Будь умным!


У вас вопросы?
У нас ответы:) SamZan.net

Тема- Речення із звертаннями

Работа добавлена на сайт samzan.net: 2016-06-20

Поможем написать учебную работу

Если у вас возникли сложности с курсовой, контрольной, дипломной, рефератом, отчетом по практике, научно-исследовательской и любой другой работой - мы готовы помочь.

Предоплата всего

от 25%

Подписываем

договор

Выберите тип работы:

Скидка 25% при заказе до 21.5.2024

Тема:

Речення із звертаннями.

Мета уроку:

сформувати поняття про звертання у мові, його функції та способи вираження;

звернути увагу на особливості вживання форм іменників у ролі звертання;

формувати вміння і навички конструювати й видозмінювати речення;

виховувати повагу спілкування, любов до рідного слова.

Обладнання: 

ілюстративний матеріал, картки.

Хід уроку

І. Мотиваційний етап.

1.З'ясування емоційної готовності до уроку.

Погляньте за вікно. Яка сьогодні погода? Яким словом можна висловити настрій? А тепер посміхніться один одному, мені. Стало світліше... Побажайте товаришу успіхів. Стало сонячно. Давайте бачити добре і красиве довкола нас!

2.Актуалізація суб'єктивного досвіду та опорних знань.

До роботи! Успіхів вам і мені! Уявіть себе вчителями. Перевірте і оцініть знання своїх друзів. Які запитання поставите стосовно виконаного вами домашнього завдання? Подаруйте один одному запитання про речення.

Фронтальна перевірка знань.

Спишіть речення з дошки, поставте і прокоментуйте розділові знаки. Завдання виконуємо варіантами.

1) А наше все круг нас і води й дерева і переплески хвиль і вогкість лісова.

2) Деркачів перепілок куликів курочок усякого птаства було повно на берегах Десни.

Проблемне запитання. Після виконання домашнього завдання ви стали більше знати про речення як одиницю синтаксису? Що саме ви дізнались?

ІІ. Цілевизначення і планування.

1.Оголошення теми уроку (запис на дошці і в зошиті).

2.Вибір цілей уроку:

що навчимось;

що зрозуміємо;

навіщо це нам.

3.Колективне планування роботи.

ІІІ. Опрацювання навчального матеріалу.

1.Вступне слово вчителя.

Ця тема вам уже відома. І ви самі могли б усе пояснити. Не вірите? Переконайтесь!

Працюємо в парах. Усно складемо міні-діалоги:

1)зверніться до сусіда по парті, зробіть зауваження стосовно його поведінки чи зовнішнього вигляду;

2)зверніться до сусіда по парті, похваліть за добрий вчинок чи порадійте його успіхам;

3)зверніться до сусіда по парті, підтримайте після невдачі на уроці чи втрати цінної речі.

Пам'ятайте: ніщо так не тішить вухо людини, як її власне ім'я.

2.Слово вчителя як підсумок роботи учнів (про звертання, його основні ознаки).

3.Робота з підручником.

Молодці! Тепер звернемося до помічника - підручника., Рубрика "Запам'ятаймо". Прочитайте. Що нового дізнались? Перевірте вчителя, доповніть уже відоме.

4.Виконання вправи  на закріплення почутого.

5.Виконання різнорівневих завдань.

Перевіримо, як ви засвоїли теоретичний матеріал. Будемо досдідниками!

Прочитайте уривок з вірша Г. Чубач.

"Дозвольте Вас,бабусю,

колись намалювати.

У Вас красиві очі

І руки вузлуваті".

"Авжеж, - бабуся мовить,-

Малюй, моя дитино!

Дивилась в небо довго -

Та й маю очі сині..."

Знайдіть і випишіть звертання. Які вони: поширені чи непоширені? У якому відмінку стоять слова, що називають того, до кого ми звертаємось? Хто буде вчителем і все пояснить?

Підсумок-доповнення: слово вчителя про кличний відмінок в українській мові:

В українській мові форму кличного відмінка мають:

-імена (Оксано, Маріє, Дмитрику);

-назви людей (батьку, брате, сусіде, козаче);

-назви тварин (вовчику, коню, лисичко);

-назви явищ природи (гаю, земле, зоре).

А зараз поставте у формі кличного відмінка своє ім'я, ім'я товариша, мами, тата, сестрички чи братика. Запишіть і познайомте із своїми записами сусіда. Обміняйтеся зошитами. Коли прочитаєте, то неомінно станете ближчими один одному.

Відпочинемо! Пограємо гру "Ми - творці". Перед вами світлини двох людей. Умовно назвемо їх Марія Яківна та Микола Іванович. Працюємо двома групами по рядах. Завдання(записане на дошці): дайте відповідь на запитання:

- Як його (її) називають діти?

-Як його (її) називають сусіди?

-Як його (її) називає дружина (чоловік)?

-Як його (її) називають племінники?

-Як його (її) називають друзі?

-Як звернеться незнайомий, щоб запитати котра година?

Письмово: введіть подані імена в речення так, щоб вони були звертаннями

"Хвилинка духовності".

Добре, коли все так, як ми хочемо: сонечко сміється, всі здорові, друзі щирі, у щоденнику - найвищі бали.... А якщо щось не так - ми подумки чи вголос звертаємо свої слова-прохання в молитві до Всевишнього, Матері Божої, Ангелів-охоронців. Яку молитву ми знаємо усі? ("Отче наш!"). У цьому святому слові теж є звертання. Назвіть його. І подумки попросіть Господа про те, що для кожного з вас зараз важливо. І пам'ятайте, що вам є до кого звернутися і в щасті, і в радості.

А тепер до вашої уваги "Розумне перо". Проаналізуємо звертання у реченнях. Працюємо парами. Які, на вашу думку, коректні, ввічливі? Запишіть їх. (роздаються листочки із записаними реченнями).

У цей же час двоє учнів (найсильніших) складуть "питальник" з теми цього уроку і цим допоможуть учителю провести його підсумок.

Після перевірки виконання завдань парами оголошується висновок: важливо не лише правильно будувати речення, а й не забувати про ввічливість і повагу.

IV. Рефлексивно-оцінювальний етап.

1.Підсумкове опитування (використовуючи складений "питальник").

2.Чи задоволені ви результатами своєї роботи? Підніміть "квіточку" ті, хто все запам'ятав і вміє знаходити звертання та вводити його в речення. А "пуп'янок" підніміть ті, кому ще потрібна допомога. Будьте правдиві, насамперед перед собою. А я зрозумію, кому необхідна консультація та індивідуальне домашнє завдання.

3.Оцінювання.

Дякую за працю. Ви усі були старанними і багато навчились. Але мені ще потрібна ваша допомога: на цьому листочку поставте бали собі за роботу на уроці. Це допоможе мені об'єктивно оцінити ваші відповіді. Пам'ятайте про справедливість!

4.Домашнє завдання.

Виконуєте творче завдання: складіть 3-5 речень із звертаннями на тему "Я мрію

Дякую за працю! Але знаєте, діти, ми ще не все вивчили з вами про звертання. Тому на наступному уроці продовжимо цю тему, щоб знати більше. Цікаво,про що? Тоді до зустрічі!

Запитання з теми "Звертання

1. Отже, яка тема сьогоднішнього уроку?

2. Що ми називаємо звертанням?

3. Як мі виділяємо звертання в усному мовленні?

4. Як потрібно виділяти звертання на письмі?




1. і Отбасы ~о~амды~ ~~рылымны~ кіші тобы ал~аш~ы ~ясы
2. АЕВГЕНИЯ БЕЛОВАВАЛЕРИЙ ЛАЗАРЕВАЛЕКСЕЙ ТИХОНОВкандидат исторических наукМосковский государственный униве
3. Б класу Проніна Єлизавета Асмолова Альона ПР
4. Лабораторная работа 7 по курсу Архитектура ЭВМ и систем Написание и отладка программ для УЭВМ
5. Реферат- Ринкова пропозиція та її еластичність
6. Остров Бали как туристический объект
7. реферат на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук Київ 2001 Дисертацією є рукопис
8. Вариант 1 1 Право 1совокупность общеобязательных правил поведения установленных или санкционированны
9. Контрольная работа- Полевая форма материи
10. Магазиныпартнеры
11.  Но этого света хватало дворцовой прислуге занятой сервировкой ужина; в полумраке сновали слуги хлопотливо
12. Кошачьи мифы интересное о котах
13. Painting in our Life
14. Оперативное планирование
15. Болонський процес як засіб інтеграції і демократизації вищої освіти країн Європи
16. Тема- My I sk You Question Цели урока- Практические- учащиеся должны научиться использовать ранее пройденный ле
17. Основные понятия коммерции
18. Контекстуальность как принцип анализа японской культуры.html
19. Контроль в послепечатных процесса
20. ИЗ ПРОБИРКИ И ОТ СУРРОГАТНЫХ МАТЕРЕЙ Вот наследие от Господа- дети; награда от Него