
Подивіться на ці слова.Поясніть їх лексичне значення.
4.1.Словникова робота
Сад насадження фруктових дерев.
Садовий інвентар(це лопати,граблі,сапи,ножиці…)
Садівник людина,яка доглядає сад.
5.Опрацювання теоретичного матеріалу ст. 255-256(читає один учень)
6.Самостійне виконання виконання впр 543
7.Оцінювання
V.Оголошення домашнього завдання
Впр 545 ст256, параграф 37,ст. 254-256
VІ. Закріплення вивченого матеріалу.
1.Робота з картками
Місто,столиця,Київ,щиро,майдан. |
Площа,хор,голос,пісня,спів,мелодія. |
Батько,син,зустріч,радість,приємно. |
Проміння,салют,земля,ніч,простір. |
Вулиця,таксі,слово,казка,свято. |
2. Робота з підручником
Впр 542
VІІ.Підсумок уроку
Отже, сьогодні ми з вами вивчили спільнокореневі слова і форми слова, основу слова і закінчення змінних слів та про корінь як головну значущу частину слова.